Roland Garros 2012 - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 36
  1. #16

    Odgovor: Rolan Garos

    Vremena se menjaju, Đoković "lema" Federera

    Nole je u finalu Rolan Garosa! Šesti put u poslednjih sedam mečeva, Đoković je pobedio najtrofejnijeg tenisera u istoriji. U nedelju će igrati sa Nadalom za istoriju i prvi "gren slem" od 1969. godine i Roda Lejvera...


    Novak je u finalu! Svom prvom na Rolan Garosu...

    Tamo će ga dočekati najtrofejniji čovek ovog turnira, Rafael Nadal. Novu epsku epizodu prvog i drugog na svetu gledaćemo u nedelju, a ovog petka popodne videli smo dominaciju prvog nad trenutno trećim, inače najtrofejnijim teniserom sveta.

    U drugom polufinalu 111. Rolan Garosa: Novak Đoković - Rodžer Federer 6:4, 7:5, 6:3! Posle manje od dva sata tenisa na prepunom Filip Šatrijeu, koji je više podržavao Švajcarca, ali video sjajnu igru Srbina.

    Bila je to šesta pobeda Đokovića nad pet godina starijim rivalom u poslednjih sedam susreta. Ukupno, skor je sada 12:14 u korist Švajcarca, koji je nekada vodio i 7:2, odnosno 13:6.

    "Uvek je teško igrati protiv Federera. Zadovoljan sam što je meč završen u tri seta", rekao je Đoković.

    Vremena su se promenila i Đoković se u prethodnih godinu dana više puta osvetio Federeru za prošlosezonski poraz upravo u polufinalu Rolan Garosa, kada je "Fedeks" postao prvi teniser u 2011. godini koji je nadigrao Đokovića i tako mu prekinuo seriju od 43 uzastopne pobede!

    Federer je tada bio bolji u četiri seta, a ove godine imao je novu priliku da na istom mestu zaustavi san Đokovića o osvajanju prvog "gren slema" posle 43 godine! To se nije dogodilo, Đoković će u nedelju igrati za neverovatnu stvar - kako bi postao prvi vlasnik titule na sva četiri najveća turnira sveta: Vimbldon, Rolan Garos, US Open i Australijan Open.

    Poslednji kojem je to pošlo za rukom bio je Rod Lejver, 1969. godine.

    "Tu i tamo pomislim na istorijsku priliku. Trudim se da svaki meč odigram maksimalno i da ne mislim previše unapred. To je pravilno razmišljanje. Danas sam odigrao najbolji meč na turniru i to me raduje. Ako osvojim trofej, valjano ću ga proslaviti".

    Nole je ponosni vlasnik titula na Vimbldonu, US Openu i Australijan Openu, a sada će OPET igrati protiv Nadala u finalu gren slema. Nadamo se i istom ishodu, kao u tri prethodna velika finala.

    "Ostvario bi mi se san. Sada želim da se odmorim i uživam u ovoj pobedi".

    Što se meča sa Federerom tiče, Đoković je imao manje vinera (34:43), ali daleko manje neiznuđenih grešaka (17:46). Švajcarac je bio taj koji je forsirao kratke poene i koji je češće grešio, naročito kada bi mu Novak slao loptu na liniju, pod noge, a to se tako često događalo... Kaga god je bilo gusto, Đoković je uspevao da remeti ritam protivnika i tera ga da šalje loptu u mrežu i u aut, a to je Federera užasno nerviralo.

    Posle desetak minuta kašnjenja zbog kiše, prepuni Filip Šatrije video je uvodna četiri gema u kojima su serveri dominirali, a onda je Đoković loše otvorio peti gem na svoj servis, što je Švajcarac iskoristio i došao do dve brejk lopte, iskoristio drugu za 2:3.

    To je, ispostavilo se, bio samo početak Đokovićeve dominacije u prvom setu. Prvi teniser sveta odmah je vratio brejk, tako što je slao riterne tačno pod noge rivalu (3:3), a potom samo podigao nivo igre do novog brejka i osvajanja seta za 36 minuta - 6:4.

    Na takav ishod prvog seta, iskusni Federer, šampion Rolan Garosa iz 2009. godine, reagovao je sjajnim periodom igre u kojem je u uvodna tri gema drugog seta dva puta oduzeo servis Đokoviću i poveo 3:0. Delovalo je da set ide u brzo poravnanje stvari, čak je i publika odobravala Rodžerov povratak u meč, ali...

    Kao i mnogo puta u karijeri, kada je doveo sebe u nezgodnu situaciju, Đoković je pokazao da je rođeni šampion. Prvo je "poništio" jedan brejk (2:3), a onda potpuno uravnotežio stvari na semaforu (4:4). Tada je Federer i treći put oduzeo Beograđaninu servis i došao u situaciju da servira za 1:1, ali ni to mu nije bilo dovoljno - Đoković je momentalno uzvratio (5:5).

    I ne samo to...

    U narednom gemu, Nole je prilično lako dobio svoj servis gem dok se vetar pojačavao, a šljaka dizala u nivo lica, što mu je donelo prvo vođstvo u setu! Suočen sa 5:6, Federer je previše stegao ruku, lopte koje mu je Đoković slao pod noge i na bekhend slao je u mrežu i aut, kao i poslednji i to čist forhend za 7:5 i 2:0 u korist našeg asa!

    Uzdrmani Federer, držao se do 2:2, kada mu je Đoković uzeo prvi servis gem u trećem setu (4:2) i potvrdio ga rutinski na svoj servis. Suočen sa gubitkom meča i eliminacijom sa turnira na kojem je igrao pet finala, četiri puta gubio od Nadala i te 2009. konačno dobio Robina Soderlinga, Federer je uspeo da se iščupa do 5:3, ali ne i više od toga.

    Uz dve greške u odlučujućem gemu, Đoković je četiri poena odradio sjajno i izborio prvo finale Rolan Garosa, jedinog gren slema koji nema u kolekciji. Igraće protiv šestostrukog šampiona i čoveka koji je od 2005. godine zabeležio 51 pobedu i jedan poraz u Parizu.

    Ali i protiv čoveka koji ga je dobio u oba Masters finala ove sezone na šljaci, prvo u Monte Karlu, potom u Rimu.

    "Gledao sam Rafu, bio je odličan. Igrao je odlično ceo turnir i on je favorit u finalu".

    Vreme je da Srbin uzvrati!

    (N. J. - MONDO, foto: AP)
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Rolan Garos

    Nole & Nadal, finale Rolan Garosa, danas u 14.30h!
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Rolan Garos

    najvise volim nase komentatore...kad Novak zabode loptu onda je on "majstorski odradio poen" ,a kad Rafa to isto uradi ,on "kao zivotinja zabada".....

    takvi smo mi Srbi.....zato nas i svrbi...
    Ploviti se mora i bez broda ..
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Rolan Garos

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    najvise volim nase komentatore...kad Novak zabode loptu onda je on "majstorski odradio poen" ,a kad Rafa to isto uradi ,on "kao zivotinja zabada".....

    takvi smo mi Srbi.....zato nas i svrbi...
    Па кад је импресија таква... Новак делује као кид некст доор, а у овоме факат има нешто анимално сараценско...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Rolan Garos

    verujem da je taj decacki look posledica enormnog uzimanja negro-bombona i pranja gaca Duelom.....
    Ploviti se mora i bez broda ..
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Rolan Garos

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    verujem da je taj decacki look posledica enormnog uzimanja negro-bombona i pranja gaca Duelom.....
    Монако га није искварио...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Rolan Garos

    Monte Karlo, kad vec spominjete.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Rolan Garos

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Monte Karlo, kad vec spominjete.
    Монте Карло – Википедија
    Монте Карло (француски: Monte Carlo, моначански: Monte-Carlu, окситански: Montcarles) је једно од најбогатихих места у Европи, а налази се у Монаку.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Rolan Garos

    Hocu ja navuci gneV vas ovdi ako kazem da navijam za Rafu?
    Danasnji prekid zbog poradi kise...OK...
    Nadal se ljutio jer se uzdao u sebe i svoj spin....razumem ga...
    Djokovic se uzdao u hendikep protivnika koji ne moze da plasira taj spin po kisi..a to njemu i te kako odgovara....
    Budi pametan i pravi se lud
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: Rolan Garos

    Ja ne reko' da Monte Karlo nije u Monaku Samo napisah da je, kad vec spominjete, u pitanju Monte Karlo.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  11. #26

    Odgovor: Rolan Garos

    Zasluzeno.Necu da budem maliciozna kao nasi komentatori,ali - pregazio je Noleta,i uopste,citav turnir je igrao bolje,priznali mi to ili ne....
    Ploviti se mora i bez broda ..
      Vrh

  12. #27

    Odgovor: Rolan Garos

    Za Nadala sam navijala jos dok je Djokovic bio wannabe teniser.

    Znam da nije patriJotski, ali i dalje navijam za njega
    Gather ye rosebuds while ye may...
      Vrh

  13. #28

    Odgovor: Rolan Garos

    Donekle mi zao sto se nije igralo duze...
    Danasnji susret je bila prava umetnos'
    No, kao sto rekoh gore....drago mi je za Nadala....
    A komentatori...msm da su oni bas najnaduvali tu neku tenziju...bez potrebe...Spanac, Spanac....kao da nema ime....
    Budi pametan i pravi se lud
      Vrh

  14. #29

    Odgovor: Roland Garros 2012

    Ja uvek navijam samo za naše
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti
      Vrh

  15. #30

    Odgovor: Rolan Garos

    To je problem sa nasim komentatorima. Il' su previse navijacki nastrojeni il' pojma nemaju sa profesijom, cast izuzecima.

    Nadal nije pregazio Novaka. Da se mec nije prekinuo sinoc, uverena sam da bi Novak pobedio. Na terenu je pokazano juce da je Novak zaista najbolji na planeti kad igra svoj tenis. Mnogo bih htela da kazem sada i mnogo imam da napisem, ali ne mogu. Previse su mi naduvana osecanja da bih napisala ista smisleno a da ne bude navijacki ostrasceno.
    Nadalu cestitke za jos jedan trofej, ali, posle onoga od sinoc u meni nema navijaca. Uslovi na terenu su isti za oboje.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. London 2012 Summer Olympics - Letnje Olimpijske Igre 2012
    Autor Charlie Harper u forumu Spomenar
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 04.07.2012, 09:40
  2. Roland Garros 2010.
    Autor starsica u forumu Spomenar
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 04.06.2010, 22:09
  3. Roland Garros 2009.
    Autor Morpheus u forumu Spomenar
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 09.06.2009, 05:01
  4. Roland Garros 2008.
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 10.06.2008, 14:51
  5. Roland Garros 2007.
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 10.06.2007, 15:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •