Muzičke vesti - Strana 3
Strana 3 od 17 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 241
  1. #31

    Odgovor: Muzičke vesti

    40 godina od osnivanja sastava The Doors


    Nekadašnji članovi sastava The Doors, Ray Manzarek i Robbie Krieger, nastupiće u Londonu na novogodišnje veče pod imenom Riders On The Storm. Njima će se pridružiti Ian Astbury a bend će na ovaj način obeležiti 40 godina od osnivanja The Doors. Bend će nastupati bez bubnjara John Densmore-a koji je odbio da učestvuje u ponovnom okupljanju benda. Riders On The Storm su nastupali kao The Doors proteklih godina, a sa njima je nastupao Astbury iz sastava The Cult i Stewart Copeland iz The Police. Bend je bio primoran da promeni zbog nekoliko tužbi od kojih je jednu podneo i sam Densmore. Bend će objaviti novo box set izdanje, zvaničnu antologiju i nekoliko do sada ne objavljenih live snimaka.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #32

    Odgovor: Muzičke vesti

    Snoop Dogg optužen za posedovanje oružja

    Snoop Dogg je optužen za posedovanje oružja i suočava se sa mogućom kaznom zatvora od tri godine. Snoop je u septembru, na aerodromu John Wayne, u Kaliforniji uhapšen pošto je u avion pokušao da unese nož skakavac, koji je policija na kontroli prilikom ulaska u avion pronašla u njegovoj torbi za lap top.
    Snoop se pravdao da je nož za potrebe snimanja njegovog novog filma, ali je i prošlog meseca uhapšen na aerodromu Bob Hope u Kaliforniji zbog posedovanja marihuane i vatrenog oružja. Snoop je platio kauciju od 150 000 dolara i pojaviće se u sudu 12. decembra.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #33

    Odgovor: Muzičke vesti

    Shakira osvojila 4 nagrade

    Shakira je ove godine dominirala na Latin Grammy awards, osvojivši četiri trofeja, uključujući nagrade za album godine Fijacion Oral Vol. 1, pesmu godine La Tortura i pop album. Shakira je iskoristila svoj nastup na dodeli nagrada, kako bi kritikovala odnos američkih vlasti prema imigrantima, i njihovoj nemogućnosti da dobiju validnu dokumentaciju za rad i zapošljavanje. Nadam se da će veliki broj tih ljudi uskoro dobiti pažnju koja im pripada od strane vlasti izjavila je kolumbijska pop zvezda.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #34

    Novosti u svetu muzike - vesti, noviteti, predstavljanja, pohvale, kritike...

    Tema na kojoj mozemo da razglabamo o novitetima u svijetu muzike


    Upravo slusam novog Colu... sta znam, ne ulazi u uvo na prvu
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  5. #35

    02 Odgovor: Noviteti

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    Tema na kojoj mozemo da razglabamo o novitetima u svijetu muzike


    Upravo slusam novog Colu... sta znam, ne ulazi u uvo na prvu
    nisam preslušala, ali ti verujem , od ''projekta'' ''okano'' Čola otišao skroz u neku komercijalu , i ne mogu da verujem da je to onaj Čola, koji je znao da ''bocne'' pravo u


    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  6. #36

    Odgovor: Noviteti u muzici

    ne znam po kom kriterijumu čola bira pjesme, ali kao što goga kaže, od okane čola nije čola. igrom slučaja slušam "rai" muziku (porijeklom iz dijela alžira koji se zove oran) i svaki put se zaprepastim kad nađem neku arapsku "rai" pjesmu obrađenu na čolinim novim albumima. zar i ti sine čolo?
    nattydread is coming to dinner

  7. #37

    Odgovor: Noviteti u muzici

    Kad je Cola izbacio novi album???

    Jeste li culi i videli novi spot i pesmicu od Flamingosa?
    "toliko puteva.. koji izabrati, gde poci, koga povesti..???"

  8. #38

    Odgovor: Noviteti u muzici

    Čolu i njegove nove albume ne mogu da svarim ni na blic dok se vrte u reklamama za novi cd. To mi nikad neće ući u uši. Takođe, odbacujem a priori sve što izdavačka kuća CITY RECORDS euforično štanca. To mi je klasičan treš. (Tu ne ubrajam kompilacije i ostalo uhu podnošljivo kao npr Haustor, Gibonni i slično... a da se našlo kao njihovo izdanje, mada to obično nisu noviteti već best of) Znači sve one Emine Jahović, Romane, Lune, Đoganiji, Flamingosi, Amadeusi i bla bla bla - od toga mi je

    E baš juče vidim da je Bebi Dol izbacila cd sa obradama i verujem da ih je uradila dobro. Na blic videh da su se tu našle i Harlem Shuffle, Help, Man's world, Pappa'sgotta brand new bag, Free, Moon river... pa ćem uskoro kupiti taj cd i bez da ga odslušam prethodno
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #39

    02 Odgovor: Noviteti u muzici

    Citat Ivana-psy kaže: Pogledaj poruku

    Jeste li culi i videli novi spot i pesmicu od Flamingosa?

    Jesam, i raznežila sam se , uradjen u fazonu Hita meseca, D.Marković sa kezom a la 32 biserno bela zubića , ali sve ostalo je super... Lepo uradjeno
    (jesu li Flamingosi tu bili u fazonu sarajevkih rokera iz 80-ih?)
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  10. #40

    Odgovor: Noviteti u muzici

    Ja sam skoro skinuo novi album Zeljka Samardzica-"Lice Ljubavi" i ima par lepih pesmica.Ja nesto i nisam Zeljkov ljubitelj kad udje u turbo folk aranzmane ali da ima balada koje mu dobro stoje,ima.Preporucujem-"Ne spominji ljubav","Mesec u vodi","Lice ljubavi",ostale mi nisu privukle paznju.
    Not all treasure is silver and gold, mate.

  11. #41

    Odgovor: Noviteti u muzici

    A jeste li culi za tri nove pesme BG-Sindikata
    1.Oni su
    2.Vec Vidjeno
    3.Pretorijanska Garda
    Ne prestajte snove svoje sanjati,
    ni ljepsem sutra se nadati.
    Ne prestajte rukama raditi,
    ni srcem svojim ljubav grabiti,
    jer dok budemo voljeli i snove svoje snili
    vjecno ce Krajina da zivi...

  12. #42

    Odgovor: Noviteti u muzici

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Čolu i njegove nove albume ne mogu da svarim ni na blic dok se vrte u reklamama za novi cd. To mi nikad neće ući u uši. Takođe, odbacujem a priori sve što izdavačka kuća CITY RECORDS euforično štanca. To mi je klasičan treš. (Tu ne ubrajam kompilacije i ostalo uhu podnošljivo kao npr Haustor, Gibonni i slično... a da se našlo kao njihovo izdanje, mada to obično nisu noviteti već best of) Znači sve one Emine Jahović, Romane, Lune, Đoganiji, Flamingosi, Amadeusi i bla bla bla - od toga mi je
    Potpuno se slazem sa tobom za CITY RECORDS, stvarno ramo nema nista interesantno, a bogami ni novo. Posto od kada postoje izbacuju jednu istu muziku.

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    E baš juče vidim da je Bebi Dol izbacila cd sa obradama i verujem da ih je uradila dobro. Na blic videh da su se tu našle i Harlem Shuffle, Help, Man's world, Pappa'sgotta brand new bag, Free, Moon river... pa ćem uskoro kupiti taj cd i bez da ga odslušam prethodno
    Sto se tice pomenute dame verujem da ce taj CD biti dobar. Nisam neki fan stvari koje je radila u svom zivotu, ali sam je zavole kada sam je slusao sa nekim Jazz bandom u Beogradu i mnogo bolje zvuci kada ne njace dok peva (nadam se da razumete nasta mislim). Necu kupiti album ali cu ga sigurno preslisati, verujem da tu ima dobrih obrada i da su sjajni muzicari svirali.
    Poruku je izmenio SQUAW, 25.12.2006 u 13:17 Razlog: VB kodovi

  13. #43

    Odgovor: Muzičke vesti

    Otišao otac soula - Džejms Braun
    Ponedeljak, 25. decembar 2006. 12:33




    Legendarni "kralj soula" Džejms Braun umro je u ponedeljak u 74. godini, saopštio je njegov agent, a prenose svetske agencije.

    Braun je u nedelju hospitalizovan u Atlanti zbog upale pluća, a umro je oko dva sata ujutro po lokalnom vremenu u noći izmedju nedelje i ponedeljka, kazao je Frenk Kopsidas i dodao da uzrok smrti još nije poznat.

    Braun je prošle nedelje otkazao nastupe u gradovima u Konektikatu i Nju Džersiju.

    Uz Elvisa Prislija, Boba Dilana i još nekoliko muzičara, Braun je imao ogroman uticaj na muziku u poslednjih 50 godina.

    Njegovo neumorno djuskanje na sceni bilo je "domaći" mladjim kolegama Miku Džegeru, Majklu Džeksonu i ostalima, a Dejvid Bouvi i Prince su neke od svojih pesama zasnovali na njegovom jedinstvenom stilu.

    Iako ima onih koji negiraju da je "otac" soula, Braunov uticaj na hiphop, disko i fank muziku ne može se poreći. Za RnB muziku bio je isto što Dilan medju tekstopiscima - jedinstven i inovator.

    Hitovi "Out of Sight", "(Get Up I Feel Like Being a) Sex Machine", "I Got You (I Feel Good)", "Say It Out Loud - I'm Black and I'm Proud", kič odeća, istetovirane obrve i učinili su ga pravom legendom.

    Od prvog albuma "Please, please, please" iz 1956. godine, Braun je neumorno pisao i išao na turneje širom planete. Nagradjen je sa više Gremi nagrada, uključujući i priznanje za životno delo, a 1986. je uvršten u Kuću slavnih rokenrola.

    Već je ranije gledao smrti u oči pre desetak godina dijagnoziran mu je rak prostate, a 1992. ga je jedan voditelj greškom proglasio mrtvim.

    Nastupio je i u Beogradu pre desetak godina, a jedan od poslednjih koncerata održao je u Zagrebu pre samo mesec i po dana.

    Možda njegov život i učinak najbolje opisuje ova rečenica sjajnog Butsija Kolinsa - "Ne smemo zaboraviti Džejmsa Brauna on je svima nama otvorio vrata".

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  14. #44

    Odgovor: Noviteti u muzici

    Citat cokaido kaže: Pogledaj poruku
    Sto se tice pomenute dame verujem da ce taj CD biti dobar. Nisam neki fan stvari koje je radila u svom zivotu, ali sam je zavole kada sam je slusao sa nekim Jazz bandom u Beogradu i mnogo bolje zvuci kada ne njace dok peva (nadam se da razumete nasta mislim). Necu kupiti album ali cu ga sigurno preslisati, verujem da tu ima dobrih obrada i da su sjajni muzicari svirali.
    Ne da su sjajni muzičari, nego džezeri za primer. CD je odličan, u mojim je rukama i slušam ga Ovo je hrabrost uraditi!
    Što se tiče njakanja, ne shvatam pogrešno, ukusi su u pitanju, a meni se njena interpretacija dopada, baš zato što je specifična Uglavnom, i oni koji je ne vole često promene mišljenje kada je slušaju uživo
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  15. #45

    Odgovor: Muzičke vesti

    Queen najbolji britanski bend svih vremena

    Prema poslednjoj anketi koju je sproveo radio BBC Radio 2 sastav Queen je proglašen za najbolji britanski bend svih vremena. U anketi je glasalo preko 20 000 slušalaca ovog radija a The Queen su pobedili The Beatles za samo 400 glasova. Na drugom mestu su The Beatles, na trećem The Rolling Stones, na četvrtom Oasis dok su na petom mestu Take That. Slušaoci su birali između pet ponuđenih bendova, koji su odabrani na predhodnom krugu nominacija.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


Strana 3 od 17 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Muzičar sa najjačom aurom...
    Autor SQUAW u forumu Muzika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 28.08.2012, 00:02
  2. Muzička pitalica
    Autor makilli u forumu Muzika
    Odgovora: 357
    Poslednja poruka: 25.09.2010, 01:20
  3. Muzički kanali
    Autor Muckota u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.08.2010, 10:31
  4. Da sam muzičar...
    Autor izabelitta u forumu Muzika
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 25.01.2010, 01:32
  5. Muzička škola
    Autor Mish u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 13.06.2009, 02:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •