Zivot je apsurd
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 42
  1. #1

    Zivot je apsurd

    Zivot je greska, apsurd, "uravnotezeni haos". Anomalija nastala na granici dva univerzuma: haosa i harmonije. Niti pipada jednom ni drugom, a ne moze niti bez prvoga ni bez drugog. Nista uzviseno, nista bozansko tu ne postoji. Zasad samo mozemo filozofirati o tome, ali uzdam se u nauku. Jednoga dana ce sve biti do detalja razjasnjeno.
    Poruku je izmenio Papak, 06.10.2006 u 03:18
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  2. #2

    Odgovor: Zivot je apsurd

    E papak papak...
    Život treba živeti nekako, ili najbolje što znamo, disati dok se to može (vidim ti nemaš problema sa tim ) Ne treba se objašnjavati ni analizirati, bojim se da sve filozofije nauke i religije ujedinjene zajedno ne mogu doneti nikakve novosti. Mali smo mi previše da bismo razumeli ono što nam se dešava. U nekoj od vrlih nauka kaže se da sve ima smisla dok je u haosu, daleko od ravnoteže, onog momenta kada se uđe u ravnotežu nema nas više...

  3. #3

    Odgovor: Zivot je apsurd

    Citat Papak kaže:
    Zivot je greska, apsurd, "uravnotezeni haos". Anomalija nastala na granici dva univerzuma: haosa i harmonije. Niti pipada jednom ni drugom, a ne moze niti bez prvoga ni bez drugog. Nista uzviseno, nista bozansko tu ne postoji. Zasad samo mozemo filozofirati o tome, ali uzdam se u nauku. Jednoga dana ce sve biti do detalja razjasnjeno.

    zivot nije ni greshka, nit' apsurd.. zivot je onakav kakvog ga lichno dozivljavamo.. razlicita iskustva oblikuju razlicita misljenja i razlicit dozivljaj prirode i okoline koja nas okruzuje.. za nekog je zivot mozda apsurd, za drugog je nesto drugo.. da li je zivot na granici xaosa i xarmonije, verovatno jeste.. ne bi bio zanimljiv da je samo jedno ili drugo zivot je uzivshen onoliko koliko ga mi sami dignemo u nebesa i bozanski je onoliko koliko ga mi sami takvim uradimo.. svako svoj zivot stvori prema svoji zeljama, teznjama i ciljevima..

    ti se pouzdas u nauku, ja se pouzdam u filozofiju.. mislim da je tesko moguce da ce nauka naci odgovore na bas sve sto do sad jos nije odgovoreno.. ako nauka reshi sve zemaljske enigme, sta ce onda nama jadnim filozofima ostati?? necemo vise imati o cemu filzofiramo nasi zivoti ce onda udju u stanje neuravnotezenosti.. harmonija ce predje u xaos.. i sta onda?
    moomoo meee jooouu

  4. #4

    Odgovor: Zivot je apsurd

    Dragi moj Krle. Ne nastojim ja objasniti svrhu zivota sa stanovista subjektivnog osjecaja zadovoljstva ili nezadovoljstva istim. Ne interesuju me subjektivna misljenja oblikovana iskustvom, sticajima okolnosti, sudbinom. Pokusao sam dotaci se "zivota" kao globalnog, univerzalnog fenomena odrzivog kao takvog neovisno od necije smrti, rodjenja, okoline, prirode, srece, ljubavi, tuge, misljenja... Zivot kao takav je moguc samo na granici i samo tu je odrzhiv. Ili je mozhda Euridika u pravu; nema smisla sve ovo analizirati i objashnjavati. Kuzhish
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  5. #5

    Odgovor: Zivot je apsurd

    ma kuzzim te ja ba

    negoo, deder da ja tebi kazzem da zzivot nije nista do individualna stvar.. znaci meshavina iskustva i licne perspektive.. tesko je posmatrati zivot iz nekog neutralnog coska.. posto je covek, nazalost, ograniceno bice, i obicno uzima sve zdravo za gotovo.. teshko mu je uzdici se iznad ochitog i potrazziti skriveno.. kao sto je to i Dzonatan uradio rekoh teshko, sto ne znaci da je i nemoguce

    mozda mozemo da kazemo da kao globalni, univerzalni fenomen zzivot jeste sastavljan od dve strane, sto ti rece 'uravnotezzenog xaosa' (ili je mozda opet haosna ravnoteza?).. upravo da bi na nekom individualnom nivou mogli da biramo ocemo xaos ili ravnotezu.. neovisno o individualcima, da zivot je uvek tu.. sad, kako cemo definishemo zzivot, opet je individualna stvar.. ili mozzda mozemo da se dogovorimo, pa da slozimo neku kosmotsko-generalno-univerzalnu teoriju o tome sta je zapravo zzivot!?
    moomoo meee jooouu

  6. #6

    Odgovor: Zivot je apsurd

    Zivot je kao grip... ima pozitivne i negativne strane... Kad imas grip nesretan si jer si bolestan, boli te glava, kasljes, imas T, ali pozitivna strana je sto recimo ne moras u skolu ili na posao.

    No kao i grip zivot je neizbezan i mora da se preboli... Grip traje 7 dana a zivot 70 godina...

  7. #7

    Odgovor: Zivot je apsurd

    Ne,nikako.
    Zivot je jedan i tu nema
    mesta za eksperimentisanje.
    Isto tako,zivot je nesto licno i
    kako ga organizujes tako ces
    i proziveti vek!
    nomen est omen

  8. #8

    Odgovor: Zivot je apsurd

    Zivot je ogromna sreca, Bozji dar, harmonija lepote i stabilnosti, i pakao stihije.
    Zasto sreca, pa pomislite prvo, koliko je spermatozoida jurisalo, ili otislo u prazno,
    a bas mi smo imali tu srecu da drpimo jajnu celiju, i nastanemo mi.
    Kad god pomislimo da je zivot nistavan i sita, setimo se te pocetnicke srece.
    A, ako pomislimo da smo veliki, vazni, i markantni, legnimo na ledja i pogledajmo nocno zvezdano nebo, pomislimo,kako bi tu svoju krupnocu, velicinu ucrtali na ukupnoj karti Univerzuma!?

  9. #9

  10. #10

    Odgovor: Zivot je apsurd

    Ponekad izgleda apsurdno,onda stavi naocare ili ih skini, videces drugacije...
    No me toques

  11. #11

    Odgovor: Zivot je apsurd

    Dve predamnom staze stoje:
    Jedna s cvećem,
    Druga s trnjem.
    Gvozdene su noge moje,
    Idem trnju da se vinem!!!

    Nek po cveću
    Žene gaze,
    Kojima je noga meka,
    A trnje je za čoveka,
    Za čoveka, ....za Čoveka!


    Zivot nikako nije apsurd , a kao takvog, i kao grešku mogu ga videti samo kukavice koje staju čim vide i najmanji trnić na životnoj stazi. Ne budite pesimisti, i kukavice-naučite se živeti, voleti i ceniti to što imate. Budite jaki, imajte čelične noge, i gazite usiljenim maršom kroz njega, i ne dozvolite da on gazi vas.


    PS: Ko razume-shvatiće (izvinjavam se ako sam malo odstupio od teme)
    ...................

  12. #12

    Odgovor: Zivot je apsurd

    za nekoga je zivot pravi apsurd, apsurd jer je on tako odlucio , iz zivota treba uzeti maksimum svaki dan jer se nezna kraj puta ,iz maksimuma uzmi samo pozitivno a negativne stvari prepustite komsiji apsurdu .

  13. #13

    Odgovor: Zivot je apsurd

    Život je crtica između dva datuma...

  14. #14

    Odgovor: Zivot je apsurd

    Zivot je nekad zut, nekad zut, nekad siv
    Zivot je, kad si ziv...


    Bas tako, zivot nije uvek pravican, nije uvek fer, ne mazi nas uvek ali je zivot blagodet koji se treba proziveti toliko kvalitetno koliko to umemo i znamo...neki nemaju tu priliku, nazalost...nemaju priliku cak ni da osete kako je to ziveti...zato treba ceniti svaku sekundu, minut, nedelju, godinu i potruditi se da doprinesemo svetu jer smo mi svi veliki i znacajni sa svojim malim zivoticima, koliko bitni mi zelimo biti za okolinu, za svet...
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari

  15. #15

    Odgovor: Zivot je apsurd

    'Možda je haos zapravo red koji još uvek dovoljno ne poznajemo?',zapitao se Henri Miler.Život nije sam po sebi 'božanki,uzvišen' itd.Mi smo ti koji mu dajemo jedan od mogućih odgovora,mi mu pružamo,pozajmljujemonešto od onog smisla koji smo sami stvorili i održali u svetu sopstvenih zabluda o sreći,o dostizanju te sreće koja je naravno idealna.Ne mislim da će nauka biti ikada u stanju da da odgovor na pitanje da li je život apsurdan,ili ne i šta jeste život uopšte.Još jednom ću spomenuti Henrija Milera,zapravo naslov jedne od njegovih knjiga 'Mudrost srca',Miler je srce preporučio kao izvor mudrosti.Možda bismo njime trebali da pokušamo da dokučimo život?

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zivot bez muzike?
    Autor kissigirl u forumu Muzika
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 17.01.2013, 23:23
  2. Isus put, istina i zivot
    Autor ispravka u forumu Religija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 18.06.2012, 21:37
  3. Zivot Svetog Save
    Autor CIKOM u forumu Religija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 11.07.2011, 12:24
  4. Prirodan zivot ?
    Autor DzuPiter u forumu Filozofija
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 10.01.2009, 18:41
  5. Zivot kao dokaz predodredjenosti
    Autor DzuPiter u forumu Filozofija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.01.2009, 12:06

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •