Ravna Gora- nova serija - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 24 od ukupno 24
  1. #16

    Odgovor: Ravna Gora- nova serija

    Neću ni da citiram, ni da se kačim sa kukavicama raznim, jer mi se gadi kačenje istih za svaku napisanu reč. Dopada mi se serija jer se na muci poznaju junaci,mada je naše dete u prvom razredu reklo da se na muci poznaju kukavice, tako i u ovom što vidimo kroz epizode. Po difoltu, svi se razumemo u sve, i u istoriju, i u režiju, i u sve živo što vidimo ili čujemo, mi unapred znamo sve. Bljaks.
    I da vidim tog našeg junaka ko bi se sa 17 godina, snašao sa svim što ga je snašlo. Ko da je neko njega nešto pitao. Zato je i postao alkoholičar-kukavica tamo preko, u Engleskoj. Osećaj krivice je gadna stvar. Iskreno, mislim, bez uvrede, da pola prisutnih ovde nije sposobno da se stara o sebi, a o ostalim stvarima i da ne govorim. Opaka sam, jesam, i život me nije mazio. I muka mi je od raznoraznih, ušuškanih koji plaču i pljuju sve što je ova naša, napaćena zemlja prošla. I nikad im nije dosta i svi su im za sve krivi, i bla, bla, bla,bla.
    A da ima dosta go**** među nama, ima, i zna se kako treba postupiti sa njima. Dakle, osveživač u prostoriji i otvorite prozore. Uključite televizore i gledajte šta vam je volja.
    Udaljila sam se od teme. Dopada mi se personifikacija koju Radoš onako, kroz sliku-dve škljocne na tren. Kao i naša najveća muka, brat sa bratom ne razgovara. Dopada mi se i istina da smo na kraju ostali sami. I to nije kompleks malog naroda, to je istina. I kako nekome posvetiti vreme u seriji ako ga nema.

    A ostala gospoda, neka ne plače. Druga polovina, neka iz neke druge zemlje maše zastavicama i pljucka (u međuvremenu sve vreme služeći tuđem sistemu), jer nam se, ups, pokvario mehanizam na vodokotliću, pa ovom prilikom neće moći povlačiti vodu za sobom. Ni jednom, a ni više puta.
    A, Kalemegdan je u Beogradu. Možete i uz i niz, svejedno (mi) je
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  2. #17

    Odgovor: Ravna Gora- nova serija

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Sve u svemu dzaba bacenih para nas budzetskih korisnika a posebno
    nas iz vojvodine koji se ovde ne spominjemo ni u naznakama.
    Dobro u vojvodini nije bilo cetnika vec je bio veoma jak partizanski pokret
    a posebno u sremu ali opet mislim da nije u redu sto smo opet zapostavljeni.
    Misliš da ako zakukuljiš i zamumuljiš svoje pošće mi ne vidimo da je ovde posredi tvoja težnja i žarka želja da se o'cepljuješ?

    A i u ostatku teksta vidim da ni malo nemaš osećaj a boga mi ni filing za autorovu potrebu za epskim zamahom i umetničkim dojmom. Sigurna sam da te papuče imaju svoju ulogu u celoj priči a to što ti ne umeš da poznaš fikciju i njeno značenje nije ti nitko kriv.
    Ja sam odustala od gledanja serije još posle prve epizode ali kanim pogledati još koju ali neđe on line ili ću lajv strimingovati i tako to tek da ne učestvujem u milijardama kojima će se radašin razbacivati kada bude objavljivao gledanos i rejtinzi.
    E drugarice

    Nece proci
    prozor mora pasti
    lepo stoji partizanska bluza
    i hej haj brigade.

    Nista zakukuljreno.
    Nista zamumuljeno.
    Ja jasno i glasno primetio i ulozio protest sto u seriji nema ni u naznakama nista ( za sada ?)
    o herojskoj borbi u NOB vojvodjanskih partizana od onog Filipa na konju pa sve do legendarnog Brileta a da i ne govorim kada su ono sremci krenuli .......a ti odma o oceplivanju.
    Ali , dobro , nosim se mislju da trazim autonomiju i to onu Sustinsku za svoj ranc.
    I okolinu.
    Jedino sto moram prvo zamoliti sudije ustavnog suda da pitaju Velikog Poglavicu da li je to u skladu sa Ustavom .
    Iznenadjen sam a moram reci , i pomalo povredjen , i kao covek i kao komunista , ovim insinuacijama i nabedjivanjima te se stoga promisljam da trazim finansijsko obestecenje radi povrede casti i ugleda ( i kao coveka i kao komuniste ), pretrpljenog dusevnog bola
    i izgubljene materijalne dobiti jer mi je zbog ovog spocitavanja opala prodaja kuruza i psenice bjelice za 93 % ( ja izracuno )

    I ko ne razume taj epski zamah i umetnicki dojam Radasinov i tu manipulaciju i fikciju i fiksaciju i vec kako se to kaze , o kojoj ti govoris jer zaista tako i mislis ...nedvojbeno.?
    Ja .
    Eto , naprimer , ona sekvenca , umetnicki umetak Radasinov , sada vec legendarna scena sa stiglicem kad mladi skojevac trci sred pusaka bajoneta i bombi da spase svog ljubimca stiglica.
    A stiglic u kavezu.
    E to je to!
    To je ta Bit!
    To je ta metafora!!
    !To je ta poruka koju nam Radasin salje.
    Ali Radasin tu ne staje.
    On ide i dalje.
    Mladi skojevac uzima i knjigu sa Lenjinovim likom koja se nalazi ISpod a ne Iznad stiglica.
    A to nije slucajno.
    Kakva umetnicka bravura Radasinova!!!!

    Miislim da si malo revidirala svoje misljenje usled medijske propagande i opsteg trenda prekrajanja istorije .
    E drugarice . a kakav si samo pristalica i postovalac herojske narodno oslobodilacke borbe bila, i partizanskog pokreta ,
    jedinog antifasistickog pokreta koji je usled toga imao podrsku naroda i saveznika i stvorio socijalisticku Jugoslaviju , drzavu u kojoj je srpski narod najbolje ziveo i ostavrio najveci napredak u svakom pogledu u cjelokupnoj svojoj istoriji.


    I nije Radasin tek tako izabrao Glogovca da glumi Chicu.
    Sve to ima svoje.
    Dobar Glogovac.
    Verno je preneo Drazin lik .....nesto izmedju Sokrata i Gandija ...sto je Draza i bio.

    Ova serija ce samo jos vise napraviti i produbiti podele ...i to po vise osnova.

    Ali za par decenija njih vise nece biti.

    Stasavaju nove generacije koje vaspitavaju i iznose im " pravu istinu" o 2 sv. ratu na ovom prostoru desnicarske organizacije , skolstvo , mediji, tako da ce ono sto je bilo crno jer je bilo crno postati belo.
    Ravnogorski "pokret "
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  3. #18

    Odgovor: Ravna Gora- nova serija

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    o herojskoj borbi u NOB vojvodjanskih partizana od onog Filipa na konju pa sve do legendarnog Brileta a da i ne govorim kada su ono sremci krenuli .......a ti odma o oceplivanju.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  4. #19

    Odgovor: Ravna Gora- nova serija

    Jeste ..jeste
    Lepo zbori Djordje.
    Sremci se najeli sunke a nemci zauzeli bunar pa sremci nisu mogli onako zedni da s napiju vode ali to su im nekako i oprostili ali kad je doso sledeci svinjokolj oni se setili zauzetog bunara i onda iz predostroznosti i za svaki slucaj krenuli iz te fruske Gire da im se opet isto ne bi ponovilo.
    Mislim da je to bio preloman trenutak koji je odlucio pobednika u drugom svetskom ratu na ovim prostorima.
    Sve , sve ...ali sunka !

    Gledao sam i ovu epizodu .....desavanja 28 aprila iz cetres prve.
    Jedva cekam da vidim sledecu epizodu t.j. dogadjaje iz 29 aprila godine iste.

    Veliki je zadatak sebi Radasin postavio i velikog se posla prihvatio, na opstu radost nas poreskih obveznika jer kad je istina u pitanju , decenijama skrivana , u toj magli i pomrcini , nek kosta sta kosta.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  5. #20

    Odgovor: Ravna Gora- nova serija

    Izgleda sam ja jedina, koja nije ni jednu epizodu odgledala...nešto mi se neće :nemtudom:
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  6. #21

    Odgovor: Ravna Gora- nova serija

    Nisi jedina...
    Dodji janje kad se žito žanje




  7. #22

    Odgovor: Ravna Gora- nova serija

    Стално се се*е о том краљу Петру и "бежанији", а мало се заборавља да је Хитлер ономад прегазио једну Француску, Пољску, даље Чехословачку, Холандију, Белгију, Данску, Шведску, Грчку, Енглезе наћерао до Ел Аламејна, Русе до пред Москву... један Де Гол је био у Лондону.
    Комунистичка пропаганда...
    А серија, лоша, плитка, ни за шта... истину о комунистичким злоделима и Равногорским херојима ћемо морати још да сачекамо... ко је више очекивао од Радашина и Тијанића...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #23

    Odgovor: Ravna Gora- nova serija

    Onda neću ni da počinjem sa gledanjem
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  9. #24

    Odgovor: Ravna Gora- nova serija

    Citat silvia kaže: Pogledaj poruku
    Onda neću ni da počinjem sa gledanjem
    Немој мене да слушаш, ако ти се свидело како се баба чешља док село гори, ко зна...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Vaša najomiljenija TV serija ikada
    Autor Lady S u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 245
    Poslednja poruka: 20.08.2018, 14:26
  2. Ravna VS kovrdžava kosa
    Autor Lady S u forumu Muška kafana
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 11.08.2011, 12:31
  3. Forumaska spanska serija
    Autor starsica u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 187
    Poslednja poruka: 27.05.2010, 16:23
  4. Serija - Greh njene mame
    Autor Invisibleman u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 16.12.2009, 21:51
  5. Serija Ed
    Autor mrvica u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 26.06.2007, 00:14

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •