Novi Sad za početnike - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 19 od ukupno 19
  1. #16

    Odgovor: Novi Sad za početnike

    1)
    Uz pešačenje po centru predlažem i pešački odlazak na Tvrdjavu (stepeništem iz Pogdradja, Gradića) najbolje u predvečerje da se dočeka zalazak sunca. Na Tvrdjavi obavezno proći celim gornjim obodom.

    Ovo je interesantno da be se stekao osećaj o 'geografiji' predela.

    Za neku drugu priliku planirati odlazak radi obilaska podzemlja - vojnih galerija. (Uobičajeno su obilasci vikendom u 11 i 13h ili kad se skupi grupa.) Muzej Grada nije baš spektakularan, ali nije na odmet pogledati ga.

    2)
    Predlažem da i most Slobode prepešačiš u oba smera jer je pogled na Dunav, Štrand, Ribarac, tvrdjavu i grad vrlo lep. A i sam most, dug nešto ispod 1.400 m dužine je retka prilika da čovek negde po takvom mostu šeta. (Može i motorom uz zastajanja.)

    Odlazak na Štrand (ako je još sezona kupanja ali i uveče) i Ribarsko ostrvo.

    3)
    Pošto si mobilan, Fruška gora je nezaobilazna. Na manje od 25-30km od NS je i desetak manastira - svi u vrlo lepim ambijentima a riznice su istorije i umetnosti. Preporučujem da se manastir Krušedol ne propusti. (Uzgred, na forumu 'Kulturna baština' u prvih dvadesetak postova su predstavljeni Fruškogorski manastiri na temi 'Manastiri Srbije'.)

    U isti 'džak' smeštam i Sremske Karlovce.

    4)
    U samom gradu bi vredelo zaviriti u Galeriju Matice srpske a i u samu Maticu Srpsku (nisu na istoj lokaciji), Spomen zbirku Pavla Beljanskog i Muzej Vojvodine.

    Sve četiri stare pravoslavne crkve su spomenici kulture svrstane u dva najviša ranga. Treba zaći i u rimokatoličku 'Katedralu' u centru.

    Ovo su znamenitosti koje će biti tu i kad nekih sledećih puta budeš dolazio, a ko nije u nekim ozbiljnijim godinama ni ne zna da ljudi vole i žele da se vraćaju da ponovo vide ono što su u mladosti videli; da to pokažu svojim mladjima.

    5)
    U Srpsko Narodno pozorište i na neki od koncerata ozbiljne muzike u Sinagogi treba otići.

    6)
    Ako već nije u sklopu onoga zbog čega dolaziš u NS, svakako treba prošetati univerzitetskim gradom (kako to sada moderno nazivaju Kampus).

    O sadašnjim kafanama, kafićima, diskaćima i sl. nisam kompetentan da govorim.

    Što se tiče hrane, pogledaj u Klub vojske ('Oficirski dom') na keju - bilo je tu pristojnih kuvanih jela po umerenim cenama, a ambijent je lep ukoliko je još uvek vreme da se sedi u baštama.

    Što se tiče odlazaka van grada - ja sam hiljade kilometara proputovao uz sendviče sa margarinom i kafom smućenom kod kuće i ništa mi nije škodilo.

    Od mene ovoliko kao ideje.
    Poruku je izmenio nenad.bds, 29.08.2012 u 10:02

  2. #17

    Odgovor: Novi Sad za početnike

    Hajde zajebi meni da prosipas taj mangupski stav. Ne prilici coveku tvojih godina i nivoa obrazovanja.
    Jašta, zato sam ti tako i odgovorio, samo izgleda nisi ukapirao poentu, moraš kao i u svom gradu da nađeš mesto gde će ti biti najlepše, a to ti niko ne može preporučiti
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  3. #18

    04 Odgovor: Novi Sad za početnike

    Lep grad,priznajem.
    Zadnjih par dana samo pesacim sa GPS uredjajem u rukama.

    Pronasao sam dosta kafica u ulici Laze Teleckog a upravo se vracam iz diskoteke Troya.
    Za sutra mi je plan preko dana tvrdjava a uvece pena party u klubu Route 66.

    Samo me zanima da li ima jos neka veca diskoteka jer ova Troya tesko se moze nazvati diskotekom. Malo mesto za nekih 50 ljudi.

    I ako je neko zainteresovan da skitamo neka se javi jer nemam drustvo.
    Ne prilazi ne prilazi sa mnom u noc ne odlazi...ni kelneri ni devojke ne vole ovakve momke. Nije ovo sto za dvoje,skloniste je ovo moje ,zato se okreni i ne prilazi...

  4. #19

    Odgovor: Novi Sad za početnike

    Gde su vam bre poklopci za šahte u ovom gradu??

    Zamalo sam slomio vrat kad sam se vracao nocu sa zurke...

    Nije mi bilo cudno za dva-tri poklopca ali bar 15 sam do sad video otvorene. Negde viri grana,negde automobilska guma...
    Ne prilazi ne prilazi sa mnom u noc ne odlazi...ni kelneri ni devojke ne vole ovakve momke. Nije ovo sto za dvoje,skloniste je ovo moje ,zato se okreni i ne prilazi...

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Novi Sad bez bioskopa
    Autor Kitty u forumu Spomenar
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 05.04.2010, 12:03
  2. Novi Bečej
    Autor zmax u forumu Banat
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 15.06.2009, 16:33

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •