Neplodnost
Prikaz rezultata 1 do 14 od ukupno 14

Tema: Neplodnost

  1. #1

    07 Neplodnost

    caos svima,
    vidim da nema nigde ove teme a pretpostavljam da i ovde ima ljudi sa slicnim problemom. ja sam dosla iz bg u ns i cekam vasa iskustva na ovu temu.
    pozdravcic

  2. #2

    Odgovor: Neplodnost

    da li ima nekoga da je konkurisao za besplatnu vto?

  3. #3

    Odgovor: Neplodnost

    U braku vec 15g.U ordinacijama 14g.Prolazeci kroz sve ovo,apsolvirali sve moguce probleme,nedostatke,bolesti i manjkavosti.Dve preozbiljne vantelesne,milion i po inseminacija,dva slepera lekova i inekcija,tri narodne banke para i NISTA.Nema stida ni ustrucavanja na tu temu.Pomazemo svima i svuda ko mora na taj nacin da dodje do najveceg blaga na planeti-DECE.Posebno mi je drago sto postoji ova tema.Vise od godinu dana je (daj Boze) pauza,sto zbog zivaca,a sto zbog para.Stojim na raspolaganju.Konkretno mislim na savete,telefone,itd...
    Poruku je izmenio jega, 29.11.2006 u 21:37 Razlog: nedvosmislenost
    Nije kriv onaj sto dobije-kriv je onaj koji deli!!!

  4. #4

    Odgovor: Neplodnost

    Ako neko ima osetljive jajnike i ima redovne upale jajnika,ciste na jajnicima, i problema sa bakterijama, da li ima sanse da bude neplodan? Zanima me pored genetske predispozicije sta jos (koje bolesti) mogu izazvati neplodnost kod zena? A koje bolesti izazivaju neplodnost kod muskaraca?

  5. #5

    Odgovor: Neplodnost

    Upala jajnika nema nikakve veze sa tim. Možeš ostati u drugom stanju i pod upalom. Česte upale ne valjaju jer mogu preći u hronične, a od njih se dalje upala lako proširi i popne čak i na trbušnu maramicu. A takvu žurku ne bih poželela nikome. Zato, ako imaš česte upale, često se viđaj sa svojim ginekologom Takođe, možeš ostati trudna i sa samo jednim jajnikom na primer. Moja tetka rodila dvoje Ciste najčešće same pucaju i najčešće nisu uzrok neplodnosti, ali jeste neprohodnost jajnika. Ozbiljne polne bolesti, ozbiljne infekcije i bakterije (Chlamydia - a prenosi se kako hoćeš, pa čak i oralnim sexom ) i dosta onih koje se zanemaruju i ne leče, ureaplazma kod muškaraca i endometrioza kod žena, poremećeni hormoni, sve to može da bude uzrok neplodnosti. Sve ovo isto + način života (alkohol, cigarete, droga i sve ostalo) može da dovede i do neplodnosti kod muškarca, jer sve to utiče i na broj i na pokretljivost spermatozoida.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #6

    Odgovor: Neplodnost

    Ovo sto cu napisati nije pokriveno strucnom terminilogijom,ali...da neduzim.Kao dete sam prelezao zauske,razne boginje i ko zna sta sve sto nosi visoke temperature.Bavio sam se sportom (plivanjem) i vecito bio u hladnoj vodi,sto je moj krvotok nateralo da se brani u osetljivim oblastima.Za neverovati koliko malo povisena temperatura (0,5 stepena)moze da uspori "punoglavce", deformise im oblik i utice na usadjenu funkciju.Naravno tu je neudobna odeca,preterano konzumiranje alkohola,duvana,pa cak i gaziranih pica (obratiti paznju na gas kojim su pica gazirana).Ovo je samo mali,malecki deo onog na sta se obraca paznja kad se naidje na probleme.A sto se tice zena...Samo jednom u 10 meseci je zena 100% spremna na oplodnju.Sve ostalo je stvar kondicije u plodnim danima.Navescu primer svoje supruge koji je samo jedan od 1000 razloga za neplodnost.Posle mnogo godina lecenja ,produvavanja,hormonskih terapija,otkrili smo da je ona savrseno zdrava,ja doteran do supermena,a opet nista.Izvadjena krv,radjena su ispitivanja na antitela i...Savrseno zdrav odbrambeni mehanizam.Tako zdrav i cvrst organizam nije moglo bas nista da "zagadi".Ta tako"potrebna zona" je sigurnija od svih kontra ceptivnih sredstava.Jedina sansa je kvalitetna vantelesna oplodnja(20-25% uspesnosti) da bi se izbeglo to "minsko polje".
    Sto se tice genetike: samo jedan od primera je visak muskih hormona kod zena i obrnuto.Dobro je uraditi i genetsku sliku,zbog mnogo drugih stvari.
    Sada sam vec umoran,ali obecavam jos mnogo primera,za vikend (nedelja 90%).
    Nije kriv onaj sto dobije-kriv je onaj koji deli!!!

  7. #7

    Odgovor: Neplodnost

    Endometrioza moze da izazove neplodnost.

    Endometrioza (Endometriosis) je oboljenje koje karakteriše pojava i usađivanje djelova sluzokože materice (endometrijuma) izvan svog mjesta, odnosno izvan materične šupljine. Bolest je vezana za generativnu dob žene, i ono nastaje i opstaje dok traje funkcija jajnika, ne javlja se prije puberteta, a novi slučajevi ne nastaju nakon menopauze. Žarišta endometrioze reaguju na hormone jajnika, na njoj se odigravaju ciklične promjene kao i na sluzokoži materice. Dijeli se na unutrašnju i spoljašnju.

    Unutrašnja endometrioza materice (endometriosis interna uteri) nastaje iz bazalnog sloja sluzokože materice koji urasta u mišićni deo zida. Urastanje može biti difuzno ili u vidu čvorića. Simptomi su: sekundarno bolne menstruacije, pojačano ili produženo menstrualno krvarenje, povećanje materice. Najčešće se operišu takve pacijentkinje pod dijagnozom miomatozne materice, a tek na patohistološkom nalazu se uoči da se radi o unutrašnjoj endometriozi. Nalazi se u 25-40% žena kod kojih je izvađena materica.
    Unutrašnja endometrioza jajovoda nastaje urastanjem bazalnog sloja endometrijuma u intersticijalni deo muskulature jajovoda što dovodi do čvornovatog zadebljanja u spoju materice i jajovoda (endometriosis isthmica nodosa). Jajovodi su djelimično ili sasvim neprolazni, što dovodi do steriliteta ili vanmaterične trudnoće.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  8. #8

    Odgovor: Neplodnost

    Citat zazica kaže: Pogledaj poruku
    caos svima,
    vidim da nema nigde ove teme a pretpostavljam da i ovde ima ljudi sa slicnim problemom. ja sam dosla iz bg u ns i cekam vasa iskustva na ovu temu.
    pozdravcic
    Cao svima! Jel zna neko koliko kosta inseminacija i vantelesna oplodnja u Genezisu,a koliko u Perinatalu? I ima li neko iskustva s tim?

  9. #9

    13 Odgovor: Neplodnost

    Pozz svima, naravno i ja sam jedna od onih sa takvim problemom, ali borimo se, zar ne? Kod nas je problem u spermogramu.
    Ima li jos koga da razmenimo iskustva i caskamo malo na tu temu?

  10. #10

    Odgovor: Neplodnost

    I mi imamo isti problem. Los spermogram. Pokusavamo vec godinu dana. Zakazali smo kod urologa krajem ovog meseca. Nacitala sam se na internetu o ovome da me glava boli. Prestala sam da pusim ali dragi nije pa me to sad najvise brine. Kljukam ga medom, kostunjavim vocem i maticnim mlecom dok urolog ne prepise lekove. I dalje se nadam svaki mesec...

  11. #11

    Odgovor: Neplodnost

    Citat Andzi kaže: Pogledaj poruku
    Cao svima! Jel zna neko koliko kosta inseminacija i vantelesna oplodnja u Genezisu,a koliko u Perinatalu? I ima li neko iskustva s tim?
    Genezis ima korektne cene. Vec dugo idem na preglede kod njih, jer zaista su profesionalni i koliko sam upoznata jedini u NS su kao privatna klinika dobili dozvolu da u okviru programa besplatne oplodnje obavljaju istu... Takodje u Genezisu je strucni saradnik Kopitovicka a ona je u vodecem timu za vestacku oplodnju u NS...

  12. #12

    Odgovor: Neplodnost

    Pozdav svima.
    Vidim da se ovde prica o meni zanimljivoj temi,pa cu i ja da podelim svoje iskustvo sa vama.Drago mi je da se radi o Novom Sadu posto mozemo da se konsultujemo sto se lekara tice.Naime mm i ja radimo na drugom detetu 3 godine(imamo sina od 6 godina) ,da bi konacno prosle godine moj doktor predlozio da mm uradi spermogram.Spermogram je bio katastrofalan-samo 2miliona sp.u ml.Nakon toga mm krece kod urologa ali ubrzo saznajemo za neke cajeve koji su pomogli muzu moje koleginice,(caj od crvenog zdravca)i on prekida odlazak kod urologa i prelazi na cajeve.Nakon 5 meseci spermogram mu se popravio na 27 miliona,ali to jos uvek nije dovoljno za prirodno zacece.Pre dva meseca smo radili inseminaciju kod dr.Todorovica i nije uspela(inseminacija kosta 250 evra i 3-4 ultrazvuka 12.000din). U Genezisu je oko 300evra.Sto se mog zdravstvenog stanja tice,nikad nisam imala nikakvih tegoba,imam zavaljenu matericu ali to nije bio problem kod zaceca prvog deteta.Prosle nedelje sam konacno promenila lekara i krenula na detaljne analize.Uradjen mi je papa test,bris i hlamidija, u ponedeljak imam zakazano za 9h ultrazvuk i i planiram da uradim"produvavanje jajovoda".Mm ide sutra da uradi spermogram posto je dr.rekao da donesem rezultate spermograma.Ako neko ima pitanja sto se tice spermograma moze slobodno da pita,mislim da sam za ovih godinu dana apsolvirala tu temu.

  13. #13

    Odgovor: Neplodnost

    evo da vam ja iznesem nase iskustvo

    za poboljsanje spermograma pomazu tablete PADUTIN
    mi smo ih u pocetku narucivali iz njemacke, a kasnije doneli i u privatnim apotekama kod nas. jedno pakovanje kosta oko pedeset evra. ali su jako efikasni

    takodje za probleme sa spermogramom - ako se radi o slaboj pokretljivosti- preporucuju tablete spiman.

    ali ipak za koje god da se odlucite, nemojte ih uzimati bez konsultacije sa licnim lekarom.
    inace kad se leci neko od steritlita, preporucuje se da oba bracna partnera uzimaju duze vremena, vitamin E (tokoferol) svaki dan tri put dnevno. to je t.z vitamin plodnosti, koji pomaze kod zene i muskarce za poboljsanje plodnosti.
    u prirodi najvise ga ima u bademima,ljesnjacima i orasima.


  14. #14

    Odgovor: Neplodnost

    U Rusiji je utvrdjeno da NELJUBAV utice na neplodnost.

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •