Roland Garros 2012 - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 36 od ukupno 36
  1. #31

    Odgovor: Rolan Garos

    posle prvog prekida,dok je Nadal gazio,komentatori su rekli da prekid ide na ruku Djokovicu,da je dosao u pravi cas,da Djokovic ima vremena da se sredi u cekaonici
    kad je zaigrao bolje pa sunula kisa,tad je bezveze ta pauza....
    znaci,kad njemu odgovara je u redu a kad ne ,Nadal je govno?

    realno,ima Djokovic sta da nauci od Rafe....tu gde on firca,Nadal je davno stepao, a vrsnjaci su...
    ne znam sta je to s nasim mentalitetom kad nam je tesko da priznamo ili postujemo protivnika?
    Ploviti se mora i bez broda ..
      Vrh

  2. #32

    Odgovor: Rolan Garos

    Novak nije trazio prekid kad mu je sve otislo u materinu. Nadal jeste. I da, ja nisam komentator. Novak je uzeo 8 gemova u nizu ('ej, 8!) i sam prekid je dosao kao hladjenje. Nema izgovora, izgubio je mec i ide se dalje.
    Nisam ja rekla da je Nadal govno. Samo da u meni vise nema navijaca zato sto se sluzi igricama a svi mu priznaju fer - plej, dok ga tom istom Novaku osporavaju. E, to me tangira. Kako niko ne spominje poen koji je juce po pravilima trebao biti ponovljen a Novak ga je dao Rafi?
    Ja nemam problem da Nadalu priznam pobedu. Dobio ju je i to je to. Oboje imaju sta da nauce jedno od drugog. Novak je podizao svoju igru do ovog nivoa bas zbog Rafe, i bas zbog njegove igre. Oboje uce jedno od drugog. Zato i ima toliki problem kad igra sa Federerom zato sto je njihova igra slicna. Nadal je svesno radio na igri da bi mogao da parira i pobedjuje Djokovica. Argumenata je puno.
    Mene tesi cinjenica da Novak, i na ovom kljakavom nivou, moze da parira Nadalu. Kad igra svoju igru i pocne da busi Nadalov spin koji je u njegovoj igri kljucan na sljaci, Novak zaista moze da kaze da je jedan od retkih, ako ne i jedini danas koji ima to nesto da dobije Nadala.
    Ja Nadala ne moram da volim. Isto kao sto ne volim Federera. Isto kao sto ti ne volis Novaka. Ali postujem ono sto su uradili za tenis i do kojih su ga visina podigli.

    Ne zelim da podlezem generalizaciji naseg mentaliteta, molim te. Ponekad imam utisak kao da sam na b92 forumu.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  3. #33

    Odgovor: Rolan Garos

    mora se priznati da je Rafa bio bolji i da Nole nije Nole iz 2011. u redu je izgubiti mec od dugogodisnjeg broja 1 .
    ni ti prekidi nisu greda , prekidi su za oboje pa kom obojci kom opanci . problem je izgubiti mec iz dve fault serve.
    ej ... serve jbt . samo da je prebaci pa da nastave da se kolju .....

    @ starsica
    Rafa je bio fer , dao je Noletu danas poen nazad , treba biti realan .
    @ biliverka
    ne bih se slozio da Rafa odskace u kvalitativnom smislu , razliciti jesu .



    ps / ako ima satisfakcije u svemu odero' je ko' zeca onog naduvenka zalizanog Federera.
    da se razumemo vanserijskog igraca ali personality 0 / zero /.to je Noletov gran slam ...
    Poruku je izmenio rusty nail, 11.06.2012 u 18:11
    worst day of fishing is better than excellent day at work
      Vrh

  4. #34

    Odgovor: Rolan Garos

    Jeste. Na stranu sve to, nema, bar u igri, nekorektnosti. Ima igara dok se lopta ne udara.
    Nadal je osvojio mec zato sto je u vecini meca bio bolji igrac. To ne znaci da je Djokovic losiji ukupno od njega. Jednog dana ce se sve posmatrati kroz prizmu osvojenih titula i tu ce Rafa sigurno biti bolji, kao i dobar deo sada vec penzionisanih igraca. Onda nece biti bitno da li je Novak bio bolji ili ne, vec da li je osvojio ili ne. To je isto kao prica da je Tipsarevic talentovaniji od Novaka a rezultati to ne govore.
    Ono sto obojici mora da se prizna jeste krvari rad i posao kao i igra koju prikazuju.
    Rusty, da je bilo samo tako, da se prebaci servis, onda bi Nole osvojio. Cela prva dva seta je igrao bez prvog servisa i izgubio ih.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  5. #35

    Odgovor: Rolan Garos

    slazem se u svemu . Nole ima jos niz godina da anulira u titulama Rafu , dok bas nisam siguran
    da Rafa ima toliki niz ispred sebe zbog ekstremnih fizickih uticaja koje nosi njegova igra .malo
    malo pa kolenca . pa clanci itd . prema tome Nole ce sigurno biti tamo gde je on sada. a propo
    serve je tacno, 48% nije dovoljno ni da dobije nekog iz ranga od 50-100 ATP . nije mu isla prva
    a druga je takodje bila slabija.ipak mislim da je makar prebacio u tom zadnjem gemu imao bi bar
    teoretsku sansu da napravi poen iz igre , sto je radio nebrojeno puta. pao je kao pocetnik i to
    nije dobro ....
    worst day of fishing is better than excellent day at work
      Vrh

  6. #36

    Odgovor: Rolan Garos

    U principu, smatram da i jedan i drugi imaju taj limitirajuci efekat, koji proizlazi iz nacina igre, sa tom razlikom sto je Rafa prirodni defanzivac a Nole ofanzivac, iako danas oboje miksuju sa oba stila. Rafu limitiraju kolena a Noleta rame. Jednom za kretanje a drugom za servis.
    Dakle, da rezimiram, pa da se ne ponavljam. Novaku je zakazao servis i bekhend. Rafa je sveukupno danas bio bolji. Cestitke na pobedi. Nadam se raspletu kao u finalu USO 2010. koje je izgubio, a 2011. ga dobio.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. London 2012 Summer Olympics - Letnje Olimpijske Igre 2012
    Autor Charlie Harper u forumu Spomenar
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 04.07.2012, 09:40
  2. Roland Garros 2010.
    Autor starsica u forumu Spomenar
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 04.06.2010, 22:09
  3. Roland Garros 2009.
    Autor Morpheus u forumu Spomenar
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 09.06.2009, 05:01
  4. Roland Garros 2008.
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 10.06.2008, 14:51
  5. Roland Garros 2007.
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 10.06.2007, 15:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •