Dobro vece svima,
interesuje me koji je postupak otvaranja samostalne trgovinske radnje, tacnije kako dobiti status preduzetnika?
Sve ovo me interesuje jer planiram da se bavim preprodajom robe.

Sada cu vam reci kako je moj ujak to uradio:
Dugo se bavio svercom onih godina, pare davao na zene, jelo, pice a onda se ozenio u 40-oj godini, doslo mu iz dupeta u glavu, dobio troje dece i bukvalno se PRETVORIO U DINAR!!!
Poceo da se bavi pijacom, preprodajom robe na pijaci. Hvata sve pijace u okolini, svih 7 dana u nedelji.
Time se bavi deset-dvanaest godina i od malog stana nekih 40 kvadrata napravio je palatu, ima 2 nova vozila i stari kombi, hangar, garazu, veliki plac.
Skoro je otvorio STR da bi imao status preduzetnika da bi na taj nacin mogao da dobije karticu u Hipermarketima kao sto je METRO. Interesuje me koji je postupak otvaranja STR, sta se placa, koliki porez, koja su pravila?
Jos vise me interesuje da li moram otvoriti prodavnicu kao lokal jer on nema lokal za prodaju nego izgleda samo placa taj neki porez i vodi se kao preduzetnik.
Takodje me interesuje ta ZLATNA KARTICA koju on ima za Metro, sta on omogucava, da li kupuje bez PDV-a, da li mu vracaju pdv, koje su pogodnosti iste?

Posto planiram da se bavim preprodajom kao on (vec sam poceo ali hocu i ja na visi nivo) interesuje me gore navedeno, pitao bih ujaka ali smo se gadno posvadjali zbog gore navedenog (PRETVORIO SE U DINAR) pa nismo vise u dobrim odnosima. Sve zato jer je hteo da zaradjuje na meni, da mi preprodaje robu koju ja mogu da nabavim po nizoj ceni od njegove pa se on naljutio a stalno sam mu pomagao za sve radove jer su mu deca mala, prijatelje nema, ima samo pare, zenu i decu. Umesto da mi pomogne kao ujak on bi da zaradi na meni. Tako da sam odlucio da se i ja bavim istim poslom kao i on ali ne da bih ga ostetio nego da bih mu pokazao da mogu i ja, da cu biti i bolji od njega i na finansijskom i na moralnom nivou a i situacija u drzavi je takva da mora nesto da se radi. Preprodaja i pijaca su mi jedini izlaz, imam 21 godinu, mladjeg brata (19) sa kojim planiram da pocnem posao, imam kombi teretni, pouzdan i dobru volju.
Lako cu nabaviti pocetni kapital, najvise mi trebaju INFORMACIJE.

Unapred hvala svima koji se ukljuce u diskusiju.

Pozdrav, Danijel