Dečji programi
Prikaz rezultata 1 do 13 od ukupno 13
  1. #1

    Dečji programi

    Nedostaju li vam dobre emisije za decu na domacim televizijama?
    Gledam ove danasnje klince kako se igraju pokemona i necega sto nikako da saznam tacno kako se zove, ali se za to koristi nesto kao cigra, a klinci posto ne znaju da izgovore samo kažu da je to neki bej-blejd ili tako nekako.
    U "moje vreme" prica je bila ipak malo drugacija. Zabavljao nas je Branko Kockica, ali i naucio necemu., tu je bio i Aca poštar, pa Maksić tikva jedna, zatim stara Grčka i njene legende....Gde je sada to mirno detinjstvo. Nestalo sa City klincima, malim manekenkama koje žele da postanu poznate manekenke i to u toku sledeće godine .

  2. #2

    Odgovor: Decji Programi

    Idu Fore i fazoni na b92. To je fino, malo da se podsetimo kako je to nekada izgledalo Dajte da najdemo nekog da menja Minju Subotu, nedostaje mi Muzicki tobogan!

  3. #3

    Odgovor: Decji Programi

    Citat Rainy kaže: Pogledaj poruku
    a klinci posto ne znaju da izgovore samo kažu da je to neki bej-blejd ili tako nekako.
    Greška. Znaju oni sve da izgovore, no mi više ne znamo. I bej blejd i bidamoni i digimoni i ekšnmenovi sa sve misijama i profesor gangrena i srcolika strela (e ta srcolika strela se nekad sakrije iza vrata pa iskoči onako kad ih otvorim pa me preplaši kad zaurla "Napadaaa te srcolikaaa strelaaaa! "

    Al' već smo pričali negde o crtanim filmovima i televiziji za decu čini mi se, pa da ne ponavljam ono što sam tamo rekla.

    Nije samo Branko Kockica... bio je tu i Poletarac, Kolariću Paniću, Aca Poštar, Muzički tobogan, Čik pogodi ko sam, Nedeljni zabavnik, Poštanski sandučić (četrdeset i jedna tisuća poljubaca od Ejti Pere i poštara Duje što voli vas i štuje cmok Zagreb još se sećam), Priče iz Nepričave, Mića i Aćim, Neven... sve ja to još uvek gledam kad uhvatim na televiziji da se nešto reprizira, a i moje dete. Zajedno gledamo Fazone i Fore

    Krivo mi je što se neko ne seti da napravi DVD boksove sa pomenutim emisijama. To bi sigurno svaki roditelj (i ne samo roditelj) svom detetu kupio.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    Odgovor: Dečji programi

    Ja sam volela da gledam Neven, Lutkomendiju , Branko Kockica (tatatatira ) i Muzicki tobogan.

    Imam na tri dvd-a sve emisije Neven, skidala sam sa kaseta.
    Skoro sam naisla na jedan sajt posvecen domacim crtacima i postoji i forum gde ljudi ostavljaju linkove za download tih starijih crtaca sa sinhronizacijom koju su radili Nikola Simic, Slavko Tatic.... Ako nekog zanima sajt odakle moze da skida ove crtace nek se javi na pp.

    E da i Evokse sam volela da gledam jako.
    Poruku je izmenio goldie, 17.02.2007 u 21:33

  5. #5

    Odgovor: Decji Programi

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku



    Nije samo Branko Kockica... bio je tu i Poletarac, Kolariću Paniću, Aca Poštar, Muzički tobogan, Čik pogodi ko sam, Nedeljni zabavnik, Poštanski sandučić (četrdeset i jedna tisuća poljubaca od Ejti Pere i poštara Duje što voli vas i štuje cmok Zagreb još se sećam), Priče iz Nepričave, Mića i Aćim, Neven... sve ja to još uvek gledam kad uhvatim na televiziji da se nešto reprizira, a i moje dete. Zajedno gledamo Fazone i Fore

    Krivo mi je što se neko ne seti da napravi DVD boksove sa pomenutim emisijama. To bi sigurno svaki roditelj (i ne samo roditelj) svom detetu kupio.
    slazem se u potpunosti
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  6. #6

    02 Odgovor: Dečji programi

    Ma Branko kockica uvek sam ga gledala stoti put kao da je prvi, on je umeo sa decom koja su bila ispred i unutar ekrana.

  7. #7

    Odgovor: Decji Programi

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Nije samo Branko Kockica... bio je tu i Poletarac, Kolariću Paniću, Aca Poštar, Muzički tobogan, Čik pogodi ko sam, Nedeljni zabavnik, Poštanski sandučić (četrdeset i jedna tisuća poljubaca od Ejti Pere i poštara Duje što voli vas i štuje cmok Zagreb još se sećam), Priče iz Nepričave, Mića i Aćim, Neven... sve ja to još uvek gledam kad uhvatim na televiziji da se nešto reprizira...

    Krivo mi je što se neko ne seti da napravi DVD boksove sa pomenutim emisijama.
    Stvarno nedostaju te emisije na TV-u.

    Pitam se da li uopšte postoji dečiji program (ako izuzmemo Fazone i Fore 2 )?
    When life hands you lemons, ask for tequila and salt

  8. #8

    Odgovor: Dečji programi

    Vidim, ide repriza emisije "Jednostavan zivot" sa one dve krasotice iz Emotiona ali ide i Neven. Svako jutro u 9 na RTS 2.

    Neven

    Serija Neven je snimljena na majuru Vizić, u blizini Novog Sada, u dekoru i kostimima sa kraja 19. veka.



    Časopis Neven je izlazio u Novom Sadu, a Zmaj ga je uređivao do kraja svog života.

    Serija predstavlja svojevrsno televizijsko čitanje ovog časopisa. Svaka epizoda je jedno Nevenovo godište, a jedina autentična ličnost je šef parade, dr Jovan Jovanović, koji kao i u časopisu nastupa kao urednik, uvodnik Nevenove pošte, i kao lekar koji deci daje savete da sačuvaju zdravlje, osnaže telo i duh.

    Sve ostale ličnosti su izmišljene ili preuzete iz konteksta časopisa. Značajno mesto ima mnoštvo znanih i neznanih pesama.

    Scenario: Ljudmila Bajford i Timoti Džon Bajford
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  9. #9

    Odgovor: Dečji programi

    Sad na happy ima dosta crtanih gledam "Smucalice"

    a ranije je bilo "sezami ulica" na malisane tu dajem +

    a ovi novi crtani "ben 10" ili " sigma 6" fuj

    ranije "pokemoni" napad vodenim mlazom sve napadi.

  10. #10

    Odgovor: Dečji programi

    Sve se i svodi samo na crtane filmove. Naravno, u crtaćima samo blaža verzija onoga što se dešava u filmovima za odrasle. Tuče, smicalice, krv, znoj i suze... Gde bre nestadoše prinčevi i princeze? To izgleda više nikog ni ne zanima... Radujem se reprizama dečjih emisija poput Nevena, Kockice, Stočića i mnogih drugih, ali sve to je snimljeno najkasnije osamdesetih godina prošlog veka. Šta se dešava danas? Mislim, osim crtaća? Tu roditelj ne može da bude sam svoj majstor
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  11. #11

    Odgovor: Dečji programi

    Nema zemlje za malce


    U eri satelitske i kablovske televizije, kada čak i u zemlji Srbiji nemali broj domaćinstava na raspolaganju ima čitav spektar domaćih i inostranih kanala, ima manje dečjih emisija nego osamdesetih godina, kada niko na daljinskom upravljaču (ako ga je imao) nije morao da pritiska cifre dalje od 3. Ko se promenio: mediji, autori, ili ipak deca.


    Ko moze da zaboravi ono uzbudjenje i radost, kada vas posle dorucka puste da radite sta god hocete. Ili predvece, posle vecere, vec ste u pidzami i grlite plisanog medu, izvalite se na pod ispred televizora koji "hvata" tek dva programa, koji se jednostavno zovu - Prvi i Drugi. Svakog trenutka treba da pocne "Kockica", "Price iz Nepricave", "Na slovo na slovo", "Metla bez drske", "Fore i fazoni", i tako dalje...
    Generacije rodjene sedamdesetih i osamdesetih poslednje su koje znaju sta znaci kada se neke cike i neke tete potrude da naprave program namenjen upravo deci. Danas, tih cika i teta nema na televiziji, digli su ruke, suoceni sa nezainteresovanoscu nadleznih.

    Po recima Donke Spicek, dugogodisnje urednice decje redakcije RTB, osamdesetih godina su postojali stalni decji termini pre i posle podne, kako bi mogla da ih parte deca koja idu u skolu i u prepodnevnoj i u poslepodnevnoj smeni. Ovo govori u prilog tome koliko se ozbiljno pristupalo ovim programima i koliko se vodilo racuna o zastupljenosti decjih emisija u programskoj semi televizije.

    DAJTE BAR REPRIZU: Rasa Popov, knjizevnik i dugogodisnji TV novinar istice da je osamdesetih godina televizija usla u punu zrelost. "Vodili su je elitni ljudi, a program je bio stvaran iz duboke intelektualne zrelosti. Mi smo isli jednim prokrcenim putem, imali smo prethodnike u Dusanu Radovicu i Aleksandru Anticu.

    Natasa Drakulic, urednica decjeg i skolskog programa na RTS-u ukazuje na to da "politika" kuce nije naklonjena decjem programu, sto se ogleda u terminima i u tome sto su "oterani" na Drugi program.

    Rezultati istrazivanja monitoring tima Novosadske novinarske skole o zastupljenosti decjeg TV programa na cetiri nacionalne TV stanice, na uzorku od sedam dana:

    RTS1: 6,2
    RTS2: 5,1
    B92: 2,7
    Pink: 0,4

    IZVOR
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  12. #12

    Odgovor: Dečji programi

    Danasnje emisije za djecu su totalno uzasne. Ni mrvice poucnog u njima, mogu slobodno reci da samo zaglupljuju djecu. Po mom misljenju sve je krenulo od Yu-gi-oh crtanih filmova - i doslo dotle da djeca nemaju sta pametno pogledati.

  13. #13

    Odgovor: Dečji programi

    Upravo čuh radosnu vest. U trenu su mi navrle uspomene iz detinjstva...prvi trenuci pred televizorom onim crno belim, ali najlepšim na svetu...pa zatim i pozorišna predstava u dečijem pozorištu i viđenje tih istih junaka moje mladosti uživo!! Koji je to bio doživljaj!!! Mića i Aćim na 3 reda od mene?!?! Nisam disala od uzbuđenja...danima nisam spavale pre predstave a Bogami ni posle.
    Kako je detinjstvo lepa stvar...

    Na slovo, na slovo


    U studiju Radio-televizije Srbije, na Sajmu, snima se nova verzija nekada popularne serije "Na slovo, na slovo", prema tekstu Duška Radovića, u adaptaciji Vladimira Andrića.



    Premijera serije očekuje se tokom novembra, kada će neki novi klinci imati priliku da, kroz dvadeset polusatnih epizoda, vide Miću, Aćima, Ostoju, na jedan novi, moderniji način.



    "Na slovo, na slovo" nije i neće biti klasičan rimejk ove velike serije - ono je namenjeno današnjoj deci koja drugačije gledaju na svet i znaju o tehnologiji više od odraslih, ali ipak su deca čiji roditelji žele da im se svidi nešto što su oni sami voleli. Danas je deci teško držati pažnju ali se nadamo da će novo "Na slovo, na slovo" to uspeti, a isto se tako nadamo da će ovu seriju zavoleti i roditelji i da će je gledati zajedno. "



    Miću igra Bule Goncić, a ostale uloge tumače Zoran Cvijanović (Ostoja), Nikola Kojo (Paja), Marinko Madžgalj (Morski Vuk), Srđan Timarov (Laf), Irena Mićijević (Lola), Ivana Popović (Loška), Zorana Milovanović (Aćim).

    Direktor fotografije: Miljan Milovanović
    Kostimograf: Ivana Vasić
    Scenograf: Goran Joksimović
    Muzika: Sanja i Dragan Ilić
    Režija: Darjan Mihajlović


    Ako sam dobro zapamtila, prva epizoda kreće 25.12.2010 u 12.00 i trajaće 30 minuta...i svake subote u istom terminu naši najmlađi imaće prilike da uživaju u prelepoj dečijoj emisiji.

Slične teme

  1. Programi za obradu slika
    Autor Wampirche u forumu Softver
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 08.11.2011, 12:22

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •