Gde počinje neverstvo?
Strana 1 od 9 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 124
  1. #1

    01 Gde počinje neverstvo?

    Smatram da je za mnoge parove vernost najvazniji sastavni deo veze.Ali postavlja se pitanje gde uopste pocinje neverstvo,da li je to poljubac ili mozda cak i obican flert?Da li se uopste moze napraviti granica prihvatljiog pa flert svakome godi po meni jaca samopouzdanje i utice da se osecamo pozeljnije?

  2. #2

    Odgovor: Neverstvo?

    Za mene, misao, želja, maštanje o nekom drugom koje traje u vremenu jeste neverstvo, bilo flerta, poljubaca, nečeg više, ili ne
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #3

    Odgovor: Neverstvo?

    Neverstvo počinje u glavi (ili u stomaku ) odnosno tamo gde počinje da se rađa želja..
    Nije veliki broj ljudi koji flertuju tek vežbe radi, preciznije, nećeš flertovati ako ti se osoba uopšte, ali uopšte ne dopada.
    Nikada ne znaš kuda neki bezazleni flert može da te odvede..
    Može da ostane samo to - zanimljiva i intrigantna igra reči i govora tela...
    a isto se vrlo lako može razviti u nešto više - želju i potrebu da neko svoje vreme, dane i minute provodiš i deliš sa tom osobom.

    Neverstvo počinje upravo tu - ne mogu da zamislim niti sebe niti bilo koju drugu osobu koja se ne bi osetila pogođenom da joj onaj koga voli kaže: Ma dušo, nije to ništa, samo flert. Razmenili smo nekoliko dvosmislenih rečenica, par vrelih pogleda..ali ništa se nije dogodilo...

    Poljubac je često mnogo intimniji i značajni čin od samog sexa, ali i uvod u isti..te tako ne spadam u grupu onih koji smatraju da je prevara samo vođenje ljubavi...i to ide iz glave...
    Čak je, bar meni, mnogo gore da spava u mom krevetu a misli na drugu..to bi me itekako razbilo...
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  4. #4

    Odgovor: Neverstvo?

    Citat jamiroyu kaže:
    Da li se uopste moze napraviti granica prihvatljiog pa flert svakome godi po meni jaca samopouzdanje i utice da se osecamo pozeljnije?
    Ja mislim da može da se napravi granica. Sve zavisi koja ti je namera, prevara ili zabava. Flert itekako utiče na samopouzdanje a može i da osveži vezu (ili brak).
    Mislim...kad osetim požudu ja prosto poludim...

  5. #5

    Odgovor: Neverstvo?

    Citat Mish kaže:
    Za mene, misao, želja, maštanje o nekom drugom koje traje u vremenu jeste neverstvo, bilo flerta, poljubaca, nečeg više, ili ne
    Slažem se u potpunosti...

  6. #6

    Odgovor: Neverstvo?

    pa da li je moguce da postoje osobe koje nikad nisu flertovale?

  7. #7

    Odgovor: Neverstvo?

    Naravno da ne postoje!
    Samo je razlika u flertu kada si u vezi
    to može i ne mora da odvede u neverstvo..ali definitivno ne prija osobi sa kojom smo u vezi i ista je može okarakterisati kao težnju, ili pokušaj prevare...

    i, OTOH u flertu bez veze..odnosno kada nisi u vezi...
    eeeee...to već nikoga ne boli..
    tebi ne stvara glavabolje (ili neke druge boljke )
    ....a može da te odvede tamo gde nisi ni slutio da će da te odvede..
    a i ne mora...
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  8. #8

    Odgovor: Neverstvo?

    Citat jamiroyu kaže:
    pa da li je moguce da postoje osobe koje nikad nisu flertovale?
    Ne postoji.
    Razlikujem onaj flert u koje to činiš "sporta" radi, da bi ti se digla muška/ženska sujeta, ego, iz zabave, da proveriš umeš li i dalje, i to ti je sasvim dovoljno, hlade glave i mirna srca taj flert ostavljaš za sobom.
    Onaj drugi flert smatram neverstvom. To je kad flertuješ zato što si zainteresovan za drugu osobu, zato što si nezadovoljan u vezi, flertuješ udrhtala srca, nosiš nemir u sebi i tu želju nikako da umiriš u sebi, i te misli o nekom drugom (ili trećem, kako se uzme u obzir) te ne puštaju na miru.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  9. #9

    Odgovor: Neverstvo?

    Citat Mish kaže:
    Ne postoji.
    flertuješ udrhtala srca, nosiš nemir u sebi i tu želju nikako da umiriš u sebi, i te misli o nekom drugom (ili trećem, kako se uzme u obzir) te ne puštaju na miru.
    po meni je to već zaljubljenost.

  10. #10

    Odgovor: Neverstvo?

    Citat Najgora kaže:
    po meni je to već zaljubljenost.
    Može biti. Ali može biti i zanos, radoznalost, buđenje iz učmalosti, pa čak i ono "zaljubljena sam u biti zaljubljena", pogotovo kada si u vezi koja je ušla u neke mirne vode ili pak u vezi u kojoj nešto škripi.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  11. #11

    Odgovor: Neverstvo?

    Citat mish kaže:
    Razlikujem onaj flert u koje to činiš "sporta" radi, da bi ti se digla muška/ženska sujeta, ego, iz zabave, da proveriš umeš li i dalje, i to ti je sasvim dovoljno, hlade glave i mirna srca taj flert ostavljaš za sobom.
    Onaj drugi flert smatram neverstvom. To je kad flertuješ zato što si zainteresovan za drugu osobu, zato što si nezadovoljan u vezi, flertuješ udrhtala srca, nosiš nemir u sebi i tu želju nikako da umiriš u sebi, i te misli o nekom drugom (ili trećem, kako se uzme u obzir) te ne puštaju na miru.
    Tacno je da postoje vise vrsti flerta! Ne mislim da je flert losa stvar ali ako si siguran da ne ide dalje od toga! Takav flert podize samopouzdanje! Kad je flert cest onda u vezi definitivno nesto ne stima jer imas potrebu da se dopadas drugima! Ako se ponavlja sa istom osobom onda to vrlo lako moze da ode u prevaru, ali tad to radis svesno i zelis jer ta osoba tad sigurno budi nesto u tebi, neku strast, pozudu pa cak i zelju za sexom!

    Citat Sansic kaže:
    Poljubac je često mnogo intimniji i značajni čin od samog sexa, ali i uvod u isti..te tako ne spadam u grupu onih koji smatraju da je prevara samo vođenje ljubavi...i to ide iz glave...
    Naravno da je i poljubac prevara, nekad zna da budi i bolnija od sexa, ali mi smo svi skloni da poljubac pre oprostimo !!!!
    "toliko puteva.. koji izabrati, gde poci, koga povesti..???"

  12. #12

    Odgovor: Neverstvo?

    Citat jamiroyu kaže:
    Ali postavlja se pitanje gde uopste pocinje neverstvo
    Pocinje jos pre bilo cega konkretnog... zeljom
    Gather ye rosebuds while ye may...

  13. #13

    Odgovor: Neverstvo?

    pa zar zelja za necim nije najveci pokretac,zar nas ona ne uzdize iz monotonije zar nam ne budi "leptirice" u stomaku?(uh leptirici kakav lep osecaj)

  14. #14

    Odgovor: Neverstvo?

    Pa, jeste... zato i kazem da time pocinje.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  15. #15

    Odgovor: Neverstvo?

    znaci u pozitivnom smislu,da apsolutno se slazem

Strana 1 od 9 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Počinje treći serijal Farme
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 191
    Poslednja poruka: 06.01.2011, 15:51

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •