Rasizam kod nas - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 36
  1. #16

    Odgovor: Rasizam kod nas

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Srbin nacista/rasista je jednako ludo kao kada bi crnac bio pripadnik KKK-a.
    Sve je moguće. Ali mislim da među Srbima ima više nacista nego među ljudima tamne kože.

    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  2. #17

    Odgovor: Rasizam kod nas

    Међу Србима је веома мало нациста и у односу на број Срба једно од држава са најмање нациста у земљи. Има их свега неколико десетина (за разлику од Католичких Срба којих је много мање (хрвата) али нациста има на стотине ако не и много више). То не треба уопште да нас чуди, главни нацисти су нам председници скупштина и посланици (чанак и костреш) више се брините за њих, они су у способности да ураде много горе него десетине тих неинформисаних младића.

  3. #18

    Odgovor: Rasizam kod nas

    Nije rasizam u pitanju vec pomodarstvo, u modi je biti nacionalista...

  4. #19

    Odgovor: Rasizam kod nas

    Citat jedinistvarni kaže: Pogledaj poruku
    Nije rasizam u pitanju vec pomodarstvo, u modi je biti nacionalista...
    Не мешајмо национализам, расизам, шовинизам...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #20

    Odgovor: Rasizam kod nas

    Lako je pricati da kod nas nema rasizma kad u stvari i nema mnogo drugih rasa koje zive na Balkanu. U poslednje vrijeme u porastu broj azijata (Kineza), a crnci su rijetkost. O tome da li smo rasisti ili ne, vidi se po ponasanju nasih ljudi u inostranstvu. Roditelji mole djecu da se slucajno ne bi poceli zabavljati sa crncima, kinezima, indijcima itd. Kad se pojavi neko ko ima supruznika druge rase, odmah pocnu ogovaranja i izbjegavanja. Ako to nije rasizam, ja onda ne znam sta je.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  6. #21

    Odgovor: Rasizam kod nas

    Mislim da kod nas rasizma ima tek u naznakama, kao i to da je Srbija kao zemlja bila možda i najmanje sklona rasizmu od svih država u okruženju. U prilog ove tvrdnje iznosim i podatak da na teritorije današnje Srbije niti u jednom njenom naselju nije postojao geto. Recimo, bio sam u sarajevskom, ljubljanskom i splitskom getu, a tih svojevrsnih rezervata za pripadnike jedne nacije je bilo i u drugim mestima nekadašnje SFRJ...

    Međutim i pored, rekao bih, dobrih predispozicja, rasizam je uvek moguć u multietničkim (a mi jesmo takva i sve ćemo više i biti) i ne treba olako da shvatamo neprimerene oblike negodovanja prema sportistima drugačije boje kože ili pojedine akcije skinhedsa, a rekao bih i prema pripadnicima marginalnih i netradicionalnih grupa na ovom prostorima što je u suštini samo modifikovani rasizam...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  7. #22

    Odgovor: Rasizam kod nas

    Rasizam je, međutim, pojava u kojoj se neke društvene grupe tretiraju jednostavno kao niža prirodna vrsta (rasa), kao skupine podljudskih jedinki, bez obzira da li je reč o drugoj rasi ili drugoj klasi. Tako se može govoriti o svojevrsnom socijalnom rasizmu, i o njemu je ovde reč. U ovom obliku on je daleko prisutniji od onog na koji nam se napadno skreće pažnja i, naizgled paradoksalno, počinje upravo od društvenog miljea koje se bučno zalaže protiv govora mržnje, protiv diskriminacije, rasizma i fašizma. A s obzirom da je prećutan, i da se intenzivno širi, problem je utoliko veći, i zato ga valja razotkriti.

    Mario Kalik
    Liberalni fašizam i rasizam u Srbiji
    Osnovni zakon tranzicije - Život je zakon!
    http://www.nspm.org.yu/koment_2007/2008_kalik12.htm
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #23

    Odgovor: Rasizam kod nas

    Rasizam kod nas je najvise rasprostranjen medju osobama neznijeg pola.
    Neke svoje muzeve okarakterisu kao cigane,neke kao indijance,a sve se razmisljaju-"Sto mu nije ko u crnca"
    Not all treasure is silver and gold, mate.

  9. #24

    Odgovor: Rasizam kod nas

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    Lako je pricati da kod nas nema rasizma kad u stvari i nema mnogo drugih rasa koje zive na Balkanu. U poslednje vrijeme u porastu broj azijata (Kineza), a crnci su rijetkost. O tome da li smo rasisti ili ne, vidi se po ponasanju nasih ljudi u inostranstvu. Roditelji mole djecu da se slucajno ne bi poceli zabavljati sa crncima, kinezima, indijcima itd. Kad se pojavi neko ko ima supruznika druge rase, odmah pocnu ogovaranja i izbjegavanja. Ako to nije rasizam, ja onda ne znam sta je.
    Mislim da je Irnik u pravu.... Svi nesto gundjaju u pola glasa Kinezi ovakvi onakvi i sl. mada ti komentari nemaju kao sadrzaj boju koze ali niko ne mora to glasno ni da kaze, prosto su totalno drugaciji od nas pa nam se ne svidjaju, ocita i prva razlika je boja koze.... Jedna moja poznanica je davno imala decka crnca....njena porodica je bila strikno protiv toga samo zato sto je crnac, bez obzira kakav je kao licnost, a obrazovani i savim ok ljudi na izgled..... Ima jos takvih primera...
    Mislim da ima dosta rasizma kod nas, mozda u nekom blazem obliku ali je prisutan....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  10. #25

    Odgovor: Rasizam kod nas

    Ако узмемо да је дефиниција расизма ово што сам цитирао, гледање на неку друштвену групу као на нижу врсту, без обзира ради ли се о људима друге боје коже или другог политичког мишљења, онда су највећи расисти у Србији тренутно ЛДПовци и компанија. Наиме, они се према највећем броју становника Србије односе као према стоки, стално праве наци поређења са болестима, животињама... страшно је колико мржње и нетрпељивости избија из њихових ставова.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #26

    Odgovor: Rasizam kod nas

    Jednom sam negde procitala da je prvi znak da je neko antisemita kad vam kaze:ali ja uopste ne mrzim Zidove!Ja cak imam i prijatelja Zidova!

    primenljivo i na ostalo.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  12. #27

    Odgovor: Rasizam kod nas

    Nacionalizam vs Rasizam
    isto s.anje samo drugo pakovanje
    I za one koji neznaju Sovinzam je jedan oblik (najopasniji) Nacioalizma

    Do I feel lucky ? Well,do ya ?

  13. #28

    Odgovor: Rasizam kod nas

    Lov na poslednje Naziste

    Zidovska organizacija Simon Wiesenthal Center (SWC)
    objavila je danas listu 10 najtrazenijih Nazista koji su jos u zivotu
    zanimljivo je da se na toj listi nalaze Milivoje Asner
    i Dr Sandor Kepiro koji su pocinili zlocine na prostorima bivse YU

    1. Dr Aribert Heim Doktor u konc.logoru Buchenwaldu och Mauthausenu.
    2. Ivan Demjanjuk ucestvovao u masovnoj likvidaciji zidova u Sobiboru
    3. Dr Sandor Kepiro ucestvovao u ubistvu 1200 civila u Novom Sadu
    4. Milivoj Asner sef policije Slavonska Pozega

    5. Sören Kam odgovoran za slanje Danskih zidova u konc. logore
    6. Heinrich Boere SS oficir optuzen zbog likvidacije civila u Holandiji
    7. Karoly Zentai ucestvovao u likvidaciji zidova 1944 u Budimpesti
    8. Mikhail Gorshkow
    9. Algimantas Dailide
    10. Harry Männil
    Do I feel lucky ? Well,do ya ?

  14. #29

    Odgovor: Rasizam kod nas

    Rasizam u srbiji je veoma izražen. Posebon prema hrvatima i albancima. Samo uđi na fudbalski stadion, i reci da si hrvat ili albanac, u roku od dve sekunde će te na smrt prebijati tri tuceta navijača. To je strašno, jer takve ideje u glavu mladima ubacuju SRS i DSS - ubija labance, ubij hrvata, to je dobro, oni su zli, oni su naneli zlo srbiji. A niko ne vidi da su pojedinci iz tih naroda naneli zlo našem narodu. Nije neko albansko dete od pet godina krivo što je Kosovo nezavisno, ali kad slušam neke političare, to baš tako zvuči. Strašno, makar prema mom mišljenju.
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  15. #30

    Odgovor: Rasizam kod nas

    Moja iskustva su pozitivna. Imam jako puno drugova Hrvata i nikad ni za vreme rata nismo narušili to, pa pobogu rasli smo zajedno, red je i da živimo i umremo zajedno!

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Aristokratizam, rasizam i totalitarizam
    Autor Persival u forumu Politika
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 11.06.2009, 09:40

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •