Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
Citat PutnikIzDaleka kaže: Pogledaj poruku
Savetujem ti da umesto optužbi za trolovanje, pročitaš pažljivo priloženi tekst. Znam da ti je slađe da po forumu ljude nazivaš ustašama (zanimljivo, bez sankcija adminstratora), nego da nešto pročitaš. Ali istine radi, daj sve od sebe da sputaš svoj dakako nezgodni temperament.
Ово је подфорум политика, где се прича о политици. Па је тако могуће да се појаве и ставови који имају сличности са политиком поглавника Анте Павелића, а нема разлога да се осуде такве политике цензуришу.
Но свеједно, првом реченицом показујеш свој "незгодни темперамент", ти би брисао, цензурисао, забрањивао...

Ja sam vam ukazao na činjenicu da je sve to farsa, i ko drži konce u Srbiji, i faktički svuda u svetu. Ako vam se ne sviđa istina, izmislite sebi bolju. I nemojte da me prozivate bez argumenata, dok sve navedeno ne istražite. Nisam došao da se pravim pametan, ovo je realnost. Neko može da je svari, neko ne može.
Звучиш као нека баба која иде около и вришти "дрште гаће, све ће нас јебати". За овакво ширење панике и дефетизма би те у рату стрељали.

А ради се о нечему што није никаква новост у српској историји, ко је читао нешто о њој. Имамо велике силе које желе да униште наше животне интересе, које су јаке и моћне, које су нашле савезнике у самој Србији (мада морамо да признамо да је степен издајства невиђен, упоредив можда једино са периодом после турских освајања), и које нам раде о глави.

И имамо нас, који по твојој логици треба да се масовно самоубијемо, или можда, као кроз историју, да се боримо за свој опстанак, без дефетизма, приче како је "све завршено, ми ту ништа не можемо", и без пуно плачипиздења. Мало ли је народа који су били у далеко горој позицији него ми данас, па су се ослободили. Треба само поглдати српску историју, да не спомињем којекакве Ирце или Еритрејце.

Што би рекла једна лепа песма:
Не дај се Анте, народ твој је за те, љето, Бљесак и Олује нек те воде до слободе...
Nisi naveo ni jedan protivargument na bilo koje pitanje koje sam postavio. Poistovećuješ me sa nekakvim babama, ne želim da vodim takav dijalog. I na to nemam komentar. To je tvoj doment, verovatno.
Ne tvrdim da je gotovo bilo šta, ali tvrdim da 12 godina narod ne preduzima ništa da spreči propadanje države!
I proćiće još 12, i dalje će te se oštriti po forumima, kako bi vi sve to... ma, koga vi više farbate?
Nećete uraditi ništa.
Nemam nameru da se žderem oko vaših sudbina, jer su vama očigledno manje bitne nego meni. Ne prija mi ni najmanje pljuvanje u lice na osnovu svih činjenica koje sam izneo. Očekivao sam negativne reakcije, jer prva faza prihvatanja istine je uvek negiranje.
GM hrana nije ništa novo u istoriji Srbije? Ok, važi. : )
Ban neće biti potreban, nemam nameru da trošim svoje vreme više na tvoju prostačku argumentaciju kojom pokušavaš da opovrgneš sve što sam ovde rekao. Imao sam najbolje namere da skrenem pažnju na činjenicu da je politički vrh do guše umešan u tajna društva. Sada više nemam nikakvu nameru. Nastavite sa političkim analizama i licitiranjem šta bih još Vojvodini moglo da se ukine, i kako bi to blagotvorno bilo za državnost Srbije, dok aktuelna vlast ukida Ministarstvo za Kosovo, a otvara najobičniju kancelariju. Koju ima i društvo za zaštitu životinja.