Arapska Vojvodina
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 18

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Arapska Vojvodina

    Ja sam obican gradjanin Vojvodine, nisam politicar , zelim da cujem I Vase misljenje.
    Prodaja Vojvodjanske zemlje na vecito je odluka suludih beogradskih politicara zaodenute plastom toboze visoke I mudre politicke. Da li domacin prodaje svoju zemlju, pravi domacin „NIkada”. Beogradska politicka klika prodaje nasu Vojvodinu.Kosovsku su prodali siptarima, sada nasu zemlju prodaju Arapima. Kazu imacemo koristi, O kakva zabluda! Sve sto bude proizvedeno ce biti izvezeno u U.A. Emirate ili negde dalje a mi cemo jadni i gladni posmatrati kako odnose zito sa nase zemlje na kojoj cemo ostati najobicniji birosi.
    Kod nas u Vojvodini dobar domacin obradjuje svoju zemlju, slab domacin svoju zemlju daje u zakup, a pijanac prodaje svoju zemlju. Uskoro necemo biti svoji na svome, nego cemo biti tudjinci na svojoj zemlji koju nam neko drugi prodaje kao svoju. Stara poslovicakaze – cije ovce toga I livada. Cija zemlja toga I drzava.
    Mi imamo svoju siroku I plodnu Vojvodinu, svoj parlament,svoje vojvodjanske institucije, imamo sve sto nam je potrebno da Vojvodinu vodimo domacinski I da u njoj lepo zivimo,treba li nam neko iznad?
    U Emiratima vazi politika da svaki stranac moze da radi u U.A.Emiratima ali NE moze da kupuje nekretnine I da bude vlasnik zemljsta. Kad Beogradjani prodaju zemlju u Vojvodini mislim da ce to vrlo skoro postati vec poznat kosovski scenario.
    Sta vi mislite o svemu ovom?
    Poruku je izmenio Premix, 21.01.2013 u 19:19 Razlog: Pravopisne greske

  2. #2

    Odgovor: Arapska Vojvodina

    Da li je problem samo u prodaji Arapima? Msm, kako se niko ne nervira što je već 'iljade 'ektara prodato bivšoj braći iz komšiluka?

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  3. #3

    Odgovor: Arapska Vojvodina

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Da li je problem samo u prodaji Arapima? Msm, kako se niko ne nervira što je već 'iljade 'ektara prodato bivšoj braći iz komšiluka?
    U pravu si ti, ali evo doslo nared kao alarmantno. Vojvodjani su pitom i dugotrpljiv narod ali ne i glup. Nadam se da ce doci trenutak kada ce uskoro svako biti domacin u svojoj kuci, pa i Vojvodjani u svojoj Vojvodini.

  4. #4

    Odgovor: Arapska Vojvodina

    U čemu je problem ?
    Prema vestima neke arapske kompanije će postati 80% vlasnici nekoliko kombinata, imati obavezu da urade kompletnu infrastrukturu navodnjavanja i odvodnjavanja u celoj Srbiji i nude još neke projekte (odbrana, srpska pamet i sl..). Zar nije logično da pustinjska zemlja najbolje zna kako navodnjavati? Pominje se i neki zakup po više nego ok ceni stim što infrastruktura ostaje posle Srbiji.
    Prvo..."kuknjava" za stranim investicijama, a sada kuknjava što pare daju arapi ?
    Ajd..iskreno, da li bi otvarao ovu temu da je Mađarska, Austrija, Nemačka ili Hrvatska ponudila isto ?
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  5. #5

    Odgovor: Arapska Vojvodina

    (Ni)je vazno ko zemlju kupuje nego ko i ciju zemlju prodaje i za cije babe zdravlje i gde ce te pare zavrsiti !!!

  6. #6

    Odgovor: Arapska Vojvodina

    Citat Premix kaže: Pogledaj poruku
    (Ni)je vazno ko zemlju kupuje nego ko i ciju zemlju prodaje i za cije babe zdravlje i gde ce te pare zavrsiti !!!


    Kako ko prodaje ili izdaje u zakup? Vlasnik tih kombinata (posle neuspelih "privatizacija" od strane ranije vlasti) je država. Samim tim ona ima pravo da proda, izda u zakup i sl. Nešto si se ti mnogo "primio" kao da neko tvoje prodaje . A tvoje nije!!
    Lično sam svedok da u Vojvodini je mnogo parcela bilo "suvo ko barut" iako su neki delovi kanala bili na 100-tinak metara udaljeni. Sad smeta to što će neko uraditi navodnjavanje ?
    Vidim da imaš problem sa vlasništvom a nije teško se obavestiti ko je vlasnik nekih firmi, parcela, infrastrukture.
    Ovako deluje da se buniš što neko (čije i jeste) radi sa svojim vlasništvom. To praktikuješ i kada komšija svoje njive da u zakup onome ko želi da radi?
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  7. #7

    Odgovor: Arapska Vojvodina

    Meni lično ne smeta što su u pitanju Arapi nego mi smeta cena zakupa, ako naši poljoprivrednici od države dobijaju zemlju u zakop po 500-800 eura po hektaru mislim da je cena od 250 eura po hektaru, braći Arapima, malo niska. Za dva kombinata koja su u ponudi znam da su privatizovana pa novi vlasnik nije ispunjavao ugovorene obaveze nego je izvlačio iz kombinata što je više mogao, doveli ih do ruba propasti..privatizacije raskinute, u toku je restruktuiranje tih kombinata, u međuvremenu su se ti kombinati oporavili, stali na noge i dosta dobro posluju a nisu propale firme kao što se iznosi u javnost...
    Dakle:
    prodaja OK
    Arapima OK
    zakup OK
    po ceni od 250eura po hektaru JOK po te pare bi i ja uzeo u zakup dvadesetak hektara

  8. #8

    Odgovor: Arapska Vojvodina

    drug član Sivi se zauzeo za prodaju/zakup ove zemlja kao da mu je partijska dužnost da nas ubedi da je to jedino pravo rešenje i da treba da se klanjamo braći Arapima što žele našu zemlju...

  9. #9

    Odgovor: Arapska Vojvodina

    Citat slavkos kaže: Pogledaj poruku
    drug član Sivi se zauzeo za prodaju/zakup ove zemlja kao da mu je partijska dužnost da nas ubedi da je to jedino pravo rešenje i da treba da se klanjamo braći Arapima što žele našu zemlju...
    Tacno tako kako si rekao. Sivi govori kako je drazava vlasnik zemlje i da drzava ima pravo da prodaje svoju zemlju, ali je malo pobrkao pojmove i ne kapira da je drzava treitorija sa svim svojim gradjanima a ne politicarska imovina koji prodaju zemlju svog naroda. Tako rade losi domacini koji prodaju svoju zemlju i za to uvek imaju nekakve izgovore.

    Autonomna Vojvodina zanci kulturnu i ekonomsku autonomiju sto znci da sami raspolazemo svojim novcem. Vojvodina treba drzavi Srbiji da dotira odredjeni deo novca za funcionisanje celikupne drzave, i taj iznos ne bi trebao da bude prevelik. Ali to je Beograd zaboravio i sada uzima sav novac iz Vojvodine da bi ga posle na kasikicu vracao vojvodini, oni gazduju sa nasim novcem, a to onda vise nije autonomija nego diktatura Beograda.
    Beogradski drzavni organi i sve institucije u Srbiji su jedan nepotrebno prevelik drzavni aparat koji samo za svoje funkcionisanje isisava novac svojih gradjana, a veoma lose odradjuje svoj posao. Svrha i smisao postojanja vlade i drzavnih institucija je da obezbedi BLAGOSTANJE jedne drzave i njenih gradjana, a sta nam oni pruzaju , sada su poceli i da prodaju njive pa ce onda poceti da prodaju kuce, a kad sve prodaju ostace nam jos samo da prodamo dupe.

Slične teme

  1. Vojvodina za sećanja
    Autor nenad.bds u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:18
  2. State of VOJVODINA ?
    Autor Zlatni mis u forumu Politika
    Odgovora: 1299
    Poslednja poruka: 24.10.2015, 20:05
  3. Slikovita Vojvodina
    Autor izabelitta u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 80
    Poslednja poruka: 09.09.2015, 09:51
  4. Vojvodina republika?
    Autor vojvodina2 u forumu Politika
    Odgovora: 162
    Poslednja poruka: 04.03.2014, 12:06

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •