Isus put, istina i zivot
Prikaz rezultata 1 do 13 od ukupno 13
  1. #1

    Isus put, istina i zivot

    Isus je jedini put.ako bise toga drzali po crkvama ne bi imali na hiljade ucenja danas.predlog,pogledajte ove teme:1 "Mesto susreta Boga i coveka" 2. "Prezreni isus,juce,i danas"

  2. #2

    Odgovor: Isus put,istina i zivot

    Nema jedinog puta. Jedini je cilj.
    Pozdrav.


  3. #3

    Odgovor: Isus put,istina i zivot

    mir tebi. tacno je i to.Isus je jedini put,a nas jedini cilj je da dostignemo taj put jer njegov kraj je nebesko carstvo. uzdam se da si pokusao preslusati na you tube propoved.
    Poruku je izmenio Cecara, 02.06.2012 u 18:02 Razlog: uklonjen citat

  4. #4

    Odgovor: Isus put,istina i zivot

    Cilj svakog čoveka je da putujući svojim putem punim izazova,pređe taj put sav,do kraja.
    Čitajući jednu knjigu,naiđoh na deo koji govori o putevima,pa kaže;

    "...ne može se pokušati ništa više do da se utvrdi početak i pravac jednog beskrajno dugog puta.
    Zavaravanje da se tu može postići bilo kakva sistematičnost i konačna potpunost bila bi,
    u najmanju ruku,samoobmana.Savršenstvo ovde može postići pojedinac koji ovo izučava samo
    u subjektivnom smislu po kome saopštava sve što je mogao da vidi"

    G.Simmel
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  5. #5

    Odgovor: Isus put,istina i zivot

    onaj koji je sazdao pocetak i kraj,koji stoji izvan vremena unistava samoobmanu i vidi i nudi svoj vid mesto naseg vida koji je ogranicen. pogledaj propovedi videces smisao nase ljudske putanje i besmisao naseg ucrtanog cilja bez onog koji je pocetak i kraj.mir tebi.
    Poruku je izmenio Cecara, 02.06.2012 u 18:02 Razlog: uklonjen citat

  6. #6

    Odgovor: Isus put,istina i zivot

    Obzirom da je naš vid ograničen,kako tvrdiš...Kako onda uopšte mi možemo i videti ono što nam neko nudi.
    Gde je početak i gde smo sada mi...gde li je i da li je kraj...sve je to priča bez kraja.

    Slažem se da ti putanja ucrtanog puta ima smisao ako na kraju vidiš povratak "svom tvorcu" i
    da je besmisleni put onaj koji vodi samo ka smrti.

    Ne mogu da verujem u nešto što je imaginarno
    Mir i tebi i meni i svima ostalima...
    Svako je slobodan da veruje u šta god hoće.
    Poruku je izmenio Cecara, 02.06.2012 u 18:02 Razlog: uklonjen citat
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  7. #7

    Odgovor: Isus put,istina i zivot

    sama si rekla da je besmisao ne imati smisao kraja,kojeg cini tvorac. ali imaginativni virus unutar nas dovodi poniovo nas put u neizvesnost.u stvari to vise nikad nece biti neizvesnost,jer sada kad smo culi mi smo pozvani ili za sud ili za opravdanje. nmasa sloboda je upravo garant da nas Bog ne sudi,kako je rekao,vec svaki sam sebe osudjuje odbacivanjem istine.Bozji blagoslov.Bog neka te zadrzi miolostivo na tom putovanju da ne sidjes brzo na prvoj stanici ovog poziva. propovedi imaju smisaoza slusanje,za razgledanje,a boprba u nama se vodi izmedju zloga i Boga.
    Poruku je izmenio Cecara, 02.06.2012 u 18:01 Razlog: uklonjen citat

  8. #8

    Odgovor: Isus put, istina i zivot

    dobro je ako forum koristimo kao model za usavrsavanje puta ka zivotu vecnome,ne samo za puko dodirivanje suprotnih misljenja.put hriscanina je put otkrivenja i put molitve do tog otkrivenja. Bog se krije u jednostavnosti. isaija prorok donosi u prorostvu 53.gl. prezrenog Isusa. danas svi tvrde da ga radoslede,ali kada im se kaze da grese i gde grese,Isus im biva prezrenim takav. a on je upravo donesen u isaiji kaoprezreni Isus tj. kao onaj na kome ne bi lepote i ne bi nicega na njemu cega radi bi iko od nas isao za njime,osim istine ,puta i vecnog ziovta. ali to upravo ga cini prezrenim,jer je istina.zato je svakome njegova religija slatka,a Isus iz isaije 53.gorak.

  9. #9

    Odgovor: Isus put, istina i zivot

    Bog u svojoj jednostavnosti dakle:

  10. #10

    Odgovor: Isus put, istina i zivot

    Život,put,Isus,istina.
    Bog je u nama i mi smo u njemu...oću reći bog je svuda oko nas

  11. #11

    Odgovor: Isus put, istina i zivot

    Citat spajdervik kaže: Pogledaj poruku
    Život,put,Isus,istina.
    Bog je u nama i mi smo u njemu...oću reći bog je svuda oko nas
    tačno tako.Bog je svuda jer on je duh.ako smo mi u reči,tj. u njemu onda je on u nama.domaćica kada prima gosta najpre pometa svoj dom za njega. tako i mi moramo pomesti svoj dom da bi duh Božji mogao stanovati unutar,jer smo mi crkva Boga živoga kako je Isus učio,a to znači moramo ga pomesti od greha i onog što nije reč. mir tebi i svima.

  12. #12

    Odgovor: Isus put, istina i zivot

    isusove reci - ja sam put, istina i zivot ne treba shvatiti bukvalno pa obozavati isusa kao licnost sto bi bio jedan vid idolopoklonstva. te reci svaki covek moze da primeni na sebe samog. isus kao licnost je verujuci u te reci uspeo da postane isus hrist. sledeci njegov primer, a ne obozavati ga slepo i obican covek moze da postane hrist, tj. da se sjedini sa bogom, da vaskrsne.
    naravno ako je rec o jehovinim svedocima, to ne cudi, oni celu bibliju tumace bukvalno.
    all that we see or seem is but a dream within a dream

  13. #13

    Odgovor: Isus put, istina i zivot

    Citat imakolata84 kaže: Pogledaj poruku
    isusove reci - ja sam put, istina i zivot ne treba shvatiti bukvalno pa obozavati isusa kao licnost sto bi bio jedan vid idolopoklonstva. te reci svaki covek moze da primeni na sebe samog. isus kao licnost je verujuci u te reci uspeo da postane isus hrist. sledeci njegov primer, a ne obozavati ga slepo i obican covek moze da postane hrist, tj. da se sjedini sa bogom, da vaskrsne.
    naravno ako je rec o jehovinim svedocima, to ne cudi, oni celu bibliju tumace bukvalno.
    nisam jehovin svedok,pripadam samo Hristu.oni doista dosta simbolizuju rec ali i ti si ovde upala u istu pricu jehovinih sv. koliko ti se moze sugerisati da malo bolje procenis svoj post,ali on je do kraja bez pokrica kao i kod js.grupe.mesta koja je Isus govorio poput onih da je on put istina i zivot se moraju shvatiti u sustini takvim kakve su donete od njega.mesta koja se razgledaju u simbolima su takodje jasno prepoznatljiva.ako pogledamo danas ljude,upravo boluju od toga da negiraju validnost Isusovih reci u Pismu.i donose konfuznost onima koji bi trebali razumeti poziv ka spasenju. ne da ga treba obozavati,vec je kazano svim srcem,svom misli,svom snagom...

Slične teme

  1. Zivot bez muzike?
    Autor kissigirl u forumu Muzika
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 17.01.2013, 23:23
  2. Isus ponovo dolazi
    Autor ser_gogsy u forumu Religija
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 16.06.2011, 13:39
  3. Isus – ranjeni iscelitelj
    Autor ser_gogsy u forumu Religija
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 10.10.2009, 00:06
  4. Prirodan zivot ?
    Autor DzuPiter u forumu Filozofija
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 10.01.2009, 18:41
  5. Istina ili mit..!?
    Autor yige_gui u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 24.11.2008, 15:35

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •