" sekta" i monaho-valakova država
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 43
  1. #1

    " sekta" i monaho-valakova država


    koliko poznajemo istinski vernike Božje reči? kako ih Bog vodi? Božji i ljudski princip.

  2. #2

    Odgovor: " sekta" i monaho-valakova država

    Eto ga,opet on...on koji izistinski veruje.Božiji izaslanik
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  3. #3

    Odgovor: " sekta" i monaho-valakova država

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Eto ga,opet on...on koji izistinski veruje.Božiji izaslanik
    mir Bozji tebi. budi hrabra i postani doista sluskinja Bozja.Gospod dolazi.

  4. #4

    Odgovor: " sekta" i monaho-valakova država

    Ispr....mir Bozji tebi. budi hrabra i postani doista sluskinja Bozja.Gospod dolazi.

    Sve sekte, uključujući i vodeće religije sveta, nude privremeno utočište za izgubljenog čoveka..
    Čovek nesvesno traži sigurnost, sklonište od svog neznanja, i za to se nesvesno prodaje.

    Sekte uzimaju danak...Za to što ste vi sada kao sigurni...obezbeđeni...morate da se ponašate, oblačite, izvodite rituale, pamtite datume..itd a da to baš i nije sasvim po vašem ukusu....Pa zato danas ima *manjih ili većih* vernika...odnosno nekome se to manje ili više dopada...
    Na kraju ...rezultat je isti...čovek mora biti rob takvih sistema jer u tome vidi svoj spas...i to je jedini interes zašto je on tamo...ili tome pripada..Sva priča o ljubavi prema svevišnjem je nesvesno ulizivanje zarad svoga opstanka..

    Hoće li se čovek konačno probuditi i nasmejati takvim igrama koje robe njegovu božansku dušu?

    Odakle to Gospod dolazi?
    Zar nije sve božanske prirode?
    Ima li mesta gde božanstvo ne stanuje?

    Sluge, sluškinje i ostali robovi imaju tamničare i gospodare koji nude konak....
    Kada se čovek njih oslobodi pronalazi svoj pravi zavičaj....

  5. #5

    Odgovor: " sekta" i monaho-valakova država

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Ispr....mir Bozji tebi. budi hrabra i postani doista sluskinja Bozja.Gospod dolazi.

    Sve sekte, uključujući i vodeće religije sveta, nude privremeno utočište za izgubljenog čoveka..
    Čovek nesvesno traži sigurnost, sklonište od svog neznanja, i za to se nesvesno prodaje.

    Sekte uzimaju danak...Za to što ste vi sada kao sigurni...obezbeđeni...morate da se ponašate, oblačite, izvodite rituale, pamtite datume..itd a da to baš i nije sasvim po vašem ukusu....Pa zato danas ima *manjih ili većih* vernika...odnosno nekome se to manje ili više dopada...
    Na kraju ...rezultat je isti...čovek mora biti rob takvih sistema jer u tome vidi svoj spas...i to je jedini interes zašto je on tamo...ili tome pripada..Sva priča o ljubavi prema svevišnjem je nesvesno ulizivanje zarad svoga opstanka..

    Hoće li se čovek konačno probuditi i nasmejati takvim igrama koje robe njegovu božansku dušu?

    Odakle to Gospod dolazi?
    Zar nije sve božanske prirode?
    Ima li mesta gde božanstvo ne stanuje?

    Sluge, sluškinje i ostali robovi imaju tamničare i gospodare koji nude konak....
    Kada se čovek njih oslobodi pronalazi svoj pravi zavičaj....
    kakava relana laž.odakle dolazi sotona onda vasiću? oslobađa li se rob tamnice ulaskom u još strašniju tamnicu sotone?
    pravi zavičaj gde je to,u priči o sektama.čega se bojiš prijatelju,svoje savesti,istine,čega? što si tako prek,toiliko "mudar" bez pokrića. ličiš na desetara koji viče da se umisli mladom vojniku da je general,naravno bez pokrića.
    ne budi se čovek da bi se nasmejao nego rastužio nad svojim grešnim stanjem a potom tek nasmešio dolazećem Hristu. sve sii izokrenuo.
    sekte ne traže sklonište od neznanja već sklonište od greha. da li si bar malo upućen u pojam sekte? sumnjam. pa Isus je bio nazvan sektašem,apostoli,proroci. onaj ko je Hristov biće ružen ovde ali će gore primiti venac pravednosti. baš ti fala što ovako deliš epitete bez pokrića,doista pokazuješ svakom verniku da nastavi put za Hristom. probudi se prijatelju,Bog te gleda.pavle je tako počeo kao ti,misleć da Bogu službu čini a onda je plakao nad svojim delom i pošao za Hristom.gonio je Hrista i to kroz progon njegovih ,ružio ih kao i ti i onda je postao sluga Hrista,a ti,hoćeš li i ti to ili Božji sud ti je bolja opcija. za svaku reč daće čovek odgovor na dan suda Božjega. probudi se vreme je.

  6. #6

    Odgovor: " sekta" i monaho-valakova država

    Citat ispravka kaže: Pogledaj poruku
    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Ispr....mir Bozji tebi. budi hrabra i postani doista sluskinja Bozja.Gospod dolazi.

    Sve sekte, uključujući i vodeće religije sveta, nude privremeno utočište za izgubljenog čoveka..
    Čovek nesvesno traži sigurnost, sklonište od svog neznanja, i za to se nesvesno prodaje.

    Sekte uzimaju danak...Za to što ste vi sada kao sigurni...obezbeđeni...morate da se ponašate, oblačite, izvodite rituale, pamtite datume..itd a da to baš i nije sasvim po vašem ukusu....Pa zato danas ima *manjih ili većih* vernika...odnosno nekome se to manje ili više dopada...
    Na kraju ...rezultat je isti...čovek mora biti rob takvih sistema jer u tome vidi svoj spas...i to je jedini interes zašto je on tamo...ili tome pripada..Sva priča o ljubavi prema svevišnjem je nesvesno ulizivanje zarad svoga opstanka..

    Hoće li se čovek konačno probuditi i nasmejati takvim igrama koje robe njegovu božansku dušu?

    Odakle to Gospod dolazi?
    Zar nije sve božanske prirode?
    Ima li mesta gde božanstvo ne stanuje?

    Sluge, sluškinje i ostali robovi imaju tamničare i gospodare koji nude konak....
    Kada se čovek njih oslobodi pronalazi svoj pravi zavičaj....
    kakava relana laž.odakle dolazi sotona onda vasiću? oslobađa li se rob tamnice ulaskom u još strašniju tamnicu sotone?
    pravi zavičaj gde je to,u priči o sektama.čega se bojiš prijatelju,svoje savesti,istine,čega? što si tako prek,toiliko "mudar" bez pokrića. ličiš na desetara koji viče da se umisli mladom vojniku da je general,naravno bez pokrića.
    ne budi se čovek da bi se nasmejao nego rastužio nad svojim grešnim stanjem a potom tek nasmešio dolazećem Hristu. sve sii izokrenuo.
    sekte ne traže sklonište od neznanja već sklonište od greha. da li si bar malo upućen u pojam sekte? sumnjam. pa Isus je bio nazvan sektašem,apostoli,proroci. onaj ko je Hristov biće ružen ovde ali će gore primiti venac pravednosti. baš ti fala što ovako deliš epitete bez pokrića,doista pokazuješ svakom verniku da nastavi put za Hristom. probudi se prijatelju,Bog te gleda.pavle je tako počeo kao ti,misleć da Bogu službu čini a onda je plakao nad svojim delom i pošao za Hristom.gonio je Hrista i to kroz progon njegovih ,ružio ih kao i ti i onda je postao sluga Hrista,a ti,hoćeš li i ti to ili Božji sud ti je bolja opcija. za svaku reč daće čovek odgovor na dan suda Božjega. probudi se vreme je.
    Poruku je izmenio Meggy, 13.07.2012 u 14:26



  7. #7

    Odgovor: " sekta" i monaho-valakova država

    Citat ispravka kaže: Pogledaj poruku
    Gospod dolazi.
    Kad? da mu pristavim kaficu, rakiju i meze?
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  8. #8

    Odgovor: " sekta" i monaho-valakova država

    Mene onaj cika sa tubica neodoljivo podseca na onog Zmaja od Sipova
    Budi pametan i pravi se lud

  9. #9

    Odgovor: " sekta" i monaho-valakova država

    I šta sad?
    Ja kao treba da poštujem svačija verska osećanja?!?
    Kretenizam.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  10. #10

    Odgovor: " sekta" i monaho-valakova država

    ja postujem svacija verska osecanja aliii
    ko je onaj covek u kozuhu sto je iz Biblije citako kao : blablabla i svaka druga mu je: viditee plus poigravanje i onda obracanje , hmmm , kao da se obraca masi infatilnih idiota
    onog drugog sa tupeom i u narandzastom odelu nisam ni gledala , izgleda kao fazan pred parenje pa mi nekako ne deluje bogougodno nego vise gizdavo
    i tako pa ako bi mi nekako pojasnili delovanje , smisao i sta je u stvari ovo sve mozda bih pogledala i onog u narandzastom odelu do kraja
    nisam pokapirala ,

  11. #11

    Odgovor: " sekta" i monaho-valakova država

    odakle dolazi sotona onda vasiću?
    Ne dolazi...taj simbol je uvek bio tu kao neodvojivi deo božanstva-boga ili kako ti hoćeš, i postojaće dokle god postoji stvoritelj.
    Prema tome on nikada neće biti pobeđen..
    Jedina pobeda je čovekovo buđenje i razumevanje sotone...i to se može računati kao pobeda nad njim...ali on i dalje ostaje...

    pravi zavičaj gde je to,u priči o sektama.čega se bojiš prijatelju,svoje savesti,istine,čega? što si tako prek,toiliko "mudar" bez pokrića. ličiš na desetara koji viče da se umisli mladom vojniku da je general,naravno bez pokrića.
    Pravi zavičaj....?
    To nije mesto..
    To je ono što ostaje kada sve maske padnu...
    Nema pokrića..nema mudrosti...Nema ničega ...samo ti...


    baš ti fala što ovako deliš epitete bez pokrića,doista pokazuješ svakom verniku da nastavi put za Hristompavle je tako počeo kao ti,misleć da Bogu službu čini a onda je plakao nad svojim delom i pošao za Hristom.gonio je Hrista i to kroz progon njegovih ,ružio ih kao i ti i onda je postao sluga Hrista,a ti,hoćeš li i ti to ili Božji sud ti je bolja opcija. za svaku reč daće čovek odgovor na dan suda Božjega. probudi se vreme je.
    Ja govorim istinu....moju istinu...
    Biti vernik bilo čega...je potpuni promašaj...
    Možda nekoga ovo interesuje..ja ne naplaćujem ovo što pišem...


    probudi se prijatelju,Bog te gleda.
    Kao što rekoh...
    Nema desetara, Hrista,Bude, Alaha, generala, ovih, onih... samo si ti...

  12. #12

    Odgovor: " sekta" i monaho-valakova država

    Subjektivnu istinu ima svako ko je dovoljno inteligentan da bude svestan sebe...
    Ali, gde je objektivni i neopozivi Bog u tim subjektivnim istinama?
    Zašto je moguće živeti ispunjen život, čak prožet i duhovnošću, a nemati boga kao središte takvog života? Da li je to velikodušnost boga, ili njegovo odsustvo u toj objektivnosti (stvarnosti) izvan nas samih? I zar nije Bog nešto što bi trebalo da bude upravo u nama samima? Lično ne mislim da Bog ima bilo kakve veze ili interesa za materiju, prirodu i njene zakone. Ako je bog ljubav (lično mislim da nije jedino ljubav ako postoji, i Biblija to potvrđuje) zašto je onda priroda beskompromisno surova? Ili je surovost subjektivni doživljaj čoveka? Da li je gravitacija surova? Ili je jednostavno zakon koji treba uzeti u obzir kao nešto što nas niti mrzi niti voli, jednostavno radi to što radi...
    Bog, ako postoji, duhovna je konstanta. Ne verujem da je svet materije njegov svet, niti da ga dešavanja u njemu preterano okupiraju. Plači, moli, neke stvari te nikada neće zaobići. Bog jedino može biti taj jezičak na vagi kada si na ivici da nešto izdržiš ili ne izdržiš, ili da uradiš ili ne uradiš. Snaga kada snage nema, uteha kada nema utehe.
    Često mi se čini da je božija ljubav, zapravo ljubav nekog višeg aspekta nas samih koje voli neko niže, praktično i svakodnevno ja. Kao što ni nas niko ne može voleti, dok tu ljubav ne ispoljimo ka sebi. O onda, nama se zapravo samo vraća ono što osećamo prema sebi. Šta je tu zapravo novo i unikatno? Dobijamo nazad samo ono što osećamo prema sebi. Ljubav kruži kao novac. Ako ne kupiš ništa, nema kusura.
    Čovek i pored toga, treba da se suoči sa empirijskom samoćom (ako želi, kada bude prestao da želi biće nateran sticajem okolnosti), ali kada pređe taj most i zakorači u maglu na drugoj strani, za čime on zapravo traga?
    Šta je misija te neprijatne činjenice da smo suštinski sami? Da li smo svi zapravo aspekti jedne super-svesti, koja se polako ujedinjuje kroz evoluciju nebrojenih i različitih iskustva? Ili mi ne dolazimo čak ni iz istih dimenzija, ni sa istim namerama ni sa istim potencijalima... Da li smo svi zaista iz istog duhovnog izvorišta?
    Odraz nam je isti ali o unutrušnjem biću drugih možda živi nešto nama sasvim strano. Ne želim ovim da negiram postojanje boga, ili makar mogućnost. Ali ovo su neka od pitanja koja često postavljam sebi. Stičem utisak da čovečanstvo velikim koracima ide ka nekim neprijatnim istinama o sebi, što ne znači nužno da ga te istine neće osloboditi tereta koji je izgubio svaki smisao. Pred nama je velika odgovornost i velik evolutivni korak napred, ili veliki krah. Trenutno bih rekao da situacija naginje ka onom drugom.

  13. #13
    Citat PutnikIzDaleka kaže: Pogledaj poruku
    Subjektivnu istinu ima svako ko je dovoljno inteligentan da bude svestan sebe...
    Ali, gde je objektivni i neopozivi Bog u tim subjektivnim istinama?
    Zašto je moguće živeti ispunjen život, čak prožet i duhovnošću, a nemati boga kao središte takvog života? Da li je to velikodušnost boga, ili njegovo odsustvo u toj objektivnosti (stvarnosti) izvan nas samih? I zar nije Bog nešto što bi trebalo da bude upravo u nama samima?...
    Bog je ta kako si pokušao reći a ja pokušao te razumeti suština suštine i isto tako suština nesuštine,kao i suština znanja koje je kod nas u traganju,logično za početkom i suština onoga iza i suština neznanja našeg kroz jasni odgovor. mudar i razuman otac najpre svom detetu uliva spoznaju da mu je on otac a ne komšija. zašto bi ti ili ja ili bilo ko više verovao čudnoj ideji ili mnogim idejama ,tj komšiji đavolu mesto ocu Bogu. nismo sami i nismo izgubljeni,već nađeni kroz krst i vaskrsenje. samo nas sotona odvlači od toga i zamajava sve dok ne bi prešli granicu ne uma već svog života ovde gde smo došljaci čega smo očito svesni i iz tvog posta. malo više mudrosti Božje a manje ljudske,nije sraqmota učiti od oca niti je sramota biti sin pametnom ocu!

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    odakle dolazi sotona onda vasiću?
    Ne dolazi...taj simbol je uvek bio tu kao neodvojivi deo božanstva-boga ili kako ti hoćeš, i postojaće dokle god postoji stvoritelj.
    Prema tome on nikada neće biti pobeđen..
    Jedina pobeda je čovekovo buđenje i razumevanje sotone...i to se može računati kao pobeda nad njim...ali on i dalje ostaje...

    pravi zavičaj gde je to,u priči o sektama.čega se bojiš prijatelju,svoje savesti,istine,čega? što si tako prek,toiliko "mudar" bez pokrića. ličiš na desetara koji viče da se umisli mladom vojniku da je general,naravno bez pokrića.
    Pravi zavičaj....?
    To nije mesto..
    To je ono što ostaje kada sve maske padnu...
    Nema pokrića..nema mudrosti...Nema ničega ...samo ti...


    baš ti fala što ovako deliš epitete bez pokrića,doista pokazuješ svakom verniku da nastavi put za Hristompavle je tako počeo kao ti,misleć da Bogu službu čini a onda je plakao nad svojim delom i pošao za Hristom.gonio je Hrista i to kroz progon njegovih ,ružio ih kao i ti i onda je postao sluga Hrista,a ti,hoćeš li i ti to ili Božji sud ti je bolja opcija. za svaku reč daće čovek odgovor na dan suda Božjega. probudi se vreme je.
    Ja govorim istinu....moju istinu...
    Biti vernik bilo čega...je potpuni promašaj...
    Možda nekoga ovo interesuje..ja ne naplaćujem ovo što pišem...


    probudi se prijatelju,Bog te gleda.
    Kao što rekoh...
    Nema desetara, Hrista,Bude, Alaha, generala, ovih, onih... samo si ti...
    sotona je naprotiv pobeđen. nisi ni dotakao taj moćni dah pobede a već za tako nešto se zalažeš. čemu služe tvoje oči,tvoj sluh? nije Bog daleko od nas,već su ljudi daleko od Boga. čovek korissti oči da vidi duhovni svet ali Bog nije namenuo oči za to već veru.

    Citat olga75 kaže: Pogledaj poruku
    ja postujem svacija verska osecanja aliii
    ko je onaj covek u kozuhu sto je iz Biblije citako kao : blablabla i svaka druga mu je: viditee plus poigravanje i onda obracanje , hmmm , kao da se obraca masi infatilnih idiota
    onog drugog sa tupeom i u narandzastom odelu nisam ni gledala , izgleda kao fazan pred parenje pa mi nekako ne deluje bogougodno nego vise gizdavo
    i tako pa ako bi mi nekako pojasnili delovanje , smisao i sta je u stvari ovo sve mozda bih pogledala i onog u narandzastom odelu do kraja
    nisam pokapirala ,
    nemoj ćaskati sa umom već sa stvarnošću. ovo nije reklama za najveći domet u kinematografiji već nešto što može doneti vreme kada ćeš kazati doista to je bilo tako blizu a tako daleko sad biva.isplati se slušati a zaboraviti kostimografiju. reči su život,ne čovek i bilo što.mir Božji.

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    I šta sad?
    Ja kao treba da poštujem svačija verska osećanja?!?
    Kretenizam.
    ispričaću ti priču jednu. jedan čovek je išao na posao kroz grad i prolazio je pored ludnice. sa sprata iza rešetaka svakoga jutra opsednuti ljudi su vikali prolaznicima dole:"ludaci,ludaci!! čudno zar ne? i bioli su uvereni da su u pravu. svet ih je sažaljevao.

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Mene onaj cika sa tubica neodoljivo podseca na onog Zmaja od Sipova
    mene ti podsećaš bez uvrede na nekog kome su očia zatvorene za sada. ali to ne zbnači da ne mogu biti otvorene. nemoj ići u nešto očima već ušima,ako već to nešto ne znaš,ili nisi ni sela u avion a već tvdiš da si videla krajnji cilj njujork recimo! a da ga u životu bnisi videla ni na razglednici. ne liči li tebi sve ovo na tu situaciju?
    Poruku je izmenio silvia, 18.07.2012 u 09:36 Razlog: 5 uzastopnih

  14. #14

    Odgovor: " sekta" i monaho-valakova država

    Citat ispravka kaže: Pogledaj poruku
    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Mene onaj cika sa tubica neodoljivo podseca na onog Zmaja od Sipova
    mene ti podsećaš bez uvrede na nekog kome su očia zatvorene za sada. ali to ne zbnači da ne mogu biti otvorene. nemoj ići u nešto očima već ušima,ako već to nešto ne znaš,ili nisi ni sela u avion a već tvdiš da si videla krajnji cilj njujork recimo! a da ga u životu bnisi videla ni na razglednici. ne liči li tebi sve ovo na tu situaciju?
    Moraću da se umešam u dialog.

    Da, neodoljivo podseća na tu scenu sa Njujorkom, ali isto tako podseća i na to kako neki tvrde da se posle smrti ide u raj ili pakao, a nisu to probali.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  15. #15

    Odgovor: " sekta" i monaho-valakova država

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Citat ispravka kaže: Pogledaj poruku
    Gospod dolazi.
    Kad? da mu pristavim kaficu, rakiju i meze?
    ne bi bilo dobro da ga takav dočekaš. ne bi ostao samo bez šešira već i bez glave i duše! hrabrost se meri na svaki način ali ne i na šalu sa diolazećim Hristom.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  2. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20
  3. Od "Keca" do "Petice"
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2006, 08:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •