Тома Николић, наш председник - Strana 4
Strana 4 od 12 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 173
  1. #46

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    Како волим кад неко почне да се фрља изјавама
    Ja ne pišem šta ti voliš,nego šta ja mislim.

    Десет година се наиме спомиње кад се говори о "демокрацкој" власти.
    Da,ali država propada poslednjih trideset godina,a ti na primer pričaš samo o deset,fale ti onih dvadeset.

    Не, криви су дрекавци... јеботе, Слобини следбеници нису овакве глупости причали, као ето, само десет година је човек на власти, шта је он сирома стигао да уради...
    Već sam pitala da li je nešto dobro uradio?

    Бедан изговор за слугерањство, неспосотбност и бескичмењаштво садашње власти.
    To nije izgovor,to je činjenica da nam je država načisto propala,da nemamo pare.A ti samo tražiš neke izgovore,samo ne znam za šta?

    Ваши лични проблеми су ваша ствар.
    To su tvoji problemi,baš sam na tebe mislila inače si vrlo tolerantan i slatkorečiv


    Чекај бре, шта причаш ти сад? Држава је сјебана ево 30 година, председник ту нити шта може нити се шта пита, ко даје паре тај се пита, страни инвеститори неће да улажу и морамо да будемо сиромашни... па зашто је онда битно да ли је председник Тадић или Николић? По твојој причи уопште није битно ко је не власти у Србији, а онда завапиш како је трагедија што је Николић председник. Олош је онај који има диплому а свеједно пљачка и уништава свој народ за рачун страних сила.
    Kako ne može,pa ti sam kažeš da je kriv Tadić.Ko da je pare taj se pita-ucenjuje,zeza.Jedno je zajam,kredit a drugo su investitori.Bitno je ko je na vlasti,zbog umetničkog dojma,tj opšteg utiska o nama u svetu.Ma šta imam da vapim,zbog Nikolića?Ja iznosim svoje mišljenje,čovek mi se ne sviđa i tačka.


    Па све је то небитно, небитно је ко је на власти у Србији, зар не?
    Meni je bitno,zato i negodujem.

    Што се тиче Косова, ја ни досад нисам лагао.
    Нешто што је било твоје више није твоје кад га: а) продаш б) поклониш в) одустанеш од њега
    Кад ти је нешто што је твоје отето или одузето, то остаје твоје, само што га тренутно не контролишеш. Замисли да неко отме твој новчаник или се бесправно усели у твој стан. Јел би то значило да то више нису твој новчаник или твој стан?
    Mnogo banalizuješ,ne može da se to poredi tako.

    Председник Николић ће бити седам пута бољи председник од флекавог смећа.
    Čitala sam da si pisao ranije za Nikolića,je pi..ka i tako to,kako to da si promenio mišljenje?Da li je tolika ta tvoja mržnja prema Tadiću da si čak uspeo da zavoliš i Nikolića?

    Како срцепарајуће... земља из зоне сумрака... што би рекао Лигњослав, извините ме, идем да повраћам...
    Nisam sigurna da li se šališ,da sam znala da ćeš da se uzbudiš ne bih pisala,keve mi
    Poruku je izmenio Meggy, 12.06.2012 u 23:35

  2. #47

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Тако је, баш то је хтео човек да каже.
    И иначе, сви ми који тврдимо да је Косово Србија мислим да није битно како људи доле живе.
    Добро бре, како те није срамота?
    U jebote, evo crvenim
    Izvin'te sto nemam tako britak um kao vi, al' ja stvarno ne kapiram sta bi drugo trebalo da znaci konstatacija da drzava nema pristup nekoj teritoriji, ali je i dalje naziva svojom. To jes', ne znam kakve koristi narod ima od toga sto se to jos uvek naziva njihovom drzavom.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  3. #48

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    Severni deo Kine se nazivao Mandžuko, japanska veštačka tvorevina. To nije Kina?
    Kakve koristi ? Jbt, radi se o vladavini prava, međunarodnog, o otimačini i silnicima, o patnji naroda, iseljavanju, zatvaranju u geto...a ti o koristi? Kakve koristi je imala Srbija od bivšeg predsednika Tadića..to je pravo pitanje.
    Sem što je izgulio kolena klečeći, što se izvinjavao i Kurti i Murti (mogao je u svoje ime...ja nisam imao bilo kome od njih šta da se izvinjavam čak sam mišljenja da mnogi od njih treba da se izvine ovom narodu), i što je , kao nagradu, dobio evropski šamar u vidu "priznavanja" fantomske države, koje to "dobrobiti" videsmo?
    Upropašćenu privredu neviđenim lošim potezima, opštu nezaposlenost i izraženu podelu na dobrostojeće partijaše i "ostale", izmišljanje "bauka devedesetih" kao da smo deca, zaostajanje za svim zemljama koje su ranije bile daleko iza nas.
    Pa tom logikom, kakva je korist od DS i njega?
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  4. #49

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    [quote]
    Citat meggy kaže: Pogledaj poruku
    u jebote, evo crvenim
    Слобини обожаватељи су били шампиони интегритета и поштења према вама Тадићевцима. Страшно.

    izvin'te sto nemam tako britak um kao vi, al' ja stvarno ne kapiram sta bi drugo trebalo da znaci konstatacija da drzava nema pristup nekoj teritoriji, ali je i dalje naziva svojom. To jes', ne znam kakve koristi narod ima od toga sto se to jos uvek naziva njihovom drzavom.
    Све је то лепо, међутим, ајде ми објасни, ако ти није тешко, молим те, логички след твог закључивања. Наиме, Сиви је рекао да је део Ирака ком ирачка влада не може да приступи и даље Ирак, мислећи ваљда да је део Србије ком српска влада тренутно не може да приступи, и даље Србија.

    Како си ти из тога извела закључак да он мисли да није битно имају ли Срби на Косову нормалне услове за живот?

    Слажем се наравно да став Србије о територији Србије није пресудан за квалитет живота Срба на Косову, али није ми јасно како си закључила да Сиви тврди да "није битно... "?

    Ако може без врцкавих шала и саркастичних опаски од којих ме стомак заболи од смеха, већ озбиљно.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #50

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    Ne pitam te kakva je korist od DS-a, iako je evidentna tvoja potreba da pricas o njima, ja sam direktno i nedvosmisleno pitala kakvu korist imaju Iracani od drzave koja zvanicno jeste njihova, a kojoj nemaju pristup? Isto tako, sta nama vredi sto je Kosovo zvanicno nase, ako nasi ljudi tamo ne mogu normalno da zive? Mislis, njima je mnogo bitno sta pise na papiru?
    Gather ye rosebuds while ye may...

  6. #51

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    @yossarian:

    Aha, pa ne znam, mozda treba opet da idemo da ratujemo, posto smo i prethodni put mnogo postigli.
    Mozda treba da pustimo i da nas opet bombarduju, da bismo na kraju potpisali sve ono sto smo mogli i bez toga.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  7. #52

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    @yossarian:

    Aha, pa ne znam, mozda treba opet da idemo da ratujemo, posto smo i prethodni put mnogo postigli.
    Mozda treba da pustimo i da nas opet bombarduju, da bismo na kraju potpisali sve ono sto smo mogli i bez toga.
    Nešto ne verujem da si ti igde ratovala niti bi. A to što je neko stoka pa agresiju bombardovanjem naziva "Milosrdni anđeo" ne znači da smo izrodi, već pre liči na to da se neko meša gde mu nije mesto.
    Da nećeš da plašiš svoju decu time "budite dobri i kleknite..pa nećete ratovati i neće vas bombardovati neko koga se ne tiče što želiš vladavinu prava u svojoj državi".
    Ima jedna sjajna rečenica:
    - Evo ti ovaj sanduk zlata da se povučeš iz Lidsa i da zaključimo primirje. Tako se stvara mir.
    - NEEE..tako se stvaraju robovi!
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  8. #53

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Nešto ne verujem da si ti igde ratovala niti bi. A to što je neko stoka pa agresiju bombardovanjem naziva "Milosrdni anđeo" ne znači da smo izrodi, već pre liči na to da se neko meša gde mu nije mesto.
    Da nećeš da plašiš svoju decu time "budite dobri i kleknite..pa nećete ratovati i neće vas bombardovati neko koga se ne tiče što želiš vladavinu prava u svojoj državi".
    Jok, nego cu da ih posaljem u rat zato sto neki tamo vole da se kurce time da smo mi neka opaka velesila cim smo srusili F117, pa misle da treba da nam se prepolovi ovo malo populacije da bi oni shvatili da ce na kraju ipak biti kako kazu ovi samozvani "milosrdni".
    Naravno, oni u svrhe tog ratovanja nece poturiti svoje bulje.

    E, pa fala. Taj scenario sam vec gledala, ne treba mi repriza. A ti se slobodno prijavi u dobrovoljce ako mislis da ces time da promenis nesto.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  9. #54

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    Ne moraš biti "opaka sila" ali...ako ništa svoje nisi spremna da braniš odakle ti ideja da ćeš imati išta?
    Nekada ne može da se bira. Bezumnog siledžiju nećeš zaustaviti klečanjem pa zašto onda gubiti dostojanstvo?
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  10. #55

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    pa zašto onda gubiti dostojanstvo?
    A dostojanstvo je vrednije od ljudskih zivota?
    Gather ye rosebuds while ye may...

  11. #56

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    A dostojanstvo je vrednije od ljudskih zivota?
    Zavisi od usvojenog sistema vrednosti svakog čoveka. Lično smatram da postoje situacije kada je bolje izgubiti život nego ga živeti pod određenim okolnostima. Uostalom čitava istorija nas uči tome, ali ne i samo ona. Recimo, etika kao i brojne moralne postavke različitih civilazija iz prošlosti, ali i sadašnjosti.

    Navešću meni jedan neobično drag primer u kojem je glavni akter naš čuveni klasični filolog, helenista, filozof, profesor i prevodilac, redovni član Srpske akademije nauka i umetnosti, Miloš N. Đurić, koji je upravo zbog snažnog osećaja dostojanstva umalo izgubio život, odnosno samo srećom je preživo rat. Profesro Đurić i njemu slični su bili mojim roditeljima, a sada je meni i mojoj deci jedan od uzora kroz naše bivstvovanje na ovom svetu..
    ....Tokom nemačke okupacije Beograda u Drugom svetskom ratu, 1941. godine, kvislinške vlasti zatražile su od svih viđenijih intelektualaca da potpišu tzv. Apel srpskom narodu kojim se zahtevao „red i poslušnost“ i „rodoljublje u borbi protiv komunista“. Jednom prilikom, ušavši u hol zgrade Kolarčevog univerziteta i videvši da se unutra potpisuje apel, Đurić se hitro okrenuo i požurio ka izlazu. Kada ga je jedan od kolega, kompozitor i dirigent, zaustavio, upozorio na moguće posledice i upitao zašto odbija da potpiše, profesor Đurić mu je odgovorio: „Lako je tebi. Ti u diple sviraš, a ja studentima etiku predajem!“. Ove reči postale su vremenom jedan od simbola doslednosti u etičkom stavu. Ipak, od trenutka izgovaranja ove moralne replike, počinju i najteže godine za prof. Miloša „Mišu“ Đurića. Usledilo je penzionisanje (1942.), a potom i hapšenje i odvođenje u Banjički logor. Na samom kraju rata, aprila 1945., na Sremskom frontu gine njegov sin jedinac Rastko, kome posthumno posvećuje praktično sve posleratno stvaralaštvo i najdraže prevode.
    Celu priču o tzv. Apelu i srpskim intelektualcima za vreme rata, kao i istorijski odgovor profesora Đurića, iskoristili su kasnije i dodatno dramski obradili autori serije Povratak otpisanih u jednoj od epizoda....

    Izvor: Wikipedia
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #57

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    otisli smo u teranje maka na konac
    nije ovo tema atriotizam ili izdaja,nego Toma Nikolic
    ne razumem zasto njega uzimamo za sinonim patriotizma
    on je demagog

    e da....vise mi se svidjao Seselj od Toma vazda... u njegovo obrazovanje,inteligenciju i obavestenost covek prosto ne moze da sumnja
    Ploviti se mora i bez broda ..

  13. #58

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Lično smatram da postoje situacije kada je bolje izgubiti život nego ga živeti pod određenim okolnostima.
    Sve je to u redu. Ja samo kazem da je besmisleno da na hiljade ljudi izgubi zivot, a da se time nista ne dobije, cemu nas je istorija takodje naucila.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  14. #59

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    vratimo se na predmet obozavanja:

    Poruku je izmenio Meggy, 17.06.2012 u 12:07 Razlog: link
    Ploviti se mora i bez broda ..

  15. #60

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    Može to bolje, da, ali i nije toliko loše. U svakom slučaju je razumljivije nego što "princ" govori srpski.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

Strana 4 od 12 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Никола Пашић
    Autor Turkmenbashi u forumu Političari
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2009, 15:36

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •