Vojvodina republika? - Strana 6

Prikaz rezultata glasanja: Koji je Vaš stav?

Učesnika ankete do sada
4. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Vojvodina republika

    1 25.00%
  • Autonomija iz 1974

    1 25.00%
  • Sadašnja autonomija

    0 0%
  • Treba je ukinuti

    2 50.00%
  • Nešto drugo

    0 0%
Strana 6 od 11 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 163
  1. #76

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Citat vojvodina2 kaže: Pogledaj poruku
    A sta mislis da otvorimo novu temu za Petakova?
    Nije mi vise jasno sta sme da se otvara u novoj temi jer ovde imaju neka pravila na forumu!
    За Петакова у затвору бих најрадије отворио флашу вина...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #77

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Bravo za nase Vojvodjanske planinare!
    Tako treba:IStaci zastavu svoje domovine na najvisi VRH sveta!
    Predsednik Skupštine Vojvodine Šandor Egereši uručio je danas zastavu Vojvodine članovima planinarske ekspedicije, koja za desetak dana planira da krene u osvajanje planinskog vrha na Karakorumu, na visini od 8.080 metara.

    Egereši je poželeo puno sreće, uspeha i istrajnosti članovima ovog tima i poželeo da zastava Vojvodine bude istaknuta na vrhu, kada članovi ekspedicije uspešno ostvare svoj cilj.

    “Izuzetno sam ponosan na to što je jedan Bačkotopolčanin član ovakve ekspedicije, jer nije mala stvar kada se Vojvođanin odluči na podvig kakav je osvajanje visokih vrhova”, kazao je Egereši i poručio da je zastava Vojvodine “simbol zajedništva”.

    Ekspedicija na osvajanje Karakoruma kreće 6. juna, sa pakistanske strane, a vrh „Hidden Peak” bi mogla da osvoji do kraja jula, rekao je član ekspedicija Čaba Tot iz Bačke Topole.

    On je u ime tima zahvalio Egerešiju na velikoj podršci i istakao da je osvajanje ovog vrha dostojan podvig po svim međunarodnim kriterijumima.

    Tot je naveo da najstariji član ekspedicije ima 63 godine i dodao da im je cilj i da pokažu da se i u zrelim godinama može živeti aktivno i sportski.

    Dodao je da ekipa ima veliko životno i planinarsko iskustvo, koje će im biti od velike pomoći u njihovoj istrajnosti.
    Vojvođanska zastava članovima ekspedicije na Karakorum | Autonomija

  3. #78

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Невероватно је колико су досадни са том назови заставом, прво онај Чанков фестивал који подсећа на "Тријумф воље" са стотинама застава, сад ово... туђмановски...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #79

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Pune dve nedelje su vojvođanske teme bile bez postova. Pomislih da se nešto loše nije desilo našem dragom trolu. Ali izgleda da je bilo u pitanju samo postizborno zatišje.

    Sad mi je lakše.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  5. #80

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Prvo...ne kaže se domovine već otadžbine ! Zašto?
    Zato što se može desiti da živiš hiljadama kilometara daleko od mesta rođenja..i samim tim što bi nosio zastavu neke druge zemlje? E sad..izgleda da je Yossa u pravu pa si ti upotrebio pravilnu reč ali koja se koristi u susednoj nam Hrvatskoj .
    Ako su već poneli zastavu da je stave na osvojen planinski vrh, onda su trebali poneti zastavu države iz koje su. Imaš jedan pasoš a drugu zastavu? Podvojena ličnost .

    P.S. Jedino ako su poneli zastavu FK Vojvodina..navijači su ovde obeleženi kao poznati huligani..pa je sve moguće.
    Poruku je izmenio Sivi, 30.05.2012 u 00:54 Razlog: dodat P.S.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  6. #81

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Prvo...ne kaže se domovine već otadžbine !
    Na prvoj stranici bukvara u naše vreme,odmah posle fotografije na kojoj je drug Tito
    pozirao sa pionirima,stajala je pesma Ljubivoja Rušumovića "Domovina".
    Prvi stih koji smo pročitali u našem školskom životu bio je;"Domovina se brani.."


    Logično je da reč dom,domovina označava mestu na kom živiš
    dok bih otadžbina,označavala mesto ili ti postojbinu naših predaka tamo negde daleko...
    Poruku je izmenio Mish, 30.05.2012 u 23:23 Razlog: bez tubića, molim
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  7. #82

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Prvo...ne kaže se domovine već otadžbine !
    .
    Sada si me stvarno stavio u dilemu.
    Da li ce manje popraviti utisak ako napisem domovina ali cirilicom ili ce vise pokvariti utisak
    ako napisem Otadzbina ali latinicom?
    ili ce manje pokvariti utisak ako napisem Otadzbina ...sa malim slovom ali cirilicom
    ili ce vise popraviti utisak ako napisem domovina sa velikim slovom ali cirilicom ?
    Ili .....?

    Moracu nazvati štovanog komsiju iz susjedne zgrade ali sa istog kata.
    I tu sam u dilemi.
    Sta ako mu se tijekom razgovora ohladi juhica a meni supica _?
    Ili njemu kavica a meni kafica _?
    A i ne verujem ni da bi uspostavili vezu.
    Ja imam mobilni ...a on mobitel.

    A Vojvodini treba status koji ce joj obezbediti.... mir .......ekonomski razvoj ......standard svih njenih gradjana ...naroda i narodnosti....
    ...pravo na razlicitost( Ovi izbori su to pokazali ) jer u razlikama je bogatstvo

    Da li je to moguce ?
    Tesko.

    Lova je Lova.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  8. #83

    Odgovor: Vojvodina republika?

    E...a zamisli da ti komsija/kolega/kovec....zenu poVali a ne poFali...
    ...uz obaveznu kaVicu/kaFicu....
    Budi pametan i pravi se lud

  9. #84

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Uuuuuu .... zamislio sam.

    Strasno!!!!!

    Strasnije od rodjaka ...familije ......svojte .......itd .......

    Ono kao ....svoj svome .....!

    A di moj komsija Steva ?
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  10. #85

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Па ди нам је наш Хрвоје алијас В2? Нема га нешто након покрајинских избора? Ја мислим да би ову тему требало закључати ... грађани АП Војводине су на покрајинским изборима рекли шта су имали о "Репбулици Војводини" ... Ни једна једина радикално аутономашка странка која је потписала "манифест" и која се отворено залаже за федерализацију Србије или Р. Војводину није прешла цензус, а чак су и српски радикали ушли у покрајински парламент док нису ушли у републички. Мени је то меродавно ...

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  11. #86

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Zato 50 % gradjana VOJVODINE nije glasalo.Jer JOS nema za koga.

  12. #87

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Mislim da je realno u buducnosti.
    Ekonomski najrealnije,a od toga sve i zavisi.
    Hasta Siempre

  13. #88

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Kakva je logika da Vojvodina bude izdvojena? Ekonomska? ZAto što hrani Srbiju?
    A šta će sutra u toj nezavisnoj Vojvodini, ako jeda okrug bude razvijeniji od drugog, hoće li se onda taj razvijeniji okrug odvojiti da ne nosi na grbači onaj manje razvijen, a onda neka od opština bude razvijenija u tom okrugu, pa se otcepi da ne bi sa sobom vukla druge opštine, a onda se jedno naselje otcepi da ne bi vuklo druga manje razvijena naselja na grbači i onda dolazimo do toga da svaka kuća u stvari treba da bude nezavisna, kako ne bi onaj koji zarađuje više i plaća veći porez vukao one druge.
    Brate, kako vi kenjate, na Boga ne mislite
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  14. #89

    Odgovor: Vojvodina republika?

    a zasto ne bi bila
    mislim , koliko mi nije zasno zasto toliko mi nije jasno ni zasto ne

  15. #90

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Kakva je logika da Vojvodina bude izdvojena? Ekonomska? ZAto što hrani Srbiju?
    A šta će sutra u toj nezavisnoj Vojvodini, ako jeda okrug bude razvijeniji od drugog, hoće li se onda taj razvijeniji okrug odvojiti da ne nosi na grbači onaj manje razvijen, a onda neka od opština bude razvijenija u tom okrugu, pa se otcepi da ne bi sa sobom vukla druge opštine, a onda se jedno naselje otcepi da ne bi vuklo druga manje razvijena naselja na grbači i onda dolazimo do toga da svaka kuća u stvari treba da bude nezavisna, kako ne bi onaj koji zarađuje više i plaća veći porez vukao one druge.
    Brate, kako vi kenjate, na Boga ne mislite

    I ti pljujes na boga ne mislis.
    Ovo su pitanja koja imaju svojih osnova,a sve mi se cini da je nezavisnost neminovna.
    Da se ja odmah ogradim i kazem,meni je lepo bili zajeno ili ne.
    Hasta Siempre

Strana 6 od 11 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. State of VOJVODINA ?
    Autor Zlatni mis u forumu Politika
    Odgovora: 1299
    Poslednja poruka: 24.10.2015, 20:05
  2. Fajront republika
    Autor love hunter u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 11.12.2010, 13:41
  3. Banatska republika
    Autor banatian u forumu Banat
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 01.04.2010, 22:18
  4. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 04.03.2007, 19:56

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •