Zasto pantalone? - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 40
  1. #31

    Odgovor: Zasto pantalone?

    Jesam ja negde rekao da je to argument? Ne, samo kažem da me ne zanima (u slengu - boli me uvo) što tamo neki nose suknje, ja ih neću nositi. Neka nisam u pravu, moje je pravo da ne budem u pravu. Isto tako je i pravo žena da nose pantalone, iako su po tebi nepraktične, neudobne itd. A iskreno, ne zanima me zašto nose pantalone.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  2. #32

    Odgovor: Zasto pantalone?

    Po cetvrti put (neki su shvatili posle prvog): ovde NE diskutujemo o suknjama nego o haljinama.

    Haljinama, haljama, rizama, koje se navlace preko glave, iz jednog komada su od vrata do polovine lista.

    Inace, niko nikog ne tera da nosi suknju -- bar ne na ovoj temi. U svakom slucaju o suknjama se na ovoj temi NE diskutuje.

    I pravo je svakoga da nosi sta hoce, pa i zena i muskaraca da nose neprakticne pantalone.

    Ali tema ove diskusije je: zasto muskarci ne nose HALJINE, koje su njihovi preci nosili, dok zene nose pantalone koje njihove predakinje NISu nosile.

    Dakle, zasto su zene sebi dopustile i da eksperimentisu sa necim potpuno novim -- pa makar bilo neprakticno,

    a muskarci se boje da ponovo prezumu svoje sopstveno nasledje koje je za njih bolje od trenutne (u samo poslednjih kratkih 400-500 godina) modne besmislice?
      Vrh

  3. #33

    Odgovor: Zasto pantalone?

    Citat Gospod kaže:
    I uostalom kad su Irci nosili suknje?
    Irci nose kilt kao i Škoti, danas, u određenim prilikama. Onaj zelenkasti. E sad da li su ga nosili pre brdo godina ili je to samo greška nekog istoričara, ne znam... pitaću kuma baš, on je poreklom Irac. Al' pretpostavljam da nije poenta raspravljati o Galima i Keltima, nego o toj plodnosti i praktičnosti... jel?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  4. #34

    Odgovor: Zasto pantalone?

    Prvi put to cujem za Irce.

    Evo bas sam sad pitao kolegu, magistar keltskih nauka, rodjen u Republici Irskoj, skolovao se u Severnoj Irskoj i Engleskoj, on kaze da misli da je to konstruisano u 19. veku kao ideja da su verovatno i Irci nosili u smislu gradjenja irskog nacionalizma, a da dokaza iz autenticnih izvora jednostavno nema.

    A vidim i ovde pise nesto tako: http://www.albanach.org/kilt.html (to je prvi sajt koji izadje kad google-ujes "kilt Ireland").

    Ali u svakom slucaju to je opet o suknjama, a ja zagovaram haljine -- nesto vrecasto sto pokriva telo od vrata do pola lista i navlaci se preko glave.
      Vrh

  5. #35

  6. #36

    Odgovor: Zasto pantalone?

    Eto. Živeo google, ne moram da zamaram čoveka. Svejedno, eto, nosili su te tunikice ili šta god, a ja sam na tako nešto i mislila kad sam rekla da su i pored toga bili itekako muževni, pa sam ih zato pomenula ranije...

    Što se mene tiče možeš da nastaviš da googlaš o tim haljinicama, čitam te
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  7. #37

    Odgovor: Zasto pantalone?

    Ach du, lieber Squaw-gustine,

    Opstruiras mi tu nameru da od muskih diskutanata izvucem priznanje da ih pali pomisao na sebe -- macho balkanskog muzjaka -- u haljinici.

    [Uporedi moj topik o zenama svestenicama na pocetku hriscanstva...]

    ---

    Za sad imamo jednog moderatora koji je pristao na beli cipkasti kombinezon

    i jednog korisnika (koji jos nije moderator), a koji se u osnovnoj maskirao u devojcicu pa mu je sad to kao bljak.

    (a cim ti je nesto bas bljak, a nisi ravnodusan -- znas kako se kaze?)
    Poruku je izmenio Gospod, 03.10.2006 u 17:46
      Vrh

  8. #38

    Odgovor: Zasto pantalone?

    Citat Gospod kaže:
    i jednog korisnika (koji jos nije moderator), a koji se u osnovnoj maskirao u devojcicu pa mu je sad to kao bljak.


    Nisam ti ja Drug Raja, pa da se maskiram.

    A ti se inače služiš nečim što ne priliči nijednom Titovom pioniru. Naime, lažeš, jer ja nigde nisam rekao da je bljak i nemoj od običnog maskenbala priređenog za rastanak sa učiteljicom praviti teorije zavere. Inače, ako nisi znao, ko laže, taj i krade. Ko krade taj ide u zatvor, a ko ide u zatvor ima i buve, a sa takvima neću da se družim.

    Citat Gospod kaže:
    a muskarci se boje da ponovo prezumu svoje sopstveno nasledje koje je za njih bolje od trenutne (u samo poslednjih kratkih 400-500 godina) modne besmislice?
    A ti idi i go ako želiš, evo ja te prvi podržavam. Otvoriću ti i temu, sa sve anketom da te i široka narodna masa podrži. Taman da vidiš kako je majmunima. Ionako su nam preci (nekima više, nekima manje).
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  9. #39

    Odgovor: Zasto pantalone?

    Citat Gospod kaže:
    Ach du, lieber Squaw-gustine,

    Opstruiras mi tu nameru da od muskih diskutanata izvucem priznanje da ih pali pomisao na sebe -- macho balkanskog muzjaka -- u haljinici.


    Possibility of dream come true makes life worth living.....
      Vrh

  10. #40

    Odgovor: Zasto pantalone?

    Mozda su zene pocele da nose Nashe pantalone,misleci da ce sa njima dostichi i Nashu pamet....Neznam...
      Vrh

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Zasto ljudi ogovaraju...?
    Autor dankaBg u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 19.02.2015, 11:22
  2. Zasto....?
    Autor Bombica u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 03.09.2013, 07:50
  3. Zasto bas taj avatar
    Autor Mind_reset u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 247
    Poslednja poruka: 20.04.2012, 01:16
  4. Zasto umetnik stvara...?
    Autor dankaBg u forumu Filozofija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.03.2011, 12:45
  5. Zasto - Zato
    Autor HLEBmaster u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 10.10.2010, 22:12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •