Тома Николић, наш председник - Strana 7
Strana 7 od 12 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 105 od ukupno 173
  1. #91

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    a zamisli da je Boris to naredio onomad...bilo bi,narcisoidni maneken,glumac,prostitutka,diktator,dzukela....

    a za Tomu nista....sliku tvoju ljubim,klice gladna Srbija....
    Zato sto je bio narcisoidni maneken, glumac, prostitutka, diktator, dzukela...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #92

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    a zamisli da je Boris to naredio onomad...bilo bi,narcisoidni maneken,glumac,prostitutka,diktator,dzukela....

    a za Tomu nista....sliku tvoju ljubim,klice gladna Srbija....
    Има ваљда ту и неке народне патологије ...

    Срби су генерално навикли на ауторитативне владаре, или за оне који издају таквима ...
    Као што рекох, када је Војо дошао на влас' полицајци су само заменили Слобину слику у станицама ...
    ваљда се навикли људи ...

    А искрено, чуди ме да је требао допис уопште за такво нешто ... то би ваљда отправници амбасада сами требали да ураде.

    Него, ја мислим да је по амбасадама била слика бившег председника, па сада када напредњаци полако "освајају" амбасаде (што није брз процес), вероватно су се шлогирали када су видели БоТину слику па су јавили депешом Немањиној ...

    Па су онда ови, наравно, реаговали и послали депешу ... ипак је по амбасадама још увек кадар ДС-а, па их на овај начин "доводе у ред" показујући им ко је газда и плус их провоцирају (ако то може бити провокација).

    Скоро па сигуран сам да наши људи ("познајући психу" нашег народа) немају потребе да добију наређење да ураде тако нешто - урадили би они то сами ... него је ово чисто препуцавање ДС-СНС. А вест су објавили само Данас и Блиц, које су данас "опозиционарске" новине ... додуше, Данас је то одувек и био за разлику од Блица.

    Као што рекох, нисам присталица СНС-а ни ДС-а, али не могу да кажем да има нечег лошег и страшног у томе што у амбасадама стоји слика председника државе који изабран од стране народа на 5 година. Као што рекох, то је пракса западњачких држава већ деценијама. Ја лично не бих имао против ништа и ако је пре Томине слика била Борисова...

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  3. #93

    Fotografije u ambasadama nisu presedan: Slali i Tadićevu sliku

    Fotografije u ambasadama nisu presedan: Slali i Tadićevu sliku

    M. B. | 28. novembar 2012. 20:57

    Fotografije šefova država u ambasadama nisu diplomatski presedan, koristili ih svi. To je praksa u svim državama, većina ministara slala instrukciju u DKP



    POSTAVLjANjE fotografija šefova država u ambasadama i konzulatima nije ništa novo, niti bi bio presedan da portret predsednika Tomislava Nikolića bude izložen u našim diplomatskim prostorijama.

    To je u sredu ”Novostima” rečeno u našem Ministarstvu spoljnih poslova, koje je u petak 23. novembra poslalo instrukciju diplomatsko-konzularnim predstavništvima o postavljanju slika prvog čoveka Srbije u kancelarijama šefa misije, prijemnim salonima ili nekim drugim prikladnim mestima.

    - Reč je o uobičajenoj praksi. Fotografije su se držale u ambasadama i za vreme prethodnog predsednika, držaće se i za vreme svakog sledećeg. To je praksa ne samo u Srbiji, nego u mnogim drugim državama - rečeno nam je u MSP.

    Da kačenje Nikolićevih portreta ne zidove u ambasadama ne bi bio izuzetak, potvrđuje i dopis bivšeg šefa diplomatije Vuka Jeremića od 5. februara 2008. godine. U tom dokumentu tadašnji ministar spoljnih poslova obaveštava DKP da će im u elektronskoj formi biti dostavljene fotografije predsednika Borisa Tadića i da je njihova obaveza da ih urame i izlože u kancelariji šefa misija i u prostorijama za prijem stranaka.



    Ova instrukcija poslata je dva dana posle Tadićeve pobede nad Nikolićem u drugom krugu predsedničkih izbora. Kako je upućena svega desetak dana pre proglašenja nezavisnosti Kosova i Metohije, praktično nije ni zaživela, jer su mnogi ambasadori povučeni iz zemalja koje su priznale lažnu državu.

    Ognjen Pribićević, koji je za vreme Tadićeve vladavine bio ambasador u Berlinu, kaže nam da se ne seća da je u njegovom mandatu na zidu bila Tadićeva slika.

    - Bez obzira na to, sasvim je normalno da u diplomatsko-konzularnim predstavništvima bude portret predsednika Nikolića. Uobičajeno je da se postavljaju fotografije šefova država. To sam viđao kod svojih kolega iz Amerike. Englezi drže sliku kraljice. Može da postoji portret, ali i ne mora - kazao je Pribićević za naš list.

    PORTRET UZ GRB I ZASTAVU JOŠ OD TITA

    I ŠEF diplomatije u vreme SRJ Vladislav Jovanović kaže za ”Novosti” da je postavljanje fotografija šefova država u ambasadama uobičajena praksa.

    - Državna zastava, fotografija predsednika ili monarha, i grb se ističu da bi posetioci ambasada ili konzulata znali u kakvu eksteritorijalnost ulaze. U vreme Tita su njegovi portreti bili u svim DK predstavništvima. A od Brozovog doba do Miloševića, isticani su državni grbovi. Kada je Milošević postao predsednik SRJ, onda su se njegove fotografije držale u ambasadama, a mislim da je to slučaj bio i sa Tadićem - rekao nam je Jovanović.

    Извор

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  4. #94

    Odgovor: Fotografije u ambasadama nisu presedan: Slali i Tadićevu sliku

    Bas lepo sto je ToNik bio u skupstini Vojvodine i tako uvelicao godisnjicu.
    Dobro, nije okrugla cifra i nije bila slavljenicka atmosfera kakva bi dolikovala ovakvom znacajnom dogadjaju
    ali je to bio lep gest precednika.
    Usao je laganim korakom uz zvuke violina koje su gudile Strausov valcer ( onaj najpoznatiji i odrzao govor koji je sam napisao,
    sve sa cvikama ( stari je to intelektualac )
    I nije bio bas neki govor i nije bilo ni predstavnika crkve sto me je stvarno iznenadilo .
    Moram priznati da su mi i nedostajali.
    Tu samo precednik.
    Da je bio neko i od svestenih lica ugodjaj bi bio potpun.

    I sve nekako bilo nategnuto ...usiljeno ......
    Sigurno zato sto su suprotne politicke opcije na vlasti u Republici i Pokrajini.
    Samo iz tog razloga.


    Ukratko.

    Bilo je...kao..


    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  5. #95

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    a zamisli da je Boris to naredio onomad...bilo bi,narcisoidni maneken,glumac,prostitutka,diktator,dzukela....

    a za Tomu nista....sliku tvoju ljubim,klice gladna Srbija....
    Zato sto je bio narcisoidni maneken, glumac, prostitutka, diktator, dzukela...
    e `tela sam da ti zviznem jedan negativan reput al ne dadu dusmani
    pojma nemas
    bitno da je Toma sve suprotno.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  6. #96

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    a u Americi sve drzave zive potaman,jednako...onomad su se ,bas kao sad za Njujork i Vasington,polomili da saniraju stetu u Nju Orliansu....sve su petama o dupe tukli ne bi li posle dve nedelje stigli medj crnacku sirotinju......

    ne znam ko je tu kriv...da nije komsija Steva?
    Mozda i nije.
    Mozda je kriv njegov macak Toša?
    Ameriku i Srbiju ne bih poredio nikako .
    Izmedju ostalog zato sto je Amerika decentralizovana zemlja a sto joj i samo ime kaze.
    Ne radi se o odnosima izmedju drzava ili regiona vec o odnosima centrale i regiona.
    Kada smo vec kod Amerike nije Njujork kao najveci grad u zemlji trazio od Wasingtona , dvadeset i nekog po velicini ,
    kantu kako bi se borio od poplave.
    I kada je dobio kantu cekao na dozvolu da je upotrebi.

    Ono zimus BG poslao jednu grtalicu u Surdulicu.
    Grtalica via Surdulica.!
    Poslao i par komunalnih vozila u Leskovac.
    Komunalac via Leskovac.!
    Lep gest.

    Ovakvo uredjenje drzave u kojem se sve rukovodi iz centra od najobicnijih stvari do onih malo znacajnijih vodi totalnom njenom urusavanju.
    Zivim u Vojvodini pa mi to smeta.
    Znam kako je Vojvodina izgledala a znam i kakva je sada.
    Posledica centralizacije.
    Ali to oni iz kruga dvojke ne zele da vide.
    Moc i lova je cudo.
    Posebno ovi novi , to jest stari , koji se predstavljaju kao novi.
    Nastavljaju tamo gde je Sloba stao.
    Samo sto je sada prostor manji.

    ustvari ........nije da bas nista ne daju.....

    http://bktvnews.com/wp-content/uploa...-adi-slike.jpg




    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku

    Ово је још Поглавник рекао и био у праву!

    U redu etikete ali zar ne mislis da je vec pomalo i dosadno?

    Tako se radi kada se nema argumenata.

    Udariti etiketu i ..u jeeeeee!


    Ovo sto sam naveo mogu ti i argumentovati ali ja znam da tebe to ne zanima i samim tim nema svrhe.

    Kao sto nema svrhe i kontraproduktivno je ovo sto radi precednik i ova vlada Vojvodini.

    Ovih nekoliko meseci je bilo sasvim dovoljno da Autonomno formiram svoje misljenje.

    Ti nisi ?

    Ako nisi ...logicno je sto nisi.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  7. #97

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    Mislim....sto reci ?
    Deluje jako pozitivno.
    Budi. nadu u bolju buducnist.
    I zna lepo da se obuce.
    I ponekad da sastavi prostu a prosirenu recenicu.

    I pre svega ...jako je druzeljubiv.
    Svi ga cene i postivaju i prosto hrle da se sastanu sa njim.


    A tek Platforma!!!!!

    Em je sam sastavio ...em mnogo obecava.

    Jedna platforma resava sve.

    Sreca nasa sto imamo tako mudrog predsednika i plus coveka iz naroda.

    Domacina brale!!!
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  8. #98

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    @ ... liverka

    a u Americi sve drzave zive potaman,jednako...onomad su se ,bas kao sad za Njujork i Vasington,polomili da saniraju stetu u Nju Orliansu....sve su petama o dupe tukli ne bi li posle dve nedelje stigli medj crnacku sirotinju......

    ne znam ko je tu kriv...da nije komsija Steva?

    @ ja ....

    ne drzi ovo vodu . ne zbog toga sto volim amerikance , naprotiv . nego zbog toga sto smo i mi / srbija / pritekli u pomoc nasem narodu na kosovu time sto smo usmereni novac kao pomoc tom postradalom narodu trpali posredstvom i pod pokroviteljstvom drzave taj novac u privatne dzepove
    onih koji su trebali taj novac da podele onima koji zive tamo u kontejnerima.
    tako da ... koliko god da je americka administracija bezdusna i selektivna , srpska administracija je jos gora prema svojoj sirotinji . budimo realni , pogledajmo u nasu avliju prvo .



    ps / a toma , toma je ljakse to se vidi 'oma. nema leba s njim , to si u pravu .
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  9. #99

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku

    Ne radi se o odnosima izmedju drzava ili regiona vec o odnosima centrale i regiona.


    Znam kako je Vojvodina izgledala a znam i kakva je sada.
    @Bigrančer, što ti nama ne bi lepo rekao koja je tvoja centrala ? Tako bi bilo mnogo razumljivije ovo tvoje "siktanje" na sve.
    E sad...kada toliko "kukaš", zašto ne budeš realan pa kažeš da Novi Sad je u punom zamahu "centralizacije" i da sam svedok "beogradizacije" istog? Zar si slep pa ne registruješ da se sve pare slivaju u Novi Sad a ostatak AP mora da moljaka da im se nešto udeli? Nego....lakše kukati na "neke druge" nego na "svoje"?
    @Zarđali, ti "tamo negde daleko" našao da etiketiraš ovdašnjeg predsednika iako (verovatno) te i "mrzelo" da glasaš? Vidi...nebitno je kakvog profila je predsednik ako poštuje ustav i zakone i ne meša se u sve (barem ti pred očima imaš kraljicu koja čak i kada deli odlikovanja zaslužnm muzičarima nema pojma ko su). Mnogo važnije je da Vlada radi posao dobro za svoj narod koji predstavlja. I da...meni je mnogo časnije zanimanje seljaka nego političara...kad već govorimo o tome. Seljačka zemlja je i Finska pa nešto ne videh da je pljujete pošto njihova administracija radi za dobrobit naroda. Mnogo je gore kada predsednik radi za "neke preko" nego za one koji su mu dali mandat.
    E takoC.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  10. #100

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    Citat Sivi;761701

    [/QUOTE
    kaže:

    @Bigrančer, što ti nama ne bi lepo rekao koja je tvoja centrala ? Tako bi bilo mnogo razumljivije ovo tvoje "siktanje" na sve.
    E sad...kada toliko "kukaš", zašto ne budeš realan pa kažeš da Novi Sad je u punom zamahu "centralizacije" i da sam svedok "beogradizacije" istog? Zar si slep pa ne registruješ da se sve pare slivaju u Novi Sad a ostatak AP mora da moljaka da im se nešto udeli? Nego....lakše kukati na "neke druge" nego na "svoje"?
    @Zarđali, ti "tamo negde daleko" našao da etiketiraš ovdašnjeg predsednika iako (verovatno) te i "mrzelo" da glasaš? Vidi...nebitno je kakvog profila je predsednik ako poštuje ustav i zakone i ne meša se u sve (barem ti pred očima imaš kraljicu koja čak i kada deli odlikovanja zaslužnm muzičarima nema pojma ko su). Mnogo važnije je da Vlada radi posao dobro za svoj narod koji predstavlja. I da...meni je mnogo časnije zanimanje seljaka nego političara...kad već govorimo o tome. Seljačka zemlja je i Finska pa nešto ne videh da je pljujete pošto njihova administracija radi za dobrobit naroda. Mnogo je gore kada predsednik radi za "neke preko" nego za one koji su mu dali mandat.
    E takoC.
    Moja Centrala je tu pored mene.
    Jedna mala plava na ramenu mi spava.

    Stara fora < novosadizacija " ,... prebacivanje loptice.

    Teza je ova "" Beogradizacija ,.. mnogo gora od "" novosadizacije. ""


    Trebao si navesti evergrin recenicu "" treba ukinutu autonomiju jer sta ce nam ta bespotrebna adninistracija.""

    ........pored svih asocijacija , kancelarija direkcija , , agencija i ostalih zajebancija koje vec postoje u Beogradu.


    Treba novce koje se slivaju u budzet pametno iskoristiti.
    ( mada se ne donosi izvestaj u skupstini godinama gte je taj novac otisao ali verujemo im na rec.)

    Jako je bitno kakvog je profila predsednik.

    A zasto je Vojvodina vecinski glasala za Tadica uprkos svim glupostima i daljem propadanju zemlje kojem je doprineo , normalno,
    ....e to ti necu reci .

    Tu ces istinu morati otkriti sam.


    I malo reci ljubavi tvog voljenog precednika i predsednika svih gradjana ove drzave.





    Ovo prosto prosirena recenica ......puna ljubavi ...jedinstva ..zajednistva ...u kojoj nema radikalske retorike ..ksenofobije ...nimalo ?
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  11. #101

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    a zamisli da je Boris to naredio onomad...bilo bi,narcisoidni maneken,glumac,prostitutka,diktator,dzukela....

    a za Tomu nista....sliku tvoju ljubim,klice gladna Srbija....
    Zato sto je bio narcisoidni maneken, glumac, prostitutka, diktator, dzukela...

    ....dok je Nikolić polupismena, ružna, podla, odvratna, pokvarena kreatura.

  12. #102

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    Citat Mijatović kaže: Pogledaj poruku
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    a zamisli da je Boris to naredio onomad...bilo bi,narcisoidni maneken,glumac,prostitutka,diktator,dzukela....

    a za Tomu nista....sliku tvoju ljubim,klice gladna Srbija....
    Zato sto je bio narcisoidni maneken, glumac, prostitutka, diktator, dzukela...

    ....dok je Nikolić polupismena, ružna, podla, odvratna, pokvarena kreatura.
    Шта год да су ... Тадић је бивши председник Републике, а Николић је актуелни! И у том смислу заслужују поштовање јер су они легитимно бирани председници. А о њиховим делима, судиће народ и историја. Тешке речи су свакако непотребне и за једног и за другог.

    Тадић тренутно свакако носи већу одговорност јер је био током трајања мандата и председник владајуће партије, па је имао де факто и извршну власт, поред президијумске па се може стећи утисак диктатуре по црногорском моделу, док је Николић научио лекцију од њега, и одмах по преузимању дужности је поднео оставку на место председника партије свестан да више никада неће бити њен председник и на тај начин врло елегантно је скинуо тај "јарам" који је пратио Тадића. Иако нисам гласао за Николића, иако ми је иритантан и даље, морам да признам да му скидам капу за тај потез.

    Нико нам не гарантује и да ће Николићево председавање бити боље, али о томе је сада исувише рано причати.

    Толико од мене ...

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  13. #103

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    ]Nikolić odlikovao Putina i Lukašenka, predsednike Azerbejdžana, Kazahstana...

    Predsednik Srbije Tomislav Nikolić je ukazom odlikovao predsednika Ruske Federacije Vladimira Putina Ordenom Republike Srbije na velikoj ogrlici za izuzetne zasluge u razvijanju i učvršćivanju miroljubive saradnje i prijateljskih odnosa između Srbije i Rusije.

    Predsednik Srbije je, ukazom od 22. februara, odlikovao Ordenom Republike Srbije na lenti i predsednike još 11 država, a Ordenom srpske zastave prvog stepena za naročite zasluge u razvijanju međunarodnih odnosa i prijateljstva naroda bivšeg ministra spoljnih poslova Španije Migela Anhela Moratinosa.




    Ordenom Republike Srbije na lenti za zasluge u razvijanju i učvršćivanju miroljubive saradnje i prijateljskih odnosa odlikovani su predsednik Jermenije Serž Sargasjan, predsednik Azerbejdžana Ilham Alijev, predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko, predsednik Gruzije Mihail Sakašvili, predsednik Kazahstana Nursultan Nazarbajev.


    Istim oredenom odlikovani su i predsednik Kirgiske Republike Almazbek Atambajev, predsednik Moldavije Nikolaje Timofti, predsednik Tadžikistana Emomali Rahmon, predsednik Turkmenistana Gurbanguli Berdimuhamedov, predsednik Ukrajine Viktor Janukovič i predsednik Uzbekistana Islam Karimov.

    BLIC




    Pametan potez i lep gest naseg predsednika.
    Birao ...birao ...i odabrao.

    Ima Putin da pusti suzu radosnicu ili da sve đipa od srece i radosti.
    Dobro , Lukasenko , on je vec klasika , ali je dobro sto odlikova i Ilhama Alijeva i Nursultana Nazarbajeva a bogami i
    Gurbangulija Berdimuhamedova.

    Ocu mlekaaaaaaaaaa!!

    Ni mi je dobro
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  14. #104

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    [B] ]
    Pametan potez i lep gest naseg predsednika.
    Birao ...birao ...i odabrao.

    Ima Putin da pusti suzu radosnicu ili da sve đipa od srece i radosti.
    Dobro , Lukasenko , on je vec klasika , ali je dobro sto odlikova i Ilhama Alijeva i Nursultana Nazarbajeva a bogami i
    Gurbangulija Berdimuhamedova.

    Ocu mlekaaaaaaaaaa!!

    Ni mi je dobro
    А чекај, шта би ти више волео, да је одликовао: Била Клинтона, Жака Ширака, Тонија Блера, Веслија Кларка, Хавијера Солану, Мадлен Олбрајт, Џејмија Шеја, Герхарда Шредера, Кфоија Анана и осталу братију за свесрдно ослобађање од Милошевића СРЈ употребом осиромашеног уранијума и за пораст малигних болести у Србији за 20% од 1999 године? ... ?

    То би ти више одговарало? Или да је одликовао председнике држава које су признале Косово, јер су нам на тај начин омогућили "да схватимо реалност на Косову"?

    ...

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  15. #105

    Odgovor: Тома Николић, наш председник

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    [B] ]
    Pametan potez i lep gest naseg predsednika.
    Birao ...birao ...i odabrao.

    Ima Putin da pusti suzu radosnicu ili da sve đipa od srece i radosti.
    Dobro , Lukasenko , on je vec klasika , ali je dobro sto odlikova i Ilhama Alijeva i Nursultana Nazarbajeva a bogami i
    Gurbangulija Berdimuhamedova.

    Ocu mlekaaaaaaaaaa!!

    Ni mi je dobro
    А чекај, шта би ти више волео, да је одликовао: Била Клинтона, Жака Ширака, Тонија Блера, Веслија Кларка, Хавијера Солану, Мадлен Олбрајт, Џејмија Шеја, Герхарда Шредера, Кфоија Анана и осталу братију за свесрдно ослобађање од Милошевића СРЈ употребом осиромашеног уранијума и за пораст малигних болести у Србији за 20% од 1999 године? ... ?

    То би ти више одговарало? Или да је одликовао председнике држава које су признале Косово, јер су нам на тај начин омогућили "да схватимо реалност на Косову"?

    ...
    Hteo je da kaže da sve odlikovane zabole tukson što ih je odlikovao polupismeni gmaz iz nebitne Srbije.


    (osećam se kao prevodilac )

Strana 7 od 12 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Никола Пашић
    Autor Turkmenbashi u forumu Političari
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2009, 15:36

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •