3D slike..
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 34

Tema: 3D slike..

  1. #1

    3D slike..

    od malena me ove 3D slike odusevljavaju.. imam mnogo tih slika i knjiiga na tu temu.. i uvek me fascinira kad 'ugledam' sliku u slici.. nekad je potrebno malo duze da se 'slika' prikaze.. sve zavisi od skoncentrisanosti.. cak i kad gledam neku sliku koju sam vec pre videla uvek se odushevim


    ljudi nazalost prebrzo odustaju od ovih slika.. a da ne stignu ni da vide sliku koja se prikaze..
    jedan okulista koji se bavi ovim stvarima je rekao:
    'Oci ne govore ljudi ono sto treba da vide, vec ljudi govore ocima ono sto treba da traze.' (Larry McDonald, Doctor of Optometry)




    kako se gleda 3D slika?

    ~ 3D slike se ne gledaju kao obicne slike.. ne gleda se njena povrsina, vec dubinu slike.. najlaksi nacin da se 'udje' u 3D dimenziju je da se gleda kroz sliku.. znaci ako se gledaju ove slike na monitoru, skoncentrishe se na gledanje recimo zida koji je iza monitora.. (ili sta god da se nalazi iza monitora).. fokusiranje nikako ne bi trebalo da bude na samo sliku i njenu povrsinu.. treba da se priblizi slici i da se skoncentrise samo na jedan detalj.. pogled treba da bude celo vreme fokusiran na tu jednu tacku.. kad se oko privikne na te 'share' ono ce samo da pronadje zeljenu sliku.. kad se 'ujde' u 3D dimenziju onda fokus ne mora da bude samo na jednom mestu, vec moze da sagleda sliku sa svih strana..
    to je onako kako bi ja objasnila gledanje 3D slika
    moomoo meee jooouu

  2. #2

  3. #3

  4. #4

  5. #5

  6. #6

  7. #7

  8. #8

  9. #9

    Odgovor: 3D slike..

    NEVEROVATNO ! BASH KAD JA HTEDOH POSTAVITI ISTU TEMU ce da ti pomognem ovde chim prije

  10. #10

    Odgovor: 3D slike..

    Joooooj sto ja volem ove slike. Imala sam i ja dosta tih slika i kolko se secam, izlazile u novinama Galaksija. kupovala sam novine samo da bi gledala ove 3d slike. (Dobro, ok su novine ) Imam i ja par ovi slika, ako ih nadjem skeniracu ih pa cu postaviti. Secam se da sam imala nekog hokejasa sa sve mrezom iza.


    Svidja mi ona ajkula, bas me iznenadila. I dinosaurus je cool. One sare i oblici (prstenoci, pravougaonici..) mi nisu puno atraktivni. Ribice su mi istripovane, potpuno su drugacije 3d nego ovako kad gledam 2d.

  11. #11

    Odgovor: 3D slike..

    Citat goldie kaže:
    Joooooj sto ja volem ove slike. Imala sam i ja dosta tih slika i kolko se secam, izlazile u novinama Galaksija. kupovala sam novine samo da bi gledala ove 3d slike. (Dobro ok su novine )

    I tiiii?

  12. #12

  13. #13

    Odgovor: 3D slike..

    Dali neko zna možda kakva je tehnologija izrade tih predivnih sličica?
    očigledno je da se radi o horizontalnom pomaku identičnih klastera ali kako se kontroliše odstupanje percepcije u Z-osi
    Već sam nekoliko puta pokušavao da napravim nešto slično ali rezultati su bili
    poražavajući. Moje 3D slike funkcionišu samo nakon konzumacije nekoliko duplih ljutih ali tada vrlo efikasno - miševi skaču po celoj sobi-


    H.R. Gieger ima nekoliko genijalnih 3D slika (to je onj ludak što je dizajnirao Aliena ) Njegove slike sam skenirao, razložio na layere i preklapao na sve moguće načine ali još nisam sasvim nadošo na štos kako da reprodukujem efekat na svojim slikama. Ako neko zna gde mogu da dođem do potrebnih podataka....

  14. #14

    Odgovor: 3D slike..

    Citat lebac kaže:
    NEVEROVATNO ! BASH KAD JA HTEDOH POSTAVITI ISTU TEMU
    mora da smo na istoj frekvencijiii

    toast and eggs
    odlichna!

    svaka chast na objasnjenju kako se 3D slike rade, al' moja malenkost te izgubila kod ono 'o cem se radi?'
    moomoo meee jooouu

  15. #15

    Odgovor: 3D slike..

    E jaaaako se me tripujes sa ovim bolesnim slikama.

    One razjapljene macke i one osakacene glave......

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sve ove slike, gde se smejes ...
    Autor bellissima u forumu Ljubav
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 16.02.2015, 09:28
  2. Stare Školske Slike
    Autor Ljubimce u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 05.05.2011, 17:39
  3. Mirisne slike
    Autor Sonja u forumu Psihologija
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 11.04.2010, 00:09
  4. Izrada rama za slike
    Autor Lady S u forumu Hobi - Uradi sam
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 12.03.2007, 02:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •