Arapska Vojvodina
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 18
  1. #1

    Arapska Vojvodina

    Ja sam obican gradjanin Vojvodine, nisam politicar , zelim da cujem I Vase misljenje.
    Prodaja Vojvodjanske zemlje na vecito je odluka suludih beogradskih politicara zaodenute plastom toboze visoke I mudre politicke. Da li domacin prodaje svoju zemlju, pravi domacin „NIkada”. Beogradska politicka klika prodaje nasu Vojvodinu.Kosovsku su prodali siptarima, sada nasu zemlju prodaju Arapima. Kazu imacemo koristi, O kakva zabluda! Sve sto bude proizvedeno ce biti izvezeno u U.A. Emirate ili negde dalje a mi cemo jadni i gladni posmatrati kako odnose zito sa nase zemlje na kojoj cemo ostati najobicniji birosi.
    Kod nas u Vojvodini dobar domacin obradjuje svoju zemlju, slab domacin svoju zemlju daje u zakup, a pijanac prodaje svoju zemlju. Uskoro necemo biti svoji na svome, nego cemo biti tudjinci na svojoj zemlji koju nam neko drugi prodaje kao svoju. Stara poslovicakaze – cije ovce toga I livada. Cija zemlja toga I drzava.
    Mi imamo svoju siroku I plodnu Vojvodinu, svoj parlament,svoje vojvodjanske institucije, imamo sve sto nam je potrebno da Vojvodinu vodimo domacinski I da u njoj lepo zivimo,treba li nam neko iznad?
    U Emiratima vazi politika da svaki stranac moze da radi u U.A.Emiratima ali NE moze da kupuje nekretnine I da bude vlasnik zemljsta. Kad Beogradjani prodaju zemlju u Vojvodini mislim da ce to vrlo skoro postati vec poznat kosovski scenario.
    Sta vi mislite o svemu ovom?
    Poruku je izmenio Premix, 21.01.2013 u 19:19 Razlog: Pravopisne greske

  2. #2

    Odgovor: Arapska Vojvodina

    Da li je problem samo u prodaji Arapima? Msm, kako se niko ne nervira što je već 'iljade 'ektara prodato bivšoj braći iz komšiluka?

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  3. #3

    Odgovor: Arapska Vojvodina

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Da li je problem samo u prodaji Arapima? Msm, kako se niko ne nervira što je već 'iljade 'ektara prodato bivšoj braći iz komšiluka?
    U pravu si ti, ali evo doslo nared kao alarmantno. Vojvodjani su pitom i dugotrpljiv narod ali ne i glup. Nadam se da ce doci trenutak kada ce uskoro svako biti domacin u svojoj kuci, pa i Vojvodjani u svojoj Vojvodini.

  4. #4

    Odgovor: Arapska Vojvodina

    U čemu je problem ?
    Prema vestima neke arapske kompanije će postati 80% vlasnici nekoliko kombinata, imati obavezu da urade kompletnu infrastrukturu navodnjavanja i odvodnjavanja u celoj Srbiji i nude još neke projekte (odbrana, srpska pamet i sl..). Zar nije logično da pustinjska zemlja najbolje zna kako navodnjavati? Pominje se i neki zakup po više nego ok ceni stim što infrastruktura ostaje posle Srbiji.
    Prvo..."kuknjava" za stranim investicijama, a sada kuknjava što pare daju arapi ?
    Ajd..iskreno, da li bi otvarao ovu temu da je Mađarska, Austrija, Nemačka ili Hrvatska ponudila isto ?
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  5. #5

    Odgovor: Arapska Vojvodina

    Meni lično ne smeta što su u pitanju Arapi nego mi smeta cena zakupa, ako naši poljoprivrednici od države dobijaju zemlju u zakop po 500-800 eura po hektaru mislim da je cena od 250 eura po hektaru, braći Arapima, malo niska. Za dva kombinata koja su u ponudi znam da su privatizovana pa novi vlasnik nije ispunjavao ugovorene obaveze nego je izvlačio iz kombinata što je više mogao, doveli ih do ruba propasti..privatizacije raskinute, u toku je restruktuiranje tih kombinata, u međuvremenu su se ti kombinati oporavili, stali na noge i dosta dobro posluju a nisu propale firme kao što se iznosi u javnost...
    Dakle:
    prodaja OK
    Arapima OK
    zakup OK
    po ceni od 250eura po hektaru JOK po te pare bi i ja uzeo u zakup dvadesetak hektara

  6. #6

    Odgovor: Arapska Vojvodina

    (Ni)je vazno ko zemlju kupuje nego ko i ciju zemlju prodaje i za cije babe zdravlje i gde ce te pare zavrsiti !!!

  7. #7

    Odgovor: Arapska Vojvodina

    Citat Premix kaže: Pogledaj poruku
    (Ni)je vazno ko zemlju kupuje nego ko i ciju zemlju prodaje i za cije babe zdravlje i gde ce te pare zavrsiti !!!


    Kako ko prodaje ili izdaje u zakup? Vlasnik tih kombinata (posle neuspelih "privatizacija" od strane ranije vlasti) je država. Samim tim ona ima pravo da proda, izda u zakup i sl. Nešto si se ti mnogo "primio" kao da neko tvoje prodaje . A tvoje nije!!
    Lično sam svedok da u Vojvodini je mnogo parcela bilo "suvo ko barut" iako su neki delovi kanala bili na 100-tinak metara udaljeni. Sad smeta to što će neko uraditi navodnjavanje ?
    Vidim da imaš problem sa vlasništvom a nije teško se obavestiti ko je vlasnik nekih firmi, parcela, infrastrukture.
    Ovako deluje da se buniš što neko (čije i jeste) radi sa svojim vlasništvom. To praktikuješ i kada komšija svoje njive da u zakup onome ko želi da radi?
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  8. #8

    Odgovor: Arapska Vojvodina

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Citat Premix kaže: Pogledaj poruku
    (Ni)je vazno ko zemlju kupuje nego ko i ciju zemlju prodaje i za cije babe zdravlje i gde ce te pare zavrsiti !!!


    Kako ko prodaje ili izdaje u zakup? Vlasnik tih kombinata (posle neuspelih "privatizacija" od strane ranije vlasti) je država. Samim tim ona ima pravo da proda, izda u zakup i sl. Nešto si se ti mnogo "primio" kao da neko tvoje prodaje . A tvoje nije!!
    Lično sam svedok da u Vojvodini je mnogo parcela bilo "suvo ko barut" iako su neki delovi kanala bili na 100-tinak metara udaljeni. Sad smeta to što će neko uraditi navodnjavanje ?
    Vidim da imaš problem sa vlasništvom a nije teško se obavestiti ko je vlasnik nekih firmi, parcela, infrastrukture.
    Ovako deluje da se buniš što neko (čije i jeste) radi sa svojim vlasništvom. To praktikuješ i kada komšija svoje njive da u zakup onome ko želi da radi?
    Sta ti ustvari hoces da kazes da su Vojvodjani glupi pa ne znaju da navodnjavaju svoju zemlju pa ce zvati upomoc arape da ih oni uce tako sto ce tu zemlju kupiti. Da nam Beograd ne stoji iznad glave bili bi mi dobri domacini i mnogo bolji nego sto to oni misle.Bolje suvo zemljiste a nase nego mokro pa njihovo. Ovo nije pitanje ekonomije ona je samo plast i maska za kupovinu zemlje to je suluda prodaja placa ispod nogu, ekonomsk razlozi su samo izgovor..

  9. #9

    Odgovor: Arapska Vojvodina

    drug član Sivi se zauzeo za prodaju/zakup ove zemlja kao da mu je partijska dužnost da nas ubedi da je to jedino pravo rešenje i da treba da se klanjamo braći Arapima što žele našu zemlju...

  10. #10

    Odgovor: Arapska Vojvodina

    Citat slavkos kaže: Pogledaj poruku
    drug član Sivi se zauzeo za prodaju/zakup ove zemlja kao da mu je partijska dužnost da nas ubedi da je to jedino pravo rešenje i da treba da se klanjamo braći Arapima što žele našu zemlju...
    Tacno tako kako si rekao. Sivi govori kako je drazava vlasnik zemlje i da drzava ima pravo da prodaje svoju zemlju, ali je malo pobrkao pojmove i ne kapira da je drzava treitorija sa svim svojim gradjanima a ne politicarska imovina koji prodaju zemlju svog naroda. Tako rade losi domacini koji prodaju svoju zemlju i za to uvek imaju nekakve izgovore.

    Autonomna Vojvodina zanci kulturnu i ekonomsku autonomiju sto znci da sami raspolazemo svojim novcem. Vojvodina treba drzavi Srbiji da dotira odredjeni deo novca za funcionisanje celikupne drzave, i taj iznos ne bi trebao da bude prevelik. Ali to je Beograd zaboravio i sada uzima sav novac iz Vojvodine da bi ga posle na kasikicu vracao vojvodini, oni gazduju sa nasim novcem, a to onda vise nije autonomija nego diktatura Beograda.
    Beogradski drzavni organi i sve institucije u Srbiji su jedan nepotrebno prevelik drzavni aparat koji samo za svoje funkcionisanje isisava novac svojih gradjana, a veoma lose odradjuje svoj posao. Svrha i smisao postojanja vlade i drzavnih institucija je da obezbedi BLAGOSTANJE jedne drzave i njenih gradjana, a sta nam oni pruzaju , sada su poceli i da prodaju njive pa ce onda poceti da prodaju kuce, a kad sve prodaju ostace nam jos samo da prodamo dupe.

  11. #11

    Odgovor: Arapska Vojvodina

    Citat Premix kaže: Pogledaj poruku
    Sta ti ustvari hoces da kazes da su Vojvodjani glupi pa ne znaju da navodnjavaju svoju zemlju pa ce zvati upomoc arape da ih oni uce tako sto ce tu zemlju kupiti. Da nam Beograd ne stoji iznad glave bili bi mi dobri domacini i mnogo bolji nego sto to oni misle.Bolje suvo zemljiste a nase nego mokro pa njihovo. Ovo nije pitanje ekonomije ona je samo plast i maska za kupovinu zemlje to je suluda prodaja placa ispod nogu, ekonomsk razlozi su samo izgovor..
    Prvo..šta TI ustvari hoćeš ? Otvaraš temu i širiš dezinformacije tipa "neko odozgo prodaje TVOJU zemlju" ?
    Ta zemlja NIJE tvoja i dokle ćeš "kukati" nad time? Ne sećam se da si "kukao" kada je država prodavala neke firme po užoj Srbiji strancima pa se ispostaviljalo da su to prevaranti. Vidi...niko tada se nije našao da tvrdi da neko "prodaje njihovo" (jer je to notorna glupost) ali sam sada svedok da ima pojedinaca koji "vode brigu" šta komšija radi.
    Ti imaš svoju zemlju pa je ili prodaji ili daj u zakup ili navodnjavaj ili ostavi da ispuca...tvoja je! Da ti se pojavi lik i da počne da ti zvoca "kako to prodaješ njegovu zemlju" šta bi ti uradio tada? A baš ti to radiš .
    Shvati...u tvoje privatno vlasništvo niko se ne meša, samim tim odakle tebi pamet da soliš mozak drugima?
    BTW...ja tačno znam šta sam rekao, potkrepiću i izvodima iz dostupnih informacija ali...čime ti možeš potkrepiti svoje mešanje u tuđe vlasništvo ?

    Usput...Autonomna samo znači da sem državne imaš i svoju ličnu admnistraciju, nazovi ministre, nazovi vladu i da treba i za njih da radiš. Palo ti na pamet to? Vidi...meni i mnogima u Srbiji je preko glave državnih nameta ali nismo toliko glupi da 2 x plaćamo administraciju, kao neki.
    Poruku je izmenio Sivi, 22.01.2013 u 18:24
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  12. #12

    Odgovor: Arapska Vojvodina

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Citat Premix kaže: Pogledaj poruku
    Sta ti ustvari hoces da kazes da su Vojvodjani glupi pa ne znaju da navodnjavaju svoju zemlju pa ce zvati upomoc arape da ih oni uce tako sto ce tu zemlju kupiti. Da nam Beograd ne stoji iznad glave bili bi mi dobri domacini i mnogo bolji nego sto to oni misle.Bolje suvo zemljiste a nase nego mokro pa njihovo. Ovo nije pitanje ekonomije ona je samo plast i maska za kupovinu zemlje to je suluda prodaja placa ispod nogu, ekonomsk razlozi su samo izgovor..
    Prvo..šta TI ustvari hoćeš ? Otvaraš temu i širiš dezinformacije tipa "neko odozgo prodaje TVOJU zemlju" ?
    Ta zemlja NIJE tvoja i dokle ćeš "kukati" nad time? Ne sećam se da si "kukao" kada je država prodavala neke firme po užoj Srbiji strancima pa se ispostaviljalo da su to prevaranti. Vidi...niko tada se nije našao da tvrdi da neko "prodaje njihovo" (jer je to notorna glupost) ali sam sada svedok da ima pojedinaca koji "vode brigu" šta komšija radi.
    Ti imaš svoju zemlju pa je ili prodaji ili daj u zakup ili navodnjavaj ili ostavi da ispuca...tvoja je! Da ti se pojavi lik i da počne da ti zvoca "kako to prodaješ njegovu zemlju" šta bi ti uradio tada? A baš ti to radiš .
    Shvati...u tvoje privatno vlasništvo niko se ne meša, samim tim odakle tebi pamet da soliš mozak drugima?
    BTW...ja tačno znam šta sam rekao, potkrepiću i izvodima iz dostupnih informacija ali...čime ti možeš potkrepiti svoje mešanje u tuđe vlasništvo ?

    Usput...Autonomna samo znači da sem državne imaš i svoju ličnu admnistraciju, nazovi ministre, nazovi vladu i da treba i za njih da radiš. Palo ti na pamet to? Vidi...meni i mnogima u Srbiji je preko glave državnih nameta ali nismo toliko glupi da 2 x plaćamo administraciju, kao neki.
    To Sivi to brate! ni ja nisam za to da placamo dve administracije nego samo jednu NASU VOJVODJANSKU!

  13. #13

    Odgovor: Arapska Vojvodina

    Citat Premix kaže: Pogledaj poruku
    Da nam Beograd ne stoji iznad glave bili bi mi dobri domacini i mnogo bolji nego sto to oni misle.Bolje suvo zemljiste a nase nego mokro pa njihovo.
    Svašta.
    Ume se biti domaćin i pod arendom. Isto kao što se može spiskati sva zemlja što ti baba ostavio.
    Nemojmo za sopstveni nemar tražiti izgovore.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  14. #14

    Odgovor: Arapska Vojvodina

    Citat Premix kaže: Pogledaj poruku
    Da nam Beograd ne stoji iznad glave bili bi mi dobri domacini i mnogo bolji nego sto to oni misle.Bolje suvo zemljiste a nase nego mokro pa njihovo.
    ...još malo da nas ogole...slute li to zadnji voz ?
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  15. #15

    Odgovor: Arapska Vojvodina

    Citat Premix kaže: Pogledaj poruku
    To Sivi to brate! ni ja nisam za to da placamo dve administracije nego samo jednu NASU VOJVODJANSKU!
    Uuuaaa novosadski centralizam!!!!!!!

    Ja hoću da plaćam samo moju, somborsku administraciju!

    Uuuaaa!!!






    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vojvodina za sećanja
    Autor nenad.bds u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:18
  2. State of VOJVODINA ?
    Autor Zlatni mis u forumu Politika
    Odgovora: 1299
    Poslednja poruka: 24.10.2015, 20:05
  3. Slikovita Vojvodina
    Autor izabelitta u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 80
    Poslednja poruka: 09.09.2015, 09:51
  4. Vojvodina republika?
    Autor vojvodina2 u forumu Politika
    Odgovora: 162
    Poslednja poruka: 04.03.2014, 12:06

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •