Islam u Srbiji i svetu - Strana 5
Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 86
  1. #61

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Citat miceoni kaže: Pogledaj poruku
    Muskarac treba takodje pristojno da se oblaci, njegov minimum u zahtevnim situacijama da se skine jete od pupka pa do kolena, dalje ne sme.
    Ajde
    Ma koje li su te tako zahtevne situacije koje ga teraju da se baš u tom predelu skine?
    Dalje...pa di ćeš dalje
    Budi pametan i pravi se lud

  2. #62

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Citat miceoni kaže: Pogledaj poruku
    @bazilej
    Verovao ili ne, pokrivena muslimanka mnogo vise zali nemuslimanku nego obrnuto, uveri se u stvarnosti ako zelis.


    @meggy
    Kazna je ista i za zenu i za muskarca.


    @leptiric
    Ako je zena neposlusna i pravi bez razloga probleme prvo joj sledi opomena, a ako nastavi ili pogorsa svoje ponasanje onda ce se muz od nje udaljiti u krevetu koliko god za to bude bilo potrebno da bi se doslo do boljeg i lepseg ponasanja u braku.
    ...apsolutno se slazem...ja zenu kaznjavam tako sto joj pokazem nabreklog baboona i vratim ga u gace...pa,neka razmislja......
    ...hell ain't a bad place to be......

  3. #63

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Citat miceoni kaže: Pogledaj poruku
    Verovao ili ne, pokrivena muslimanka mnogo vise zali nemuslimanku nego obrnuto
    Citat miceoni kaže: Pogledaj poruku
    Ako je zena neposlusna i pravi bez razloga probleme prvo joj sledi opomena, a ako nastavi ili pogorsa svoje ponasanje onda ce se muz od nje udaljiti u krevetu koliko god za to bude bilo potrebno da bi se doslo do boljeg i lepseg ponasanja u braku.
    Evo, ja sad recimo bas zavidim svim tim Muslimankama kojima je uskracen seks zbog nedolicnog ponasanja i tacno mi sad dodje da se udam za nekog Muslimana jer bi mi bila cast kad bi me na taj nacin prevaspitavao
    O's me ozenis?


    Dobro ti kazes, ne znamo mi sta propustamo, s pravom nas zale
    Gather ye rosebuds while ye may...

  4. #64

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    @leptiric
    Mislio sam na vrucine, kupanja u bazenu, sta znam, prosto situacije koje zahtevaju manjak odece.


    @meggy
    Pokrivene muslimanke zive sasvim drugi svet od nemuslimankih. U tom svetu nalaze se odredjene vrednosti, uzivanja, lepe stvari i sl.Vi volite jedno oni vole drugo, vi zivite i radite za jedno a one za drugi i sl.
    Zato sto zivite u razlicitim svetovima ne mozete da zamislite vas na njihovo mesto niti one mogu da zamisle njih na vase mesto. Zbog toga i svega ostalog u krajnjoj linije dolazi do toga da jedni druge zalite medjusobno.
    Medjutim takve muslimanke jako retko mozes da sretnes u Srbiji, ili u Bosni, gde god na Balkanu. Jako ih ima malo. Vecina muslimanki nije pokrivena i zive pod velikim uticajem evropskog zivota koji je suprotan islamskom.




    P.S. Mozda sam jos mlad za zenidbu, a trebao bih se ozeniti, sto pre to bolje.

  5. #65

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Kakva je ovo diskriminacija, na Angusov post se nisi ni osvrnuo :dry.

    P.S. Mozda sam jos mlad za zenidbu, a trebao bih se ozeniti, sto pre to bolje.
    Nije rano nikad, sine, eto i ja sam se mlad oženio
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  6. #66

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Citat miceoni kaže: Pogledaj poruku
    Medjutim takve muslimanke jako retko mozes da sretnes u Srbiji, ili u Bosni, gde god na Balkanu. Jako ih ima malo. Vecina muslimanki nije pokrivena i zive pod velikim uticajem evropskog zivota koji je suprotan islamskom.
    Sto dovoljno govori o tome u kojoj meri se cak i samim Muslimankama svidja ideja o pokrivanju
    Gather ye rosebuds while ye may...

  7. #67

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    @Meggy
    Muslimanka sama odlucuje kada ce se pokriti, stavice hidzab onda kada bude spremna, nikako pod prisilom jer tada hidzab gubi smisao. U Islamskim zemljama to pokrivanje je privrzeno obicaju.
    Medjutim, istina je da vecina muslimanki ovde vise preferira da ostane bez hidzaba. Zasto? Razlog je jednostavan, navikli su na evropski zivot, zar vredi dalje govoriti. Izlaze u klubove, diskoteke, kafice, sminkaju se, doteravaju se pa cak i preko odredjenih granica itd itd dakle sve ono stop rade nemuslimanke.

  8. #68

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Tacno, navikli su, to im se svidja i nemaju problema sa tim.
    Zene u islamskim zemljama i ne znaju za bolje od onog sto se praktikuje od pamtiveka i, mozda im to niko ne namece, ali im se namece ideja o tome da ih nepokrivene niko nece postovati, sto je dovoljan razlog da na to pristanu. Sigurno to ne nose na sebi na +40 stepeni zato sto im prija. Cist mazohizam.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  9. #69

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Ako mislis da su muslimanke u islamskim zemljama ocarane evropskim zivotom jedne prosecne zene, varas se, situacija je obrnuta. Ne mozes tek tako sa jednog ugla, na osnovu svog misljenja da dajes takav zakljucak.
    Probajte da im uvedete evropske principe zivljenja i one ce biti prve na demonstracijama koje ce se buniti protiv toga.

  10. #70

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Citat miceoni kaže: Pogledaj poruku
    Ako mislis da su muslimanke u islamskim zemljama ocarane evropskim zivotom jedne prosecne zene, varas se, situacija je obrnuta. Ne mozes tek tako sa jednog ugla, na osnovu svog misljenja da dajes takav zakljucak.
    Probajte da im uvedete evropske principe zivljenja i one ce biti prve na demonstracijama koje ce se buniti protiv toga.
    To je pretpostavljam tačno i to niko ne spori. Međutim stvar je u tome što je islam jako teško spojiv sa demokratijom zapadnog tipa, a, opet, koja je uzor mnogim državama, na svim kontentinetima. Jedino u islamskim državama ona se "ne prima", sa izuzetkom Turske, u kojoj zahvaljujući pre svega njenom članstvu u NATO-u generali lebde nad građanskim slobodama i ne jednom su sprečavali islamističke partije da dođu na vlast u ovoj zemlji. Zašto je to tako? Pusti citate i obajšnjenja Kurana i opisivanje šta osećaju muslimani, jer to, iako je važno, nije suštinski bitno za pitanja koja nas interesuju.

    Zatim, verovatno si čiato da je u Plavu održan skup vehabija, za koji su oni želeli da bude tajan. To ti nama objasni. Ko su vehabije, šta rade na ovim prostorima i koji su njihovi stvarni ciljevi. Zašto se tajno sastaju, ko ih finansira i slično.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  11. #71

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Citat miceoni kaže: Pogledaj poruku
    Ako mislis da su muslimanke u islamskim zemljama ocarane evropskim zivotom jedne prosecne zene, varas se, situacija je obrnuta.
    Nisam to ni rekla.

    Rekla sam da:
    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Zene u islamskim zemljama i ne znaju za bolje od onog sto se praktikuje od pamtiveka
    sto bi znacilo da su one na takav nacin zivota navikle jer drugaciji nisu ni osetile, pa da bi imale sta da uporedjuju.


    Ili ti stvarno mislis da one uzivaju u tome da budu pokrivene?
    Gather ye rosebuds while ye may...

  12. #72

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Zatim, verovatno si čiato da je u Plavu održan skup vehabija, za koji su oni želeli da bude tajan. To ti nama objasni. Ko su vehabije, šta rade na ovim prostorima i koji su njihovi stvarni ciljevi. Zašto se tajno sastaju, ko ih finansira i slično.
    Ja sammo da se nadovežem, nije mi bitno sve ovo toliko, koliko mi je bitno pitanje, aza koji kurac ženama odsecaju klitoris?
    To je kao kada bi muškarcu odsekli glavić.
    Nema logike.

    Uostalom, šta će nekome žena bez klitorsa?
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  13. #73

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Citat miceoni kaže: Pogledaj poruku
    Taj propis o rukovanju se kod nas ne postuje. Tebi je tesko da shvatis to jer zivis u sasvim drugoj sredini gde su normalne stvari devijantne u odnosu na islamske zemlje i obrnuto. I da bi nasli ravnotezu mogu slobodno reci kada bi se tamo rukovao sa zenom to bi bilo isto kao da se poljubis sa zenom u usta ovde. Postoji razlicit standard, a sustina tog propisa o rukovanju jeste da se zlo sasece u korenu, tj zlo koje moze da nastane izmedju muskarca i zene da bi se na kraju zavrsio bludom.
    Као прво, највећи број ствари које наводиш као девијантне са аспекта исламског друштва се сматрају девијантним и са становишта хришћанства, хундуизма, јудаизма, зороастријанизма па чак и будизма. Дакле, схватање девијантности одређених моралних појава нема везе са неком одређеном религијом, већ са традиционалним моралом који је мање-више био сличан у целом човечанству (са пар изузетака). Типично за садашње постмодерно, релативистичко и пострационално доба је слављење и пропагирање ствари које су увек сматране за неморал.

    Као друго, већина данашњих друштава на Западу, која су некад била хришћанска, сада то више нису. Чак шта више, многа су настала у опозицији према хришћанству (попут француске републике). Велик број становника тих земаља (посебно на Западу) више нису религиозни и чак мрзе хришћанство више од најрадикалнијих исламиста. Дакле, бесмислено је друштва у Европи сматрати "хришћанским" или неморал у Европи везивати за традицију саме Европе. Стога, секуларни режими Европе намерно увозе у највећем броју муслимане (не будисте, конфучионисте или хиндуисте), јер су им они добро етничко оружје у коначном нападу на остатке остатака хришћана у претежно антихришћанској ЕУ. Ради се о идеолошком савезништву против заједничког и историјског противника - традиционалне Европе и хришћанства.

    Дакле, главни пропагатори моралних девијација (против којих сте ви муслимани) су ваши главни савезници у нападу на хришћане. Управо су земље попут САД и Француске помогле збацивању Гадафија и успостављању исламистичке власти у Либији. Такође помажу исламисте у Сирији.

    Као треће, чак и нека паганска друштва (попут старог Рима), која су сматрана морално најдевијантнијим, никад нису моралне девијације и перверзије сматрали нешто што треба славити. Једина разлика је што нису били толико оштри у њиховом кажњавању, као нека друга друштва, али их никад нису сматрали врлинама. Дакле није толико ствар у томе да ли нешто јесте или није неморално, него колико се та одступања од моралних начела толеришу.

    Citat miceoni kaže: Pogledaj poruku
    Na balkanu uopste ne nastaje problem ako musliman ozeni hriscanku ili obrnuto
    Занимљиво, али никад нисам видео случај да мушкарац хришћанин ожени муслиманку. Са друге стране, редовно виђам мушкарце муслимане који јуре и жене хришћанке. Чак ми се чини да више јуре њих, него муслиманске жене. Додуше, у западној Европи велик број људи нису хришћани.

    Citat miceoni kaže: Pogledaj poruku
    Najbolji nacin za sklapanja muskarca i zene u islamu jeste sledeci:
    -da za to znaju njihovi roditelji
    -osoba nalazi sebi za brak slicnu osobu, pa u ovom smislu kada govorimo o pokrivenoj zeni onda ce ona odabrati nekog vernika koji stalno uci i ide u dzamiju i sl.
    -ranije je bilo po principu da roditelji upoznaju mladence, ali to sada vise ne pali
    Пази, то што си написао се некад практиковало у целој хришћанској Европи и још увек се практикује у хиндуистичкој Индији и у будистичким земљама. Дакле, ради се о традиционалном и древном склапању брака, које су практиковали и стари пагани. Стога, све то што си навео нема суштинске везе са исламом.

    П.С

    Једна ствар ме је одувек занимала...

    Приметио сам да ви муслимани имате изутетно изражен култ светих места, којим се клањате. Тај култ је много израженији, него у хришћанству и сличнији је јудаизму. Вама је обавеза клањање у правцу Кабе у Меки, као и обавеза да уколико можете одете на хаџилук у Меку. Мека игра велику улогу унутар ислама.

    Замисли ситуацију да нека земља из одмазде, нпр. Израел баци јачу нуклеарку на Меку и на Кабу, потпуно их збришући са лица земље. Дакле, шта би било са исламском вером у случају да нема више Меке и Кабе?

  14. #74

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    @memento
    Demokratija jeste ideal mnogim zemljama. Postoje mnoga nacela, uredbe, resenja koja demokratija daje i omogucava, pitanje je sta je u skladu sa islamom a sta ne. Ne moze biti u skladu sa islamom nikako npr legalitet LGBT, ne moze se stvarati sloboda za opijanjem alkoholom i njegovim prodavanjem svakome na svakom mestu, ne moze se pridodavati prednost prioritet svakojakim zabavama i manifestacijama a vera ostaviti u pozadini i uciniti je zakonom individualnu na volju svake osobe. U islamskom drustvu vlast u smislu vladanja ne sme zapostaviti islam i ostaviti ga u pozadini, to moze uraditi odredjena pojedinacna osoba za sebe na svoju volju.
    U Srbiji to bi se odnosilo na lokalnu vlast gradova i oblasti u kojima su vecina muslimani, poput gradova u Sandzaku. Ovi nasi umesto da uspostave sklad i jedinstvo kako medju muslimanima tako i izmedju muslimana i pravoslavaca, oni nas razjedinjuju i prave razdore.


    Sto se tice vehabija, pricao sam o njima Ishari na 6. stranici.
    Vehabije ne postoje kao legitimna zajednica, pokret ili pravac u islamu niti u islamskom drustvu, oni postoje kao posledica neznanja i sirenja tog neznanja od strane nemuslimana.




    @meggy
    Otkud ja znam da li pokrivena muslimanka uziva u tome sto je pokrivena ili ne. Pokrivena je zato sto je ona tako odlucila, dobro razmislivsi i znajuci da posle pokrivanja nema otkrivanja. Sa tim saznanjem njena odluka o pokrivanju je bila sigurno cvrsta i izgradjena argumentovanim i istinitim cinjenicama.



    @bazilej
    Odsecanje klitorisa je iz Afrike i to nema uporista u islamu. Svrha odsecanja jeste da se smanje seksualne sposobnosti jedne zene i samim tim ona ne bi ucinila neko lose delo odnosno kako bi lakse shvatili "ne bi bila nevaljala" na bilo koji nacin.


    @Luctor
    Pricao sam o devijantnim i normalnim stvarima kada sam objasnjavao zasto se devojcice u islamskim zemljama pokrivaju. Zasto, zato sto je to tamo normalno a ovde devojantno, zato sto se tome islam ne protivi. A ovde je to neshvatljivo. Normalne i prihvatljive stvari kao i devijantne su u cvrtsoj vezi sa moralnim, obicajnim i kulturnim nacelima i nasledjem jednog naroda ili nacije. U islamskim zemljama su opstali obicaji i odredjena kulturna ponasanja koja su u skladu sa islamom odnosno koja se ne kose sa islamom. To je pokrivanje devojcica jos od malih nogu. Takodje aludiram na to da izmedju muslimana i nemuslimana ne postoji samo razlika u veri vec i u obicajima i kulturi. To je jasno i to takodje objasnjava zasto se muslimani na nasim prostorima vise ponasaju kao evropljani nego kao muslimani iz neke muslimanske zemlje.



    Moram priznati tvoje pitanje o Kabi i Mekki je zanimljivo. U slucaju da se desi to sto si naveo ne znam sta bi bilo, to nigde nije predvidjeno, a ja ne mogu da odredjujem za ubuduce.

  15. #75

    Odgovor: Islam u Srbiji i svetu

    Neznam sta da kazem nego kaze isalm je vera terora i da su ljudi koji su u toj veri teroristi,
    ali kroz istoriju , znamo da je spanija ili bolje reci jug spanije, i da iz nje dolazi renesansa u evrope, a u toj spanije su vladali arabi, ili muslimani, jer ipak vecinsko stanovnistvo je spansko , a centri kulture , toledo, kordoba, sevilja, valensija, granada, malaga, , a pricate dali zena treba da bude pokrivena ili ne , auu al je to bitno,.,.,,.,.,.,.

Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zanimljivosti u svetu
    Autor proleće u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 10.09.2015, 17:51
  2. Najružnija žena na svetu?
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 09.04.2012, 23:44
  3. Najslađi pozdrav na svetu
    Autor silvia u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 18.01.2012, 10:34
  4. Pronađimo se po svetu
    Autor deran416 u forumu Dijaspora
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 10.04.2009, 09:21
  5. Mis Kine najlepša žena na svetu
    Autor Mish u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 17.12.2007, 07:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •