Vojvodina republika? - Strana 9

Prikaz rezultata glasanja: Koji je Vaš stav?

Učesnika ankete do sada
4. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Vojvodina republika

    1 25.00%
  • Autonomija iz 1974

    1 25.00%
  • Sadašnja autonomija

    0 0%
  • Treba je ukinuti

    2 50.00%
  • Nešto drugo

    0 0%
Strana 9 od 11 PrvaPrva ... 7891011 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 135 od ukupno 163
  1. #121

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Сада кад је Чанак остао без власти у Војводини почеће да се осипа сепаратистичко гнездо а самим тим и идеје о независној војводини.
    Волео бих да буде за 2 године реферндум па да се једном заувек запуше уста сепаратистима и овим новим квази војвођанима.
    Ја нисам знао да и они постоје...Знам за Србе,Словаке,Мађаре,Румуне али не знам ко су ови.
    Банатска равница,српска лепотица..

  2. #122

    Odgovor: Vojvodina republika?

    A mozda ce sada biti jos veci jaz izmedju Beograda i Novog Sada?
    Ovo je idealno za udaljavanje jednih od drugih.
    Vidite i sami da Demokrate iz Vojvodine imaju jednu teznju,a to je Vojvodina,dok Beograd naravno gleda Srbiju u celini.
    I mislim da je ovo korak blize nezavisnosti
    Napominjem,ja to gledam samo sa intelektualne strane,ne mesam se u politiku,gledam cinjenice i zdrav razum
    Hasta Siempre

  3. #123

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Citat Che_Guevara kaže: Pogledaj poruku
    A mozda ce sada biti jos veci jaz izmedju Beograda i Novog Sada?
    Ovo je idealno za udaljavanje jednih od drugih.
    Vidite i sami da Demokrate iz Vojvodine imaju jednu teznju,a to je Vojvodina,dok Beograd naravno gleda Srbiju u celini.
    I mislim da je ovo korak blize nezavisnosti
    Napominjem,ja to gledam samo sa intelektualne strane,ne mesam se u politiku,gledam cinjenice i zdrav razum
    Па зар у том истом Београду нису добиле власт демократе?

    О чему причамо овде?

  4. #124

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Citat Che_Guevara kaže: Pogledaj poruku
    Napominjem,ja to gledam samo sa intelektualne strane,ne mesam se u politiku,gledam cinjenice i zdrav razum
    Eto, kad već gledaš sa intelektualne strane, objasni mi, ako je već imalo logike da postoji Vojvodina u doba AustroUgarske monarhije, gde su Srbi bili u stranoj državi, koja je logika da se Srbi kao takvi izdvajaju u svojoj sopstvenoj državi?
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  5. #125

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Citat Che_Guevara kaže: Pogledaj poruku
    Napominjem,ja to gledam samo sa intelektualne strane,ne mesam se u politiku,gledam cinjenice i zdrav razum
    Eto, kad već gledaš sa intelektualne strane, objasni mi, ako je već imalo logike da postoji Vojvodina u doba AustroUgarske monarhije, gde su Srbi bili u stranoj državi, koja je logika da se Srbi kao takvi izdvajaju u svojoj sopstvenoj državi?

    Zato sto znaju da mogu bolje da zive i znaju takodje da je Vojvodina u svemu jedno,a Srbija sa Beogradom nesto drugo.
    Ovo pricam jer sam video po pricama medju obicnim narodom.
    Narodu je sve vise i vise muka i traze bolje.
    Hasta Siempre

  6. #126

    Odgovor: Vojvodina republika?

    A u kom smislu bolje? Misliš Srbima će biti bolje u nekoj drugoj državi, a ne u njihovoj matičnoj? Dakle, sereš kvave, burazeru, sereš kvake
    Teško se živi i u Nišu, znači li to da Niški okrug treba da se otcepi, jer mu je kriv BG?
    Uzmi za primer najbogatiju opštnu u Srbiji Čajetinu, imaju prihode od poreza, turizma, čuda muda, znači Zlatibor treba da se otcepi da ne bi šta? Hranio Jablanički okrug koji je nerazvijen?
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  7. #127

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Zakletva Žandarmerije
    Bez Kosova ne postoji moj srpski narod
    Bez Kosova ne postoji moja Srbija
    Bez Kosova i ja ne postojim
    Narode srpski, braćo i sestre
    Zaklinjem se pred Bogom
    Pobediću ili časno poginuti
    Za moju čast
    Za moje poreklo
    Za moju porodicu
    Za moju Srbiju...
    Vojvodina se ne spominje


  8. #128

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Citat neobarocco kaže: Pogledaj poruku
    Zakletva Žandarmerije
    Bez Kosova ne postoji moj srpski narod
    Bez Kosova ne postoji moja Srbija
    Bez Kosova i ja ne postojim
    Narode srpski, braćo i sestre
    Zaklinjem se pred Bogom
    Pobediću ili časno poginuti
    Za moju čast
    Za moje poreklo
    Za moju porodicu
    Za moju Srbiju...
    Vojvodina se ne spominje

    Ne pominje se ni Čačak, znači libo ih rac?

    A ako si neupućen, Vojvodina je i dalje sastavni deo Srbije
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  9. #129

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku

    A ako si neupućen, Vojvodina je i dalje sastavni deo Srbije
    Republika SrbijaČlan 1.
    Republika Srbija je država srpskog naroda i svih gradjana koji u njoj žive, zasnovana na vladavini prava i socijalnoj pravdi,
    načelima gradjanske demokratije, ljudskim i manjinskim pravima i slobodama i pripadnosti evropskim principima i vrednostima.
    a sta sa mojim komsijom celobaste koji nije srbin!?...ili sa komsijom preko puta slovakom!?, oni su moji...mi se ne delimo na "ove" ili "one", mi smo jedno...pre svega ljudi

    edit: vi nas sami delite...ne delimo se mi
    Poruku je izmenio neobarocco, 29.06.2012 u 20:30

  10. #130

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Republika SrbijaČlan 1.
    Republika Srbija je država srpskog naroda i svih gradjana koji u njoj žive, zasnovana na vladavini prava i socijalnoj pravdi,
    načelima gradjanske demokratije, ljudskim i manjinskim pravima i slobodama i pripadnosti evropskim principima i vrednostima.
    Ti ne umeš da čitaš, il' šta?

    Srpski narod je većinski.
    Šta sa Slovacima i inima?
    Imaju li obrazovanje na svom jeziku? Imaju.
    Imaju li pravo da koriste svoj jezik i svoje pismo u skladu sa Ustavom?
    Jesu li im kakva prava ograničena ili ugrožena?
    Ne kontam tvoje pitanje evgenije?
    Šta s njima? Je li ih dira neko? Jel' ih maltretira? Bije, šikanira? Idu li u svoje crkve, slave li svoje praznike?
    Šta kenjaš, bre, majke ti?
    Imam i ja komšiju koji je malo tamnoput, pa to ne znači da treba sad da traži romsku državu u sred Beograda, kakve ti nebuloze pričaš, to je strašno.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  11. #131

    Odgovor: Vojvodina republika?

    kako sta? pa hocu sutra da frustukujem na miru...

  12. #132

    Odgovor: Vojvodina republika?

    A ti si kao nešto hteo da budeš duhovit il' šta?
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  13. #133

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Republika SrbijaČlan 1.
    Republika Srbija je država srpskog naroda i svih gradjana koji u njoj žive, zasnovana na vladavini prava i socijalnoj pravdi,
    načelima gradjanske demokratije, ljudskim i manjinskim pravima i slobodama i pripadnosti evropskim principima i vrednostima.
    Ti ne umeš da čitaš, il' šta?

    Srpski narod je većinski.
    Šta sa Slovacima i inima?
    Imaju li obrazovanje na svom jeziku? Imaju.
    Imaju li pravo da koriste svoj jezik i svoje pismo u skladu sa Ustavom?
    Jesu li im kakva prava ograničena ili ugrožena?
    Ne kontam tvoje pitanje evgenije?
    Šta s njima? Je li ih dira neko? Jel' ih maltretira? Bije, šikanira? Idu li u svoje crkve, slave li svoje praznike?
    Šta kenjaš, bre, majke ti?
    Imam i ja komšiju koji je malo tamnoput, pa to ne znači da treba sad da traži romsku državu u sred Beograda, kakve ti nebuloze pričaš, to je strašno.
    Значи, неуморни су.
    Кад год се неге спомене Србија, нешто српско, српска историја... ето ти "људскоправаша" да вриште "А шта ћемо са онима који нису Срби... ". Лудило иде до заставе, грба, химне... невиђено...
    Размишљам да променим име, јест да није нешто посебно српско, ал може да засмета некоме ко није Србин...

    Citat Che_Guevara kaže: Pogledaj poruku
    Zato sto znaju da mogu bolje da zive i znaju takodje da je Vojvodina u svemu jedno,a Srbija sa Beogradom nesto drugo.
    Ovo pricam jer sam video po pricama medju obicnim narodom.
    Докле више ово срање... они су једноооо, а ми смо нешто другоооо, посебно...

    Narodu je sve vise i vise muka i traze bolje.
    Наведи ми земљу у западној Европи којој је било боље тако што се поделила у последњих 100 година. Па да кренемо њеним стопама.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  14. #134

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Citat neobarocco kaže: Pogledaj poruku
    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku

    A ako si neupućen, Vojvodina je i dalje sastavni deo Srbije
    Republika SrbijaČlan 1.
    Republika Srbija je država srpskog naroda i svih gradjana koji u njoj žive, zasnovana na vladavini prava i socijalnoj pravdi,
    načelima gradjanske demokratije, ljudskim i manjinskim pravima i slobodama i pripadnosti evropskim principima i vrednostima.
    a sta sa mojim komsijom celobaste koji nije srbin!?...ili sa komsijom preko puta slovakom!?, oni su moji...mi se ne delimo na "ove" ili "one", mi smo jedno...pre svega ljudi

    edit: vi nas sami delite...ne delimo se mi
    Пази сад ово, када смо код Словака (њихов устав):

    Constitution of Slovakia | Slovak-Republic.org

    We, the Slovak Nation

    Bearing in mind the political and cultural heritage of our predecessors, the experience gained through centuries of struggle for our national existence, and statehood,

    Mindful of the spiritual bequest of Cyril and Methodius, and the historical legacy of Great Moravia,

    Recognizing the natural right of nations to self-determination,

    Together with members of national minorities and ethnic groups living in the Slovak Republic,

    In the interest of continuous peaceful cooperation with other democratic countries,

    Endeavoring to implement democratic forms of government, guarantee a life of freedom, and promote spiritual, cultural and economic prosperity,

    we, the citizens of the Slovak Republic, have, herewith and by our representatives, adopted this Constitution:
    Пази сад ово, "ми словачка нација", позивање на Ћирила и Методија и Велику Моравску, а Мађари се нигде не спомињу!

    Ето, шта ћемо са комшијом Јаношем у Словачкој који није Словак? Јасно је да њега неко дели од комшије Словака, из чега следи да Словачка треба да се подели на више држава, јер какве везе Татре имају културолошки са Великим житним острвом и дунавском низијом?

    Ух, а кад сам споменуо Мађаре, ево га њихов устав, он је тек хардкор:

    http://www.kormany.hu/download/4/c3/...%20HUNGARY.pdf

    God bless the Hungarians

    NATIONAL AVOWAL
    WE, THE MEMBERS OF THE HUNGARIAN NATION, at the beginning of the new millennium, with a sense of responsibility for every Hungarian, hereby proclaim the following:
    We are proud that our king Saint Stephen built the Hungarian State on solid ground and made our country a part of Christian Europe one thousand years ago.
    We are proud of our forebears who fought for the survival, freedom and independence of our country.
    We are proud of the outstanding intellectual achievements of the Hungarian people.
    We are proud that our people has over the centuries defended Europe in a series of struggles and enriched Europe’s common values with its talent and diligence.
    We recognise the role of Christianity in preserving nationhood. We value the various religious traditions of our country.
    We promise to preserve the intellectual and spiritual unity
    Какав националистички и клерофашистички устав! Где су ту еуропеЈске вредности?
    Па замислите када би све ово стајало у српском уставу? Замислите када би се српски устав позивао на царство цара Душана? Па одмах би се дигла хистерија да својатамо територије других држава!

    Ох, да ли сам споменуо да су те земље у ЕУ?

    Али овде се ламентира, јер боже мој, спомињу се Срби у уставу. Наравно, у српском случају то је очигледан разлог за даље распадање земље, а у случају других земаља и знатно горих примера у ЕУ, нема везе.
    Poruku je izmenio Luctor, 30.06.2012 u 04:15

  15. #135

    Odgovor: Vojvodina republika?

    ja ne gledam u tudje dvoriste, eventualno kibicujem komsinicu...celobaste

    ah da: "metafora"

Strana 9 od 11 PrvaPrva ... 7891011 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. State of VOJVODINA ?
    Autor Zlatni mis u forumu Politika
    Odgovora: 1299
    Poslednja poruka: 24.10.2015, 20:05
  2. Fajront republika
    Autor love hunter u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 11.12.2010, 13:41
  3. Banatska republika
    Autor banatian u forumu Banat
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 01.04.2010, 22:18
  4. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 04.03.2007, 19:56

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •