Skulpture u ledu
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 18
  1. #1

    Skulpture u ledu

    kako postoji umetnost u pesku, tako postoji i ona isklesana u ledu..
    moomoo meee jooouu

  2. #2

    Harbin ~ svet leda i snega

    Harbin ~ najseverniji grad u Kini prosle godine u januaru odrzao 17. Internacionalnu izlobu skluptura snega i leda



    Pre pocetka ceremonijalnog otvaranja izlozbe, grupa zena iz severne provincije Heilongjiang ~ domacin Harbina ~ uvezbavaju tradicionalni ples. Iza njih, 1o metara visok petao oznacava nadolazecu godinu koja je u znaku petla.



    Iako se izlozba sluzbeno otvara svake godine 5. januara, vecina skluptura je izlozena i nedeljama pre toga




    Temperature u Harbinu dosezu i do minus 4o stupnjeva Celzijevih i ostaju tolliko kroz vise od pola godine. Ovaj kineski grad je oko 3oo milja udaljen od Ruskog grada Vladivostoka.
    Festival traje od 5. januara do 15. februara, ali najcesce je otvoren do kraja marta.






    Vecina skulptura ulazi u natjecaj. Svaki tim pocinje sa velikom kockom snega, velicine tri kubna metra i tad zapocinju sa modeliranjem. Timovi dolaze iz svih delova sveta, a u deo zabave ulazi i pogadjanje iz koje zemlje je koji tim. Pogadja se po stilovima pojedinih skulptura.





    moomoo meee jooouu

  3. #3

    Odgovor: Harbin ~ svet leda i snega

    Festival leda koji se odrzava na manje od dva kilometra od festivala snega, je sve samo ne dosadan i bezbojan.


    Veliki Kineski zid napravljen izricito od leda!


    Jedna od najzanimljivijih aktivnosti je ~ penjanje po zidu od leda!






    Brod od leda, sa putnicima..









    Probati hodati po podu izradjenom od leda je umetnost. Mnogi su pokusali, ali srecom se bolovi padova malo osete, jer su zbog niskih temperatura ljudi obuceni u vise slojeva..
    moomoo meee jooouu

  4. #4

    Odgovor: Harbin ~ svet leda i snega

    Covece! Ovo kao da je na drugoj planeti, a ne na drugom kraju (pa bas nije ni s kraja na kraj) iste zemlje. Jeste: velike zemlje, ali ipak iste zemlje!!

    Ovde kod mene temperatura nikad ne pada ispod 6 stepeni Celzijusa a trenutno je oko 37 pa mi po celu noc u spavacoj radi erkondisn (a danju po ceo dan u dnevnoj/trpezariji).

    Imam studente, po 24 godine stare, koji nikad u zivotu nisu videli sneg. Pri tom nisu sedeli samo ovde, nego putovali u mnoge druge delove Juzne Kine (pa i na sever cak do Pekinga, ali leti).

    Inace imali smo nedelju dana za Dan drzavnosti (1-7. oktobar), pa sam isao na more (3 sata voznje busom) dva dana. Voda je bila oko cudnih 35 stepeni (kad udjes ne osecas je, jer je slicne temperature kao telo), ali nazalost i vrlo prljava, jer je ta neka najpoznatija Srebrna plaza od nekoliko kilometara bila apsolutno krcata, sa po minimum 20 redova izvaljenih na peskirima i ligestulima od same obale do duboko u park palmi u zaledju.

  5. #5

    Odgovor: Skulpture u ledu

    Ja sam bio u nekom mestu kod Beca gde je bila izlozba ledenih skulptura vec nekog meni nepoznatog umetnika... Zaista prelepa stvar... prelep nacin izrazavanja...

  6. #6

    Ice art

    Ako moze da se klese u drvetu, metalu, zasto ne bi moglo i u ledu. Duborez, kao umetnost, priznata je u svetu, nista manje nije priznata umesnost zvana Ice Art






    neunistiva zlojebaba!

  7. #7

  8. #8

    Odgovor: Skulpture u ledu

    "Tamo gde prestaje moć reči - počinje muzika."

  9. #9

    Odgovor: Skulpture u ledu



    Harbin, januar 2008.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  10. #10

  11. #11

  12. #12

    Odgovor: Skulpture u ledu

    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  13. #13

  14. #14

  15. #15

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Skulpture i kameni spomenici
    Autor felix u forumu Kulturna baština
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 22.04.2009, 21:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •