Kritika ili samokritika? - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 41
  1. #16

    Odgovor: Kritika ili samokritika?

    Golem kriticar sum a i samo kriticar .Na sekogo mu kazuvam toa sto mislam he zad grb i nikogas ne sum vlezena vo problemi posto lugeto toa kaj mene go cenat a onie sto se zaneseni samo sto ke gi vidam mi se losi pa kamoli da razgovaram.Sama se kritikuvam za dosta raboti i pred sekogo mozam da kazam deka zgresiv no edno nauciv deka vremeto vo koe ziveeme ne se barat iskreni luge tuku luge sto sakat da gi vozvisuvat i da mu zboruvas raboti koi tie sakat da gi slusnat.Pa zatoa oti mnogu zboruvam ke si sedam doma a nema da odam na rabota iako pred 21 godina imam zavrseno za vise ekomonist.

  2. #17

    Odgovor: Kritika ili samokritika?

    Citat Andjelika kaže: Pogledaj poruku
    u principu znam da kritike nemmaju nikakvog pozitivnog efekta, pa netju da tupim zube bam badava.

    ......
    umesto kritike, trudim se da ljudima ponudim neko reshenje, da na neki nachin isprave svoju greshku. jer, od praznog naklapanja nema vajde.
    Ja se baš ne bih složila da kritike nemaju nikakvog pozitivnog efekta. Nema čoveka koji nekada u životu nije uradio nešto za šta je trebalo da bude kritikovan, i to je sasvim ok.

    Bar kao dete, svako od nas je pravio raznorazne gluposti, i zamisli da smo sa svim tim glupostima odrastali misleći da činimo ispravne stvari i da nismo bili kritikovani, kakav bi ovo svet bio?

    Uredu je, i veoma konstruktivno nuditi ljudim rešenje, mada ume da bude i nezgodno jer ne traže baš svi da im drugi nude rešenja, kao što ni mnogi od nas ne vole baš najviše na svetu da budu kritikovani, ali svakako da kritika ume da bude pozitivna i da urodi plodom, samo jako zavisi od koga dolazi i u kakvoj situaciji dolazi.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  3. #18

    Odgovor: Kritika ili samokritika?

    Samokritican jesam. Svoje odluke procenjujem i znam koje su bile pogresne, a trudim se da takvih bude sto manje.
    Licemerje je ne biti samokritican, a kritikovati drugog. Npr. da ja nekog kritikujem zbog pusenja, a ja sam pusac.
    Ne idem po gradu i delim savete. Savete dajem samo onima koji to traze od mene, jer sam po prirodi vrlo direktan (skorpija). Ljude, koji svima dele savete, zovu "pametnjakovici". Od mene vecina ljudi ne voli da trazi savet, jer ne zele da cuju golu istinu. Vecina voli da dobije savet, koji njima odgovara, a to je za mene licemerje. Ako vec hoces moje misljenje, saslusaj ga, prihvati ako hoces, a ako neces ne moras se samnom ubedjivati.
    Kritikujem samo ono sto ima veze samnom, porodicu, prijatelje, radne kolege, rukovodstvo u firmi, vlast... No ne uvek i ne po svaku cenu.
    Najmanje kritikujem prijatelje, a najblizu porodicu najvise. Vlast kritikujem i kritikovacu je dok god je stanje u zemlji ovakvo.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  4. #19

    Odgovor: Kritika ili samokritika?

    Ufffffffffff...................ovde sam 'majstor'

    Znam da budem veoma kritičan, ali još više samokritičan

    Nažalost, mnogi ljudi ne vole kritiku - bez obzira što je dobronamerna. Medjutim, ne umem baš da ćutim i moram da kažem ono što mislim - da ne bude posle: " Što mi niko nije rekao?". E, to za posledicu obično ima žestoku raspravu ili u još gorem slučaju - svađu (što ja želim da izbegnem, ali.....). I onda se desi
    Posle me obično 'ubije' osećaj krivice ..............

    Trudiću se da ne kritikujem toliko........pa ćemo videti

    P.S Autoagresija (posledica samokritike) mi isto tako sjajno ide od ruke

  5. #20

    Odgovor: Kritika ili samokritika?

    ...samokriticna sam do krajnjih granica...preterano ....tako se ubijem u pojam da je to poezija .... ali najbitnije mi je da sam ok sama sa sobom svakog trenutka, da mogu sebe da podnesem....bez samokriticnosti nista od toga....

    Druge ne kritikujem mnogo....
    Ljude koji mi nisu bitni uopste, davno sam odustala od toga....
    Sebi bliske, kritikujem samo kada procenim da je to preko potrebno, naravno da im u svakoj situaciji kazem svoje misljenje i kada se slazem i kada ne, ali to pre lici na iznosenje misljenja nego na kritiku ..... Kritikujem ih samo kada procenim da je to ne ophodno za njihovo dobro.....

    Kada pozelim da nekoga kritikujem a da to nije bas ne ophodno samo pomislim: Ko sam ja da sudim o bilo kome? Da li volim da neko sudi o meni a da me ne poznaje bas, bas....i onda nista od bespotrebnog kritikovanja.....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  6. #21

    Odgovor: Kritika ili samokritika?

    Prvo da kažem da je prevashodno da bi dao nekome kritiku poželjno da odradiš samokritiku.Ja sam jako samokritična, mada volim da kritikujem i druge,ali samo meni bliske i drage osobe,koje će tu kritiku razumeti-argumentovano, ali ni izbliza u onoj meri u kojoj se samokritikujem.Nekada sam uzimala previše k srcu kritike koji su mi drugi upućivali,danas nije tako,s godinama dolazi i mudrost !
    Ćuti i prenesi dalje....

  7. #22

    Odgovor: Kritika ili samokritika?

    Najvise mrzim kad me neko kritikuje. Tesko to podnosim. Jedva se iskontrolisem da ne prasnem i posvadjam se.

    Rado bih kritikovala ljude. Ali ne smem, da se ne bi naljutili.

  8. #23

    Odgovor: Kritika ili samokritika?

    Nekada, daleke 74. to je bilo redovno pitanje na sastancima ondasnje Veike Partije. Lepo proziva se po spisku , i , svaki ucesnik sastanka je bio duzan da ustane, izgovori prvo svoju samokritiku pa potom i kritiku, i sedne /danas to nije obicaj/. Jednom recju Drazesno ! Toliko Nevino i naivno . Zamislite fudbalsku utakmicu Zvezda -- Hajduk . Neko postigne gol , svi zestoki momci ustanu i tapsu, pljeskaju pa sednu i ucute, cekaju dalje dogadjaje.
    Za danasnjicu to je neverovatno , ali tako je bilo i nazvao bih to jednim vremenom Civilizovanog ponasanja, sa blagom nostalgijom.
    U danasnje vreme " demokratije " ova tema je izuzetno promaseno pitanje, izlisno, neshvaceno . Na srednoj strani dicnog lista " Blic " najvaznija vest je koji fudbaler ima najveci penis, i to iz autenticnih izvora -- od supruge. Koje postignuce ! Kradja kola nije "kradja" nego neovlasteno koriscenje... Bezbroj primera licemernog koriscenja medija . Sve manje zelim da ucestvujem u takvoj sadasnjici , starenje verovatno. Neka lupaju svoje glave dok ih imaju, demokratski izbor...

  9. #24

    Odgovor: Kritika ili samokritika?

    samokriticna sam al nije lose kad ti neko skrene paznju na nesto....nekad nije prijatno al vredi
    Najveca vlast je vladati sobom.

  10. #25

    Odgovor: Kritika ili samokritika?

    Ne osvrcem se na tudje kritike,
    po prirodi sam samokriticna i vrlo dobro znam ,
    gde sam pogresila.

    Takodje koliko ne volim da mene kritikuju,
    ni ja ne kritikujem druge.
    Svako je kovac svoje srece,cemu onda kritike...

  11. #26

    Odgovor: Kritika ili samokritika?

    I najkonstruktivnija, i najdobronamernija kritika je ipak kritika... Ne volim, osim ako nije u četiri oka... Samokritična sam u tolikoj meri da je svaka kritika suvišna... Jako dobro sam svesna svih svojih mana, promašaja, grešaka... Ne živim u zabludi kada sam sama u pitanju...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  12. #27

    Odgovor: Kritika ili samokritika?

    Mene je timski posao naučio kako se kritikuje i kako se prima kritika. Daleko od toga da su ljudi imuni na negativne komentare, pa i ja, naravno, ali plodnost kvalitetnog sagledavanja kritike se posle ogleda u našoj odluci da zaista kod sebe nešto promenimo, popravimo... Teško je sujetu frknuti pod noge, baš teško... Ali ako se na prvo mesto stavi razum, neko kolektivno dobro, a samim tim i lični uspeh ili učinak, vredno je poraditi na tome. Nije lako ni izabrati pogodan trenutak, mesto i način za kritiku. Ukoliko smo mi naprasni i direktni kritičari, tako će nam se uglavnom i vratiti, a ako stvari argumentujemo i pri tom se vidi i realna potreba za kritikom, ona će najverovatnije biti uvažena, i na taj način nama uzvraćena. Uvek sam za miran ton i logiku, iako se kod mene na poslu sve servira bez uvijanja i maženja. Svi zavisimo jedni od drugih, pa je to valjda i nužno...
    Privatno sam najosetljivija kad mi neko kritikuje dete, muža, ili mene u vezi s njima. Način života je samo moja stvar, i tu ne volim da mi se soli...
    Vrag odneo šnalu...

  13. #28

    Odgovor: Kritika ili samokritika?

    Samokritična sam. Kada ostanem sama sa sobom, zasučem rukave i trudim se sebi da priznam sve gde mislim da sam pogrešila. Ne vredi lagati sebe, ako ću da samu sebe lažem od toga vajde nema i nikada neću naučiti lekciju.
    Kritiku uvek prihvatam od prijatelja za koje sam sigurna da mi te kritike ne upućuju iz loše namere, nego upravo iz dobre. Jer ma koliko ja pokušavala da sebe kritikujem ipak neke stvari se sa strane bolje vide.
    Dobronamerno mišljenje uvek mogu saslušati što ne znači da će mi uvek i prijati.
    Kakve su vam misli, takav vam je ivot.

  14. #29

    Odgovor: Kritika ili samokritika?

    samokritična sam taman koliko treba..ni previše, ni premalo..

    tudje kritike mi ne znače mnogo jer sama znam svoje mane i greške, ne mora niko na to da mi skreće pažnju..ni ja ne kritikujem i ne solim pamet drugima..umem samo da se našalim i kroz šalu skrenem pažnju na neke stvari, a to često više upali od kritike..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  15. #30

    Odgovor: Kritika ili samokritika?

    ne volim kad me kritikuju, niti volim da upucujem kritike.. neka svako gleda u svoj noksir i mirna Backa..
    ja cu kritiku da shvatim kao atak na moj ego i to je to naravno, ne sad bas bukvalno da me niko nikad ne kritikuje, neko guranje napred i pomoc (samo ako je trazim, ne volim da mi se trpaju sa pomoci), konstruktivna kritika koja moze da podigne.. ali od toga nista vise, ja cu cak i slobodniju konstruktivnu kritiku da shvatim licno isto tako, ne moze da me kritikuje svako mali broj osoba moze da kaze da ima taj luksuz da mi da sugestiju.. ne kritiku..
    eto, jedino gde bih kritiku dopustila je posao, jer tu ne delujem sama i radim za kolektivno dobro.. a sve ostalo, tipa odeca, nacin zivota, koliko cu da popijem ili pojedem, sminkanje.. brate, zajebi.. moj nacin zivota je moja stvar, a tebi ako se ne dopada, komotno mozes da izvadis praziluk iz dupeta i da odes..
    a bas zbog toga ni ne kritikujem.. ne volim da lajem, osim ako me neko pita za iskreno misljenje, reci cu ga.. ali ovako, da se ja samoinicijativno upustam u neko kritikovanje, to ne radim.. naravno, tracarenje nije kritikovanje
    delujem sama, razmisljam sama, dovoljno sam odgovorna da mogu da preuzmem odgovrnost za svoje postupke.. pa ne volim da mi se neko mesa u rabotu
    samokritika mi je zesca.. sama sam sebi najgori neprijatelj
    Krek, krek.. Ne gudra

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kritika
    Autor lenjivica u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 18.09.2013, 20:33
  2. Kritika
    Autor Najgora u forumu Ljubav
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 06.06.2011, 23:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •