Da li idete u Crkvu ? - Strana 3
Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 79
  1. #31

    Odgovor: Da li idete u Crkvu ?

    Do sada sam bila samo dva puta, radi sebe... I draze mi je to posecivanje crkve sebe radi, nego radi nekih kolektivnih praznovanja i obelezavanja necega...
    "Lakoća navike me izbezumljuje", Margita Stefanović

  2. #32

  3. #33

    Odgovor: Da li idete u Crkvu ?

    Kao mala skoro uvek sam vikendom išla u crkvu...A sad, uvek odem za Božić, i ponekad, kad me put odvede...

  4. #34

    Odgovor: Da li idete u Crkvu ?

    Ne, samo kad je neko krštenje i sl. mada iako sebe smatram ateistom voleo bih da posećujem crkve pre svega zbog fresaka i drugim umetničkih dela. Naravno tu mislim na sve vrste verskih objekata.
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

  5. #35

    Odgovor: Da li idete u Crkvu ?

    Ne hvala. Krštena jesam i krstila sam svoju malenu pa sad neka ona odluči hoće li mojim stopama ateiste ili će ipak dati svoj doprinos (money, money, money.. Give us some money) svećenstvu i crkvi.

    Ne volim ih. U biti ih ne cijenim. Zašto? Pohlepni su i gramzljivi. Zalažu se protiv abortusa a btw, TA ODLUKA nije njihovo pravo! Smatraju da žena mora trpit batine i psihičko maltretiranje u braku radi očuvanja braka (ne mira), gledaju koliko ste im dali u kuverti za 'svećenje' kuće ili stana.. I dosta njih su bolesno nastrojeni Pedofili i homoseksulaci u isto vrijeme.

    Ne, ne volim ih.

    A ako netko smatra da svojim dolaskom u crkvu pokazuje koliko štuje Boga, to nije vjera. Sorry, nekome se neće svidjeti ovo što sam napisala ali sam iskrena i imam pravo na svoje mišljenje.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  6. #36

    Odgovor: Da li idete u Crkvu ?

    Jako retko. Moje verovanje nema nikakve veze sa odlascima u crkvu...bio bih ovo sto jesam, Srbin pravoslavac, i u Indoneziji,gde bas ne verujem da ima pravoslavnih crkava...srce je ono sto me cini onim sto jesam.

  7. #37

    Odgovor: Da li idete u Crkvu ?

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Ne hvala. Krštena jesam i krstila sam svoju malenu pa sad neka ona odluči hoće li mojim stopama ateiste ili će ipak dati svoj doprinos (money, money, money.. Give us some money) svećenstvu i crkvi.

    Ne volim ih. U biti ih ne cijenim. .

    U crkvu se ne ide zbog svestenika, nego zbog Boga, i nikada mi nije vazno bilo kakav je svestenik, jer ima kao i svugde u svakom poslu i "majistora i segrta"
    pa ne vidim opravdanje u tome, a svestenik se uvek moze promeniti...i nisu svi takvi...

  8. #38

    Odgovor: Da li idete u Crkvu ?

    Citat TEODORA kaže: Pogledaj poruku
    U crkvu se ne ide zbog svestenika, nego zbog Boga, i nikada mi nije vazno bilo kakav je svestenik, jer ima kao i svugde u svakom poslu i "majistora i segrta"
    pa ne vidim opravdanje u tome, a svestenik se uvek moze promeniti...i nisu svi takvi...
    ...vera nije posao...ili barem ne bi trebalo da bude. I nije strasno sto je i ti tako dozivljavas, tragedija je sto isto radi velika vecina ljudi u crnom...

  9. #39

    Odgovor: Da li idete u Crkvu ?

    ljudi oko cega se vi svadjate little fairy jeste dobro rekla stvarno ima svestenika kojima je vise stalo do novca nego do vjere ali nisi dosla u druge crkve pa da vidis i druge svestenike i na kraju i ako neko trazi novac treba vidjeti gdje on u stvari ide mozda ide kao ovde kod nas o dobre svrhe onima kojima treba
    sto se tice majstora mozda si samo mogla na malo bolji nacin da se izrazis ipak su to popovi ili ocevi a ja licno idem u crkvu kad god mogu a osem i kad ne mogu makar na minut da zapalim svijece
    u svakom zlu ima nesto dobra

  10. #40

    Odgovor: Da li idete u Crkvu ?

    Ima izuzetaka. Recimo, papu Ivana Pavla II i Mariju Tereziju iznimno cijenim. Sve ovisi.

    Nego, zašto sam možda još protiv crkve.. Oni koji su veliki vjernici zgražaju se kako ja to ne vjerujem u Boga, ne idem u crkvu itd.

    Gle, ljudi su svi različiti (sva sreća) i poštuj drugog ako želiš da isti poštuje tebe. A ne da doživljavam njihove smiješne pokušaje mojeg 'preobraćanja'.

    Prihvati me. Ako se govori da Bog prihvaća sve ljude, bilo koje rase iliti kako već, tada prihvati i ti. Čovjek se dokazuje samo svojom vjerom?? Čovjek se dokazuje svojim vlastitim vjerovanjem i svojim ponašanjem..
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  11. #41

    Odgovor: Da li idete u Crkvu ?

    Mozda sam se glupo i grubo izrazila za majistora i segrta, ali verujte mi licno poznajem 50-tak svestenika a iz price dva puta toliko, i znam da ih ima raznih, ali nista ne moze i ne sme da pomuti vasu veru, da pokoleba a jos manje daq bude izgovor kakav je svestenik...
    ja sam jos u prvom razredu osnovne skole isla na veronauku, i imali smo svestenika koji je pravio veliku razliku medju decom, znao je i da se sali i ismeva...i sta bi bilo da sam ja kao dete rekla necu, gde bi sada bila...ne ja sam ostala, svestenik se promenio, sada ima drugi ili treci od tada...volela bi da imam svestenika uzornog kao iz tipika, ali...ko zna zasto je bas nama Bog dao tog svestenika...to su i iskusenja...

  12. #42

    Odgovor: Da li idete u Crkvu ?

    daaa veoma cesto idem u crkvu!Prvi put kad su me krstili,a i drugi put kad sam krstio klince
    Ma ne valja preterivati!
    TO SAM JA !!!!

  13. #43

    Odgovor: Da li idete u Crkvu ?

    Od kada komunisti i bezbozni sa mobilnim udjose ja odoh iz nje.
    Usput, da li je crkva jedino mesto gde bi se sa Tvorcem pricalo i odalo mu se postovanje ?
    Kuda tako urno ti ratniče hodis ?
    Ka sudbini !

  14. #44

    Odgovor: Da li idete u Crkvu ?

    Citat masada kaže: Pogledaj poruku
    Od kada komunisti i bezbozni sa mobilnim udjose ja odoh iz nje.
    Usput, da li je crkva jedino mesto gde bi se sa Tvorcem pricalo i odalo mu se postovanje ?
    Ko je tvorac? Nisam sigurna. Ako mislimo na Boga, ne znam još uvek kako da ga sebi definišem, a dok ne definišem ne mogu da verujem. Pravi vernici su u crkvu odlazili i odlaze onda kada im iz srca krene želja. O ostalima ne želim da raspravljam. Boga, tvorca, ono nešto, svako od nas prvo mora da nađe u sebi i tek onda da odluči kako gde i na koji način će mu se obraćati i odavati poštovanje. To je lično i mora da bude lično isto onoliko koliko je ličan i sam naš život. Ako ga živimo za druge i zbog drugih tražićemo boga tamo gde ga drugi traže, ako ga živimo sebe radi naćićemo ga tamo gde je za nas i kakav je za nas, kogod on ili ono bilo.

    Ja idem u crkvu sve ređe, iz prostog razloga što ovde više nemam crkvi u kakve bih možda otišla. Ali dok sam ih imala odlazila sam ponekada, samo i isključivo sama i samo i isključivo mimo velikih praznika. Crkve u kojima se nakupi tušta i tma samo zato što je to sada fancy meni nisu više nikakvo utočište, takvih mesta se plašim...
    Poruku je izmenio euridika, 13.10.2007 u 11:13
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  15. #45

    Odgovor: Da li idete u Crkvu ?

    Idem, za svaki Bozic i Vaskrs, redovno...
    smesi se... sutra ce biti gore

Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li idete na pecanje i gde?
    Autor Kunic u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 22.06.2012, 17:49
  2. Gde najcesce idete na more
    Autor Badza u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 29.12.2010, 08:46
  3. Idete li u muzeje?
    Autor yige_gui u forumu Umetnost
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 08.11.2010, 18:08
  4. Zelena pijaca... idete li?
    Autor SQUAW u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 03.06.2010, 23:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •