Muzičke vesti - Strana 14
Strana 14 od 17 PrvaPrva ... 41213141516 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 196 do 210 od ukupno 241
  1. #196



    pete doherty je izdao novi album pod imenom "grace /wasteland",
    koji sumira njegovu karijeru kao jednog od najmladjih i najuspesnijih
    performera i tekstopisaca novog brit -popa. svako ko je voleo "libertines"
    a kasnije "babyshambles" ce oberucke prihvatiti ovaj novitet koji je
    uradjen majstorski profesionalno i malo lici na prethodne poluhaoticne
    projekte koji su imali umetnicku vrednost ali su bili na marginama
    komercijalizacije. [sto nije neophodno losa stvar] .solo album je potvrda
    da je doherty odrastao i da su epizode sa narkoticima iza njega i da
    vise ne prete da uniste jedinstveni talenat.




    enjoy it.


    Poruku je izmenio NSdjanka, 09.04.2009 u 20:13 Razlog: lepše je ;)
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  2. #197

    Odgovor: Novosti u svetu muzike - vesti, noviteti, predstavljanja, pohvale, kritike..

    Novosadske Muzičke Svečanosti NOMUS


    Novi Sad,
    22. - 30. april



    Novosadske muzičke svečanosti se ove godine tradicionalno održavaju u znaku kamerne muzike, uz izvođenje naših i inostranih umetnika, ali i sa novouvedenim običajem: iskoracima na teatarsku scenu: publika će uz koncerte moći da pogleda i dve predstave. Susret pozorišta i muzike biće oličen u predstavi Vidoviti putevi našeg čuvenog koreografa i plesača Jožefa Nađa, kao i u mjuziklu Maratonci trče počasni krug Pozorišta na Terazijama iz Beograda.



    Sre. 22. 20.00

    Mesto: Sinagoga

    Svečano otvaranje Festivala

    Orchestre de Chambre Pelleas (Francuska)



    Čet. 23. 19.30

    Mesto: Sinagoga

    Dmitri Mahtin, violina

    Aleksandar Knjazev, violončelo

    Boris Berezovski, klavir

    Program: Dvorak, Rahmanjinov



    Čet. 23. 22.00

    Mesto: Studio M

    Angelo Debarre Quartet (Francuska/Velika Britanija)

    Angelo Debarre, gitara

    Christian Garrick, violina

    Dave Kelbie, gitara

    Andy Crowdy, kontrabas



    Pet. 24. 19.30


    Mesto: Studio M

    Gudački kvartet Amadeo Modigliani (Francuska)

    Philippe Bernhard, violina

    Loic Rio, violina

    Laurent Marfaing, viola

    Francois Kieffer, violončelo

    Eric Le Sage, klavir (Francuska)

    Program: Haydn, Beethoven, Brahms



    Pet. 24. 22.00

    Mesto: Srpsko narodno pozorište, Scena P. Dobrinović

    Sho-Bo-Gen-Zo/Vidoviti putevi

    Jozsef Nagy, ples (Srbija)

    Cecile Loyer, ples (Francuska)

    Joelle Leandre, kontrabas (Francuska)

    Szelevenyi Akos, duvački i udarački instrumenti (Mađarska)



    Sub. 25. 19.30

    Mesto: Sinagoga

    Vojvođanski mešoviti hor

    Simfonijski orkestar Akademije umetnosti

    Dirigent: Andrej Bursać

    Solisti: Aneta Ilić, sopran; Miodrag Mika Jovanović, bariton

    Program: Rahmanjinov Ostrvo mrtvih

    Aleksandra Vrebalov: Stations / Stanice

    14 događaja na putu do Golgote, raspeće, smrt i polaganje u grob

    Tekst: Michael John Garces

    *premijera u Srbiji

    Ovim koncertom se obeležava 35 godina od osnivanja Akademije umetnosti u Novom Sadu.



    Sub. 25. 22.00


    Mesto: Studio M

    The European Percussion Show Wumm

    Studio Percussion Graz (Austrija)



    Ned. 26. 19.30


    Mesto: Srpsko narodno pozorište, Scena Jovan Đorđević

    Maratonci trče počasni krug

    Mjuzikl Gostuje Pozorište na Terazijama



    Pon. 27. 19.30


    Mesto: Studio M

    Gudački kvartet Ysaye (Francuska)

    Guillaume Sutre, violina

    Luc-Marie Aguera, violina

    Miguel da Silva, viola

    Yovan Markovitch, violončelo

    Program: Franck, Beethoven



    Uto. 28. 19.30


    Mesto: Studio M

    Henri Sigfridsson, klavir (Finska/Nemačka)

    Program: Brahms, Hakola, Liszt, Beethoven



    Uto. 28. 22.00


    Mesto: Studio M

    Uri Brener, klavir (Izrael)

    Arcady Shilkloper, horna, truba, alpski rog (Rusija)



    Sre. 29. 19.30


    Mesto: Studio M

    Veče kamerne muzike

    Alexander Janiczek, violina (Austrija/Škotska)

    Muriel Cantoreggi, violina (Francuska)

    Johannes Erkes, viola (Nemačka)

    Richard Lester, violončelo (Velika Britanija)

    Nicolas Altstaedt, violončelo (Nemačka)

    Program: Brahms, Schubert



    Čet. 30. 20.00

    Mesto: Sinagoga

    Svečano zatvaranje

    Vojvođanski simfoničari

    Dirigent: Berislav Skenderović

    Solista: Roman Simović, violina (Crna Gora/Brazil)
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  3. #198

    Odgovor: Novosti u svetu muzike - vesti, noviteti, predstavljanja, pohvale, kritike..

    Koncert Leonarda Koena u Beogradu

    Koncert čuvenog kanadskog muzičara Leonarda Koena biće održan 2. septembra u Beogradskoj areni, najavljeno je danas.



    Četiri decenije Koen je jedan od najznačajnijih i najuticajnijih muzičara našeg vremena, figura čije delo vremenom dobija sve dublje značenje.
    Beskompromisno se bavio najvećim temama ljudskog života: seks, duhovnost, religija, moć... i uvek potpuno svestan koliko su neuhvatljivi odgovori na pitanja koja postavlja. Put koji je prešao jeste ta neuhvatljiva materija njegovog rada, ali i razlozi zbog kojih njegove pesme nikad ne gube svoju ogromnu emotivnu snagu.

    Njegov prvi album "Songs of Leonard Koen" iz 1967. godine otkrio je svetu njegov nesumnjivo ogroman talenat, a tu su se našle pesme poput "Suzan" - jedne od njegovih najpopularnijih numera, zatim "Sisters of mersi", "So long Marian"...
    Koen je rođen je u Montrealu, a svoju muzičku karijeru je započeo u Njujorku krajem šezdesetih godina 20. veka, a objavljivao je zbirke pesama i romane, još od 1950. godine, pre nego što se okrenuo muzici, navodi se u saopštenju.
    Sa svoje 72 godine Koen i dalje stvara izuzetne pesme, i u isto vreme uživa u zasluženim počastima koje se odaju umetnicima sa statusom legende. Dokumentarni filmovi, nagrade, albumi-omaži i brojni umetnici željni da snime njegove pesme, govore o nemerljivom doprinosu koji je Koen dao.
    Karte će uskoro biti u prodaji.

    Izvor Blic

  4. #199

    Odgovor: Novosti u svetu muzike - vesti, noviteti, predstavljanja, pohvale, kritike..

    Barišnjikov u maju u SNP-u



    Svetska baletska zvezda Mihail Barišnjikov (Mikhail Baryshnikov), koji je najširoj publici poznat i po ulozi u hit televizijskoj seriji “Seks i grad”, gostovaće 16. i 17. maja u Srpskom narodnom pozorištu u Novom Sadu, u svojevrsnom nastavku Beogradskog festivala igre (BDF).

    Planetarna zvezda, Barišnjikov će gostovati prvi put u Srbiji, u saradnji BDF-a i svog umetničkog centra u Njujorku.

    Prema rečima umetničke direktorke BDF-a Aje Jung, Novi Sad je izabran zato što “Beograd nije imao sluha” za specifičan nastavak festivala, ni u finansijskom, ni u tehničkom smislu.

    “Beograd nije podržao taj projekat zato što nismo aplicirali u komadu za festival sa njim...”, rekla je Aja Jung 14. aprila na konferenciji za novinare, ističući da je Barišnjikov jedno od najvecih imena svetske igre.

    Navodeći da se srela sa njim prošle godine, Aja Jung je dodala da je već tada pristao da dođe, ali se nije znalo kada će moći. Pre par meseci stigao joj je e-mail, kada je već bila zatvorena finansijska konstrukcija za BDF.

    Aja Jung je najavila da će program u SNP-u antologijski, a sa Barišnjikovim će nastupiti i Ana Laguna.

    Biće izvedena tri sola i duet, a prema rečima Aje Jung, za Barišnjikova se priprema i posebna scena - od poda, preko zavesa do garderobe.

    Barišnjikov je poreklom iz Rige, gde je počeo da studira balet još kao devetogodišnjak, a tokom 40-godišnje karijere, koja mu je donela status jednog od najslavnijih umetnika i zvezde klasičnog baleta, oprobao se u širokom spektru plesnih disciplina.

    Dodatnu popularnost među najširom publikom stekao je ulogom slikara Aleksandra Petrovskog u TV seriji “Seks i grad”, kao partner jedne od glavnih junakinja Keri Bredšo, koju igra Sara Džesika Parker (Sarah Jessica).

    Sajt BDF-a je Belgrade Dance Festival | Beogradski festival igre



    izvor:see CULT
    Vrag odneo šnalu...

  5. #200

    Odgovor: Novosti u svetu muzike - vesti, noviteti, predstavljanja, pohvale, kritike..

    Otkazan koncert "Depeche Mode" u Beogradu!


    "Depeche Mode" je otkazao još četiri nastupa na svojoj turneji zbog bolesti pevača Dejva Gahana. Otkazani su nastupi u Bukureštu u subotu, u Sofiji u ponedeljak, u Beogradu u sredu i u Zagrebu u četvrtak, navodi se na sajtu benda.

    Gahan, koji je zbog bolesti u utorak bio hospitalizovan u Atini, otići će u Sjedinjene Američke Države radi daljeg lečenja gastroenteritisa, prenosi britanski Miror.



    "U ovom trenutku glavna Dejvova briga je da potpuno ozdravi i nastavi sa turnejom što je pre moguće. Obožavateljima preporučeno da čuvaju svoje karte, jer uskoro sledi saopštenje u vezi sa izmenama datuma koncerata ili otkazivanjima", navodi se u saopštenju na sajtu benda.

    Više na depeche mode dot com

  6. #201

    Odgovor: Novosti u svetu muzike - vesti, noviteti, predstavljanja, pohvale, kritike..

    ZOSTER - Želim voljeti i biti voljen


    Mi smo bend koji je nastao kao posljedica pada imuniteta društva.
    Mi danas u vlastitoj sredini ne prepoznajemo dobre i loše momke, a u stvarnosti toga i nema. Svi smo mi i dobri i loši, nekad prevladava jedno, nekad drugo. Zavisi koliko smo jaki i koliko ustrajavamo u snazi. Naše su vrijednost urušene, nemamo nekog stvarnog junaka koji bi bio dobar. Zadnji, poslednji heroj je bio Nikola Tesla. On je dobar i njega svi vole, ali njega ne možeš prisvojiti, on je svačiji. Koliko ljudi danas živi od struje, egzistira na njegovoj ideji. Ne bi mogli svirati muziku na struju da nije bilo Tesle. Ako neko može Brus Liju dizati spomenik u Mostaru zašto ne bi neko digao spomenik Tesli u Mađarskoj.

    Kakve su sličnosti između Afrike i Bosne i Hercegovine? Na prvi pogled - nikakve. Kad malo zastanemo i razmislimo setićemo se da je znao kroz BiH da prođe poneki pripadnik mirovnih snaga malo garaviji od ostalih, da BiH ima i starije i lepše piramide od onih egipatskih, da limun žut i ostala južna voća ali neke druge biljke rastu po BiH, a posebno po onom H jednako kvalitetno kao u, recimo, Maroku. Pustinja nema, mada su mnogi krajevi opustošeni od ljudi i bilo kakvog oblika života...i tako, moglo bi se još nabrajati.

    Zadržimo se na onom lepšem. Mostar je grad koji važi za jedan od najsunčanijih gradova na svetu a u Mostaru je nastao jedan fenomenalan bend koji gaji neku vrstu crnačke muzike koja opet svoje korene ima u Africi. Reč je o Zosteru, bendu koji je odavno prerastao okvire podeljenog Mostara i još podeljenije BiH.

    Poslednji nastup u Srbiji bend je imao krajem leta kada su svirali u Beogradu, Kragujevcu i Zrenjaninu, a posetioci Exit festivala moći će se uveriti u vrednosti benda u petak na Main stage-u u 19 sati. Mnogima će to biti prerano za neki bend koji nisu baš imali prilike da čuju. U želji da ispravimo ovu “nepravdu” i približimo Zoster potencijalnim posetiocima, kao i lenjost i glupost novinara koji je vodio intervju, a koji je čekao od tog poslednjeg nastupa u Beogradu da ga objavi, sledi intervju sa Mariom, vlažnim snom devojaka i devojčica, tekstopiscom i pevačem benda.

    Srećom pa se nije mnogo toga izmenilo u životu benda, pa je intervju i dalje aktuelan.

    Zoster čine Mario Knezović- vokal i gitara, Goran Rebac - bubnjevi, marimba, perkusije, vocals, Boris Gutić- saksofon, Atilla Aksoj - gitara, klavijature, perkusije, vokal i Marko Jakovljević - bas gitara. Bend je do sada snimio dva albuma - Ojužilo i Festival budala a već duže vreme radi se na trećem albumu Imači kada. Pojedine pesme poput U mene u babe i Ska - skakavac već su standardni repoertoar na koncertima.



    Mi koristimo puno stilova u svom izražaju i jedan od njih je rege iz jednostavnog razloga što smo htjeli svirati muziku koja nije agresivna, koja se može plesati, a uz koju možemo premijeti neke svoje poruke koje su apel na savjest. Dakle nikakav angažman, već osvjestenošt. Mi ne sviramo angažiranu muziku nego osvještenu.

    * Mir, ljubav, tolerancija...to su osnovni motivi?

    Pa da. Čak i preispitivanje tih dobrih stvari. Put do pakla je popločan dobrim namjerama i to je sada opasno. Mi ne želimo popločavati put do pakla. Stvar je jednostavno preispitivanja. To je jedna cijela postmoderna koja u stvari reciklira i ispituje dosadašnje vrijednosti u novim situacijama.

    * Ne nastupate često, ili mi se to čini, po Srbiji. Možda bi u stvari samo želeo više da vas ima.

    Stalno su nas neke okolnosti sprečavale, viša sila nam je odgađala. Po netu vidim da dosta ljudi zna za nas. Nismo više opće mjesto i jako smo zadovoljni reakcijama i što ljudi u Srbiji prepoznaju našu univerzalnost. Svirali smo i po Evropi gdje nas ne razumiju ali smo dobili odličan feedback. Logičnije je da tu gdje nema ni jezičkih barijera dobro prolazimo. Jednom prilikom mi je čak i Rundek rekao da su u Pančevu slušali naš album i da su se dobro zabavljali. To nam mnogo znači.

    * Srećom pa postoji internet jer album Zostera je nemoguće naći u Srbiji.

    Nije naša briga već izdavača koji imaju svoje teškoće. Ne poznajem tu problematiku sa carinom niti koliko se danas isplativo baviti time. Mi se bavimo muzikom i naš feedback je na terenu.

    * Da, ali Mostar ipak nije LA, odakle će pre stići diskovi.

    Sve to ima neku svoju povijest koju znamo kakva je i znamo zašto su rijeke stale i postale vode stajačice. Nadam se da je muzika ta avangarda koja će pokrenuti razmjenu dobara pa da će to kasnije zaživjeti i da će ljudi početi raditi, živjeti život, graditi i sadašnjost i budućnost od sporta, ekonomije...Tu treba da se stvaraju nacionalni interesi. Svako ima svoj interes i on je legitiman ali to nije opravdanje da se ratuje ili ne komunicira. Ipak smo mi ljudi upućeni jedni na druge i zbog jezika i jer smo najbliži jedni drugima. Sve je stvar dogovora.

    * Kako dogovor napreduje u samom Mostaru?

    Jako loše zbog nekakvog stanja koje je zaleđeno, zamrznuto. Čeka se Godo, čeka se da dođe mesija i da se to riješi.

    * Neki su mislili da je taj Godo zapravo Brus Li kojem su podigli i spomenik.

    Godo je u svima nama. Mi čekamo da mi postanemo bolji ljudi, čekamo sami sebe. Neće to doći izvana, već iznutra. Moramo prevazići sami sebe da bi mogli ići dalje.

    * Kako bi ti okarakterisao muziku Zostera?

    Ja sam to negde, za svoj groš, nazvao “hercegovački rege”.



    e - novine
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  7. #202

    Odgovor: Novosti u svetu muzike - vesti, noviteti, predstavljanja, pohvale, kritike..

    Davor Gobac, Psihomodo Pop

    Sad smo naučna fantastika...

    Sastav Psihomodo pop je �26 jeeebilarnih� godina začinio novim albumom, povezavši na naslovnoj strani mistiku �Čarobnjaka iz Oza� i pank energiju Vajbrejtorsa (The Vibrators). Na predstojećem Beer festu (14. avgust) uživo ćemo čuti nekoliko novih stvari, a Davor Gobac, frontmen benda, za �24 sata� govori o rokenrolu, godinama, odelima...


    POZIV - Naslovna pesma albuma �Jeee! Jeee! Jeee!� obrada je čuvenog pank sastava Vajbrejtors. Zašto ste izabrali baš tu stvar?
    � To je jedan od prvih albuma koje sam kupio kad smo bili mladi i super mi je. A i ta stara reč �Jeee� obeležila je i rokenrol i pop-art i sve što ja volim. Kratka je i upečatljiva, pa se odlično namestila za naslov albuma.
    Omot je takođe upečatljiv.
    � Uradio ga je Igor Kordej, naš poznati strip crtač svetskog renomea. Slučajno sam naleteo na njega i kad mi je pokazao sliku, rekao sam: �Može, super". To je kadar iz filma �Čarobnjak iz Oza� i ta slika je inspirisala i unutrašnjost omota � napravili smo set fotografija na kojima sam ja Doroti, a Kuzma leti kao veštica...
    Ipak, imate i set fotki na kojima ste skockali u odela. Da li je to nagoveštaj promene imidža?
    � Ne baš. Nego imamo već po 45 godina, pa smo mislili da imamo bar neku sliku gde smo tako, u odelima.
    Koliko sve to prati nov materijal?
    � Ne znam i boli me k...
    U najavama stoji da vas ovo izdanje vraća u �najbolje dane�. Šta to znači?
    � Kritičari su popušili album i stavili ga u rang s našim prvim albumom. Drago nam je, pošto smo sve uradili sami � od produkcije do omota.
    Koje je za vas najbolje
    vreme Psihomodo popa?
    � Za mene je svaki dan najbolje vreme Psihomodo popa. Kad nakon 26 godina ti još imaš rokenrol bend, onda to više nije rokenrol, već sajns fikšn bend. Po Hrvatskoj se danas sve više slušaju narodnjaci. Sada baš i nisu neka rokenrol vremena, ali mi još funkcionišemo.
    O čemu danas pevate?
    � Ima tu socijalnih, ljubavnih stvari... Kako mi šta dođe, nikad ne pišem s namerom.
    Još uvek ima smisla baviti se socijalnim temama kroz rokenrol?
    � Naravno, danas više nego ikada.
    Kako će izgledati repertoar na Beer festu?
    � Ove godine imali smo više od 40 koncerata, pa ćemo i na Beer festu održati naš klasični repertoar � nekoliko novih stvari plus presek karijere. Glupo je pred hiljadama ljudi svirati isključivo nov materijal.
    A kada bi fanovi
    mogli da očekuju
    pravi promo koncert?
    � Dolazimo kad nas pozovu. Još nas nisu zvali.

    24sata
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  8. #203

    Odgovor: Novosti u svetu muzike - vesti, noviteti, predstavljanja, pohvale, kritike..

    Sutra počinje Beogradski festival piva

    Nastupom grupe "King Size" na Ušću će sutra, u 18.30 časova početi ovogodišnji Beogradski festival piva, "Belgrade beer fest", prenela je informativna služba Skupštine grada Beograda.

    Posle njih koncerte će održati i "Samostalni referenti", Zvonko Bogdan, grupe "Wickeda", "Laibać", "Stereo MC`S", a nešto pre ponoći uslediće vatromet. Festival piva biće otvoren do 16. avgusta i na njemu će nastupati više od pedeset sastava i pojedinaca.



    FESTIVAL "Belgrade beer fest" za sve posetioce je besplatan i na njemu će, pored pivarskih kompanija, učestvovati i firme iz različitih privrednih oblasti. Grad Beograd će i ove godine pružiti logističku podršku festivalu preko svojih komunalnih preduzeća. Prošle godine festival je posetilo više od 600.000 ljudi. U okviru festivala počela je i kampanja o zaštiti životne sredine "Biram da recikliram".
    Ova akcija se sa Trga Nikole Pašića proteklog vikenda preselila na Ušće. Građani i posetioci će i tamo moći da donose prazne limenke. Svako ko donese tri ili više, dobiće na poklon suvenir paket u kome se nalaze proizvodi sponzora festivala, koji podržavaju kampanju. J
    oš uvek je aktivan i poseban telefonski broj za slanje SMS poruka. Svi korisnici mreže 064 i 065 koji pošalju poruku "biram da recikliram" na 1216 uključiće se u ovu akciju. Novcem, koji će se prikupiti otkupom limenki (otkupiće ih Recan fond) i slanjem SMS poruka, kupiće se reciklažni kontejneri za beogradske škole.



    "Beer Fest" menja režim saobraćaja

    Za vreme festivala "Belgrade Beer Fest", od 12. do 16. avgusta, na Ušću, za saobraćaj će biti zatvoren bulevar Nikole Tesle, saopštili su danas organizatori te manifestacije. Saobraćaj će u tom bulevaru biti obustavljen od 18 do četiri sata ujutro, svakog dana trajanja festivala. Vozila javnog gradskog prevoza će se, u oba smera, umesto bulevarom Nikole Tesle, kretati bulevarom Mihaila Pupina, ulicom Trešnjinog cveta i dalje redovnim trasama, navedeno je u saopštenju.

    24sata
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  9. #204

    Odgovor: Novosti u svetu muzike - vesti, noviteti, predstavljanja, pohvale, kritike..

    Novi album Kiss-a,ostaju verni svome stilu



    I Sonata Arctica-The Days Of Grays 2009


  10. #205

    Odgovor: Novosti u svetu muzike - vesti, noviteti, predstavljanja, pohvale, kritike..

    Pearl Jam
    Backspacer

    1. "Gonna See My Friend"
    2. "Got Some"
    3. "The Fixer"
    4. "Johnny Guitar"
    5. "Just Breathe"
    6. "Amongst the Waves"
    7. "Unthought Known"
    8. "Supersonic"
    9. "Speed of Sound"
    10. "Force of Nature"
    11. "The End"
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  11. #206

    Odgovor: Novosti u svetu muzike - vesti, noviteti, predstavljanja, pohvale, kritike..

    Američka alternativna rok grupa "Smashing Pumpkins" saopštila je da će novi album biti dostupan besplatno svima koji ga žele, objavio je "New Musical Express".Album "Teargarden by Kaleidyscope" sa 44 numere biće objavljen krajem oktobra.

    "Kad kažemo besplatno, to znači besplatno", napisao je frontmen Bili Korgan (Billy Corgan) na svom blogu Billycorgan.livejournal.com.


    B92
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  12. #207

    Odgovor: Novosti u svetu muzike - vesti, noviteti, predstavljanja, pohvale, kritike..

    Exit u trci za najbolji festival

    PRIZNANJE- Exit festival je i treću godinu za redom nominovan za najbolji svetski festival van Velike Britanije. Nagradu dodeljuje publika širom sveta koja najbolje festivale bira glasanjem na adresi UK Festival Awards (2009). Pre dve godine Exit je osvojio ovu nagradu. Glasanje traje do 4. novembra. Pobednik će biti proglašen 16. novembra u klubu IndigO2 u Londonu.
    U međuvremenu, Exit može da računa na glasove brojnih izvođača koji su prodefilovali glavnim stejdžom.
    - Bila je velika čast vratiti se na Exit festival i po drugi put svirati za ljude u Srbiji. Učinili su nam to vrednim sećanja, ima ludu divlju stranu koju svega par festivala ima. Dovedite nas opet, j...no to volimo. Idemo! - poručili su The Prodigy.

    24sata
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  13. #208

    Odgovor: Novosti u svetu muzike - vesti, noviteti, predstavljanja, pohvale, kritike..

    ZZ top

    Brada se odričemo samo u slučaju smaka sveta...

    Teksaške �bradonje� Bil Gibson i Dasti Hil iz sastava ZZ Top, koji će 18. oktobra u Areni prvi put prašiti za beogradsku publiku, u intervjuu za �24 sata� kažu da su spremni da guraju još četiri decenije u muzici, ali i otkrivaju šta bi trebalo da se desi da bi se obrijali.



    ISKUSTVO - Šta spremate za beogradski koncert?
    - Aktuelna turneja se može shvatiti kao neka vrsta pripreme. Naša set-lista se stalno menja i dopunjuje. Ovu smo �kuvali� otprilike četiri decenije.
    Koliko gitara nosite?
    - Počinjemo sa 20-30, a do kraja turneje ih nađemo 40-50. Nismo sigurni kako se to dogodi, ali još nismo dostigli kritičnu masu s gitarama. Taj univerzum se uvek širi.
    Zajedno ste već 40 godina - koja je vaša tajna?
    - Mi smo ista tri lika koja sviraju ista tri akorda i sa svim iskustvom postajemo dobri u tome. Jednostavno, volimo ovo da radimo i nema razloga da menjamo bilo šta. Pitajte nas to ponovo za 40 godina.
    Šta iz trenutne perspektive pomislite kad vidite prve �Eliminator� spotove?
    - Još nam vraćaju neka sjajna sećanja i još uvek imamo automobile, tako da možemo da ih ponovimo kad god imamo priliku. ZZ spotovi će uvek imati dobra kola i lepe devojke. Ne možeš da pogrešiš s tom kombinacijom.
    Koje vam je najupečatljivije iskustvo u karijeri?
    - Nastup pred pola miliona ljudi na Novom Zelandu, koncert sa Rolingstonsima, momenat kad nas je Kit Ričards uveo u Hol slavnih, pronalazak odličnog ljutog sosa u nekim zabačenim mestima - to je zaista bogat ćilim iskustava.
    Kako će zvučati novi materijal na kome sarađujete sa Rikom Rubinom?
    - U određenom stepenu vraćamo se svojim bluz korenima, ali smo malo začinili stvari. Na kraju, ovo je ipak 21. vek.
    Da li biste ikada razmotrili ponudu da obrijete brade?
    - Definitivno bismo bili otvoreni za tako nešto ako bi to sprečilo �armagedon". Kako bi to izgledalo? �Gospodine Hil, gospodine Gibons, svet je na pragu totalne propasti. Ako obrijete brade, asteroid će biti uništen...� A koja je vaša ponuda?

    Prema legendi, članovi ZZ Topa su nakon prvog raspada otišli na suprotne strane američkog kontinenta, a kad su se posle pet godina ponovo okupili, shvatili su da su pustili potpuno iste brade i tako im je nastao nov imidž.
    Brada raste prosečno 14 centimetra godišnje, tako da ako želite da dobijete dužinu koju �furaju� Gibons i Hil, biće vam potrebno najmanje dve i po godine.
    Veštačke brade a'la ZZ Top koštaju od 15 do 20 dolara i ima ih u različitim bojama i dužinama.
    �Times� ih je stavio na listu �Top 10 brada� u istoriji, zajedno sa Karlom Marksom, Isusom, Kastrom...
    Brade Bilija Gibsona i Dastija Hila nikada zvanično nisu izmerene. Procenjuje se da su duge između 25 i 35 cm.
    �Žilet� im je 1984. ponudio milion dolara da se obriju za reklamu - odbili su.

    24sata
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  14. #209

    Odgovor: Novosti u svetu muzike - vesti, noviteti, predstavljanja, pohvale, kritike..

    Darkwoodi u Beogradu.

    Prvo najava koncerta, a onda recenzija najnovijeg albuma kao preporuka da dođete. Ja dolazim.


    Jedan od najcenjenih i najznačajnijih domaćih bendova nakon četiri godine pauze svira u Beogradu.

    Darkwood Dub biće prvi bend koji će nastupiti u otvorenom, renoviranom kultnom prostoru "Pogon" u Domu omladine, saopštio je promoter "Long play".

    Koncerti su zakazani za 8. i 9. oktobar u "Pogonu".

    "Darkvudi" su prošle godine objavili novi album "Jedinstvo", a fanovi benda mogli su preko našeg sajta da učestvuju u kreiranju spota za pesmu "Robot".

    Darkwood Dub nominovan je nedavno za prestižnu muzičku nagradu "Best regional act", a takmiči se protiv bendova iz regiona Dubioza Kolektiv, Elvis Džekson, Lollobrigida i Superhiks. Dodela nagrada biće 5. novembra u Berlinu.




    Šesti studijski album plesno psihodeličnih Beograđana praktički ne donosi ništa novo u njihov dosadašnji zvučni opus izuzev nešto jačeg oslonca na elektronsku potku.

    50 minuta u kojima su na svoj prepoznatljivi atmosferičan dub način kroz klasični rock instrumentarij (gitara, bubnjevi, bas, klavijature i vokali) spojili psihodelične obzore s dance-rockom (Šećer), acid jazzy-popom (Ženeva), fuzijom art jazz-rocka kroz proširenu definiciju trip-hopa (Dišem), plesnim funkom (Robot, Munjevitom brzinom, 130), suvremenim reggae/dub stilizacijama (uvodna Stvarnost i U svim pravcima), laganijim pop crtama (vrlo fina Kao reka), te psihodeličnim bijegom u rock/blues kasnih '60-tih a'la Hendrix ili The Cream (završni instrumental Ulazak u Harlem).

    No, opet s druge strane, valja napomenuti da je album snimljen uživo u studiju Elektropionir tako da zadržava cjeloviti dojam kojim DD očarava na svojim koncertima. Uz mnoštvo popratnih laid-back detalja, naknadno produciranih vokalnih efekata i tekstove koji su kao i uvijek do sada psihodelični, minimalistički i egzotično sofisticirani, Jedinstvo je album kojim band hrabro korača dalje u svoje maštovite psihodelične opservacije.

    Nema šta puno da se naklapa, teoretizira ili mistificira, ovo je bogati i slojeviti album pun odličnih sviračko improvizatorskih i produkcijskih riješenja, te tematski i glazbeno zadržava sve stare karakteristike banda koji je spreman neprestano se hvatati u koštac s minimalističkim obrascem kojeg vrlo produktivno razgrađuje detalj po detalj.

    Kada se pogledaju i razmotre tekstovi koji od uvodne Stvarnost ('stvarnost/ čudnija od sna/ ništa nije kao što izgleda.../ bežim kroz okno, izdrži još malo, čekaj me tamo, Kilimanjaro') preko Šećer ('treba mi šećer za večer, treba mi vazduh da me donese na nekoliko dana'), zatim nejasne i zakukuljene Ženeva (ako sam dobro razumio: 'krenula je iznenada da treperi hladna vatra/ pratiću te topla, tople, toplije/ krenuo sam iznenada modrim nebom iznad grada, sa visine zvezda pada, krenula je iznenada/ pratiću te topla, tople, toplije'), do sasvim jasne after-party Dišem ('tko zna, možda ostaćemo ovde sve do jutra, pa šta... /promene nagle su, svetlo, sve tiše je, sporo se okreće, ponovo počinjem da dišem, a napolju je lepo, događa se nešto, gori guma') uočljiva je sofistikacija psihodeličnog tripa od A do Ž.

    A kada se dobro nakrkaš, Darkwood pruža psihološki podsjetnik za oživljavanje vitalnih fizičkih funkcija u komičnoj Robot ('vežba iz motorike može da te pokrene... seti se instrukcije, vežba iz motorike, slobodan si robote'). Nema više u Darkwoodima društvenih, političkih, svjetovnih i inih tema. Samo lebdenje u vazduhu iznad zemlje u psycho svijetu 'jedinstva'. Iliti 'komune'. Droge kakve hoćeš i koliko hoćeš u izobilju 'u svim pravcima' sve dok se ne zapitaju 'gde sve to ide' (u naslovu Munjevitom brzinom) i ne predahnu 'kao reka bez početka, a kraj se nezna' (odlična pop tema Kao reka). Međutim, tekstovi mogu djelovati i u sasvim drugom smjeru što albumu daje neprekidan proces novog otkrivanja.

    Psihodelični konceptualni album za kojeg bi da sam zadrti protivnik rock kulture koji spaljuje ploče na lomači mogao slobodno reći da je ovo rad kojeg su napravili heretici koji uništavaju tradicijske osnove humanosti i da se najstrože zabranjuje svima osim onima kojima niti sveta voda više ne može pomoći. Ha-ha-ha! Ma, šalu na stranu, rock je način života, a ovdje je opisan kroz zabavnu plesnu liniju drugs'n'r'n'r. Bez seksa.

    Album koji će vjerojatno biti tumačen, preslušavan i proučavan u idućih 10-20 godina poput Lišće prekriva Lisabon Električnog orgazma ili ponekih albuma EKV. Što je pjesnik htio reći rekao je ovdje, na Jedinstvu. Još smo ipak veoma konzervativno društvo puno tabua i dogmi pa stoga Darkwood Dub detalje pruža samom slušatelju na otkrivanje i razmatranje.

    Posebno kad na samom kraju zaori inačica legendarne Svastika eyes Primal Scream kroz rasplesani trance-rock broj 130 sa tekstom 'sklopi oči na čas, bela sena, tupi mrak, vatromet eksplodira, sklopi oči na čas Darkwood Dub'. Čarobno.

    Naslovi: 1.Stvarnost, 2.Šećer, 3.Ženeva, 4.Dišem, 5.Robot, 6.U svim pravcima, 7.Munjevitom brzinom, 8.Kao reka, 9.130, 10.Ulazak u Harlem

  15. #210

    Odgovor: Novosti u svetu muzike - vesti, noviteti, predstavljanja, pohvale, kritike..

    Josipa Lisac, unikat



    Josipa Lisac, buntovnica prepoznatljivog sofisticiranog glasa sa autentičnom scenskom pojavom, nastupiće u beogradskom Sava centru 28. oktobra, a sledećeg dana u novosadskom Srpskom narodnom pozorištu. U intervjuu za Blic Josipa priča o neprihvatanju društvenih normi, o hrabrosti potrebnoj za ekstravagantan izgled, o osećanjima koja gaji prema jedinoj ljubavi, pokojnom Karlu Metikošu, zatim o fantastičnom duetu sa Šabanom Bajramovićem, kao i o novom albumu Živim po svom.

    - To je jedan vedar optimističan album. Ima dosta ritmičnih pesama i sve funkcioniše, nigde ne zapinje jako lepa produkcija. To ljudi primećuju. Lepo je čuti da je to vrstan album i od nekih kritičara od kojih sam ceo život dobijala po nosu. Iskreno je zamišljen i urađen, bez ikakvih kombinacija i kalkulacija... Nikada nisam razmišljala kako će to nekome da se svidi. Dopašće se publici ako se meni dopadne i ako stojim iza toga - kaže Josipa Lisac za Blic.

    Do sada je na svakom omotu vašeg albuma bila vaša slika.

    - Da, a sad je nema. Baš mi se tako svidelo. Zašto bi je bilo. Evo sad moram da priznam da zaista ne volim da se slikam i to mi je tako teško, te foto-seanse, modne seanse to je deset miliona puta teže od jednog koncerta, ozbiljno. Ni Karlo ni ja nismo voleli da se slikamo. Bolje da me slušaju, da me osete, nego da me gledaju.

    Vaša publika je različitih uzrasta. Kojoj generaciji se u stvari obraćate?

    - Nikada ne zaboravljaš one koje si već upoznao pre 30, 20 i deset godina. Oni su tu, ali dolaze i neki novi s kojima moraš da se sprijateljiš. Neki novi klinci, s njima se moram upoznati, nije to ciljano da osvajam mladu publiku, ali meni je izuzetno drago kako mladi razmišljaju i ja s njima imam jako lep odnos Znate, ja isto imam život, isto se borim, isto su tu neke žrtve, događaji, drame, lepota, sreća. Ali, gledajte, ja sam još uvek na svom putu, nisam se promenila. Ja još vek nosim taj bunt i to me približava razmišljanju mladih. Generalno se obraćam svima i čak bih volela da najviše mojoj generaciji kažem: Hajde, ponovo počnite da sanjarite, probudite i nemojte razmišljati da je vaše vreme otišlo. Pa gde to vi imate 60 godina? Sve se u glavi rađa. Život je težak, ali, borite se, nemojte da se predajete.

    Da li biste dozvolili da se napiše knjiga ili snimi film o vašem životu?

    - Neće se to dogoditi! Ni film ni knjiga. Jedna žena želi da snimi tematski film sa mnom, vezano je za ljubav, odnos između Karla i mene, o negativnom odjeku društva na taj odnos, jer ono što ja čujem uglavnom je negativno. Recimo, kada tražim sponzorstvo za koncert u Karlovu čast, pitaju me zašto pravim koncert na dan njegove smrti, a ja kažem da slavim njegov život. Želim da slavim njegova dela, njega kao osobu, njegov život, našu ljubav, ali moram da priznam da nisam nešto interesantna sponzorima.

    Kada se u vama javio bunt i potreba za ekscentričnošću?

    - Ja sam sa 18 godina umela da kažem ne i tada su mi govorili da sam skrenula, da mi je slava udarila u. Tako sam se odupirala mnogim stvarima Jednom na beogradskoj televiziji u emisiji koja je išla uživo, jedan gospodin mi je rekao: Pa vi se niste očešljali?, a ja sam pre emisije svaki pramen nameštala kako da se podigne, tada nije ni bilo gela Odgovorila sam da sam se očešljala i da sam to pola sata radila. I danas sam buntovna, ne mogu da prihvatim ovu sredinu, u stvari, ovu realnost koja me okružuje. Ja imam svoj svet, svoje ostrvo. Lako je otići napustiti sve, ali hajde ti napravi pusto ostrvo u ovoj realnosti, u ovom zverinjaku. To je teško.

    Kako se nosite sa osećanjem tuge i večne ljubavi prema Karlu Metikošu i u kakvom su odnosu te dve kategorije?

    - To je stalna borba evo i sada kad razgovaramo ja se osećam tako. Upravo sam se prisetila nekih slika. To je snaga te ljubavi koja mi daje snagu za život jer moglo je biti i obratno. Da nije postojala ta snaga ljubavi, bilo bi drugačije, ne znam gde bi bila ni kakva bi bila, ali ne bi bila ovakva. Ovako sam ostala u normali. Imam svakodnevnu borbu i balans srca i glave. Jer svaki dan te nešto povredi, a ranjen si celo vreme. Nikada te rane neće da zacele. I kad ljudi kažu ponovo sam se zaljubio ne, to je varka.

    U kakvom sećanju vam je ostao duet sa Šabanom Bajramovićem u numeri Đelem Đelem?

    - Reći ću vam to je u stvari bila improvizacija, na probi. Nisam znala ni reči, a on me ubeđivao da znam, bio je sladak. Baš me dirnulo, iako je to samo bila improvizacija. U jednom trenutku sam samo zamislila Bekima Fehmijua u Skupljačima perja kada je zdrobio one čaše, ludo. Fantastičan glumac, sa koliko emocije je to uradio samo sam pomislila tada da sam i ja Bekim Fehmiju.

    Jeste li zadovoljni publikom u Srbiji?

    - Predivna je. Ja sam uvek ovde imala prekrasne koncerte. Meni je svaki koncert izlazak. Ja inače ne izlazim, jer ne vidim ništa zanimljivo kada se otvara neki klub i sada da ja tamo odem da se naslonim na šank. Meni je to nebulozno. Koncert je moj izlazak jer se sredim, pripremim se i sva sretna dolazim kod ljudi koji me razumeju.

    Šta biste poručili onima koji sa nestrpljenjem očekuju ponovni susret s vama?

    - Dođite ako vi to želite i ja ću biti srećna. S druge strane, želela bih da kod vas kod kojih postoji kutak u kome ste akumulirali snagu, nadu, volju i želju da nikada da napustite taj kutak. Ako u nekome od vas još leži dete, nikada to nemojte odbaciti - zaključuje Josipa Lisac.

    BLIC
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

Strana 14 od 17 PrvaPrva ... 41213141516 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Muzičar sa najjačom aurom...
    Autor SQUAW u forumu Muzika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 28.08.2012, 00:02
  2. Muzička pitalica
    Autor makilli u forumu Muzika
    Odgovora: 357
    Poslednja poruka: 25.09.2010, 01:20
  3. Muzički kanali
    Autor Muckota u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.08.2010, 10:31
  4. Da sam muzičar...
    Autor izabelitta u forumu Muzika
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 25.01.2010, 01:32
  5. Muzička škola
    Autor Mish u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 13.06.2009, 02:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •