Kvadratura kruga
Prikaz rezultata 1 do 14 od ukupno 14
  1. #1

    Kvadratura kruga

    "Kvadratura kruga" se bavi ljudima koji su ostavili trag više u odnosu na okruženje: stvaraocima, inovatorima, kreativnim, talentovanim, plemenitim i neobičnim ljudima i njihovim sudbinama. Urednik emisije Branko Stanković je autor nekoliko dokumentarnih filmova i dve drame, koje su ekranizovane na RTS-u, kao i mnoštva dokumentarnih emisija, koje su uz filmove, nagrađivane na domaćim i međunarodnim festivalima.

    Da li gledate "Kvadraturu kruga" i šta mislite o tome što radi Branko Stanković?



  2. #2

    Odgovor: Kvadratura kruga

    Зар није то она емисија о разној деци која живе у тешким условима?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #3

    Odgovor: Kvadratura kruga

    Pa izmedju ostalog bavio se i njima. No ne samo njima, ali ocigledno da su oni ostavili najveci utisak.
    Mislim da biti normalan nije uvek vano.
    Ponekad biti normalan nije ba ni zdravo.

  4. #4

    Odgovor: Kvadratura kruga

    Steta sto emisija poput takve ili Mire Adanje Polak ili Memedovica nije u udarnim terminima od 8 nego one glupe latino-srpske serije...
    Mnogo cudna uredjivacka politika RTS-a...
    Back in red!

  5. #5

    Odgovor: Kvadratura kruga

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Зар није то она емисија о разној деци која живе у тешким условима?
    Između ostalog, radio je priloge i o toj deci za šta mu odajem ogromno priznanje. Emisija je počela da se emituje još ranije i bila je nešto u stilu "ipak se okreće" samo ozbiljnija dosta. Zadnjih nekoliko emisija je uradio o deci i što je najvažnije uspeo je da im pomogne više nego iko. Mnogo volim da gledam njegove emisije, što maleni napisa uz Memedovića i Miru ovo je nešto po meni vredno gledanja od jako siromašne ponude na našim kanalima.



  6. #6

    Odgovor: Kvadratura kruga

    Gledao sam par emisija.
    Jedna je bila o onom decaku koji izdrzava sestru i bolesnom oca,
    radeci sve poslove u kuci i polju.
    Svaka emisija ima i svoju humanitarnu crtu.
    Mnogim junacima(ako se tako mogu nazvati) njegovih emisija se zivot
    promenio na bolje.
    Koliko - toliko.

    Sigurno da su jedne od retkih autorskih emisija koje zasluzuju paznju i priznanje
    emisije koje vode Branko Stankovic i Brankica Stankovic.
    Prikazuju realnost.
    Ono sto se desava i sto nam se desava.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  7. #7

    Odgovor: Kvadratura kruga

    Ako je to ona emisija o bratu i sestri, koji su jako mali, a brat vodi brigu o imanju...pa su im kupili neke mašine, pa kompjuter...ja sam se sita isplakala gledajući ih kroz nekoliko emisija...bilo je više priča.

    Prelijepa emisija.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  8. #8

    Odgovor: Kvadratura kruga

    Drago mi je zbog "rezultata", koje je postigla ova poslednja emisija. Dobili su pristojnu kucu; sto je ipak manje vazna cinjenica, u odnosu na to, da je otac dobio potrebnu medicinsku pomoc.

    Prica je vrlo dirljiva - potrebe te devojcice su toliko skromne i iskrene, da mora da vas dirnu u srce.

    Kada ih na kraju vidite toliko zahvalne i sretne - prosto pozelite, da gospodin Branko Stankovic "izvuce" jos nekog iz "zivotno nepravedne bede"..... a eto - uz pomoc medijske paznje.

  9. #9

    Odgovor: Kvadratura kruga

    Sta sam suza prolila uz njegove emisije.......zasluzio je sve pohvale, steta sto nema vise emisija takvog kvaliteta.....svaka cast gospodine Branko samo nastavite tako......

  10. #10

    Odgovor: Kvadratura kruga

    Citat turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    između ostalog, radio je priloge i o toj deci za šta mu odajem ogromno priznanje. Emisija je počela da se emituje još ranije i bila je nešto u stilu "ipak se okreće" samo ozbiljnija dosta. Zadnjih nekoliko emisija je uradio o deci i što je najvažnije uspeo je da im pomogne više nego iko. Mnogo volim da gledam njegove emisije, što maleni napisa uz memedovića i miru ovo je nešto po meni vredno gledanja od jako siromašne ponude na našim kanalima.
    Гледао сам неколико епизода, и нисам одушевљен.
    Драго ми је што обилази ту децу и што им помаже, за то милион плусева.

    Што се тиче емисије као емисије, некако су ми недовршене и лоше урађене. Рецимо, гледао сам прилоге о ложењу осушене балеге на Гори, градњи цркве у неком јужносрбијанском граду, понешто о неком детету... и јако ме нервира што се пола тога што се прича не разуме, што су приче без главе и репа, лоше обрађене, каже се пар речи и онда свира нека драматична музика, ствари остају недоречене, нејасне, необјашњење... новогодишње су ме прилично изнервирале, јер је довео ту јадну децу да их упозна са људима који су им помогли, али уместо да покуша да сачува бар мало достојанства те деце, изгледало је да их показује као мајмуне, даје им неке кесе пред камерама, на лицу места... катастрофа.

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    sigurno da su jedne od retkih autorskih emisija koje zasluzuju paznju i priznanje
    emisije koje vode branko stankovic i brankica stankovic.
    Већ сам се забринуо да ће остати неспоменута просвећена генијалност Бранкице Станковић... секташка посла.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #11

    Odgovor: Kvadratura kruga

    Pogledala sam nekoliko emisija ''Kvadrature'' i sve su bile potresne priče o deci, mladim junacima koji se snalaze i održavaju u životu kako samo oni umeju. Mislim da su te emisije i napravljene da bi u njima ostalo nečega nedorečenog što bi nateralo ljude dobre volje i mogućnosti da se pokrenu i nekako pomognu... Činjenica je da je takvim načinom snimanja emisija autor i uspeo da pokrene ljude da se organizuju, pa čak i lokalne opštinske i druge vlasti da učine nešto za njihov boljitak.

    Gledala sam i novogodišnju emisiju kada je svu tu decu kojima je u međuvremenu pružena podrška i pomoć okupio u studiu i kad im je delio kese sa raznim poklonima, stvarno je bila vrlo usiljena i vrlo nelagodna za tu decu...nekako, nije imala onu čar da je Nova Godina, praznik za sve lep, pa i za njih...

    Bez obzira na to, i dalje mislim da takve emisije, kao i emisija od Mire Adanja-Polak pričaju neke (ne)obične, jednostavne priče koje moraju biti ispričane zarad svih tih ljudi i njihovih sudbina...

  12. #12

    Odgovor: Kvadratura kruga

    @ Sokica

    Gledala sam i ja tu novogodišnju emisiju i drugo nešto mi je super. Zaboravila sam ime dečka koji je na neko pitanje o željama odgovorio da mu sada ništa ne treba - sve ima. Sve!
    I pitam se da li je onako surov život potreban i dovoljan uslov da srca budu tolika.


    Što neko reče, plače mi se kada gledam, ali ko želi može da pogleda bilo koju Kvadraturu.

    Video podcast:

    http://www.rts.rs/page/tv/sr/podcast...uga/video.html

  13. #13

    Odgovor: Kvadratura kruga

    Tema je otključana i diskusija, na zadatu temu, može da se nastavi. Najljubaznije molim članove da se pridržavaju Pravilnika VC-a i da se ponašaju u skladu sa istim.
    I may not be perfect but I'm always me

  14. #14

    Odgovor: Kvadratura kruga

    Ideja je odlična, svaka čast za tvorca! Motiv je plemenit i nadam se da se uvek nađu ljudi dobre volje da pruže pomoć kada je potrebna.

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •