Zapažanje prilikom upoznavanja - Strana 5
Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 88
  1. #61

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Uvek se setim recenice iz filma Shop Girl,za one koji svoj konacni sud o osobi donesu u prvih deset sekundi susreta sa nekim njima nepoznatim-"Are you the kind of person that takes time to get to know, and then once you get to know them... they're fabulous? "
    Baveci se ovim cime se sad bavim,naucio sam da zakasnele ili pogresne reakcije u poslu dolaze usled moje opustenosti ili nezainteresovanosti na impulse koji dolaze od strane osobe koja ih proizvodi,najcesce musterije tako da u interakciji sa ljudima koji mi donose novac sagledavam sve aspekte njihovog karaktera i izgleda da bi proizveo najbolji moguci scenario.Biti dobar psiholog je nesto na cemu treba raditi svakodnevno jer pravilno procenjivanje i donosenje ispravne odluke zavisi od tog prvog susreta sa nepoznatom osobom,kako u poslovnom tako i u privatnom zivotu.Mada tu uvek postoji faktor nepredvidljivosti koji je deo karaktera svake jedinke pa tako dolazimo na pocetak zacaranog kruga.
    Poruku je izmenio euridika, 26.08.2008 u 20:08 Razlog: greškica
    Not all treasure is silver and gold, mate.

  2. #62

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    pa sve koliko moze pri prvom upoznavanju....celokupan utisak nista pojedinacno.mada se i lepo predstavljanje da uvezbati pa postoji puno pozera
    Najveca vlast je vladati sobom.

  3. #63

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Volim upoznati spontane osobe, one koje bez obzira na okolinu i situaciju predstave vedro i sa osmijehom i kojima jednostavno cijelo drzanje odise iskrenoscu. Ne volim ustogojene face niti one koji se prvo predstave titulom, niti one mlakog stiska ruke. Odjecu uglavnom ne primjecujem odmah jer mucim se u mislima da zapamtim ime.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  4. #64

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Nedavno cula od jednog druga da ko gleda u levo srodjen je s' lazima...a ko u desno sa istinom...

    Bas cu od sada da obratim paznju
    Budi pametan i pravi se lud

  5. #65

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Glas ... padam na duboke (muške) glasove ... na baritone
    (od piskutavih, cvrkutavih i kreštavih me odma' spopada smeh)

    Stav/Stas ... klecam na macho stav i kecher stas ...
    (ako toga nema dŽaba mu glas, odma u oceni dibiE 37 poena manje )

    Ruke ... velike ... lepe ... maljave (umereno) ... "kockaste" ...
    (one male ili duguljaste sa tankim dugim prstima me asociraju na lignju )


    ostaviću sebi mogutjnost da se setim još (po)nečega ...

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  6. #66

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Ah, da.. Zaboravila sam spomenuti da prvo što primjetim je kakav stisak ruke ima. Zatim njezin/njegov nastup prema meni i način komunikacije. Izgled mi doista nije bitan i silno sam ponosna na sebe zbog tog saznanja.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  7. #67

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Kod upoznavanja, između ostalog, nastojim da što pre zapazim kojeg je pola ta osoba i koje je seksualne orijentacije.

    Čisto da ne bude nesporazuma.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  8. #68

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Imam neverovatnu moć zapažanja i urođen skener, tako da u roku petnaestak minuta snimim sve što mi je potrebno da formiram mišeljenje o nekome, a greške su retke i zanemarljive..
    a šta prvo primetim, zavisi od osobe koju "skeniram", a to su obično one osobine koje dotična persona pokušava da sakrije..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  9. #69

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Prvo što zapazim jesu gestovi i mimika.Oni mi mnogo govore o toj osobi...mnogo više nego reči.
    Gledam uvek u oči i tako pokušavam da shvatim ko je u stvari osoba ispred mene.Što kaže Aiko-"skeniram"...a onda sledi obrada podataka u glavi.
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  10. #70

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Kod muskarca prvo primetim ruke,a kod zene kosu,tj frizuru,a ono sto je nezaobilazno kod oba pola,posto ja imam blistavo bele zube jeste kakvi su njihovi i da li se smeju i koliko je osoba komunikativna!Ne volim mutave osobe!
    Sutra je novi dan!

  11. #71

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Posle svih forumaša koji su pisali na ovoj temi pre mene, a koji samo što nisu diplomirali psihologiju na temi " Psihoanalitički pogled na spoljašnje i unutrašnje kvalitete ličnosti krajem 20 i početkom 21 veka u Srbiji", teško je napisati nešto novo ali...

    Prilikom upoznavanja uvek obratim pažnju na način na koji se započinje i vodi razgovor, na izbor tema razgovora, koliko nam se stavovi poklapaju u pogledima na sve što nas okružuje ali i deli.... Tokom tog razgovora obratim pažnju na ruke drugog učesnika u upoznavanju, nokte na njima, osmeh (šta ga zasmejava i kako se smeje), pogled, urednost, kakvu i koliko čistu obuću nosi.... I tako, kockica po kockica stvara se sud o liku ali to često nije dovoljno da se shvati ko je kakav.
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  12. #72

    Odgovor: Zapažanje

    ruke..stisak iste..
    stav i glas...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  13. #73

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Izem ti nogicu, pa ja ne smem nikoga od vas upoznati Slabo zapažam, ništa skoro. Ime jedva zapamtim. Ali, ima nešto u svakom čoveku, nešto što mi kaže kakva je to osoba, neko 6. čulo, jbm li ga Mislim da se do sada nisam prevario u proceni osobina ličnosti... Ali ovo, noge, zubi, cipele, ruke... ne pratim ja to samo osećaj

  14. #74

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Stvarno kad se pročita sve što je ispod napisano zapažanja su dosta kompleksna

    Večeras sam upoznala nekoliko ljudi, i kod svakog sam zapazila nešto drugo. Ne bih mogla ništa konkretno da izdvojim, mada naravno da volim kada neko ima lepe ruke ili kosu, odeću, i td. Uglavnom gledam oči i slušam šta osoba kaže. Mislim da mi glas dosta toga govori. ČAk bih verovatno mogla znati po glasu i kakve je građe ta osoba, kakvu frizuru nosi, da li se brijala jutros i kakvu kolonjsku vodu koristi.
    Sandy: I don't know if you're a detective or a pervert.
    Jeffrey: Well, that's for me to know and you to find out.

  15. #75

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Rukopis
    Ko je za jednu voznjicu

Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Oslobađanje reči
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 03.06.2014, 20:00
  2. Bežanje od kuće
    Autor Mish u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 28.09.2010, 20:00
  3. Osećanje ponosa
    Autor memento u forumu Psihologija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 17.08.2010, 01:09
  4. Vrijeđanje
    Autor little fairy u forumu Psihologija
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 13.11.2009, 10:14
  5. Da li je ovo dobar nacin upoznavanja?
    Autor bibidiBOO u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 01.10.2007, 16:11

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •