Da li plačete? - Strana 10
Strana 10 od 10 PrvaPrva ... 8910
Prikaz rezultata 136 do 147 od ukupno 147
  1. #136

    Odgovor: Da li plačete?

    Plačem, u poslednje vreme ne toliko često, ali svakako da plačem.
    Nije mi se jedino desilo da sam bio toliko srećan da zaplačem od sreće, uglavnom plačem usled nemoći, kada je situacija takva da nema rešenja.
    Nekada, kada se desi nešto što je potpuno bezveze, i što me poremeti u potpunosti, osetim umesto tuge, neki nemilosrdni tup osećaj, i ne mogu da pustim ni suzu, ništa, kao da sam mrtav.
    Najčešće sam plakao dok sam pio lekove, to je bio Kaos, i tako.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  2. #137

    Odgovor: Da li plačete?

    ima tome skoro 10 godina ako ne i vise...

  3. #138

    Odgovor: Da li plačete?

    Kad postanem plačljiv znači da je krajnje vreme da se sklonim, odem u neku zabit, pećinu, u potpunu samoću, da potonem u dubinu, kao kad ronim, ili ljubim voljenu ženu. Plačem kad biće koje lagano odlazi izađe iz moje ordinacije, ili kad se sklonim u svoju kancelariju posle dodira bića koja umiru, plačem tiho, bez glasa, tresem se čitavim telom. Zaključam vrata, dok se ne smirim. Je li mi lakše posle toga? Ne odmah, ali osećaj praznine koji me onda zaplašti izmesti me i ja postanem otvoren za sve damare pulsirajućeg života, i drhturim, kao posle predanog ispijanja vina. Sad je došlo to vreme. Moram što pre na odmor.
    Navlačim dronje uz oronule tugujem domove eonima
    daleko od savršenog siromaštva

  4. #139

    Odgovor: Da li plačete?

    Nekad sam mogla zaplakati za obicnu sitnicu.No zivot me nije mazio,pa sam ocvrsla i jako retko placem.Smatram da su suze dar od Boga. Da su kanal kojim izbaimo nakupljenu tugu,bol,negativnu energiju.Svakako se bar za trenutak posle plakanja bolje osecam.
    Nikad ne reci nikad !

  5. #140

    Odgovor: Da li plačete?

    Nikad nisam plakala za gluposti, osim ako nisam u nervnom rastrojstvu.
    Moje suze su skupe i svaku pamtim.
    kada dođem do dna, ne plačem nego jecam.
    To izgleda neutešno. Ali potrebno mi je tada da je neko tu ko ume da teši i ima tople ruke.
    Kao moja mama ili prijateljica.
    Ako me neko povredi, nikada neće videti da plačem.
    Te progutane suze prerađujem u gastritis i povremene extrasistole.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  6. #141

    Odgovor: Da li plačete?

    kada dođem do dna, ne plačem nego jecam
    Ovih dana plačem mnogo.Noću kad se sve smiri,kad klinci ne mogu da me vide ,jecam i imam osećaj da ću se ugušiti.Kao da se sav čemer ovog sveta skupio u mojim grudima.I neću ništa više da gušim.Ovaj put ću pustiti da izadje iz mene.Znam da će posle biti lakše.Dolazi proleće...
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  7. #142

    Odgovor: Da li plačete?

    Od malena nas uče da ćemo manje piškiti ako plačemo..
    Zato ja ...redovno i obilno piškim!
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  8. #143

    Odgovor: Da li plačete?

    Kada plačem u tuzi ili sreći, oslobađam se; kada mi neko natera suze, znam da me ne voli.

  9. #144

    Odgovor: Da li plačete?

    Ne!
    Sutra će biti tačno 11 godina kada su mi suze presušile...
    A plakala sam tih dana neprestano...čak i u snu...
    Nisam zaplakala čak ni kada sam izmedju sina i ćere izgubila dete...
    Čak me jedan Cigo nasmejao kada je konstatovao da nemam ni 18 godina i da moram na kiretažu

    ..samo, tek ponekada, stvori mi se knedla u grlu...mnogo gore od samog plača....
    Budi pametan i pravi se lud

  10. #145

    Odgovor: Da li plačete?

    Ne placem nikada kada je gusto, kada se nesto strasno desava, kada je nesto u toku, ali ja imam taj neki Ebeni osecaj da mugu da uticem na desavanje. Tu radim besvesno, presaltam na modus „solve the problem“ , i jurim sve moguce i manje moguce solucije do poslednje moguce statisticke promile . Ja nikada ne zatajim kada je rec o „akciji i re-akciji“. Ja uvek funkcionisem, pod motom:, „Ako ti zatajis, zatajice svi!“ Mene strah i paraliza stignu tek po svrsenom cinu, onda kada je reagovanje, ili bilo kakvo uticanje nemoguce. Kad me zgazi vreme …i oduzme mi poslednju sansu aktivne modelaze bilo cega ili bilo kog problema…

    Placem kad me neko meni drag, stiti od menen same, tim sto me iskljuci iz odgovornosti. Tim sto me svesno zaobidje ili postedi...

    Placem kada me neko razbije jednom jedinom konstatacijom, a znam da me ne bi romanom ni dodirnuo....

    Mogu da zaplacem i na sve one, koji dosledno sebe negiraju, redjaju u reci proste suprostnosti onome sto osecaju, a to rade toliko ocigledno iz jednog jedinog poriva, neime preuzimanjem odgovornosti za citav jedan svet...koji breme zivota natovare na svoja krhka ledja, ne pitjuci za cenu...

    Ma mogu da zaplacem na sve moguce sitnice, ali da pri tome na neke, opste priznate, dojmljive “stvari i desavanja” ne reagujem uopste.

    Mene nikada nisu ubijale velike stvari, ne, mene paralisu sitnice, neke neizrecene reci, neodradjena dela, neispunjeni snovi, neki banalni trenutci, koji se nehotice tetoviraju u svest i opstanu zato sto su nemoguci...

    Mene ubijaju detalji...svega i svacega...
    Never confuse movement with action.

  11. #146

    Odgovor: Da li plačete?

    Nisam plakao jedno vreme, a volim suze, očiste me od zla.
    Nisam mogao, nisam uspevao, a posle kada je krenulo, krenule su bujice, kao da se topim od tog leda koji sam uhvatio.
    Poslednji put sam plakao u četvrtak uveče, od mešavine osećanja, sreće, tuge, nemoći, besa, i nije mi bilo bolje, nisam bio očišćen, tuga je ostala u meni, da me izjeda.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  12. #147

    Odgovor: Da li plačete?

    tesko pitanje , jos tezi odgovor

    naravno da se place , pa nisi od kamena . cisti dusu to je sigurno .
    place se kada dobijes sat najboljeg druga koji je poginuo skoro a njegov nadimak jos uvek stoji na skypu , ne da mi se obrisati .
    place se kada ti malo dete kaze ... pa nije samo tata tebi tesko , i meni je . nosili smo se to vece na ramenima i gledali vatromet .
    place se i zbog nekih neispunjenih ocekivanja i suocenja sa zidom , koji nije jerusalemski ali je zid .
    place se i zbog drugih manje vise razloga kad proklete emocije slome ...


    i osecas se bolje .
    i krug se ponovo okrece .
    worst day of fishing is better than excellent day at work

Strana 10 od 10 PrvaPrva ... 8910

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •