Islam u Srbiji i svetu - Strana 4
Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 86
  1. #46

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Radi se o specificnoj vrsti neposlusnosti gde supruga namerno i bez razloga provocira, izaziva i otkazuje poslusnost muzu u stvarima u kojima je duzna zbog funkcionalnosti braka biti poslusna. Tada je muzu prema ajetu dozvoljeno da postupi prema sljedecem redosledu: 1) opominjanje, 2) seksualna suzdrzljivost (dakle, u pravilu najmanje jednu noc) a potom tek 3) kazna. Udaranje u afektu je u svakom slucaju zabranjeno.
    Još gore ako nije u afektu, znači da je sračunato i pripremljeno.
    Dakle, vidiš kako si mogao da pronađeš.
    Ja sam davno čitao K'ran, ali znam da je predviđeno lemanje.
    No frder kveščns.A š

    Što se tiče ostalih stvari.
    Ako neka žena mora da nosi cedilkju na glavi, a to nije predviđeno K'uranom, potpuno je nebitno.
    Onda je taj K'uran mrtvo slovo na papiru.
    Poruku je izmenio Bazilej, 18.07.2012 u 01:41
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  2. #47

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Citat miceoni kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Radi se o specificnoj vrsti neposlusnosti gde supruga namerno i bez razloga provocira, izaziva i otkazuje poslusnost muzu u stvarima u kojima je duzna zbog funkcionalnosti braka biti poslusna. Tada je muzu prema ajetu dozvoljeno da postupi prema sljedecem redosledu: 1) opominjanje, 2) seksualna suzdrzljivost (dakle, u pravilu najmanje jednu noc) a potom tek 3) kazna. Udaranje u afektu je u svakom slucaju zabranjeno.

    Mene bi zanimalo da li su negde opisana pravila kako da žena postupa kada je muž provocira, izaziva i otkazuje poslušnost?
    Ako ih ima, molio bi da mi se navede redosled njenih postupaka.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  3. #48

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Mene bi zanimalo da li su negde opisana pravila kako da žena postupa kada je muž provocira, izaziva i otkazuje poslušnost?
    Ako ih ima, molio bi da mi se navede redosled njenih postupaka.
    Znam ja redosled postupaka

    Prvo ga opomene
    Ako je i dalje ne sluša, ona ode i išamara ženu koja je doša posle nje i dalje ga opominjući.
    Ako ni to ne upali onda stavi još jednu maramu na glavu, nastavi d aga opominje, a ako ni to ne upali onda je on izudara, jer mu previše drobi.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  4. #49

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Najpre da ispravim ajet koji sam naveo:

    Muškarci vode brigu o ženama zato što je Allah dao prednost jednima nad drugima i zato što oni troše imetke svoje. Zbog toga su čestite žene poslušne i za vrijeme muževljeva odsustva vode brigu o onome o čemu treba da brigu vode, jer i Allah njih štiti. A one čijih se neposlušnost pribojavate,vi posavjetujte, a onda se od njih u postelji rastavite, pa ih i udarite; kad vam postanu poslušne, onda im zulum ne činite!- Allah je zaista, uzvišen i velik! (4:34)


    @Bazilej
    Nije moranje kod muslimanke da pokrije lice, ali Kur'an nema nista protiv toga.

    A sto se tice neposlusnosti muza prema zeni to je dobro i slozeno pitanje. Kada bih nabrajao nesto u redosledu verovatno bih nesto preskocio.
    Sve zavisni od mere neposlusnosti. Zena ne sme da prevari muza bez obzira koliko on bio los i da li ga voli ili ne voli, ako nema druge opcije za nastavak braka onda neka se razvede, ali prevara nikad. Drugo zena ne treba da poslusa muza ako joj on trazi da ucini zlo. Trece zena najpre treba da bude pokorna Uzvisenom Bogu / Allahu Dz. pa tek onda da slusa muza.
    Musko i zensko nije isto, i kakav bi to bio muz ako bi ga zena tukla. Musko i zensko je razlicito ma koliko se trudili neki da to izjednace. Medjutim islam uvazava i postuje te razlike muskarca i zene odnosno iskreni musliman prihvata taj princip uvazavanja. Nema principa "ako ima razlicitosti onda ima i diskriminacije".


    Ako je muz neposlusan pa to prelazi granice dostojanstva i zalazi u oblasti sramote i ponizenja i nepokornosti Uzvisenom Allahu i ako nema nikakvog nacina da se sve to ispravi onda zena treba napustiti muza. Naravno ne u samom startu, vec nakon odredjenog vremena kada je jasno da nece biti velikih odlucujucih promena.

  5. #50

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Citat miceoni kaže: Pogledaj poruku
    Ako je muz neposlusan pa to prelazi granice dostojanstva i zalazi u oblasti sramote i ponizenja i nepokornosti Uzvisenom Allahu i ako nema nikakvog nacina da se sve to ispravi onda zena treba napustiti muza. Naravno ne u samom startu, vec nakon odredjenog vremena kada je jasno da nece biti velikih odlucujucih promena.
    Kada dobije vise batina nego sto je realno zasluzila, pretpostavljam



    Zasto se muskarci ne pokrivaju od glave do pete? Mislim, mogla bi neka zena da osacuje dobrog tipa, pa da ima gresne misli o njemu, narocito ako sacuvajboze zadovoljava jednu od potreba


    I sta se desava ako muskarac prevari zenu? Je l' on onda frajer, il' mu odseku tuki?
    Gather ye rosebuds while ye may...

  6. #51

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Cinjenica je da su zene mnogo potcenjene u islamu i to je ocigledno.
    Krek, krek.. Ne gudra

  7. #52

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Ako je muz neposlusan pa to prelazi granice dostojanstva i zalazi u oblasti sramote i ponizenja i nepokornosti Uzvisenom Allahu i ako nema nikakvog nacina da se sve to ispravi onda zena treba napustiti muza. Naravno ne u samom startu, vec nakon odredjenog vremena kada je jasno da nece biti velikih odlucujucih promena.
    Znači, stvari stoje ovako, ona ako njemu drobi ide okolo i šeruje svoje intimne delove sa komšilukom, on je lema.

    On ako šeruje svoje intimne delove sa komšilukom, njoj jedino ostaje da ga napusti, a ko mu prikenja za to dobije po labrnji?

    Jašta, prekrij se čaršafima da bi te poštovali, a kući ako zucneš ubiću Boga u tebi. Veoma inspirativno, prelazim u islam iz ovih stopa
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  8. #53

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Једна јако незгодна "правна ситуација" у исламу до које долази рецимо на северу Нигерије, у Ирану, Афганистану и сличним земљама јесте прељуба. С времена на време се каменује до смрти покоја жена због прељубе, чак и жртве силовања.
    Е сад, логично би било да је та прељуба почињена с неким, и да је тај неко познат, иначе ни прељуба не би била позната а камо ли "судски" доказана. Али смртне казне за њихове партнере у "прељуби" скоро никад нема.
    Морам да признам да ми је то мало нејасно.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #54

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Muskarac treba takodje pristojno da se oblaci, njegov minimum u zahtevnim situacijama da se skine jete od pupka pa do kolena, dalje ne sme.
    Takodje, odredba da se ne sme dogoditi preljuba jeste podjednaka i za zene i za muskarce. Kada dvoje ucini preljubu moraju oboje biti kaznjeni, a ne jedan poshtedjen. Takodje, da bi se izvrsila kazna trebaju da postoje 4 svedoka ili da oni koji su ucinili preljubu to priznaju. Ukoliko se otkrije da svedoci lazno svedoce onda ce se oni kazniti i nikada im se vise nece verovati.

    Pored mnogih stvari o islamskom braku vas zanima "maltretiranje zene". Islam nije nista prepustio slucaju pa je tako mnogo vise odredio kako da se dvoje ponasaju da bi bim bolje funkcionisao brak, kako zena treba da bude bolja prema muzu, da mu se jos vise svidi i da je jos vise voli, i obrnuto.
    Jasno je, bilo bi suludo pricati da je svaki islamski par u braku sretan samo zato sto su muslimani, to uopste ne mora da bude tacno, jer dosta je individualnih slucajeva gde mozemo sresti razna neslaganja, od velikih do malih. To je vise jedan socioloski fenomen nego li nesto sto se moze pripisati jednoj veri. Takodje mnoge nemuslimanke komentarisu da su zene u islamu potcinjenje, da je njihov polozaj los i sl. Ali niste u pravu, vama se samo tako cini jer upravo vi ne mozete sebe da zamislite na njihovom mestu. Jel ih mozda zalite, nemojte, jer oni vise zale vas nego vi njih, verujte mi.

  10. #55

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Sto posto, žena iz SAudisjke Arabije, koja ne sme da vozi kola, ili da izađe sam do samiške, žali ženu iz npr Pariza, koja sve to može da radi, da sama odabere sebi partnera i ne mora da nosi hidžab.
    Majke ti, pročitaš li ti svoj post pre nego ga objaviš?
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  11. #56

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Citat miceoni kaže: Pogledaj poruku
    Kada dvoje ucini preljubu moraju oboje biti kaznjeni, a ne jedan poshtedjen.
    Koja je kazna za muskarca, a koja za zenu?
    Gather ye rosebuds while ye may...

  12. #57

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Ja nikako da skapiram onu stavku po rednim brojem 2.
    Uskraćije joj seH na minimum jedan dan/noć?
    Jedan dan mesečno...jedan dan godišnje?
    I u suprotnom...jaše je svaki dan?

    I da li vi sexate kada žena ima mesečnicu?
    A u vreme Ramazana?
    Budi pametan i pravi se lud

  13. #58

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    @bazilej
    Verovao ili ne, pokrivena muslimanka mnogo vise zali nemuslimanku nego obrnuto, uveri se u stvarnosti ako zelis.


    @meggy
    Kazna je ista i za zenu i za muskarca.


    @leptiric
    Ako je zena neposlusna i pravi bez razloga probleme prvo joj sledi opomena, a ako nastavi ili pogorsa svoje ponasanje onda ce se muz od nje udaljiti u krevetu koliko god za to bude bilo potrebno da bi se doslo do boljeg i lepseg ponasanja u braku.

  14. #59

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    @bazilej
    Verovao ili ne, pokrivena muslimanka mnogo vise zali nemuslimanku nego obrnuto, uveri se u stvarnosti ako zelis.
    Opasan je otrov koji svi fanatici nose u srcu, mozak im otupi od tog otrova i ne vide realnost.
    Ja na primer tebe žalim, jer se pokoravaš dogmi, ne gledaš ljude kroz ono što jesu, nego kroz neke sveoje naučene obrasce, meni je to potpuno nepojmljivo.

    Probudi se, ne može rob žaliti slobodnog čoveka, to nije bilo niti će biti, a žena je u državam akoje se pridržavaju šerijata, ništa do robinja.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  15. #60

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Zaboravio sam leptiricu da odgovorim u vezi mjesecnice.
    O tome postoji ajet u Kur'anu koji kaze:

    "I pitaju te o mjesečnom pranju! Reci: 'To je neprijatnost!' Zato ne općite sa ženama za vrijeme mjesečnog pranja, i
    ne prilazite im dok se ne okupaju! A kada se okupaju, onda im prilazite onako kako vam je Allah naredio!
    Allah, doista, voli one koji se kaju i voli one koji se čiste." Bekara,222

Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zanimljivosti u svetu
    Autor proleće u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 10.09.2015, 17:51
  2. Najružnija žena na svetu?
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 09.04.2012, 23:44
  3. Najslađi pozdrav na svetu
    Autor silvia u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 18.01.2012, 10:34
  4. Pronađimo se po svetu
    Autor deran416 u forumu Dijaspora
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 10.04.2009, 09:21
  5. Mis Kine najlepša žena na svetu
    Autor Mish u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 17.12.2007, 07:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •