Vojvodina republika?

Prikaz rezultata glasanja: Koji je Vaš stav?

Učesnika ankete do sada
4. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Vojvodina republika

    1 25.00%
  • Autonomija iz 1974

    1 25.00%
  • Sadašnja autonomija

    0 0%
  • Treba je ukinuti

    2 50.00%
  • Nešto drugo

    0 0%
Strana 1 od 11 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 163
  1. #1

    Vojvodina republika?

    Da li mislite da bi Vojvodina trebala biti republika,u saveznoj drzavi (ili van nje) sa (centralnom)Srbijom?

    Moje misljenje:DA.

  2. #2

    Odgovor: Vojvodina republkia?

    А шта мислиш о Далмацији, Славонији и Истри као републикама?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #3

    Odgovor: Vojvodina republkia?

    Ja glasam za Vojvodinu Republiku...sa tri Autonomne Pokrajine;Srem,Banat i Bačka
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  4. #4

    Odgovor: Vojvodina republkia?

    Ja mislim da vojvodina2 treba da otvori još minimum 20 tema sa istim ovim naslovom.




  5. #5

    Odgovor: Vojvodina republkia?

    ZNAKOVI koji ukazuju na zelju za Vojvodinom republikom:

    -1.Bezbednosno nezadovoljstvo ,remecenje drustvenih i medjuljudskih odnosa i ljudskosti,napadi i nasilje nad drustvenim,socijalnim ,etnonarodnosnim, idejnim i polnim grupama,kradje,korupcija..
    -2.Ekonomsko nezadovoljsto Vojvodjana i onih koji s etako osecaju,usled plajcke,i trosenja na vodjenje suludih,nepotrebnih,a pritom izgubljenih ratova;
    -3.Politicko nezadovoljstvo Vojvodjana politikom vlade drzavne zajednice,lutanje u spoljnoj politici,mitologija umesto realnosti;
    -Kulturolosko nezadovoljstvo unistavanjem pravila ponasanja u uredjenom drustvu,,unistavanje kulturnih spomenika,kulturnog nasledja,drustvenih normi,


    P.S.regija Istra je veliki prijatelj (republike)Vojvodine,ali ne vidim kakve veze ima unutrasnje uredjenje republike Hrvatske sa nasim medjusobnim odnosima Vojvodine i Srbije.

  6. #6

    Odgovor: Vojvodina republkia?

    Citat vojvodina2 kaže: Pogledaj poruku
    P.S.regija Istra je veliki prijatelj (republike)Vojvodine,ali ne vidim kakve veze ima unutrasnje uredjenje republike Hrvatske sa nasim medjusobnim odnosima Vojvodine i Srbije.
    Па и нема, али кад већ ти причаш о нашој држави, да причамо мало и ми о твојој.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #7

    Odgovor: Vojvodina republkia?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    А шта мислиш о Далмацији, Славонији и Истри као републикама?
    I one će jednoga dana postati svaka za sebe Republike.E sad ko doživi uveriće se u to.

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  8. #8

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Citat vojvodina2 kaže: Pogledaj poruku
    Da li mislite da bi Vojvodina trebala biti republika,u saveznoj drzavi (ili van nje) sa (centralnom)Srbijom?

    Moje misljenje:DA.
    Као прво,колико ја знам већ постоји тема:
    http://www.vojvodinacafe.rs/forum/po...ojvodina-2153/

    Као друго, зар није логичније тврдити да би Војводина требало бити војводство, не република, зато што реч војводина означава овласт под влашћу Војводе. Овако је потпуна семантичка бесмислица и самопротивречност у рангу "анархистичког тоталитаризма", "краљевске републике" и "хладне врућине".



    Citat ANIBAS kaže:
    Ja glasam za Vojvodinu Republiku...sa tri Autonomne Pokrajine;Srem,Banat i Bačka
    Зашто не републике Срем, Банат и Бачка, са аутономним покрајинама источни и западни Срем, јужна и северна Бачка и јужни и северни Банат? Наравно са тенденцијом да и те аутономне покрајине постану републике?

    И ја гласам за републику Уједињено Краљевство.
    Но, што се тиче теме, сложићемо се да република није република без химне. Са обзиром о чему се ради овде, ево га мој скроман предлог:

    http://www.youtube.com/watch?v=fSZ0m3oO8fQ

    Нисам баш неки фан ове групе, али мислим да је текст "химне" више него одговарајући.
    Poruku je izmenio Meggy, 24.03.2012 u 23:34 Razlog: link

  9. #9

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Predlog da Vojvodina bude republika

    Učesnicima Četvrte vojvođanske konvencije, najavljene za 1. april, biće predloženo da usvoje "Deklaraciju o osnovama demokratskog ujedinjenja Vojvodine i Srbije", kojom se predlaže formiranje "Savezne Republike Srbije", čije bi članice bile Republika Srbija i Republika Vojvodina.

  10. #10

    Odgovor: Vojvodina republika?

    mamac bacen
    ajmo sarani.....

    Ploviti se mora i bez broda ..

  11. #11

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    mamac bacen
    ajmo sarani.....

    Чуј Војвођанска конвенција... доноси декларацију... сад ћемо да се окупимо мој брат, моји другови Драган и Душан, те мој комшија Остоја, и има да се назовемо "Војвођанска конвенција"... и променимо име Булевара Ослобођења у Булевар Драже Михаиловића... кад тад...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #12

    Odgovor: Vojvodina republika?

    NE. Ne treba da Vojvodina postane republika.

  13. #13

    Odgovor: Vojvodina republkia?

    Mislim da ovo nije dobra tema a ni pitanje.
    Cilj treba da bude: dobrobit i napredak društva.
    Način da se to postigne (po meni) je: decentralizacija vlasti u Srbiji.
    Sredstva koja bi se mogla koristiti za to najbolje znaju pravnici i ekonomisti. Dakle to bih prepustio njima. Moje mišljenje bi njihovom sudu podredio, a zasad to moje mišljenje je: tri regije (Vojvodina, Beograd i tzv. "uža" Srbija) sa proširenim "autonomijom" za svaku regiju, sa glavnim (gradom) administrativnim centrom u Bg. - Nešto slično uređenju (ne politici ili liberalizmu) SAD.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  14. #14

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    и променимо име Булевара Ослобођења у Булевар Драже Михаиловића... кад тад...
    O, ne.
    Pa ljudi koji stanuju na bulevaru će treći put u 20 godina da menjaju lične karte. Prvo su uopštavali 23. oktobar na sva oslobođenja, a sada će i Draža biti oslobodilac bitniji od oslobođenja ove varoši od svih zulumara.
    A lepo smo mi tzv. Bulevarci hteli Bulevar Republiku (da pariramo Liman-Republici, Detelinari do Tokija, i ostalim separatistima ove varoši".
    Lakše bih prikupila ljude za "Bulevarsku konvenciju" nego ti za tu vašu "Vojvođansku konvenciju".
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  15. #15

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    A lepo smo mi tzv. Bulevarci hteli Bulevar Republiku (da pariramo Liman-Republici, Detelinari do Tokija, i ostalim separatistima ove varoši".
    Pardon, od kada je sveta i veka, Liman je bio država. Unutrašnje uređenje nikada nije do kraja bilo definisano, molim te prosvetli nas odakle ti to da je Liman republika.

    Imamo: reku, most, mornaricu, ambulantu, dve osnovne škole, sve fakultete sem medicine i akademije, FK Kabel i FK Indeks, 4 autonomne pokrajine (Liman 1, 2, 3 i 4), pijacu koja se zove Limanska iako je na Grbavici i da ne nabrajam dalje. Dakle Mišu moj, molim malo poštovanja, ne raspiruj mržnju jer ako se Liman odvoji kupaćete se na kanalu i Novi Sad ima da crkne, samim tim i Vojvodina, a onda i Srbija. U ponor dalje povlačimo Balkan, pa Evropu i ceo svet.

    Liman = centar sveta.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

Strana 1 od 11 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. State of VOJVODINA ?
    Autor Zlatni mis u forumu Politika
    Odgovora: 1299
    Poslednja poruka: 24.10.2015, 20:05
  2. Fajront republika
    Autor love hunter u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 11.12.2010, 13:41
  3. Banatska republika
    Autor banatian u forumu Banat
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 01.04.2010, 22:18
  4. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 04.03.2007, 19:56

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •