Kompromisi u vezi? - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 51
  1. #16

    Odgovor: Kompromisi u vezi?

    Kompromis je rešenje u kom svi gube...
    Sve to je dobro u ivotu ili je nezakonito ili je nemoralno ili goji.

  2. #17

    Odgovor: Kompromisi u vezi?

    ako je kompromis,kako Ja kažem , onda ok.... ako ne onda će se svadjam


    šalim se .. pa naravno da je kompromis neophodan... ali ne uvek .... nekad se mora lupiti šakom o astal !!!
    da se zna ko vozi traktor a ko otvara kapiju
    Iskustvo je ono što imaš kad ti više ne treba

  3. #18

    Odgovor: Kompromisi u vezi?

    Kompromisi i tolerancija lece vezu, ali postane li odnos mucan, zabluda je verovati da ce ljubav promeniti partnera. Nakon nekog vremena svaka ljubavna veza nailazi na poteskoce. Ljubavne leptirice koje zaljubljeni osecaju u pocetku polako zamenjuju svakodnevni problemi, koji mogu imati svojih cari, ali najcesce su uzrok razmirica i svadja. Zivot u dvoje vremenom pokazuje prave osobine ljudi koje volimo i zna se dogoditi da tolerancija popusti u trenucima sukoba interesa i misljenja.

    Da se ljubav ne bi pretvorila u vezu iz pakla, potrebno je na njoj raditi. Da je partnera moguce promeniti, pretpostavka je vecine ljudi kada stupaju u ozbiljnu vezu, racunajuci da ce vremenom stvoriti idealnog saputnika kroz zivot. Medjutim, druge nije moguce promeniti.

    Kompromisima i tolerancijom moze se uticati jedno na drugo, ali velike promene mogu biti ostvarene iskljucivo na sebi. Mnogi ostaju u mucnim vezama teseci se da ce problemi nestati sami od sebe, pod izgovorom da je ljubav dovoljna. Ljudi mogu sebe promeniti i prilagoditi partneru ako imaju dovoljno motivacije. Nerealna ocekivanja mogu doneti nova razocaranja, tako da sam sklon verovanju da metodama malih koraka mozemo pronaci put ka donosenju svih velikih odluka.
    nomen est omen

  4. #19

    Odgovor: Kompromisi u vezi?

    Za uspesnost veze nije potrebna samo ljubav, vec su najbitniji postovanje i obostrano cinjenje kompromisa. Sigurno ste mnogo puta culi onu frazu da ljubav brzo prodje, a ono sto ostaje to treba da bude postovanje. Ja sam se uvek pitala, pa zasto se onda udajemo ili zenimo ako ce sve to da prodje, ali eto, ako nista drugo takav je obicaj. To nam govore stariji, iskusniji, oni koji su se pridrzavali kompromisa i oni koji su to izgubili, a ipak su znali sta treba ciniti da ne dodje do gubitka. Neko kompromise dozivljava kao ponizenje, kao popustanje, kao kompromitovanje...On misli da ja treba da spremam rucak zato sto sam zensko, a ja bih mu oci izvadila na takav komentar... U ovakvim slucajevima definitvno ne moze da bude kompromisa..nikada...nemojte da se zavaravate... ovde je ocigledno rec o potpuno razlicitim sistemima vrednosti...Ali ako njih dvoje pricaju o tome sta na primer, napraviti za rucak, pa ona kaze da je to super, ali da ona ne moze ucestvovati danas u spremanju rucka jer će biti do kasno na poslu, a on na to kaze da nije problem, da ce on da spremi danas isti... eee to je vec druga prica...

    Citat Lady S kaže: Pogledaj poruku
    Baš sam večeras imala jednu mini raspravu sa jednim ženskim primerkom koji već godinu dana živi sa momkom, a i dalje ne zna za kompromise u vezi... i pokušavala sam da joj objasnim koliko su oni zapravo važni. Takođe, pokušala sam da joj objasnim i razliku između kompromisnog rešenja i gaženja po svojoj ličnosti... a razlika itekako postoji. Popusti nekada kada tebi nije toliko važno, a partneru možda baš tada znači da bude po njegovom, a nekada će i partner popustiti kada je tebi do nečega izuzetno stalo, a on se možda ne slaže. Balansiraj kada god je to moguće, jer ma koliko sličnu osobu tražio, svi smo mi itekako različiti i retko će dvoje ljudi biti jednako zadovoljni jednim rešenjem.

    Kompromisi imaju granice, a granice postavljamo mi sami...


    Citat Mater Vetru kaže: Pogledaj poruku
    Jako su bitni, to je svima jasno i super funkcionišu u teoriji. Čini mi se da je najteže upravo postaviti te granice, igrati tu, na "ničijoj zemlji", dozvoliti boravak na svojoj i prijatno se osećati na tuđoj teritoriji. I da pritom ne bude bitno čiji tim pobeđuje. Još je teže shvatiti da ste u istom timu u jeku utakmice. Jbt, ala lupam. Enivej, ako je iko prozreo moju alegoriju, .

    Divim se onima koji primenjuju kompromise u svakodnevnom životu i to rade iskreno, bez skrivenih namera. Nisam od tih, razmažena sam i sebična. Mada, primećujem neke znake poboljšanja u poslednje vreme. Iskrena ljubav čini čuda...

  5. #20

    Odgovor: Kompromisi u vezi?

    Netreba da menjate partnera ni njegove navike , ostavite mu njegov zivot da vodi kako ga je vodio i pre nego sto je vas upoznao , ali i vama on treba da isto to uradi . ali treba da se oboje uklopite u dodatak vase veze a to su zacini koji dolaze sa vencanjem , ako pogodite dozu pikantnosti nasli ste recept za dug i sretan brak , ako niste nece vas spasiti ni sto kompromisa . dva braka iza sebe , treci je onaj pravi . mi se postujemo vise nego sto se volimo . jer to je ono sto ostaje , ljubav je prolazna stanica godisnjeg doba

  6. #21

    Odgovor: Kompromisi u vezi?

    Citat JasnaBGD kaže: Pogledaj poruku
    Kompromis je neophodan uopšte u odnosima medju ljudima. U vezi, takodje. Medjutim, ako, čineći kompromise, poništavamo sopstvenu ličnost - onda kompromis postaje besmislen, jer gubimo sebe same. Potrebno je naći pravu meru, potrebno je ići jedno drugom u susret, a ne nipodaštavati onog sa kim delimo život, ili dozvoljavati da sami budemo zgaženi...

    slazem se da treba ciniti kompromis,
    ali se to mora desiti sa obe strane ,
    sta vredi da jedna osoba drzi samo svoje,a druga podpada pod uticaj,gubi licnost i vise nezna koje u stvari.
    sreca je kada pored sebe imas voljene osobe

  7. #22

    05 Odgovor: Kompromisi u vezi?

    " Ko ima novac on pravi pravila"
    dakle kakav ...k.pravila,kompromis.)

  8. #23

    Odgovor: Kompromisi u vezi?

    Veza moze biti jako-jako lepa, ali da bi takva i opstala i funkcionisala i dalje lepo, javlja se potreba za kompromisima. Nekad popusti jedno, drugi put drugo, i to tako funkcionise kod normalnih ljudi, i srecnih parova. Problem nastaje kad jedno postane toliko istripovano da stalno zeli da je ono u pravu, i da nikad nece da pristane na kompromis. Svakako da tu ima i granica, popusta se na manjim stvarima, i one mogu da se i progledaju i kroz prste , ali vaznije stvari zahtevaju saradnju oba partnera, i ne mogu se tek tako odbaciti, vec se nuzno moraju iznaci kompromisi, ili ste u suprutnom u velikoj nevolji. Kompromis treba da bude najbolje resenje za oboje, i da sluzi ucvrscivanju veze i saradnje medju partnerima. Ako li pak pristajete na vezu bez kompromisa, onda je to kako Lilit kaze sado-mazo kombinacija.
    ...................

  9. #24

    Odgovor: Kompromisi u vezi?

    Citat piquer kaže: Pogledaj poruku
    " Ko ima novac on pravi pravila"
    dakle kakav ...k.pravila,kompromis.)

    Da mi je samo znati odakle ti ova misao, da se u ljubavi, vezi sve vrti oko novca i da je novac presudan za to da nesto funkcionise, pogotovo stvari koje su vezane za emocije.
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari

  10. #25

    Odgovor: Kompromisi u vezi?

    Kad se vole ljude nema potrebe od kompromis ali ima i veze koja od samog pocetka a ja mislim da jedna strana dominira tad se pojave kompromis ali ta veza za mene nije veza i vazi to pravilo ako ne prihvatas ono ili ovo zbogom so zdravje.Ali kad si u brak tad delis obaveze ali kad jedna strana je jaca tad postoje kompromis i tad da opstane brak treba da kazes amin.To je to.

  11. #26

    Odgovor: Kompromisi u vezi?

    kompromisi su neophodni... ne bi ni bilo zanimljivo da je uvek sve po mom...


    I'm not evil.... I'm just up to no-good...

  12. #27

    Odgovor: Kompromisi u vezi?

    ...kompromis je neophodan u vezi ali je vazno imati granicu i u trazenju i u ocekivanju jer bez granice kompromis prerasta u preterivanje, nametanje i neminovno rasprave i svadje...
    ... bilo bi jako dosadno a i prilicno mi je nezamislivo da zivim sa osobom koja odobrava svaku moju misao i ispunjava svaku zelju , a ukoliko bi neko od mene ocekivao tako nesto definitivno ne bi bili u vezi ....
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  13. #28

    Odgovor: Kompromisi u vezi?

    Bez kompromisa nema nicega u vezi!!!Nema kvalitetne veze!!!

  14. #29

    Odgovor: Kompromisi u vezi?

    Uvek ...
    Dok je onako kako ja kazem ...
    U potrazi za sobom, pronasao sam nesto mnogo lepse ...

  15. #30

    Odgovor: Kompromisi u vezi?

    bez kompromisa nema ni veze
    Sta se nalazi iza nas i sta se nalazi ispred nas su male stvari u odnosu na ono sta se nalazi u nama!

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Istina u vezi
    Autor sanjivica u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 28.06.2021, 22:25
  2. Da li ste u vezi?
    Autor Necromancer u forumu Ljubav
    Odgovora: 195
    Poslednja poruka: 07.09.2015, 17:43
  3. Pitanja u vezi zdravlja
    Autor ZOE u forumu Zdravlje
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 12.07.2010, 11:16
  4. Prećutkivanje u vezi
    Autor Lady S u forumu Ljubav
    Odgovora: 79
    Poslednja poruka: 18.01.2010, 21:29
  5. Kakvi smo u ljubavnoj vezi?
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 30.07.2009, 15:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •