Gde počinje neverstvo? - Strana 2
Strana 2 od 9 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 124
  1. #16

    Odgovor: Neverstvo?

    Pa to je kao kad bih rekao da nisam nikada lagao, sto je ne moguce, ali uglavnom nisam lazljiva osoba.
    Tako da je onda svako neveran, jer misli... duze na nekoga... ma daj...
    Pa moras da mislis neko vreme da bi se primio ili odvratio.... to nije neverstvo.

    Vi se zene plasite da pustite muskarca na dalje od uzice... e kad ga promenite onda vam nije jasno gde su mu one osobine koje su ga dovele do vas. Ne znate onda da se nosite sa psihom voljene osobe.

    A gde je tu ljubav? Ljubav je kao tako pragmatiscna da ne prasta ova misaona neverstva? Poljubac?

    Obratite paznju na realne osobe iz okruzenja, koje bi bile suparnik, a ne na slucajnu prolaznicu koja je bas danas sarmantna, pa se "on" zagledao i zamislio...

    I ako biste tako nekog "vernog", sto ne nadjete nekog strebera umesto sto jurite za banditima
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  2. #17

    Odgovor: Neverstvo?

    Neverstvo pocinje,kao sto neko pre mene rece(tj vise njih) zeljom za tom drugom osobom i uopce nije bitno dal je tehnicki ostvareno ili ne...
    Dovoljo je zamisliti scenu da znas da tvoja voljena osoba zeli biti s drugim a ne s tobom...
    A flert nije prevara osim u slucaju ako postoji zelja za posedovajjem te druge osobe...Flert je u sustini samo igra ....
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  3. #18

    Odgovor: Neverstvo?

    Neverstvo dolazi od želje, ne iz glave.

    Ako osoba ugleda drugu osobu i zamisli situaciju u kojoj vode ljubav, recimo. To se ne može smatrati neverstvom dok god ne oseti želju da to i uradi.

    Dalje da li je krivac za neverstvo samo ta osoba koja je neverna, ili je delom kriva i osoba koja je u tom slučaju izneverena. Polazim od toga da većina partnera neće varati ako je zadovoljan vezom.

    Isto je pitanje koliko je jak uzrok tog neverstva, jer ako muškarac(pretpostavljam da se to nama češće dešava) bude sa drugom ženom samo zato što mu se ukazala odlična prilika, ili samo promene radi. Mislim da to ni u kom slučaju nema jačinu kao kad vara ženu učestalo i još tu uključi i emocije. Mada sam ja lično protiv bilo kog slučaja neverstva ako to može povrediti voljenu osobu.
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

  4. #19

    Odgovor: Neverstvo?

    Po meni flert nije neverstvo. Flert je rekreacija.

    Ako se desi nesto vise od flerta znaci: poljubac, sex, dugotrajna teznja za tom osobom, e onda nesto skripi u vezi.
    Poruku je izmenio goldie, 07.12.2006 u 13:39

  5. #20

    Odgovor: Neverstvo?

    Citat sladoledzija kaže: Pogledaj poruku
    jer ako muškarac(pretpostavljam da se to nama češće dešava) bude sa drugom ženom samo zato što mu se ukazala odlična prilika, ili samo promene radi. Mislim da to ni u kom slučaju nema jačinu kao kad vara ženu učestalo i još tu uključi i emocije.
    Pa, pitanje je... U principu, verovatno si u pravu... Ali... Ukoliko su prisutne emocije, prevareni partner će biti povredjen, ali će mu uglavnom biti jasno zašto je do te situacije došlo. Ukoliko je neko prevaren samo zato što se onom drugom ukazala dobra prilika, iskreno da ti kažem - ja bih se u tom slučaju osetila ne samo iznevereno, već i odbačeno, zanemareno, dovela bih u pitanje moj značaj i prisutnost u životu te osobe koja je u stanju da me vara samo zato što se ukazuju dobre prilike... Zapravo, ne nalazim pogodnu reč da opišem taj osećaj.

    Evo, zamisli ti situaciju da ti devojka jednog dana saopšti da te je varala, jer se eto, sticajem okolnosti zaljubila u kolegu sa posla. Nije želela da se to desi, ali emocije su čudo... Naravno da će te, ukoliko ti je stalo do te osobe, povrediti to saznanje. A zamisli sada da saznaš da te je devojka do koje ti je isto tako stalo varala jer joj se ukazivala dobra prilika. Da li bi to lakše podneo? Sumnjam.

  6. #21

    Odgovor: Neverstvo?

    Naravno da ne bih, sve je to loše, i sve rezultira povredom partnera. I tu nema opravdanja, ali ipak mislim da varanje iz čistog zadovoljstva i varanje sa uključenim emocijama nije ista stvar.
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

  7. #22

    Odgovor: Neverstvo?

    Citat sladoledzija kaže: Pogledaj poruku
    Neverstvo dolazi od želje, ne iz glave.
    A odakle dolazi želja?

    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  8. #23

    Odgovor: Neverstvo?

    - ako je pitanje postavljeno muškom delu publike, želja uglavnom dolazi usled fizičke privlačnosti... ali ne uvek.

    Lični primer: Penjem se stepeništem sa tadašnjom devojkom iz podhodnika ka ulici Kralja Aleksandra i na vrhu sretnem bivšu koleginicu sa studija, pozdravimo se, razmenimo par reči i pogleda... ona kaže da će početi da živi u Novom Sadu, traži posao... (Za vreme studija smo imali kratku vezu, ali nije mi jasno što nismo nastavili...). Nisam uspeo da uzmem telefon (držim se za ruku sa devojkom... ) i tu se završio taj susret.

    Blago rečeno prošao sam sito i rešeto u narednih pola sata... nije pomogla ni šetnja ni sladoled ni piće ništa...( ko je ona? kakvi su to pogledi? Jesi imao nešto sa njom?) ... nisam je slagao, raskinuo sam posle 3 nedelje jer ona nije mogla preći preko toga....

    i da završim... ostao sam bez obe, a 100% mi se u očima videla želja za bivšom koleginicom koju nisam mogao sakriti... (obe devojke lepo izgledaju, doduše sa koleginicom sam mogao sadržajnije i opuštenije pričati, možda se zato ovo i desilo) ... Eto.
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  9. #24

    Odgovor: Neverstvo?

    Citat DarkRed kaže: Pogledaj poruku
    želja uglavnom dolazi usled fizičke privlačnosti... ali ne uvek.

    i da završim... ostao sam bez obe, a 100% mi se u očima videla želja za bivšom koleginicom koju nisam mogao sakriti... (obe devojke lepo izgledaju, doduše sa koleginicom sam mogao sadržajnije i opuštenije pričati, možda se zato ovo i desilo) ... Eto.
    i...odakle dolazi želja?

    rekla bih iz glave???

    čitaj poslednju rečenicu iz citata pažljivo
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  10. #25

    Odgovor: Neverstvo?

    Citat SansRomantic kaže: Pogledaj poruku
    i...odakle dolazi želja?

    rekla bih iz glave???

    čitaj poslednju rečenicu iz citata pažljivo

    Ja ipak,smtram da je sva mudrost u (ne)sinhronizaciji
    mozga i polnog organa!
    nomen est omen

  11. #26

    Odgovor: Neverstvo?

    Citat DarkRed kaže: Pogledaj poruku
    ... ostao sam bez obe, a 100% mi se u očima videla želja za bivšom...
    E kad si amater ... Nauci da balavis u sebi... jos na bivsu???
    Orthodox Jedi code...
    There is no emotion; there is peace.
    There is no ignorance; there is knowledge.
    There is no passion; there is serenity.
    There is no chaos: there is harmony.
    There is no death; there is the Force.

    Sta da ti kazem "use the force"...
    Poruku je izmenio PropelerZviz, 07.12.2006 u 17:21
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  12. #27

    Odgovor: Neverstvo?

    - Ex da balavim u sebi... nemerem... ( do sad nisam uspevao da sakrijem izraz očiju, a naočari ne mogu da nosim - smeta mi pritisak na vrh nosa )

    malo objašnjenje: Tadašnja devojka je bila zgodnija od koleginice (lepša, bolje građena, ...) ali sam sa bivšom koleginicom ( i pre i posle onih stvari ) mogao DUBLJE pričati... nadam se da sam razjasnio ono što možda nisam uspeo da objasnim u prethodnoj poruci.
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  13. #28

    Odgovor: Neverstvo?

    Ma zezam se svakako

    Recimo da si ti video da to nije to....sa novom curom. Sta ces...
    Al' pametno, nebih ni ja trpeo propitivanja i ljubomoru.

    Najbolji zakljucak bi bio da ono sto covek u glavi naslika moze da bude zaj***nije od stvarnosti i ako ga to tisti, dzaba pricati o realnosti....

    A i naravno, ako zelis biti sa devojkom duze od 3 nedelje bilo bi pozeljno da vam je razgovor prijatan.
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  14. #29

    Odgovor: Neverstvo?

    Neverstvo je čudna stvar...
    dogodilo mi se pre par godina...

    Nisam zaista planirala..
    Bila sam u vezi..i to poprilično dugoj ( a koja moja pa nije bila duga)
    On je bio drug, poznanik, prijatelj...
    bilo mi je lepo u njegovom društvu, iznad svega prijatno..
    Nikada ga nisam kontala kao nekog sa kim bih se poljubila
    a ne nešto više...

    I ne znam kako (zaista ne znam ) vraćali smo se kući
    i ja sam osetila neviđenu želju da me zagrli, da me ljubi i mazi...
    i on je na moju neiskazanu želju odreagovao i uradio BAŠ to!

    Nemam pojma zašto...ne zna ni on...

    I tako ja prevarih dečka...
    a stvarno nisam to htela
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  15. #30

    Odgovor: Neverstvo?

    ako u našoj vezi sve dobro funkcionise (naravno, obostrano, to naravno može da se osjeti), ja okolo ne zagledavam likove, niti mi nevjerstvo pada na pamet, jer u "kući" sve dobro funkcioniše. flert je ok, po meni je čak i dobar za vezu (ako sve ostaje u granicama flerta, a ako ne - onda to više i nije flert). e sada, ako je sama veza krenula do đavola, a i to se osjeti naravno, i ako sam ja već počela naveliko da zvjeram okolo, lijepo ću da prekinem vezu (također to očekujem i od druge strane). lakše mi je lijepo da sve kažem u oči, pa ma koliko to ružno bilo, nego da ga varam okolo, lažem sebe, njega i onoga trećega. takve stvari ako postoje, naprosto se osjete, a ja da glumatam ili izigravam policajca. ne, hvala.
    nattydread is coming to dinner

Strana 2 od 9 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Počinje treći serijal Farme
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 191
    Poslednja poruka: 06.01.2011, 15:51

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •