Zapažanje prilikom upoznavanja - Strana 3
Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 88
  1. #31

    12 Zapažanje prilikom upoznavanja

    ..energiju sa kojom mi osoba prilazi..
    ..pogled direktno u oci..
    ..mnogo mi je vazan stisak ruke..
    ..ako ja kao zensko mogu da stisnem ruku "muski" isto to ocekujem od osobe sa kojom se upoznavam..
    ..koliko sam samo puta iznenadila musko ili zensko sa komentarom "nemoj da te ja ucim kako se pruza ruka" ..
    ..vazno mi je kako ko izgleda ali samo do normalne granice..
    ..nevolim nikog da kritiziram jer mogu da razumem sve..
    ..da me slusa pazljivo dok pricam i postuje moje misljenje..
    ..ne podnosim brbljive, neposlusne i aljkave ljude..
    ..to zna da me dovede do ludila..
    ..onda proveravam koliko je osoba sklona humoru i dali je spremna u svakom momentu za salu..
    ..to mi je jako vazno ali zasto..
    ..kao mnogi ovde i ja imam tu manu da precujem ime..
    ..ali me nije sramota da upitam jos jednom..
    ....
    ..ako se jos setim nesto o'ma dopunjavam..
    ....


  2. #32

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Svaka nepoznata osoba kod mene ima prosecnu ocenu. Ukoliko je neko, od mojih poznanika/prijatelja, kudio/hvalio tu osobu to uopste nije uticalo na mene da joj u startu promenim ocenu. Ocenu menjam na osnovu onoga sta dozivim sa tom osobom. Ne postoji predubedjenje. Ne mogu da kazem da uopste ne uzimam u obzir te price, ali one mi sluze da obratim paznju, na te osobine licnosti, koje je taj moj prijatelj/poznanik zapazio. Cesto mi se desavalo, da je neka osoba bila "ocrnjena" od strane mojih prijatelja/poznanika, a u stvari, prema meni, uopste nije takva.
    Prvi susret, najcesce, ne rezultira nekom visokom ocenom iz bilo cega, za to je potrebno vreme.
    Ne udaram "blanko potpis" ni za koga.
    Znam, da se svako pri prvom susretu pokazuje u sto boljem svetlu, pa analogno tome, ako je kod mene u tom "boljem svetlu" zaradio negativne poene, ispada "kakav je tek onda ako je u startu ovakav". Ali ne. Ja uzimam za pravo da svako moze imati i "los dan" pa ce mozda neki drugi dan biti i pozitivniji u mojim ocima. Ne idem na prvu loptu i zato i imam ovoliko prijatelja.

    Zapazam detalje na osobi, koje odaju unutrasnju stranu licnosti.
    Cisti i negovani nokti na primer odavaju pedantnost osobe i sl.

    Uvek prilikom upoznavanja osobu gledam u oci, tako saznajem sta ona misli o meni.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  3. #33

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Jbg, najvjerojatnije što ću prvo primjetiti je urednost (higijena + odjeća) a zatim slijedi komunikacija.

    Ne znam ali ja jednostavno nemrem komunicirati s nekime tko nije baš inteligentan. Ne volim ponavljati više puta istu misao da bi druga strana skužila. Takva sam. Ne volim jer me umara jako a i nemam previše živaca. Radije ne komuniciram nego da se, s vremenom, na njih, bez razloga izderem a krivi nisu ništa.

    Jesam li loša osoba zbog toga? Nisam, zato radije izbjegavam da im ne naudim. Fitilj mi je kratak u svakom pogledu.

    Dakle, higijena, razumljivost (prosječna bar), komunikativnost, duhovitost i ono najvažnije.. Vedrina i osmijeh. Vidim li to, ovo sve prije navedeno pada u vodu čak.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  4. #34

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Verovatno prva stvar koju primetim jeste taj famozni stisak ruke, ukoliko je osećaj kao da držim ribu u ruci - ne sviđa mi se ni osoba. Odmah je povežem sa tom "ribom" i pomislim da je i kao čovek takav kakav mu je i stisak - mlitav. To je jače od mene, šta ću

    Isto tako ne volim ukoliko me sagovornik ne gleda u oči dok razgovara sa mnom

    Još jedna stvar koju primetim jeste to kakve neko ima zube ... kako neko primećuje ruke i boju očiju - ja tako primećujem zube; kakvi su i jesu li svi na broju (ili je osmeh kao raspored časova, sa sve velikim odmorom na sredini )



    Tu su još i sama pojava, smisao za humor, osmeh ... ali ove tri gorepomenute su nekako prve koje primetim.
    When life hands you lemons, ask for tequila and salt

  5. #35

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Da li mi se dopada ili ne... Prvi utisak koji me nikada, i podvlačim nikada nije prevario... Kada bih morala da opišem šta je to što mi šapuće u startu da li mi se neko dopada ili ne, ne bih umela... Možda gomila sitnih stvari koje pogled obuhvati, a mozak registruje u deliću sekunde... Stav, stisak ruke, pogled, osmeh...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  6. #36

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Zavisi kako kad,najpre osetim kakvu energiju emituje osoba koju upoznajem,To mi je glavni pokazatelj,i vodim se tim osećajem inače,izražen je kod mene.Jedne prilike devojka koju sam upoznala,reče mi da sam je skenirala,al ne od glave do pete,to mi nije važno,nego oči,tu sve piše...
    Obraćam pažnju na stvari na koje niko ne bi,prilikom upoznavanja pamtim prvi suret sa osobom,i uvek se sećam razgovora koji smo vodili,ambijenta,svega,pri prvom susretu,tako da i kod mene uglavnom važi pravilo,kakav je bio prvi utisak.

  7. #37

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Osmeh i sjaj u ocima, ruz.
    Stas, pokret, odevanje.

    Prva sekunda i pogled sa 10 metara je dovoljno da sve ovo uocim i potencijalno odlucim.
    Posle ostaje samo da uzivam u lepim detaljima ili da definitivno odbacim sansu...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #38

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    KomplJet dojam - uskladjen/neuskladjen.
    Izuzetno mi je upadljivo sve sto "strci" - bio to kicHerajski zlatni sat nekog "utegnutog" u besprekornom odelu sa sve kravatom i "kockarskim" prstenom na malom prstu, ili 5 dana star rozLe lak na noktima neke big dame sa crvenim karminom, PasHmina sHalom i nakitom od kilu zlata sto zvecka. Super high-heels na lezernom outfitu, jeFtina kravata uz skupu kosulju, kais sa inicijalima dizajMera koji se vidU iz aviona, tezak parfem u sred leta na 40°, muskarci ofarbane kose ili izvucenih pramenova koji glume autoritativne konzervativce, a lazu za godine gore od zena, losu/neprimerenu sminku, "prirodne" plavuse koje su zaboravile da im priroda nalaze farbanje svake dve nedelje, vestacke trepavice, lose uradjene hair extensions, vestacke nokte sa "sHljokicama", etc...

    Cipele, ruke i nakit - pod obavezno i obicno bas tim redom.
    Zatim skretanje pogleda.
    OndaK...glas.

    Poruku je izmenio triViALna, 06.05.2008 u 01:46 Razlog: layout...
    Never confuse movement with action.

  9. #39

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Prvo zapazanje je energija(pozitivna ili negativna), oci-pogled(sjajne, vesele, tuzne, ostre), izraz lica-mimika, drzanje tela sve to ili potvrdjuje ono sto osoba prica ili pokazuje nesigurnost, nepoverenje itd.
    Sreca je, tiho, ponavljano uzivanje

  10. #40

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Isto kao i Lilith,s tim što moram dodati i siiike,pošto to nju ne zanima...

  11. #41

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Meni prvo zapažanje je energija kojom zrači osoba sa kojom se upoznajem, pa onda stisak ruke. Te dve stvari su mi jako bitne i po tome okarakterišem i osobu.

  12. #42

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Meni je prvi utisak uglavnom i presudan, jer me do sad nije prevario.
    Veliki sam detaljista tako da prvo pogledam urednost te osobe i
    zatim stisak ruke.Stisak ruke mnogo govori o osobi,ne volim osobe
    koje pri prvom susretu ti mlitavo pruzaju ruke kao da se oprastaju
    sa zivotom.I oci, one nekad mogu biti presudan faktor,jer se u njima
    uglavnom ogleda lepota ljudske duse.To je sto se tice vizuelnog utiska,
    dok ne progovore i vrlo brzo mogu da procenim da li odgovara mom
    mentalnom sklopu ili za nju jednostavno nema mesta u mom zivotu.
    Mozda malo surovo,ali odavno sam shvatila da nemam dovoljno vremena
    da bih ga trosila na pogresne osobe.

  13. #43

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Ja sam ranije imala problem da zapamtim ime, i cesto mi je zbog toga bilo neprijatno, pa sam odlucila da poradim na sebi. Shvatila sam da sam rob skeniranja i lovac na prvi utisak, pa sam jednostavno odlucila da sve antene iskljucim dok ne posvetim paznju imenu onog koga upoznajem. U pitanju su i kultura i koncentracija. Cesto sam imala sijalice kao "ovo je u sekundi nezanimljivo", pa precujem sve, ali sam shvatila da je vrlo nekulturno bar ne ispostovati konvencije. Ako me neko bas toliko ne zanima, dacu prihvatljivo objasnjenje i zavrsiti pricu.
    Tako istrenirana, sad shvatam da se vrlo mnogo moze o osobi saznati na osnovu toga kako se predstavlja. Neko samo kaze prezime, neko puno ime i prezime, neko nadimak, neko pri tom doda i profesiju, nekad to bude uz osmeh, nekad poslovno, saljivo, ali postoje i oni koji samo promrmljaju nesto, kao da namerno ne zele da se razumeju. U tim slucajevima se ne libim da kazem da nisam razumela, ili samo upitno ponovim to sto sam cula, ma kako to zvucalo, npr. MrkoŠtrmmmć?
    Isto tako, najprijatniji osecaj kad nekog upoznajem je taj da me ta osoba gleda direktno u oci, saslusa moje ime, onda mi kaze svoje i sve to potvrdimo rukovanjem.
    Sad me sve vise nervira kad svoje bivse mane uocim na drugim ljudima, koji ne cuju moje ime, jer su zaposleni skeniranjem mog dekoltea, nogu, noktiju, ili sta vec...

  14. #44

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Osmeh i sjaj u ocima, ruz.
    Stas, pokret, odevanje.

    Prva sekunda i pogled sa 10 metara je dovoljno da sve ovo uocim i potencijalno odlucim.
    Posle ostaje samo da uzivam u lepim detaljima ili da definitivno odbacim sansu...
    Najvise uzivam u sitnim detaljima njene sminke, nakita i odevanja.
    Nagadjam koje detalje je stavila zbog mene. Divan je osecaj osetiti da snalica, otkopcano dugme, svecana boja ruza ili njene cipelice su danas izabrane u nameri da odaju dobar utisak o njoj, meni...
    Poruku je izmenio Kalina, 24.08.2008 u 18:54 Razlog: ..slovce
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  15. #45

    Odgovor: Zapažanje prilikom upoznavanja

    Nešto što sam naučio u životu je i to da prvi utisak ništa ne mora da znači o nekoj osobi. Čak i onda ako se ne varamo i u relativno visokom procentu. Uvek ostaje ona razlika do 100%. To znači da su naša zapažanja, ma čime se kod njih rukovodili, suštinski nepouzdana. Međutim, pošto smi ipak, ili hvala bogu, samo ljudi, važno je da kod tog prvog utiska nikada ne otvorimo svoja vrata širom za neku osobu, ali ni da ih nikada potpuno zatvorimo...

    Inače, taj famozni prvi utisak i ja formiram kao većina forumaša. Stisak ruke, čvrstina pogleda, osmeh, ali i ukupna urednost i uljudnost su neki reperi važni za mene. Povećavam pažnju kada upoznajem osobu koja ima sitne oči, ili tanke usne, odnosno u nečemu odskače od nekih standardnih antropoloških vrednosti, ali nemam predrasuda...

    Ipak, ne jednom sa zajebao. Bili pozitivno, bilo negativno. Malo me teši što u svom okruženju važim za najboljeg u procenama novih faca koje se pojave. Ali, sve je to relativno...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Oslobađanje reči
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 03.06.2014, 20:00
  2. Bežanje od kuće
    Autor Mish u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 28.09.2010, 20:00
  3. Osećanje ponosa
    Autor memento u forumu Psihologija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 17.08.2010, 01:09
  4. Vrijeđanje
    Autor little fairy u forumu Psihologija
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 13.11.2009, 10:14
  5. Da li je ovo dobar nacin upoznavanja?
    Autor bibidiBOO u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 01.10.2007, 16:11

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •