Kompromisi u vezi?
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 51
  1. #1

    Kompromisi u vezi?

    Koliko su u vezi važni kompromisi. Imaju li granice?
    Poruku je izmenio Goga, 02.10.2008 u 03:47

  2. #2

    Odgovor: Kompromisi u vezi...

    Jako su bitni, to je svima jasno i super funkcionišu u teoriji. Čini mi se da je najteže upravo postaviti te granice, igrati tu, na "ničijoj zemlji", dozvoliti boravak na svojoj i prijatno se osećati na tuđoj teritoriji. I da pritom ne bude bitno čiji tim pobeđuje. Još je teže shvatiti da ste u istom timu u jeku utakmice. Jbt, ala lupam. Enivej, ako je iko prozreo moju alegoriju, .

    Divim se onima koji primenjuju kompromise u svakodnevnom životu i to rade iskreno, bez skrivenih namera. Nisam od tih, razmažena sam i sebična. Mada, primećujem neke znake poboljšanja u poslednje vreme. Iskrena ljubav čini čuda...
    "Toliko je bilo u zivotu stvari kojih smo se bojali. A nije trebalo.
    Trebalo je ziveti. "

  3. #3

    Odgovor: Kompromisi u vezi...

    Baš sam večeras imala jednu mini raspravu sa jednim ženskim primerkom koji već godinu dana živi sa momkom, a i dalje ne zna za kompromise u vezi... i pokušavala sam da joj objasnim koliko su oni zapravo važni. Takođe, pokušala sam da joj objasnim i razliku između kompromisnog rešenja i gaženja po svojoj ličnosti... a razlika itekako postoji. Popusti nekada kada tebi nije toliko važno, a partneru možda baš tada znači da bude po njegovom, a nekada će i partner popustiti kada je tebi do nečega izuzetno stalo, a on se možda ne slaže. Balansiraj kada god je to moguće, jer ma koliko sličnu osobu tražio, svi smo mi itekako različiti i retko će dvoje ljudi biti jednako zadovoljni jednim rešenjem.

    Kompromisi imaju granice, a granice postavljamo mi sami...

  4. #4

    Odgovor: Kompromisi u vezi...

    Kompromisi su mogući samo onda kada imamo dodirnih tačaka...
    nikako onda kada on glada belo, ja gledam crno...
    a sivog ni u najavi...

    Ukoliko vezano za kamen spoticanja postoji neka tačka preklapanja,
    postoji i mogućnost daljeg razgovora i dogovora...
    manjeg ili većeg stepena popuštanja...

    Nije mi teško da popustim,
    nisam sujetna (baš toliko ) da moram uvek da budem u pravu..
    ali ima nekih stvari koje ulaze u grupu onih čvrstih životnih principa,
    gde zaista nema prostora za pregovore...

    verovatno se zato trudim da pronađem muškarca čija se razmišljanja u tom delu (bazičnom) podudaraju sa mojim

    e onda..mož' da radi dalje šta mu volja
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  5. #5

    Kompromisi u vezi?

    Odgovarajući na temu o posesivnosti zapitala sam se koliko to ima veze sa kompromisom. Evo zašto:
    neke moje prijateljice u ovim našim godinama još uvek same tj. nisu udate a nemaju ni dečka. Posmatraju nas koje smo udate i imamo decu sa malom dozom ljubomore. Sve su nešto u fazonu "pa ti si se skrasila a gde ja da nadjem dečka u ovim godinama ". I onda kada ih nadju počinju natezalice "on radi ovo" ili "ne radi ono"...bla...bla...
    E onda se postavlja pitanje gde je granica.Da li su spremne da malo pomere granice posesivnosti, da ponekad progutaju sujetu i budu za kompromis.Zar može npr. jedan brak da opstane bez dogovora. Moj ne bi. Nismo svi isti i nemamo iste želje i karaktere.
    Može li da se desi da zbog kompromisa nekom bude dobro a onom drugom zlo?
    Ovo je banalan primer ali me generalno zanima da li ste spremni na kompromis i u kojim situacijama?

  6. #6

    Odgovor: Kompromis da ili ne?

    Pa ako nekog volis, volis ga takvog kakav je. I prihvatas tu osobu u potpunosti sa svim manama i vrlinama u paketu. I zivis sa istim.
    Verovatno oni koji ne mogu da prihvate mane i vrline u paketu ne vole tu osobu dovoljno.

    A kada odlucis da prihvatis necije mane i ta osoba prihvati tvoje mane onda je to definitivno kompromis.

    Naravno kao sto u svemu treba biti umeren, tako je i u slucaju kompromisa.

  7. #7

    Odgovor: Kompromisi u vezi?

    Veza bez kompromisa puca u sekundi osim ako je rec o nekoj sado-mazo kombinaciji...

    Kompromis je neophodan da bi veza funkcionisala nevazno dal je to ljubavna ili partnerska ili ma koja druga...
    No pri tom je vazno ne izgubiti sebe...
    Nekada treba popustiti,nekada istrajati a nekada naci trece resenje, a to trece resenje i jeste zapravo kompromis...
    Kompromis zahteva kreativnost,strpljenje,razumevanje svojih i partnerovih zelja,misljenja,potreba i sve to pretvoriti u nesto cime cemo oboje biti zadovoljni...
    Kompromis je jednostavno kvalitet neophodan za uspesnu vezu...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  8. #8

    Odgovor: Kompromisi u vezi?

    sve je vec napisano... prihvati sebe kao licnost sa svim manama i vrlinama pa tako prihvati i svog partnera i uzivaj u svim slicnostima i razlikama.
    kompromis su pomocni tockovi na tandem biciklu.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  9. #9

    Odgovor: Kompromisi u vezi?

    I pored cinjenice da su na ovu zanimljivu temu,
    svoje misljnje,listom dale devojke,ne prihvatam
    to kao privileiju rezervisnu za dame i smatram da
    bi i jaci pol trebalo da se izjasni.

    Za pocetak bih naveo:

    Ljubav je uciteljica,ali je treba znati steci.
    Jer,ona se tesko stice i cena joj visoka.
    Do nje dolazimo dugim radom i polako.
    Jer voleti treba,ne slucajno i za trenutak,
    vec zauvek.
    Slucjno moze zavoleti svako...

    Sigurn sam da u ovom navodu, krije se
    odgovor na postavjenu temu!
    nomen est omen

  10. #10

    Odgovor: Kompromisi u vezi?

    Život je kompromis!

    Kad biram partnerku bitno mi je da se slažemo u nekim osnovnim osobinama, osobinama koje su deo nas samih i koje ne možemo lako izmeniti. One manje bitne stavke možemo polako usaglašavati, bitno je samo da nijedno od nas ne mora da se menja iz korena da bi se prilagodio vezi. Samim tim odmah na startu se trudim da ulazim u vezu koja će zahtevati minimalan broj kompromisa da bi funkcionisala ispravno.

    Takođe mislim da je tu bitno da oba partnera imaju dovoljno jaku ličnost. Da umeju da ispoštuju onog drugog, da ne gaze po svojoj ličnost i da ne podležu negativnim uticajima okoline.
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

  11. #11

    Odgovor: Kompromisi u vezi?

    U jednoj recenici:
    Ako postoji poverenje (poznavanje), ono radja razumevanje,
    a razumevanje - vodi u harmoniju.
    nomen est omen

  12. #12

    Odgovor: Kompromisi u vezi?

    Postignem kompromis tako da ja uvek budem u pravu

  13. #13

    Odgovor: Kompromisi u vezi?

    Itekako su bitni,problem nastaje onda kada samo jedna strana ide linijom manjeg otpora,za dobrobit veze,a ona druga ni prstom ne mrdne da se potrudi da bilo sta popravi.Ljudski prag tolerancije je cudo,nekad oprostimo ono sto ni u najludjim snovima ne bi,medjutim cak je i to donekle podnosljivo,sve dok verujemo da se za tu ljubav treba boriti i dok ona ne pocne da gazi moje ja.
    I may not be perfect but I'm always me

  14. #14

    Odgovor: Kompromisi u vezi?

    Mislim da su jako važni...Inat i zadovljavanje samo sopstvenih potreba ne vode nikuda...U vezi oba partnera treba da uživaju..

  15. #15

    Odgovor: Kompromisi u vezi?

    Kompromis je neophodan uopšte u odnosima medju ljudima. U vezi, takodje. Medjutim, ako, čineći kompromise, poništavamo sopstvenu ličnost - onda kompromis postaje besmislen, jer gubimo sebe same. Potrebno je naći pravu meru, potrebno je ići jedno drugom u susret, a ne nipodaštavati onog sa kim delimo život, ili dozvoljavati da sami budemo zgaženi...
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Istina u vezi
    Autor sanjivica u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 28.06.2021, 23:25
  2. Da li ste u vezi?
    Autor Necromancer u forumu Ljubav
    Odgovora: 195
    Poslednja poruka: 07.09.2015, 18:43
  3. Pitanja u vezi zdravlja
    Autor ZOE u forumu Zdravlje
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 12.07.2010, 12:16
  4. Prećutkivanje u vezi
    Autor Lady S u forumu Ljubav
    Odgovora: 79
    Poslednja poruka: 18.01.2010, 22:29
  5. Kakvi smo u ljubavnoj vezi?
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 30.07.2009, 16:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •