Bermudski trougao
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 33
  1. #1

    Bermudski trougao

    Da li mašta radi svašta ili tu zaista ima nečega?
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  2. #2

    Odgovor: Bermudski trougao

    Opet ja Paaa.. recimo .. rekla kazala.. recimo splet nesrecnh dogadjaja .. nepreciznih pricha i mornarskih preuvelichavanja legendi itd ..

  3. #3

    Odgovor: Bermudski trougao

    Aj idemo da proverimo. Ti platis avionsku kartu, a ja ti platim koktel na Karibima.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  4. #4

    Odgovor: Bermudski trougao

    Citat Necromancer kaže:
    Aj idemo da proverimo. Ti platis avionsku kartu, a ja ti platim koktel na Karibima.


  5. #5

    Odgovor: Bermudski trougao

    Necu, mozz avion da nam zaglavi u nekom paralelnom unizverumu

  6. #6

    Odgovor: Bermudski trougao

    Citat Necromancer kaže:
    Da li mašta radi svašta ili tu zaista ima nečega?
    Tema jest' bajata, al' sam je tek sada vidio, pa da reknem koju

    Od kada sam cuo za Burmuda triangle, veoma sa zainteresovan za njega. Licno ne verujem da su ti brodovi i avionu nestajali zato sto su se nalazili bas tu u trenutku nestanka.

    Mislim da je legenda o Bermudskom trouglu nastala zato sto je neko uvideo tri ostrva oko kojih su se rusili avionu, tj. nestajali brodovi

    Da bih to dokazao, zacrtao sam sebi cilj da cu jednom preploviti/preleteti taj famozni trougao

    Hvala

  7. #7

  8. #8

    Odgovor: Bermudski trougao

    "Bermudski trougao" nije nikakva legenda...
    Stvar je nedavno raskrinkana,da ne kazem-resena...
    Ali,ajd da ne "miniram temu" i da pustim ljude da malo mastaju...

  9. #9

    Odgovor: Bermudski trougao

    Ja verujem. Na internetu mozete naci poseban sajt posvecen nestancima plovecih i letecih objekata... Nema objasnjenja, ja iskreno verujem da bi tu mogla biti prava anticka hidra (velicine vece od 10 000 kitova)... Mozete procitati i izvestaj kako se jedna devojka vratila tvrdeci vanzemaljce da je videla...

    Nista jos nije ni blizu "raskrinkano" jer ako neko hoce da veruje da se preko 1 000 000 000 nestanaka desilo bas na jednom mestu...

  10. #10

    Odgovor: Bermudski trougao

    Procitajte ovo pazljivo:
    Usled prirodne radoznalosti i nepogrešivog izbora problema čije hipoteze ne mogu iz više razloga da proverim, odabrala sam ''evergreen '' temu o problemu neobjašnjivih nestanaka u Bermudskom trouglu. Zamislila sam da se razred nađe u ulozi naučnika, članova Vasionske komande SAD-a, društva za proučavanje parapsiholoskih pojava, vanzemaljskog života itd., a Vi naravno ste profesor logike, koji bi jedini trebalo da mi poveruje, a pročitacete i zašto. Priča ili ako tako hoćete istraživanje, počinje tako što gore navedenom društvu šaljem molbu za dodelu sredstava za put u Bermudski trougao. U toj svojoj molbi, vrlo borbeno izlažem hipotezu za koju mislim da je jedina istinita. Evo kako sve počinje:


    Predmet: molba za dodelu finansijskih sredstava
    Primalac: savet za nacionalnu bezbednost SAD-a, Vasionska komanda


    Cilj mi je da na sledećim stranicama pružim dovoljno dokaza i činjenica u nameri da opovrgnem sve teorije vas naucnika, koje se tiču Bermudskog trougla. Bermudski ili kako ga još zovu avolski trougao zauzima površinu od 1140 kvadratnih kilometara. Nalazi se u Atlanskom okeanu, tačnije između Bermudskih ostrva, južne Floride i Portorika. Kao što vam je poznato, najranije beleške o Bermudskom trouglu potiču još iz XV veka, i one svedoče o misterioznim nestancima brodova, koji se kasnije pronalaze plutajuci u blizini, gde na njima ništa nije taknuto, osim što nema članova posade. Ostali podaci potiču iz sredine devetnaestog veka i opet govore o velikom broju nestalih i napuštenih brodova. Najraniji podaci o nestancima američkih plovila potiču iz 1918. godine kada te iste godine u martu nestaje USS Cyclop (americki brod Kiklop). Incident koji je samo učvrstio lošu reputaciju Bermudskog trougla odigrao se u decembru 1945. kada je nestalo pet američkih torpedo bombardera. Avioni su napustili Fort Lauderdale, svoju bazu na Floridi i posle niza stresnih poruka nestali sa radara. Spasilačka ekipa poslata za njima takođe nestaje. 1948. nestaje DC-3 sa 27 članova posade, a 1951. C-124 Globemaster sa 53 putnika. Najnoviji nestanak, po zvaničnim podacima desio se 1961. godine kada je nestao tanker Marine Sulfur Queen sa 39 osoba. Postoji još informacija koje vaša vlada ne želi da podeli sa javnošcu a tiču se na desetine nestanaka kako ribarskih, turističkih brodova tako i vojnih aviona i brodova. Vi naučnici imate više teorija o ovim nestancima. Za javnost je pak rezervisana ona u kojoj tvrdite da u Bermudskom trouglu nema nikakvih paranormalnih pojava koje izazivaju nestanke brodova, ali se i vaše naučne ekspedicije nisu vratile sa svojih putovanja. Pa čak i tvrdite da nestanci u ovoj oblasti nisu nenormalni, i da za većinu nestanaka postoji logično objašnjenje. Pa navodite jedan jedini slučaj gde ste kao objasnili nestanak iz 1945. godine onih pet američkih bombardera. Niste mogli da okrivite vremenske uslove, jer oni tad povoljniji nisu mogli biti. A i postoji taj neobičan podatak da su se svi nestanci dešavali tokom dana i po dobrom vremenu. Onda vam je jedino ostalo da tvrdite da je vođa eskadrile bio neiskusan, da je goriva bilo malo, i da nisu slušali naredenja. Nijedno od ovih objašnjenja ne može da potkrepi cinjenicu da su ovi bombarderi u roku od nekoliko desetina sekundi posle slanja poruka za pomoć nestali sa radara. Međutim zaboravili ste da pomenete i tu činjenicu da je i avion poslat za njima takođe nestao. Za njega niste dali nikakvo objašnjenje, čak ga niste ni pomenuli. Mislim da o ovoj teoriji nema više potrebe da se diskutuje jer ne može da objasni nijedan nestanak kao normalan. Vaša druga teorija govori o fizičkim silama nepoznatim nauci, koje periodično stvaraju rupu na nebu, koja uvlači sve što joj se nađe na putu. Mislim da ste i sami odbacili tu teoriju, jer ste kao pretpostavku uzeli to da ti predmeti moraju biti negde izbačeni i da će to biti negde u vasioni u blizini zemljine kugle. Ali vaši senzori ništa nisu registrovali, odnosno vaši sateliti nemaju nikakvih informacija da takvi predmeti lebde oko zemlje. Sami ste usled namere dokazivanja ove hipoteze nju odbacili kao mogucu. Vaša druga teorija tiče se prirode vode u Sargaskom moru. Mislite da je za ove nestanke odgovorna neka nepoznata komponenta morske vode. Od svih mogućih teorija koje ste razvijali ova je najlakša za pobijanje. Ta vaša pretpostavka da postoji neka hemikalija koja izaziva nestanak nije zdravorazumska i ne može se dovesti u vezu sa bilo kakvim nestankom. Posebno sa nestankom aviona koji nemaju nikakav kontakt sa morskom vodom a ipak se vode kao nestali. Drugo morske struje se kreću širom zemlje i voda se meša, koji razlog vi imate da tvrdite da takva hemikalija postoji samo u ovoj oblasti pošto ne vidim da nigde drugde brodovi nestaju tako neobjašnjeno kao u Bermudskom trouglu. Postoji još jedna sama po sebi najzanimljivija teorija u kojoj tvrdite da se u Bermudskom trouglu povremeno stvara vremenska rupa i kojom avioni ili brodovi putuju u prošlost ili budućnost. Zanimljiva jeste ali mi ne objašnjava zašto se u našem vremenu ne pojavljuju olupine brodova iz prošlosti. Dobro, bilo je potrebno oko četrdesetak godina da se nađu brodovi nestali u drugom svetskom ratu ali gde su ljudi? Vi ste na to tvrdili da čovek ne može da preživi putovanje u prošlost ili budućnost i da zato ne postoje preživeli i da ujedno zato nas ne posećuju ljudi iz budućnosti. Samo bih vas potsetila na to, da postoji mnogo izleta u budućnost pri proletanju aviona kroz vremenske rupe a da piloti ostanu živi. Uostalom otkud znate da nema posetioca iz budućnosti. Možda su to oni koje mi nazivamo duhovima. Vaša sledeća teorija oduzela vam je više vremena nego ostale. Tvrdili ste da jedini razlog nestanaka mogu biti neke čudne morske struje koje deluju kao vir i uvlače brodove. Počela bih sa tim da ovo može da se odnosi samo na brodove i da avioni ne mogu da nestanu delovanjem ovih struja. Drugo ova teorija ne može da mi objasni kako se brodovi nalaze napušteni bez ikakvog razloga a da ništa nije dirnuto sa njih. Vi ste to pokušali prepisati piratima koji su u to vreme delovali u tom području. Ali tako nešto se može samo za tren vezati za slučajeve iz XV veka. Već sledećeg trena mogu da vam pobijem tu pretpostavku o piratima jer ništa sa brodova nije bilo uzeto. Pirati bi opljačkali brod a po potrebi bi ga i uzeli. A i ona ne može da mi objasni šta se desilo sa brodovima iz XIX veka. Na posletku i sami ste opovrgnuli svoju teoriju tako što ste poslali podmornice da traže olupine na dnu u Bermudskom trouglu. Ništa niste našli, čak se i neke nisu ni vratile, i vi nemate objašnjenje za to. Ovaj podatak kao i drugi poslužice mi da postavim i potkrepim činjenicama svoju teoriju, koja se nadovezuje na sledeću koju ste vi postavili a tiće vanzemaljskog života. Ova teorija je najneprihvaćenija od svih ali jedina koja ima osnova za dalja istraživanja. Da bi se dokazala bilo kakva veza vanzemaljaca i ovih nestanaka, mora se uopšte dokazati da vanzemaljci postoje, što nema potrebe, jer vi to već znate. Ali ja ipak osećam potrebu da to uradim. Na tom putu moraju se postaviti pitanja o uopšte poreklu života, i periodu pre pećinskih ljudi, pre bilo čega nama poznatog kada navodno ništa nije postojalo. Ova teorija zasniva se na jednom naučnom podatku koji je ako slobodno tako mogu reći zapanjio naučne krugove. Pre oko godinu dana nađen je otisak đona u jednom mestu u severnoj Italiji. Prvo to nikoga nije zapanjilo, ali kada su uradili analize starosti stena iz njima poznatog razloga, utvrdili su da taj otisak postoji, odnosno da ga je neko tu napravio, jos pre nego što su nastali pećinski ljudi. To znači pre nego sto je čovek navodno kročio na zemlju. Naučnici naravno nisu ni na trenutak pomislili da ovo možda nije prevara. Samo da bi dokazali da njih nije moguće prevariti i zavarati, tajno se sastavlja nekoliko naučnih timova posredstvom svih vodećih sila i putuje u Italiju. Imali su neograničeno vremena da dokažu svojim kolegama i laicima da oni ne podležu nikakvim manipulacijama i da će sa stopostotnom sigurnosću utvrditi da je ovde reč o prevari. Ali su upali u svoju sopstvenu zamku. Toliko ih je zaslepilo sopstveno uverenje da su oni nepogrešivi i da ono što je danas utvrđeno stoji kao neoborivo. Posle dve nedelje rada i bezbrojnih ogleda utvrđuju ono sto je i naučna ekipa pre njih. Otisak đona potiče iz vremena pre pećinskih ljudi. Vaša naučna ekipa se vratila zapanjena. Naravno ništa od toga nije dospelo u javnost. Čim se utvrdila istinitost ove tvrdnje, svima pada na pamet samo jedno pitanje: Odakle otisak đona tu? Ustvari odakle nije dobra formulacija pitanja jer je to jasno, da je došao neko i ostavio otisak u zemlji. Pravo pitanje koje se svima vrzmalo po glavi jeste: Zašto, kada smo utvrdili da nikakvo razumno biće nije postojalo u to doba, zašto se pojavljuje ovaj otisak đona i baca u vodu sve u šta smo mi verovali? Ovo pitanje ste dobro postavili. U sve ono što ste verovali a ne ono što ste utvrdili. Jer vi ustvari niste dokazali da nije postojalo nikakvih razumnih bića pre ljudi na zemlji. Niste našli nijedan dokaz da su oni postojali, pa ste uzeli tu teoriju kao zdravo za gotovo. Da, vi niste nikada utvrdili da je ona istinita jer niste poznavali protiv primere. Što vas je osiguralo negde oko 99% ali ipak je ostao onaj 1%. Sada kada je utvrđeno da je bilo i pre razumnih bića, onima koji su se prvi povratili iz šoka postalo je jasno da oni u stvari uopšte ne znaju odakle bi počeli svoje istraživanje. Ni meni nije bilo ni malo lako. Uzeti tako neku činjenicu i uklopiti je u postojeće teorije nije nimalo zahvalno. Ustvari na neki način to je bio put za nastanak novih teorija. Odbacila sam teoriju o vanzemaljskom poreklu, jer nemam dokaza ili ako tako hoćete nemam činjenica da je ona tačna. O svemu ovome mogu samo da kažem da je vrlo čudno što je na tolikoj površini pronađen samo jedan jedini otisak davnih civilizacija. Postoji takoreći nekoliko pretpostavki o njegovom nalaženju. Prva je da su možda mnoge prirodne katastrofe obrisale druge otiske. Ali ko uopšte tvrdi da ne postoji još otisaka, samo zato što ih mi nismo našli. Druga pretpostavka je ta da su možda oni namerno izbrisani od strane nekih nepoznatih bića, tačnije vanzemaljaca. Ali za ove pretpostavke nemam dokaze da ih potvrdim ili opovrgnem. A ne želim da svoju hipotezu gradim na labilnim cinjenacama kao što je slučaj sa vama. Zato ću se orjentisati na nešto što se može izvući iz konteksta a da njegovo postojanje ne nameće nova pitanja već da suština onoga što on predstavlja može da se ugradi u moju hipotezu. A to je da su postojale civilizacije koje su sigurno dostigle naš nivo razvoja i najverovatnije još veći. Ostaje pitanje zašto te civilizacije prestaju da postoje. Tu sam dužna da pomenem još jedno zapanjujuće otkriće, koje je ne samo bacilo senku na sve naučne teze o razvoju života na zemlji već i neke potpuno opovrglo. U blizini jednog austrijskog gradića duboko u planinama nađeni su ostaci nečega, za šta se veruje da predstavlja svemirsko utvđenje. Bilo je teško doći do tog otkrića, jer su vreme i priroda učinili svoje i većina te neverovatne građevine bila je uništena. Obavljenjem mnogih analiza o strukturi materijala u toku rekonstrukcije utvrđeno je da takve legure ne postoje, odnosno da ih nema ni jedna sila na zemlji. Ostaci oružja na koje su naišli svedoče o daleko višem razvoju u odnosu na nas. Ljudi su tek sad počeli da spoznaju prave tajne svoje planete. Stoji kao činjenica, nekada davno na zemlji su postojali pravi svemirski gradovi, i poznavajući ljudski rod vodili su se i Međuplanetarni ratovi čiji je ishod direktno uticao na naš život. Ovo je nešto sa čim sam vas morala upoznati da bi bolje objasnila svoju teoriju i nešto sto će se u kasnijem izlaganju nadovezati jedno na drugo. Sad bih već mogla da vam izložim i drugi deo koji se tiče nama iskreno se nadam poznatijeg dela istorije, ali ćete videti da i taj deo istorije ljudskog razvoja krije neke svoje tajne. Postoji mnogo toga nepoznatog i nerazjašnjenog što se ne može uklopiti u saznanja arheologa i istoričara. To je samo početak procesa kada nastaju mnoge teorije, protivrečne u svom verovanju. Mnogi istoričari i arheolozi se slažu da ne postoji mogućnost da su Egipćani sami izgradili piramide, da ništa ovozemaljsko nije odgovorno za misteriozni nestanak Maja i Inka, da nemaju nikakvo objašnjenja zašto građevine u Indiji, koje datiraju pre nove ere, neodoljivo podsećaju na današnje spejs-šatlove. Mnoge religije imaju neke zajedničke crte a da su u vreme nastanka bile potpuno izolovane jedna od druge. Amon Ra vrhovni bog stare egipatske mnogobožačke religije, prikazan je na piramidama kako doleće u letećem tanjiru. Za vreme Drugog svetskog rata, avioni su preletali Novu Gvineju, domorodci su posle toga osnovali kult aviona. Oni se i dan danas klanjaju avionima koje su napravili od slame. Sad vas nešto pitam: Da li je moguće da je neko tako inspirisao Egipćane da slave Amona Ra kako doleće u letećom tanjiru? Ali nemaju samo Egipćani ovakve bogove. Maje, Inke, Aini, skoro svi mnogobožački narodi imali su svoje svemirske bogove. To i mnogi drugi dokazi pokazuju da su naše pretke nesumljivo posetila bića iz kosmosa. Tajni hodnici, koje čuvaju budistički kaluđeri, svedoče svojim slikama, nekoliko vekova starim, da su nekada vanzemaljci posetili zemlju. A danas, šta se dešava danas? Još uvek nas posećuju. Snimci NLO-a, srušeni vasionski brodovi, obdukcije vanzemaljaca koje su vršili vaši naučnici stoje kao dokazi njihovog prisustva. Nesumljivo je da su oni već vekovima tu, od samog nastanka naše civilizacije a i najverovatnije pre toga. Od trenutka kad ste to utvrdili kao istinu brine vas samo jedno. Zašto do sad nisu napali ako su osvajači svemira ili zašto do sad nisu uspostavili nikakav kontakt, ako dolaze u miru. Možete da se smirite, jer oni osvajači svemira nisu. Napali bi nas davno da je to u pitanju. Zamislite da sila koja poseduje tu tehnologiju da pređe milione svetlosnih godina ne može da se izbori sa nekoliko civilizacija koje su kao oružje koristili drvene štapove ili u najboljem slučaju koplja. Šta je sa drugim slučajem, onim u kome tvrdite da dolaze u miru. Zašto još uvek nisu uspostavili nikakav kontakt, ako nas već vekovima posmatraju. Istina naš razvoj je prešao trnovit put. Prešli smo razne etape, više ne spaljujemo ljude na lomačama , samo zato što se razlikuju. Crkva sada neće spaliti naučnike koji tvrde da se Zemlja okreće oko Sunca. Sad je to naučna činjenica. Pa zašto onda kada smo se naučili da budemo malo tolerantniji prema drugima, zašto nas sad ne posete. Zašto ne dođu? Vrlo jednostavno, još od kad su posetili Egipćane, Inke, Maje i ostale, više nikad nisu ni otišli. Mislim da toga niste ni svesni da oni već vekovima žive sa nama. Znači mora postojati nešto više od toga. Možda oni imaju drugaciju misiju, nego što mi pretpostavljamo. Jedino mesto gde bi mogla da im bude baza jeste Bermudski trougao. Njegova lokacija je idealna za njihovo skrivanje. Amerikanci su imali samo jedan jedini rat na svojoj teritoriji a to je za kolonije. Svi ostali ratovi koje su vodili bili su na drugim kontinentima. Nijedan nikad nije uticao na bezbednost ovog regiona. Sve ovo što sam vam iznela nisu nikakve spekulacije. Odgovorno tvrdim da kad ovo sagledate kao celinu, ne možete da promašite onu nit koja dovodi do Bermudskog trougla i njegovih vanzemaljskih stanovnika. Najverovatnije postoji utvđenje u samom srcu, i fama koja ga okružuje samo služi da zaštiti od bilo kakvih otkrića. Eto šta se dešava sa avionima, brodovima ili bilo čim šta ugrozi njihovu tajnu. Razmislite, to je jedino logično objašnjenje koje možete da vrlo lako proverite. Tražim vam samo brod sa desetak naučnika, aparate sa kojima možemo da pratimo paranormalne aktivnosti.


    Posle dve nedelje razmatranja mog zahteva, Vasionska Komanda SAD-a dodelila mi je brod sa svim mogućim pratećim aparatima koje sam tražila. Od deset naučnika, dobila sam samo četvoricu. Objašnjenje: samo toliko su mi mogli dodeliti, izgleda da je danas nestašica slobodnih naučnika. Brod je bio automatizovan, skoro da vam posada i ne treba, unete su koordinate i isplovili smo. Posle nekog vremena, videli smo konture obale Portorika, zaplovivši u nepoznato. Kada više nismo mogli da vidimo Portoriko i kad smo duboko ušli u Sargasko more, instrumenti su počeli da nam otkazuju. Brod potpuno stade. Uređaji koje smo poneli nisu radili, ništa nije funkcionisalo. Satovi su stali. Onda je nešto počelo da vuče brod. Neka nevidljiva sila. Potom se pojavi magla. Isto kao i kada su nestajali drugi brodovi. Počela je da štipa za oči i tu izgubismo svest. Kada smo se povratili, u početku je bilo teško objasniti gde se nalazimo. Još uvek smo bili na brodu, ali on se nije micao. Pogledali smo okolo i videli na stotine letećih tanjira kako samo lebde. Oni su hodali po vodi. Bila je tako čvrsta da uopšte nisu tonuli. Izgledali su normalno, baš kao mi. To me je najvise začudilo. Povedoše nas sa broda. Nije bilo neba. Izgleda da smo bili u velikom balonu. Ali ništa se spolja nije videlo. Kako su nam kasnije objasnili, koriste holografske projekcije da spolja ništa ne izgleda čudno. Zaista je potrebna velika tehnologija da bi se ovoliko letelica sakrilo od pogleda. U početku nam je bilo malo čudno navići se na druga bića. Ne mogu reći koliko smo vremena proveli tamo. Samo znam da smo se u jednom trenutku razdvojili, i mene poslaše u veliku prostoriju, najvišu od svih, koja im je koliko sam mogla zaključiti služila kao komandni centar. Ništa nisam pitala, ali su znali zašto sam ovde. Onda me ponudiše da sednem. U prostoriji je vladala grobna tišina. Tehnologija koju smo mi imali, nije bila ni za prineti njihovoj. Bukvalno sam zaspala od umora, kad se začu glas:

  11. #11

    Odgovor: Bermudski trougao

    Pre nego što po vašem mišljenju, nastaju prvi ljudi na zemlji, postojali su veliki svemirski gradovi, koji su služili samo jednoj svrsi. Da pruže adekvatnu odbranu planete i da u svojim pogonima proizvedu još oružja kako bi mogli da osvajaju kosmos. Vaši davni preci ne samo da su ratovali u kosmosu već su ga i dobrim delom osvojili. Kad kažem osvojili ne mislim na Sunčev sistem, mislim na mnogo drugih galaksija do kojih su stigli. Da se nismo ujedinili na vreme i uništili ih ko zna dokle bi stigli. Morali smo pobiti, čitave civilizacije da bi mi živeli. Kada je sve bilo gotovo, uklonili smo većinu dokaza o bilo kakvim gradovima. Razmotrili smo šta sve može da se desi. Možda ce evolucija krenuti ponovo i dati iste krvnike. Nismo mogli uništiti zemlju kao planetu jer bi pomerila svemirsku ravnotežu. Nismo je mogli ni sterilisati. i evolucuja kreće ponovo. To smo zapazili malo kasnije nego što smo trebali. Zato su naši dolasci ostali zabeleženi. Otkrili smo idealnu lokaciju gde možemo da se nastanimo. Naš jedini cilj je da se ne razvijete dovoljno da bi putovali na druge planete. Zato nastaju ratovi, zato vam kočimo svemirsku tehnologiju. U svakom oružanom sukobu pogine toliko talentovanih naučnika, toliko se razvija oružje i ta tehnologija, da vi prosto nemate vremena da radite na vasinskim projektima. Ali to nije jedini način kočenja vašeg razvoja. Pogledajte samo vere. Katolička crkva je spaljivala naučnike na lomači ako su samo tvrdili da nije Zemlja centar svemira. Možda sada to izgleda kao sitnica ali to je značajno usporilo napredak. Na vašem kongresu 1963. kada su se sastali vodeći naučnici iz svih zemalja sveta, došli ste do plana o napretku svemirske tehnologije. 1987. godine po vašem planu je trebalo da imate prve stanovnike kosmosa. 1995. trebali ste da osnijete svoju koloniju na Mesecu, gde bi živeli pravi ljudi. Izgradili bi malu elektranu. Imali bi koliko pogona za preradu sirovina? Tehnologiju koja osvetljuje čitave gradove na Marsu. Ljude koju su trebali biti rođeni u kosmosu već 2005. Šta vi od toga danas imate? Ništa. Zato smo ovde, da se postaramo da vaša tehnologija ne ugrozi druga bića u kosmosu. Vi svi gradite svoje zatvore, gde zatvarate prestupnike a sami se nalazite u najvećom od njih. i iz njega je nemoguće pobeći. Pre nebrojano mnogo godina ratovali su, oči u oči pojedini ljudi. Već su se i grupisali i pećinski ljudi. Iz prvih naselja sukobljavale su se horde kopljima i strelama. Gradovi-države i kraljevstva organizovali su redovne, različito naoružane trupe. Brodovi su postajali tvrđave sa posadom. Kao prethodnik tenkova na frontovima pojavljivala su se naoružana borna kola. Nove legure metala za mačeve i opremu odjednom su postali poslednji krik. Ljudi su uvek tražili nove ubistvene tehnike, a gradovi i države su se povezivali pod znakom zajedničkog interesa. Pojavili su se topovi, revolveri, i mitraljezi, nova oruzja kojima se moglo ubiti još više ljudi. Jednoga dana, ratovi su avionima preneti u vazduh a podmornicama, pod vodu. Na suvom, u vodi i u vazduhu ljudi su postali perfektne ubice. Zatim su počeli potragu za četvrtom dimenzijom konflikta i otkrili kosmos.



    Teško mogu da se setim šta se sledeće desilo, mogu samo da kažem da sam se kao u onim lošim detektivskim pričama probudila na drugom mestu, ne sećajuci se kako sam se tamo stvorila. Obalska straža me je našla kako u čamcu za spasavanje plutam blizu obale Portorika. Izveštaj o putu u Bermudski trougao nije ništa otkrio o vanzemaljcima koji tamo žive niti o njihovoj misiji. Smatram da su me pustili jer su verovatno znali da ću doneti pravu odluku. Nestanak broda i naučnika oni su prepisali čudnim silama, koje su po njihovoj teoriji onesposobile motore broda. To je ujedno i novopostavljena teorija o Bermudskom trouglu. Prosto mi je bilo žao da im kažem da brodovi u XV veku nisu imali motore. Razlog zbog kojeg sam svoje saznanje podelila sa Vama jeste što verujem da će čovek vaših kvaliteta shvatiti svu ozbiljnost njihove misije, i da to naravno nikom nećete reći. (nemojte ovo shvatiti kao šlihtanje)



    Autor : Vedrana Cvijanović III7

  12. #12

    Odgovor: Bermudski trougao

    Ja mislim da je Cezar zbrisao odande...covek bas uziva u svojim postovima...
    I may not be perfect but I'm always me

  13. #13

    Odgovor: Bermudski trougao

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Ja mislim da je Cezar zbrisao odande...covek bas uziva u svojim postovima...
    Covjek gnjavi copy/pasteom i glupim teorijama za ljude koji imaju previse slobodnog vremena.
    Pa nisam ja u zatvoru pa da citam ovu bibliju gore :-)

  14. #14

    Odgovor: Bermudski trougao

    Citat Cezar kaže: Pogledaj poruku
    Ja verujem. Na internetu mozete naci poseban sajt posvecen nestancima plovecih i letecih objekata...
    Na internetu ocito ima svega i svacega

    Citat Cezar kaže: Pogledaj poruku
    Nista jos nije ni blizu "raskrinkano" jer ako neko hoce da veruje da se preko 1 000 000 000 nestanaka desilo bas na jednom mestu...
    Preko milijarde nestanaka?
    Ti si brojao?
    Kada se desio zadnji nestanak?


  15. #15

    Odgovor: Bermudski trougao

    Cezare, ovo je nečiji pismeni zadatak?
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •