Moja mama to radi drugačije... - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 40
  1. #31

    Odgovor: Moja mama to radi drugačije...

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    mogu neskromno da izjavim da kuvam bolje od njegove mame
    ...bez imalo stida i srama...jel je to istina koju svi precutno znaju....

    Za sada samo hvale dobijam....poredjenja ne.....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  2. #32

    Odgovor: Moja mama to radi drugačije...

    Citat caca7 kaže: Pogledaj poruku
    I danas mu kuva mama ali nije to to. Vise voli moju kuhinju i kuvanje, jer ja znam sto voli da jede i jedva ceka vikend kad ne radim da ja spremim rucak i kolace.
    potpisujem od reci do reci.

  3. #33

    Odgovor: Moja mama to radi drugačije...

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Iako sam se zabavljala sa maminim i babinim deckom,znaci tipom kojeg su drzali kao malo vode na dlanu jer je bio jedinac nikada nisam cula tako nesto,naprotiv mnogo je voleo moju kuhinju,stavise i zaprosio me ...
    Mnogi su probali moje muckanje i svima se svidelo,mozda zato sto je drugacije od klasicne jer ja opet svako jelo pravim na svoj nacin....
    Ali da mi kaze tako nesto rekla bih mu ovo isto

    hehehheh,davno sam ovo pisala.
    Udadoh se sad,opet jedinac u pitanju(al me hoce,baksuz ) i opet nesto en cujem:''Moja mama''...Zapravo najcesce cujem :''Ajde napravi ono svoje'' ili kad odemo negde traze mi recept za nesto sto ej on hvalio...
    Imam samo jedan problem,mnogo trazi meso da mu spremam a ja necem...
    Pod meso on podrazumeva crveno i nikako da mu objasnim da previse crvenog mesa niej zdravo...Tada jedino zakuka za mamom( i ona voli meso vise od hleba )
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  4. #34

    Odgovor: Moja mama to radi drugačije...

    Naravno da mame bolje kuhaju! I moja mama kuha najbolje na svijetu, moja mama pegla najbolje na svijetu, moja mama ima najnjeznije rijeci na svijetu i ko god da ih izgovori...a ne, nije to kao kad kaze mama!
    I zasto onda praviti paniku? Treba biti diplomata.Petak popodne, telefon u ruke...:"Mama, si dobro? Hej, znam da te raduje sto sutra dolazimo iako nismo najavili! Nego, tvoj sin se pozelio sarme, kaze tvoja je bolja, pa ako moze...E hvala ti, vidimo se, pusa!"
    I problem rijesen!
    Majka sretna, kuha djeci, muz ponosan na razumnu zenu, a zena ne mora da kuha za vikend! Na polasku kuci napunis serpicu, bolja je sarma od juce, kazes mami da ti treba recept ili se dogovoris da ti pri slijedecoj posjeti pokaze, pa eto jos jednog vikenda bez kuhanja.
    Drage moje, nista bez diplomatije!
    Spojiti ugodno i korisno je uvijek korisno, a jos ako mama hoce da unuci prespavaju kod nje...jupiiii!!!
    PS Za to angazujte dede koji divno pricaju price...bolje nego vlastita majka.Dede su zakon za zabavu, bar moja djeca tako kazu.

  5. #35

    Odgovor: Moja mama to radi drugačije...

    Njegova mama bolje kuva, ali je prvo jelo napravila kada je on bio u srednjoj, dotle je kuvala baba.Napravio je tu startnu gresku i ispricao da je mesecima jeo bezukusno kamenje dok mu draga mama nije naucila i nesto jestivo spremiti.
    To kamenje mi je dzoker.

  6. #36

    Odgovor: Moja mama to radi drugačije...

    U periodu pripravnichkog staza mlade snajke, znala sam da budem nadrndana , i da mi sto sta zasmeta, ali nashe kuhinje su se dosta razlikovale: ona je odlichno spremala jela koja su bila na njenom meniju.a ja ona koja su bila na mom.
    Da se zna: dragi je veliki gurman, i pao je na moje lovachke shnicle.dan danas spominje da sam ga spremanjem te jedne vechere dokusurila kao muskarca (ipak je pre spremanja palo nesto malo bitnije )

    Elem, nikad necu da zaboravim kada je svekrva htela da iskoristi moje chuvenje u spremanju kolacha. Prvi meseci zabavljanja, njima porodicna slava, i cela gungula oko pripremanja hrane. Ona u haosu i pita me hocu li ja da napravim oblatne. Ma naravnonema problema. Dala ona meni mixer, jaja (vec razbijena u posudi), puter, secer. Uzmem mikser i mutim. Je l treba jos prah sechera? pita ona. Moze odgovaram ja. Hoce li to biti dovoljno jaja? opet pita. Mutim jaja i razmishljam sto me pita..valjda ih je stavila koliko treba: po RECEPTU
    -Ma, pravi ti onako kako tip ravish. Ti to znash
    Jbt. Ona misli da ja znam shta sad radim? pa ja nemam pojma.. ja ih pravim ali skroz drugachije.i pride po receptu Postalo mi malko loshe.
    -Stavljash malo kakao praha?
    -Mozhe zabila sam nos u onu posudu, frka me uhvatila shta ce od toga da ispadne.da se ne obrukam.leee leeee, pa to ce i gosti da jedu
    Mutimi sad vec ozbiljno razmishljam da je to malo fila.kako cu to da razmazhem na one listove oblatne, i da li cu uopste da ih namackam?
    Ubacujem jos koje jaje..dodajem prah shecera imala sam utisak da sam hirurg koji ima operaciju na zhivot i smrt.
    LM, po nepisanom pravilu oblatna je bila do jaja Svi su je hvalili (ma, nisu bili ljubazni, stvarno je bila dobra).

    ps. meni nije smetalo ako dragi kazhe da spremim nesto kako je ona spremala chak i danas neko jelo ima dve varijante, npr. Radin podvarak.ili Moj podvarak jednostavno: to su dva razlicita jela

  7. #37

    Odgovor: Moja mama to radi drugačije...

    mozda radi,ali ja to radim najbolje na svetu
    i da me neko pita ,sta sam u jelo turila ,morala bih dobro da razmislim...
    kuvam ,ni po babu ni po stricevima
    vec kako me inspiracija snadje...i onda olizu serpu ,ni za kera ne ostane..
    a kad kuvam po sluzbenoj duznosti,na juris
    i ker okrece glavu ,,baraba ,,i on se raspustio nacisto

  8. #38

    Odgovor: Moja mama to radi drugačije...

    Pa, radila je njegova mama drugacije.
    Ja sam sve radila bolje
    Ne, nisu to moje reci vec od biFseg svekra koji me stalno hvalio
    ...i to pred njom

    Salu na stanu, posto je on bubrezni bolesnik, morao je jede neslano i nezacinjeno..pa mu sve moje bilo ukusnije
    Budi pametan i pravi se lud

  9. #39

    Odgovor: Moja mama to radi drugačije...

    odlično je dok me upoređuje s 'keverinom'...sve dok mu bivše ne padnu na 'm...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  10. #40

    Odgovor: Moja mama to radi drugačije...

    Nisam se još našla u takvoj situaciji da bih dobila takav komentar. Da li je sad razlog što sam naišla na normalne muškarce koji shvaćaju da ne mogu uspoređivati majku i djevojku ili sam jednostavno radila skoro pa sve kako i njihova mama što je nemoguće

    Uglavnom, da dobijem takav komentar ne vjerujem da bih rekla da ode mami već bih rekla neka si onda fino izvoli sam napraviti, spremiti i sl. jer ja radim na ovaj i onaj način. Ako mu ne paše, dižem ruke i neka se sam primi posla.

    Ali.. Nisam zatupljena misleći kako je moj način ''the one'' stoga sam otvorena po pitanju učenja. Zajedničkog učenja npr. kuhanja.

    Njegova mama radi drugačije. Neka. Ja ne mislim biti njega mama. Ja mislim da budemo 'mi'.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Mama
    Autor DrinChe u forumu Porodica
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 07.02.2015, 12:38
  2. Znaš da si prava mama kad . . .
    Autor Annie u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 16.10.2013, 21:45
  3. Moja druga ljubav
    Autor memento u forumu Ljubav
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.05.2011, 16:27
  4. Mama rock
    Autor joksi u forumu Domaći spotovi i tekstovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.06.2009, 02:47
  5. Zaposlena mama
    Autor irnik u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 09.11.2008, 21:39

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •