Da li ste uvek iskreni prema voljenoj osobi? - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 32
  1. #16

    Odgovor: Da li ste uvek iskreni prema voljenoj osobi?

    Ja nekako kontam da oni koji imaju ljubomornog ili posesivnog partnera cesto moraju da precute neke stvari... ne, nisam se dobro izrazila, ne da moraju, vec im je verovatno mucno da posle satima kaznjavaju sopstveni mozak objasnjavajuci partneru da "je to taj-i-taj, i on mi je samo drug/kolega/poznanik..." - ovo, naravno, vazi i u drugom rodu

    Mislim da bih se i ja otprilike isto tako ponasala da imam takav problem... mada, kad bolje razmislim, meni bi bio pravi smor da sa takvom osobom uopste i budem budem u vezi, pa ja ovo onako cisto hipoteticki pricam
    Gather ye rosebuds while ye may...
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Da li ste uvek iskreni prema voljenoj osobi?

    Šta je to što uopšte smatramo iskrenošću?

    Sa svojom najboljom i jedinom suprugom se već preko 20 godina raspravljamo oko tog pitanja.
    Ona naime ima jedan (skoro savršeni) odbrambeni mehanizam koji funkcioniše na taj način da jednostavno, ne laže, nego uskraćuje informacije.
    Za moje pojmove to je jednako laganju. U slučaju da neka od tih prećutanih istina dopre do mene preko drugih kanala, ona koristi po potrebi jedan od tri dole navedena šablona za opravdanje.

    1. Zaboravila sam! moja reakcija:
    2. Nisam mislila da ti je to važno! moja reakcija:
    3. Zašto me nisi pitao? Rekla bi ti! moja reakcija:

    Ceo sistem je maksimalno primitivan ali funkcioniše.
    Doduše neophodan faktor za opstanak takvog sistema je i moja osobina da se ne upuštam u duža "ispravljanja krivih Drina" jer je to apsolutno besmisleno gubljenje vremena.

    Steći nečije poverenje je jednostavno naročito u periodu dok postoji uzajamna zaljubljenost i iracionalna doza želje za pružanjem poverenja sa obe strane. Kasnije kada "lepa vremena" prođu čovek mora da ima više poverenja u sebe nego u partnera, ili ako ovako možda lepše zvuči, "Moraš se iskreno truditi da se ono što radiš, poklapa sa onim što govoriš ili pokazuješ.
    Neka se oženjeni samo sete česte situacije kada ugledaju svoju ženu mrzovoljnog pogleda i sivozelene boje kože, kako bacakaju stvari po kuhinji i mrmljaju nešto sebi u bradu. Ti joj priđeš sasvim normalno pun konstruktivnog elana da joj pomogneš i naravno upitaš "dušo šta ti je?" U 99% slučajeva za odgovor ćeš dobiti laž debelu ko salama "NIJE MI NIŠTA!"
    Pitam ja vas: Zar je to plodna podloga za poverenje?
      Vrh

  3. #18

    12 Odgovor: Da li ste uvek iskreni prema voljenoj osobi?

    Citat Uriel kaže:
    Šta je to što uopšte smatramo iskrenošću?

    Sa svojom najboljom i jedinom suprugom se već preko 20 godina raspravljamo oko tog pitanja.
    Ona naime ima jedan (skoro savršeni) odbrambeni mehanizam koji funkcioniše na taj način da jednostavno, ne laže, nego uskraćuje informacije.


    Neka se oženjeni samo sete česte situacije kada ugledaju svoju ženu mrzovoljnog pogleda i sivozelene boje kože, kako bacakaju stvari po kuhinji i mrmljaju nešto sebi u bradu. Ti joj priđeš sasvim normalno pun konstruktivnog elana da joj pomogneš i naravno upitaš "dušo šta ti je?" U 99% slučajeva za odgovor ćeš dobiti laž debelu ko salama "NIJE MI NIŠTA!"
    Pitam ja vas: Zar je to plodna podloga za poverenje?

    Možda je žena toliko uvidjajna i brižna prema tebi, tako da ne želi da te opterećuje recimo svojim PMS-ovima, mesečnim ciklusima, što se zaista i svodi na čuvenu ''nije mi ništa'', možda ti, svojim ponašanjem jednostavno tražiš takav odgovor , plodna podloga za povernje je sledeća: posle nadaleko čuvenog:"NIJE MI NIŠTA!" , pokušaj da joj pridješ, da je zagrliš, da joj kažeš da bla, bla.. uostalom, znaš ti to mnogo bolje od mene , pokušaj ti, da baš ti da promeniš preformulišeš pitanje i posle identičnog odgovora , predji na dela, ne padaj u vatru ili što je još gore, nemoj da se povlačiš (recimo u dnevne novine ili TV)
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Da li ste uvek iskreni prema voljenoj osobi?

    U sustini svi tvrdimo da smo iskrene osobe,ali najbolje to znamo sami koliko jesmo ili nismo iskreni prema sebi i voljenoj osobi.
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Da li ste uvek iskreni prema voljenoj osobi?

    Daj da definisemo prvo sta je uopste u danasnje vreme iskrenost pa cu ti onda odgovoriti...
    I may not be perfect but I'm always me
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Da li ste uvek iskreni prema voljenoj osobi?

    Nisam

    ...da jesam uvek...baš uvek...to bi bilo savršeno...a savršeno je nemoguće....
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Da li ste uvek iskreni prema voljenoj osobi?

    mislim da moze,do sad ih nisam imala nesto-4,ali sam sa svima bila iskrena.bilo je nekih sitnih lazi,ali bezazlenih i potpuno nevaznih.
    Vise je za zaljenje onaj ko zbog pameti izgubi ljubav,nego onaj ko zbog ljubavi izgubi pamet...
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Da li ste uvek iskreni prema voljenoj osobi?

    Pa kako bih drugačije ostao u duuuugoj vezi!?

    Skoro sve joj kažem dvosmisleno, pa neka razabira kako joj je volja.
    Meni mirna savest, jer sam joj rekao.
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Da li ste uvek iskreni prema voljenoj osobi?

    Pa sad.... Pitanje je dosta golicljivo....
    Pridji blize da ti sapnem odgovor.....
    neunistiva zlojebaba!
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: Da li ste uvek iskreni prema voljenoj osobi?

    Da uvek...što je najgore tako sam loš lažov da i kad možda hocu nešto da precutim nemaaaaaa šanse...Pozicionira se ispred mene i kaže :"Pričaj"...
      Vrh

  11. #26

    Odgovor: Da li ste uvek iskreni prema voljenoj osobi?

    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku
    Da uvek...što je najgore tako sam loš lažov da i kad možda hocu nešto da precutim nemaaaaaa šanse...Pozicionira se ispred mene i kaže :"Pričaj"...
    ....'ćeš ti meni apač biti...
      Vrh

  12. #27

    Da li ste uvek iskreni prema voljenoj osobi?

    Citat lav71 kaže: Pogledaj poruku
    ....'ćeš ti meni apač biti...
    Jaaaa... Necu i da hocu Govorim smo istinu...i mirno koračam
      Vrh

  13. #28

    Odgovor: Da li ste uvek iskreni prema voljenoj osobi?

    Skoro uvek, ne mozes bas uvek biti iskren, neke stvari je bolje da prikrijes...
      Vrh

  14. #29

    Odgovor: Dali ste uvek iskreni prema voljenoj osobi?

    Citat SansRomantic kaže: Pogledaj poruku
    Sa druge strane, zašto bih mu govorila stvari za koje znam sa sigurnošću da će ga povrediti...
    Zaista ne bih onome koga volim svesno nanosila bol...

    Ne smatram ni da treba lagati...
    samo prećutati neke detalje koji mogu da pogode gde ne treba
    Apsolutno!
    Postoje neke misli... neki događaji... neke želje, situacije i sl. koje bi kod partnera probudile sumnju u našu ljubav, sreću... Ako sam ja sigurna da je nešto benigno, ili da je nevažno, ili da držim pod kontrolom određenu situaciju, a ista može kod njega da izazove osećaj da se dešava nešto veće od onoga što jeste - ja ću prećutati.
    Ali, i ova veština - kad i šta prećutati - se s vremenom uči
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."
      Vrh

  15. #30

    02 Odgovor: Da li ste uvek iskreni prema voljenoj osobi?

    Pa kao sto ona narodna kaze "U lazi su kratke noge" tako da sam uvek iskrena makar to bilo i na moju stetu.
      Vrh

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šta mislite o osobi iznad vas?
    Autor Kunic u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 9778
    Poslednja poruka: 18.09.2017, 14:09
  2. Sta ne biste nikad oprostili voljenoj osobi?
    Autor Rohalj Baze u forumu Ljubav
    Odgovora: 93
    Poslednja poruka: 15.09.2015, 11:07
  3. Sta pokloniti voljenoj osobi?
    Autor jamiroyu u forumu Ljubav
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 05.02.2015, 23:10
  4. Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?
    Autor Ivana-psy u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 412
    Poslednja poruka: 15.01.2015, 14:02
  5. Šta biste napravili za večeru voljenoj osobi?
    Autor miloradv u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 10.07.2012, 00:27

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •