Gde počinje neverstvo? - Strana 8
Strana 8 od 9 PrvaPrva ... 6789 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 106 do 120 od ukupno 124
  1. #106

    Odgovor: Neverstvo?

    Gde počinje?
    Pa ovako:
    1. Radoznalošću (Šta fali da vidim kakva je to osoba ?),
    2. Pažnjom (U jbt...pa on(a) me stalno primećuje, deli mi komplimente, nasmeje me, ..),
    3. Očekivanjem ( Počnemo očekivati da je tu, očekujemo da nas je kontaktirala, da nam je nešto poručila,...)
    4. Željom ( da ta osoba bude tu, da samo nas primećuje, da uvek ima nam šta reći, da je uvek tu...)
    5. Opsesijom ( da nam je propao dan ako se ne javi, da se ništa ne računa ako nje nema, da umislimo da je ona TA...)
    ..otprilike..takvim redom, barem sam takvog ubeđenja .
    Poruku je izmenio Sivi, 06.08.2012 u 01:34 Razlog: slovca
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  2. #107

    Odgovor: Gde počinje neverstvo?

    Na internetu
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  3. #108

    Odgovor: Gde počinje neverstvo?

    I u kompIjuteru


    Ma prestane kada počne:
    gubitak komunikacije.
    Onda je preVara na dobitku.

    Vredi li se boriti za komunikaciju?

    Naravno.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  4. #109

    Odgovor: Gde počinje neverstvo?

    Čim počneš da se presabiraš u glavi...malo oduzmeš,malo pridodaš..
    i eto ti neverstva na vidiku..
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  5. #110

    Odgovor: Gde počinje neverstvo?

    Što više razmišljam, sklonija sam mišljenju da neverstvo zapravo i ne postoji.
    Ljudi se vide, zbliže, zavole i kada odluče da postanu partneri, prećutno (ili sporazumno) sklopi se dogovor o monogamiji - nema opštenja sa strane, nema flertovanja, nema komuniciranja mi smo par i to je to. Dosadan i hiljadama godina unazad provereno nefunkcionalan obrazac ponašanja.
    Ljudi se varaju otkako postoji brak. Ili veza. Pre toga nisu se varali, jer nije bilo obavezivanja.
    Neću ovom prilikom ulaziti u istoriju partnerskih odnosa, udavila bih gnjurca a mislim da se i sa malo reči može reći suština, a to je da odnos dvoje ljudi ne mora biti opterećen i striktno monogaman, mogu se voleti više osoba u isto vreme na različite načine, ljudska seksualnost je suviše kompleksna da bi je institucionalizovali.
    Malo je onih koji ostanu verni jednoj osobi čitav život. Štaviše, mislim da takve osobe ostaju uskraćene za nova saznanja i nova iskustva koja se stiču samo u interakciji sa drugim ljudima. Ne mislim samo na seksualnost, mada se i na tu sferu odnosi. Neverstvo ne mora nužno biti zlo. Ne znam gde počinje. Znam da se uvek loše završi.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  6. #111

    Odgovor: Gde počinje neverstvo?

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Što više razmišljam, sklonija sam mišljenju da neverstvo zapravo i ne postoji.
    Ljudi se vide, zbliže, zavole i kada odluče da postanu partneri, prećutno (ili sporazumno) sklopi se dogovor o monogamiji - nema opštenja sa strane, nema flertovanja, nema komuniciranja mi smo par i to je to.
    A sta je onda sa onim osobama koje bi uvek "malo sa strane", bez obzira dali su se obavezali t.j sklopili dogovor o monogamiji ili ne?
    i kako biti nacisto s takvom osobom da iskreno ulazi u tu monogamnu vezu i kasnije brak t.j da nece vise da se dvoumi i razmislja sto propusta u zivotu samo zato sto je sad sa jednom osobom.


  7. #112

    Odgovor: Gde počinje neverstvo?

    Citat Bombica kaže: Pogledaj poruku
    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Što više razmišljam, sklonija sam mišljenju da neverstvo zapravo i ne postoji.
    Ljudi se vide, zbliže, zavole i kada odluče da postanu partneri, prećutno (ili sporazumno) sklopi se dogovor o monogamiji - nema opštenja sa strane, nema flertovanja, nema komuniciranja mi smo par i to je to.
    A sta je onda sa onim osobama koje bi uvek "malo sa strane", bez obzira dali su se obavezali t.j sklopili dogovor o monogamiji ili ne?
    i kako biti nacisto s takvom osobom da iskreno ulazi u tu monogamnu vezu i kasnije brak t.j da nece vise da se dvoumi i razmislja sto propusta u zivotu samo zato sto je sad sa jednom osobom.
    Znam, tu je zapela kost u grlu.
    Priča o poverenju je ofucana. Čovek u takvim situacijama sam sebi ponekad ne veruje.
    Prihvatimo to,mislim da pre nego što se upustimo u vezu koja podrazumeva obavezivanje moramo da budemo sigurni da je osoba u stanju da ispuni ono što od nje očekujemo.
    Nikad nisakim ne možemo biti načisto. Mislim da ta činjenica ljude samo još više zbližava.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  8. #113

    Odgovor: Gde počinje neverstvo?

    pocinje bilo gde.... a zasto pocinje i kako pocinje, vec je pitanje diskusije na siroko!
    Licno ne verujem da se desi iz cista mira.... razlog je dubok i verovatno dovoljan da bi se "uskocilo" u preljubu!
    Mozda je razlog usamljenost, nagomilani problemi, nezadovoljstvo kompletnom vezom.
    Najbolniji razlog je kada ljubav izgubi svaku sansu za oporavkom.
    neunistiva zlojebaba!

  9. #114

    Odgovor: Gde počinje neverstvo?

    Licno ne verujem da se desi iz cista mira....
    Može i iz čista mira, dešavalo se ljudima, kada ih pitam : Šta ti fali?, jer očigledno ima sve sa svojim partnerom, dešavalo se da kažu, jednostavno :Ne znam.
    Skoro mi je drug, koji je imao devojku, za koju je i sam imao samo reči hvale, poslao mi sms, jaoo, kako je T dobra, sad sedimo i blablabla
    Samo sam mu odgovorio da jede govna i da je T super da se s njom priča o novim cipelama i lakovima za nokte, a on ako je debil, nek i bude debil
    Ne znam kako, ali poslušao me je.
    Doduše posle ga je ta njegova devojka ostvaila, jer je, kako sam kaže, najgora muška svinja

    Najbolniji razlog je kada ljubav izgubi svaku sansu za oporavkom.
    Jeste, samo je bolje, mada će malo ljudi to i da uradi, otići i ne okretati se, nego prevariti.

    A sta je onda sa onim osobama koje bi uvek "malo sa strane"


    Lično ne poznajem ni jednu osobu koja je za veze bila verna, dakle pitanje bi preformulisati trebalo, šta je sa svim osobama
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  10. #115

    Odgovor: Gde počinje neverstvo?

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Lično ne poznajem ni jednu osobu koja je za veze bila verna, dakle pitanje bi preformulisati trebalo, šta je sa svim osobama
    Ja znam osobe koje su verne, nije to bas toliko tesko
    Gather ye rosebuds while ye may...

  11. #116

    Odgovor: Gde počinje neverstvo?

    Kada sam imala negde oko 6, 7 godina izjavila sam mami...ja ću svog muža varati
    A gde počinje? Mislim da počinje samom pomisli...
    I nije toliko "strašno" fizičko neverstvo, već duhovno...
    A opet, znam slučajeva koji se usled neverstva razočarali pa više počeli da poštuju aktuelnog partnera...
    Budi pametan i pravi se lud

  12. #117

    Odgovor: Gde počinje neverstvo?

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    A opet, znam slučajeva koji se usled neverstva razočarali pa više počeli da poštuju aktuelnog partnera...
    Nisam skontala ovo, ko je koga poceo vise da postuje? Prevareni onog koji ga je prevario? Ili?
    Gather ye rosebuds while ye may...

  13. #118

    Odgovor: Gde počinje neverstvo?

    Prosto, lik je prevario ženu razmišljajući samo donjom glavom...i kada je uključio i gornju skapirao da njegova žena mnogo više vredi od te s kojom ju je prevario...i kako on kaže, nikada je više nije varao...
    Mada, sada razmišljam i o tvojoj soluciji...i nije nemoguća...da ako neko prevaren sazna za prevaru...pomisli...aha ona/on mogu biti nekom interesantni...pa se i sami više potrude (ako su ga pre toga zanemarivali).
    Budi pametan i pravi se lud

  14. #119

    Odgovor: Gde počinje neverstvo?

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    da ako neko prevaren sazna za prevaru...pomisli...aha ona/on mogu biti nekom interesantni...pa se i sami više potrude (ako su ga pre toga zanemarivali).
    Nije bas motivisuce
    Gather ye rosebuds while ye may...

  15. #120

    Odgovor: Gde počinje neverstvo?

    Sve je malo pomešano.
    Ja sam naveo, po stavkama, kako počinje, ali...sve te stavke govore i kako počinje LJUBAV .
    Jer, sem nezadovoljstva, motiv može biti i manjak ljubavi...koja je iskonska potreba većine ljudi.
    Nekada, kako leptirić reče, žene tako obezbede "drugu stolicu", pa sve dobije ozbiljne razmere.
    Mada ima i skeptika.
    Od jednog sam čuo ovo, o neverstvu:
    - Nit' manje štete, nit' veće žalosti !
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Strana 8 od 9 PrvaPrva ... 6789 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Počinje treći serijal Farme
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 191
    Poslednja poruka: 06.01.2011, 15:51

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •