Muzičke vesti - Strana 7
Strana 7 od 17 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 105 od ukupno 241
  1. #91

    14 Odgovor: Muzičke vesti

    Mark Nofler iz Dire Straits dolazi u Beograd


    Nekadašnji frontmen čuvene britanske grupe Dire Straits, gitarista Mark Nofler održaće koncert 10. juna sledeće godine u Beogradskoj areni, saopštila je promoterska kuća "Tera nostra".

    Nofler (57) bi trebalo da 18. septembra objavi "Kill To Get Crimson" svoj peti po redu solo album od 1995. godine i prestanka rada Dire Straits sa kojima je stekao svetsku popularnost sa hitovima poput "Sultans Of Swing", "Money For Nothing" ili "Private Invetigations".

    Zbog njegovog specifičnog načina sviranja prstima, a ne trzalicom, prestižni časopis "Rolingstoun" je Noflera uvrstio kao 27. medju 100 najboljih svetskih gitarista svih vremena.

    Kao glavni autor, gitarista i pevač Nofler je predvodio od osnivanja 1977. godine Dire Straits, koji su uspeli da u eri pank i novotalasne muzike, uprkos svom različitom klasičnom rok zvuku postignu hit sa pesmom "Sultans Of Swing" i debi albumom.

    Dire Straits su svoj najveći komercijalni uspeh u svetu postigli albumom albumom "Brothers In Arms" (1985), na kome je Nofler zasvirao za njega netipične hard-rok rifove, kao u kontroverznom hitu "Money For Nothing".

    Zbog stihova u toj pesmi "lupa bubnjeve kao šimpanza", Nofler je zaradio optužbe za rasizam, stih "dobio je pare nizašta i ribe besplatno" je protumačen kao seksistički, dok je smatrano da se opis pevača kao "pedera sa šminkom i mindjušom" odnosi na Eltona Džona i da izražava autorove anitgej stavove.

    Spot za pesmu "Money For Nothing" danas se smatra revolucionarnim jer je bio jedan od prvih u kome je korištena kompjuterska grafika za stilizaciju radnika koji nose nameštaj i kućanske aparate.
    Dire Straits su karijeru završili albumom "On Every Street" (1991) i dvogodišnjom turnejom, a Nofler je samostalno objavio albume "Golden Heart" (1996), "Sailling To Philadelphia" (2000) i "Ragpicker's Dream" (2002).

    Nofler je u martu 2003. godine preživeo tešku saobraćajnu nesreću, kada je u padu sa motora u Londonu polomio rame, ključnu kost i nekoliko rebara, ali je uspeo da se oporavi za sledeći album "Shangri-La" iz 2004. godine.
    Gitarista je tokom karijere svirao i u grupi "Notting Hillbillies", a saradjivao je i sa Bobom Dilanom, Brajanom Ferijem, Erikom Kleptonom i drugima.

    (Beta)
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  2. #92

    14 Odgovor: Muzičke vesti

    Došlo je vreme za moju turneju


    Pevačica Aleksandra Kovač u oktobru kreće na prvu samostalnu turneju od kada objavila solo album �Med i mleko�. Tim povodom juče je u Galeriji �Ozon� najavljeno partnerstvo između pevačice i kompanije �VIP mobile�, a predstojeća turneja će se zvati �VIP tour Aleksandra Kovač� i obuhvatiće Niš (12. oktobra, Dom Vojske), Suboticu (18. oktobra, Hala sportova), Beograd (27. oktobra, �Ekspo centar�) i Novi Sad (1. novembra, �Spens�).

    Pre svakog koncerta Aleksandra će se u VIP-ovim prodajnim centrima družiti sa fanovima kojima će biti podeljen određen broj besplatnih karata.
    - Ulaznice će se inače prodavati po simboličnim cenama. Želimo da omogućimo svim fanovima da sebi priušte kartu za koncert. Računali smo da bi, s obzirom na produkciju, karta trebalo da košta oko 40 evra da bi se pokrili troškovi, ali u Srbiji je nemoguće na taj način razgovarati o turneji, pa će ulaznice koštati 400-500 dinara - rekla je Aleksandra Kovač i u razgovoru za �Blic� objasnila zašto je baš ove gradove odabrala za prvu turneju.
    - Svi me kude i grde zašto turneje nije bilo ranije, ali ja mislim da je ovo pravo vreme. Nekako su se sklopile zvezde, a i našla sam dobre partnere. Sva četiri grada su mi posebno važna jer su mi se u njima dešavale neke lepe stvari. Posle će verovatno biti i manjih nastupa u još nekim gradovima, a takođe imam puno poziva iz Ljubljane, Zagreba i Sarajeva, tako da ću napraviti i tamo velike koncerte - objašnjava je Aleksandra.
    - Na repertoaru će biti mnoge pesme sa oba albuma grupe K2, biće moj singl i ceo poslednji album. Biće gomila starijih pesama u nekom novom ruhu. Sa mnom na bini će svirati 14 muzičara iz Beograda i regiona, a biće i gostiju iznenađenja, a spremna je i fenomenalna scenografija, zvuk i rasveta - zaključila je Aleksandra i dodala da je u planu i novi album koji bi trebalo da bude gotov sledeće godine.

    ( blic )
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  3. #93

    14 Odgovor: Muzičke vesti

    Završen festival di - džejeva


    Elektro-pop sastav Intruder i tehno di-džej Marko Nastić nastupili su, izmedju ostalih, noćas na stadionu Tašmajdan, u okviru finalne večeri beogradskog festivala di-džejeva "Ovo je moj grad".

    Tokom četiri noći, festival je posetilo oko 5.000 ljudi, od čega 2.000 noćas; nastupilo je 37 beogradskih i nekoliko stranih di-džejeva, kao i šest bendova iz Beograda i Novog Sada, i brojni "prateći" umetnici: žongleri, fajerdenseri, igračice, hodači na štulama i drugi.

    Festival "Ovo je moj grad" je pratila solidna organizacija; i pored nešto slabije posete (stadion prima više od 7.000 posetilaca), organizatori su Beti rekli da su zadovoljni postignutim, a pre svegasaradnjom sa televizijom MTV Adria, koja je glavni sponzor i čije su kamere zabeležile najveći deo atmosfere, i najavljuju "spektakl" za narednu godinu.

    "Intruderi", koji će se narednog vikenda sa još pet bendova iz nekadašnjih jugoslovenskih republika boriti za nagradu MTV Adrije u kategoriji "New Sounds of Europe", prema sopstvenim rečima su "prezadovoljni" jednim od "najboljih koncerata u karijeri", a zapažen nastup sinoć je imala i grupa "Mistejk mistejk" (Mistake mistake).

    Nastić je uglavnom "vrteo" najnovije remikse novijih tehno klasika, ali i rok, pop i hardkor hitova iz osamdesetih i devedesetih godina prošlog veka, a dobro raspoloženje publike, koje je potrajalo do jutarnjih časova, dodatno su pojačali dj Shoxy i beogradski veteran tehno muzike Boža Podunavac.

    (Beta)
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  4. #94

    14 Odgovor: Muzičke vesti

    Muse - težiti Šopenu u rok muzici


    Britanski bend Muse, nastupa 7. oktobra u Beogradskoj areni na vrhuncu karijere dok je njihov album "Black Holes and Revelations", proglašen od strane kritike za najbolji koji su snimili u desetogodišnjoj karijeri.

    Njihovu aktuelnost dokazuju procene da mogu da rasprodaju stadion "Vembli" dva dana za redom, tj. da prodaju 160 000 ulaznica, piše "Press", i donosi intervju sa frontmenom benda, Metjuom Belamijem.

    Na pitanje da li kako doživljava desetogodišnju karijeru on kaže da mu se ponekad čini da je sve prošlo u sekundi i dodaje, "razvili smo se u nešto što smo na početku samo mogli da sanjamo".

    Grupu Muse koja donosi mešavinu različitih stilova u rok muzici, Belami objašnjava: "Nikada se nismo stavljali u žanrovske okvire i uspeli smo da ostanemo prilično posebni uprkos svemu. Za vreme naše karijere trajali su granž, brit pop, nju metal, garaž rok, ali kada realno pogledaš mi nikada nismo svrstani ni u jednu od tih grupacija".

    Kao uzore za Muse, Metju navodi bendove: Rage Against The Machine, U2 i Led Zeppelin, jer su gajeći svoj, ostali izvan svih stilova.

    Na temu da li je u muzici važnije tehničko savršenstvo ili emocija Belami razmišlja:"Mislim da vrhunski pijanisti postižu najbolji balans izmedju emocija i tehničkog savršenstva.Dok slušaš izvodjenje Šopena, ne primećuješ tehničku savršenost, to je normalno, sve je fluidno i ostavlja prostora emocijama da izbiju u prvi plan - tome težim u rok muzici", i zaključuje, " ne želim da doživljavam tehničko savršenstvo kao nešto čemu težimo, već želim da to bude temelj na kome se može graditi onaj topli i emotivni deo".

    Majkl Belami predvidja još " dobrih deset godina" grupi Muse i kaže da, mada ima mnogo dobrih ideja kojima bi se posvetio, matični bend zadržava prioritet, jer je, " strahovito zadovoljan poslednjim pesmama koje smo napisali, pošto pokazuju širinu i na neki način gase ineres za eksperimente sa strane".

    (MONDO)
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  5. #95

    14 Odgovor: Muzičke vesti

    Prvi Srbin nominovan za Gremi



    Nebojša Joksović, rok pevač i gitarista koji već godinama živi u Njujorku, prvi je Srbin nominovan za najprestižniju američku muzičku nagradu Gremi".

    Joksović je vođa grupe Strimers", koju čine srpski i američki muzičari, koji su nominovani u tri kategorije - za album godine, najbolji bluz album i najbolje produciran album. Joksović je u Ameriku otišao 90-ih godina prošlog veka i nastupa pod imenom Šon Džokso.

    Dodela jubilarnih, 50. Gremi" nagrada, biće održana u Stejpls centru" u Los Anđelesu februara sledeće godine. Osim Nebojše i Strimersa u konkurenciji za nagrade su još Dejvid Gilmur, Erik Klepon, Dži Dži Kejl...

    ( blic )
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  6. #96

    14 Odgovor: Muzičke vesti

    '' The Police '' blizu Beograda


    Legendarna britanska grupa �The Police�, koja je trenutno na velikoj povratničkoj turneji, mogla bi na leto sledeće godine da nastupi u Beogradu, i Volfgang Klinger iz bečke agencije �Rock and More�, tvrdi da bi ugovor sa engleskim rokerima mogao da potpiše u roku od dva dana, međutim, kako kaže, u Beogradu nije pronašao zainteresovanog partnera!

    - Imam datum za Beograd, ali nemam partnera! Imam ponudu za koncerte u Banjaluci, Sofiji, Bukureštu, Zagrebu i Beogradu, i kada bih u Srbiji pronašao organizatora zainteresovanog za dovođenje grupe �The Police�, sve bih ugovorio za dva dana. Inače, za Beograd su u opticaju dva termina, 29. jun ili 4. jul sledeće godine - rekao je za �Blic� Volfgang Klinger koji je svojevremeno sarađivao sa �Komunom� (spor je nastao oko neuspešnog dovođenja �Rolingstonsa� prošle godine) i �Mjuzik star prodakšnom�, ali i ta saradnja je prekinuta nakon ovogodišnjih koncerata �Stonsa� u Beogradu i Budvi.
    S druge strane, Maksa Ćatović, direktor producentske kuće �Komuna�, kaže da je odbio ponudu menadžmenta benda �The Police�, zato što je bila preskupa.
    - Njihova cena je 1,5 miliona dolara, i budući da oni imaju ograničen broj termina, a potražnja je ogromna, oko te cene nema pregovora, ako mi nećemo, uvek će pronaći nekog ko hoće. Procenio sam da je ta suma prevelika za naše tržište, pogotovo kada se ima u vidu da je Sting prošle godine imao koncert u Novom Sadu. Naravno, i Klingeru, kao i svakom drugom promoteru, u interesu je da proda što više termina - tvrdi Ćatović.
    Sting, Endi Samers i Stjuart Koplend su u februaru objavili da se bend �The Police�, nakon dvadesetogodišnje pauze, ponovo okupio. Svetsku turneju su započeli 28. maja nastupom u Vankuveru, a za sada, poslednja najavljena svirka je zakazana za 1. februar 2008. u Pertu (Australija). Karte za osam koncerta u Velikoj Britaniji su rasprodate za samo pola sata, a procenjuje se da je, do sada, u svetu prodato više od 2,2 miliona ulaznica za turneju grupe �The Police�. Da podsetimo, Sting je 19. juna 2006. nastupio na Petrovaradinskoj tvrđavi u Novom Sadu, a 18.000 karata je razgrabljeno za manje od nedelju dana..


    Zajedno posle 20 godina

    Grupu �The Police� su 1977. osnovali Stjuart Koplend, Endi Samers, Sting i Henri Padovani. Nakon prvog singla �Every Little Thing She Does Is Magic�, Padovani je napustio bend, a početkom osamdesetih grupa je bila na vrhuncu popularnosti nakon hitova �Message In A Bottle� i �Roxanne�. Posle albuma �Synhronicity� objavljenog 1983, članovi benda su se posvetili svojim solo karijerama, a poslednji zajednički nastup su imali 1986. godine...


    ( blic )
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  7. #97

    14 Odgovor: Muzičke vesti

    Čola u Sarajevu posle šest godina


    Nakon spektakularnog koncerta na �Marakani� i letnje pauze koju je Zdravko Čolić iskoristio da se odmori u Boki Kotorskoj i Nemačkoj, gde ima mnogo prijatelja, najveća domaća zvezda nastavlja turneju �Zavičaj� u okviru koje će 20. oktobra nastupiti u svom zavičaju, u Sarajevu.

    Zdravko i njegov orkestar svakodnevno vežbaju i raduju se prvom koncertu u okviru turneje 6. oktobra u Cirihu u �Stadthalle Dietikon�.
    - Našim ljudima u Evropi uspeli smo da olakšamo nabavku ulaznica za koncert koje će se prvi put prodavati u �Tiket korneru� kojih ima na svakom ćošku - kaže Adis Gojak, Čolićev menadžer, i dodaje da će na ulazu u halu svako uz ulaznicu dobiti i novi Čolin CD �Zavičaj�.
    - Nakon Ciriha, Zdravko će održati koncert u Sarajevu u �Zetri�, 20. oktobra, i željno iščekuje taj nastup. U svom rodnom gradu nije nastupao od 2001. i utoliko je radost zbog ponovnog susreta sa publikom veća. Očekujemo 18.000 ljudi, koliko maksimalno može da stane u ovu halu - priča Adis.
    Turneja se zatim nastavlja koncertima 10. novembra u Tuzli, 23. i 24. novembra u Stokholmu i Geteborgu, pa 8. decembra u Ljubljani...
    Do proleća će biti na turneji po Evropi, Americi i Australiji, a s prvim toplim danima se vraća u ove krajeve.
    - Proleće i leto su predviđeni za koncerte na otvorenom. Pevaće po Srbiji, zatim u Puli, Skoplju, Podgorici... I u novogodišnjoj noći imaće koncert, a pre toga, krajem decembra, izaći će CD i DVD sa koncerta na �Marakani� - kaže Čolin menadžer.
    Da podsetimo, Čola je ovu turneju najavio spektakularnim koncertom na beogradskoj �Marakani� 23. juna, pred više od 70.000 oduševljenih posetilaca.



    ( blic )
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  8. #98

    14 Odgovor: Muzičke vesti

    '' Stonsi '' i '' Pepersi '' najskuplji

    Ukoliko želimo da sledeće godine vidimo grupu „The Police“ u Beogradu, neki od srpskih promotera će morati da plati oko 1,2 miliona evra, i za sada nema zainteresovanih organizatora. Naravno, nisu Sting i ekipa najskuplji, uostalom, ove godine su u Srbiji gostovali basnoslovno skupi bendovi „Rolling Stones“ (priča se da je njihov beogradski nastup plaćen 1,5 miliona evra) i „Red Hot Chili Peppers“ (nezvanično, oko 1,2 miliona evra). Iako se od ovih iznosa vrti u glavi, nije problem samo u honorarima izvođača, jer svaka roba ima kupca, čak i u Srbiji. U teoriji, uz jake sponzore, koliko-toliko pristupačnu cenu karata i veliku medijsku kampanju, možda kod nas dođu Madona, U2, Robi Vilijams... Međutim, u praksi stvari stoje malo drugačije.

    - Mnogi ljudi zaboravljaju da nam svetske zvezde ne čine čast što dolaze u Srbiju, jer prosto, oni dolaze zbog para! Imao sam ponudu za koncert Kajli Minog vrednu 300.000 evra, ali procenio sam da na našem tržištu ne mogu da vratim uložene pare. Ista situacija je i sa Brusom Springstinom i bendom „Bon Jovi“, koji koštaju oko 750.000 evra, što je, po mom mišljenju, previsoka cena za nastup u Beogradu - kaže za „Blic“ Maksa Ćatović, direktor producentske kuće „Komuna“.
    Po njegovim rečima, visina honorara muzičkih zvezda zavisi od njihove aktuelnosti, potražnje, dužine turneje, prostora održavanja koncerta (u hali ili na otvorenom)...
    - Nije isto kada muzičar juri posao i kada njega jure. Velike zvezde kao što su U2 ili Robi Vilijams koštaju oko 1,5 miliona evra, a Madona je još skuplja od njih. Ilustracije radi, ja sam prošle godine Madoninom menadžmentu ponudio 3,8 miliona evra da bih organizovao njen koncert u Atini, a ona je u tom terminu nastupila u Moskvi za šest miliona evra! S druge strane, grupe koje su pred penzijom, poput benda „Deep Purple“, koštaju manje od 75.000 evra - objašnjava Maksa Ćatović.
    Naravno, sa izuzetkom desetak izvođača iz svetske A lige koji u svakom trenutku mogu da traže (i dobiju) milione, ostali su mnogo jeftiniji.
    Kako nezvanično saznajemo, od aktuelnih britanskih bendova najskuplji su „Arctic Monkeys“ (200.000 evra), „Muse“, koji će 7. oktobra nastupiti u „Beogradskoj areni“, koštaju između 150.000 i 200.000 evra, „The Killers“ oko 150.000 evra, „Kaiser Chiefs“ oko 100.000 evra... Američka grupa „Tool“, koja je 5. septembra svirala u „Pioniru“, koštala je 75.000 evra, dok su „Iron Maiden“ organizatore olakšali za 300.000 evra (u Beogradu svirali ovog proleća). Koncert Pavarotija u Beogradu, kako nezvanično saznajemo, organizatore je koštao 560.000 evra, dok je za nastup grupe „Metallica“ na stadionu Partizana 2004. „Komuna“ izdvojila 400.000 evra.
    Sjajni bendovi kao što su „Depeche Mode“ i „Pearl Jam“, koji su prošle godine, krivicom naših organizatora, zaobišli Srbiju, koštaju između 300.000 i 500.000 evra. Normalno, možete dovesti i „jeftine“ a odlične muzičare, i pri tom i zaraditi.
    - Koncert grupe „The Cult“ na „Tašmajdanu“ me je koštao 30.000 evra i bio sam na pozitivnoj nuli. Za „Whitesnake“ sam platio 45.000 evra i odlično sam prošao, a menadžeri benda su mi nedavno ponudili da za isti iznos organizujem njihov koncert u Beogradu, ali sam to odbio. Jer osnovno pravilo je: „Bili su, viđeno, zdravo!“ - priča menadžer Dragan Novičić.



    Pet najskupljih koncerata u Srbiji

    1. „Rolling Stones“ - 1,5 miliona evra
    2. „Red Hot Chili Peppers“ - 1,2 miliona
    3. Lučano Pavaroti - 560.000
    4. „Metallica“ - 400.000
    5. „Iron Maiden“ - 300.000



    *nezvanični podaci




    Festivalske cene


    Za razliku od samostalnih koncerata, kada grupe dolaze na festival, cene su drugačije. Među najskupljim izvođačima na „Egzitu“ nalaze se „Beastie Boys“ i „Pet Shop Boys“, kao i Snup Dog, čija je cena 200.000 evra.


    ( blic )
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  9. #99

    Odgovor: Muzičke vesti

    Preminuo muzičar Laza Ristovski


    6. oktobar 2007. | 15:28 | Izvor: Tanjug

    Beograd -- Poznati muzičar i kompozitor, klavijaturista Laza Ristovski preminuo rano jutros u Beogradu u 51. godini.

    Ristovski je svirao u najpoznatijim muzičkim rok grupama, kao što su "Smak" i "Bijelo dugme" i pripada muzičarima koji su obeležili jugoslovensku rok scenu krajem prošlog veka.

    Rođen je 23. januara 1956. godine u Novom Pazaru, muzikom je počeo da se bavi još u petoj godini, a tri godine kasnije počeo je da pohađa muzičku školu. Održao je 1975. godine prvi koncert s kragujevačkom grupom "Smak" na Filološkom fakultetu u Beogradu.

    U oktobru 1976, na nagovor Gorana Bregovića, prešao je u "Bijelo dugme". Sredinom 1978. je napustio tu grupu, a u proleće 1979. godine se vratio u "Smak".

    Posle raspada "Smaka" u jesen 1981, Ristovski počinje da radi kao studijski muzičar i ubrzo je postao najtraženiji klavijaturista u zemlji, a spisak ljudi sa kojima je radio ili ih pratio na turnejama izuzetno je veliki.

    Sarađivao je s Džez orkestrom Radio televizije Beograd, a nekoliko godina radio je na solističkoj karijeri u elektronskoj muzici..

    U "Bijelo Dugme" se vratio u februaru 1985. i snimio dva albuma.

    Komponovao je muziku za više domaćih filmova, od kojih su najpoznatiji "Lazar" (1984), "Sveto mesto" (1990), "Velika frka" (1990), "Mrav pešadinac" (1993), "Paket aranžman" (1995), "Lepa sela lepo gore" i "Nečista krv" (1996).

    U saradnji s klavijaturistom "Bajage i Instruktora" Sašom Loknerom,1994. godine objavio je veoma zapažen album "Naos".

    Izdao je i CD klasične muzike s operskom pevačicom Dubravkom Zubović.

    Zbog teške bolesti, Ristovski je bio vezan za invalidska kolica nekoliko godina, ali je nastavio rad i čak učestvovao na povratničkoj turneji "Bijelog dugmeta" 2005. godine.

  10. #100

    14 Odgovor: Muzičke vesti

    Rokeri i bajkeri u mirovnoj misiji na Kosovu


    Oko 200 motorista krenulo je 05.10. oko 10 sati iz Beograda sa platoa ispred Skupštine Srbije u Kosovsku Mitrovicu, na sinoćni rok koncert �Riblje čorbe�, Vlade Georgieva, �YU grupe�, Đorđa Davida - �Bajk rok - mirovna misija�.

    Prizor ispred Skupštine bio je nestvarno lep: stotine nasmejanih mladića i poneka devojaka u kožnoj garderobi; izglancani niklovani motori koji blješte na suncu; majice �Harli Dejvidson kluba Srbija� odštampane ćiriličnim slovima sa jasnom porukom: �Nije važno šta radiš, važno je šta voziš�...
    - Nije važno šta radiš, nije važno ni koje si nacionalnosti. Svi su dobrodošli na ovaj bajkerski rok skup, pa i oni s druge strane mosta u Kosovskoj Mitrovici ukoliko su miroljubivi. Srbija je dovoljno velika za sve - poručio je Bora Čorba pred polazak i dodao da se u Mitrovici očekuje između 500 i 700 bajkera iz cele Srbije, Republike Srpske, Makedonije i Grčke.
    Uz turiranje motora i �pucanje� iz auspuha nepregledna kolona je ulicama Beograda krenula ka autoputu. Automobili su zastajali, vozači ih pozdravljali sirenama, a prolaznici mahali i slali poljupce motoristima. Prvu pauzu bajkeri su napravili na pumpi posle naplatne rampe na autoputu. Tu su se koloni pridružili još nekoliko motorista, a među njima i Vlado Georgiev na svom �harli dejvidsonu�. Na sledeću pauzu, na pumpi kod Kraljeva, bajkeri su stigli već oko 14 časova. Tu su ih sačekali motoristi iz Čačka i Ivanjice.
    - Imamo sreće, dan je prelep - komentarisali su bajkeri svlačeći kožne jakne.
    Nakon kafe i kisele vode (pivo će na red doći tek uveče kad parkiraju mašine) nastavili su put uz pozdrave radnika pumpe i drugih vozača.
    - Ljubitelji motocikala obično su poznati kao dobroćudne pivopije, ali i kao �Anđeli pakla�. Mi u Kosovsku Mitrovicu donosimo poruku dobre zabave i provoda - rekao nam je Milić Radević, predsednik �Harli Dejvidson kluba�.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  11. #101

    14 Odgovor: Novosti u svetu muzike - vesti, noviteti, predstavljanja, pohvale, kritike..

    Psihomodo pop: Novi album, knjiga i film


    Zagrebačka grupa Psihomodo pop planira za proleće novi album, kao i knjigu i dokumentarni film o grupi koja postoji već 25 godina.

    Psihomodo pop su prvi album objavili 1988. godine, ali postoje još od 1983.

    Lider benda Davor Gobac izjavio je "Jutarnjem listu" da već imaju gotovih desetak pesama za novi album, za koje su napravili i demo snimke.

    Prvi put će na albumu, pod radnim nazivom "Ye, ye, ye", imati i rege pesmu, rekao je Gobac, dodajući da bi dokumentarac trebalo da uradi Radoslav Jovanov Gonzo, stari prijatelj i saradnik benda.

    Knjiga će sadržati niz fotografija, a dizajn će uraditi nagradjivani studio Bruketa & Zinić.

    (MONDO)
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  12. #102

    14 Odgovor: Muzičke vesti

    "Bohemian Rhapsody" najbolji spot


    Video spot grupe Queen za pesmu "Bohemian Rhapsody" iz 1975. godine u Velikoj Britaniji proglašen je za najbolji muzički spot svih vremena, javlja BBC.

    U istraživanju kompanije za mobilnu telefoniju O2, u kome je učestvovala 1.051 osoba, 30 odsto učesnika je reklo da smatra da je ovaj šestominutni spot, čije je snimanje trajalo samo tri sata, a koštalo oko 3.500 funti, najbolji. Pesma "Bohemian Rhapsody" 1975. bila je prva na top listama punih devet nedelja, a ponovno je izbila na prvo mesto 1991, nakon smrti pevača grupe Fredija Merkjurija.

    Na drugom mestu liste je "Thriller" Majkla Džeksona, a na trećem spot Džastina Timberlejka "Cry Me A River".

    Medju prvih deset se našao i spot grupe A-Ha "Take On Me", kao i kontroverzni spot Kristine Agilere "Dirty".

    ( MONDO )
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  13. #103

    14 Odgovor: Muzičke vesti

    Dobrotvorni koncert na Everestu


    Američki i britanski rok i folk pevači održaće koncert na Everestu u dobrotvorne svrhe, a nadaju se i da će ući u Ginisovu knjigu rekorda kao muzičari koji su nastupali na najvećoj nadmorskoj visini, saopštili su organizatori.

    Koncert, zakazan za 21. oktobar, biće održan na visini od 5.500 metara, u blizini baznog logora u kojem borave alipinisti koji idu u osvajanje "krova sveta", rekao je Džejms Čipendejl iz fondacije "Love Hope Strength" koja se zalaže za bolje lečenje raka.

    Nastupiće Majk Piters iz britanske grupe "Alarm", Slim Džim Fantom iz američkog rok benda Stray Cats, Britanci Saj Kernin i Džejmi Vest-Oram iz grupe Fixx.

    Planiran je i nastup Glena Tilbruka iz benda Squeeze i britanskog folk izvodjača Nika Harpera.
    Čipendejl je naveo da su organizatori stupili u kontakt sa Ginisovom knjigom rekorda i drugim sličnim publikacijama, koje su im potvrdile da će nastup tih muzičara biti koncert održan na najvećoj visini.

    Novac koji se sakupi biće upotrebljen za kupovinu opreme za onkološku bolnicu Baktapur, u blizini Katmandua.

    (Beta)
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  14. #104

    14 Odgovor: Muzičke vesti


    Springstin osmi put na prvom mestu



    Novi album Brusa Springstina "Magic" nakon prve nedelje prodaje našao se na prvom mestu liste najprodavanijih albuma u Americi, osmi put.

    Legendarni američki pevač isti uspeh postigao je i sa albumima The River (1980), Born in the U.S.A.(1984), Bruce Springsteen & the E Street Band 1975-1985 (1987), Tunnel of Love (1987), Greatest Hits (1995), The Rising (2002) i Devils & Dust (2005).

    Album "Magic" pojavio se u prodaji 2. oktobra, a prema podacima agencije "Nielsen SoundScan", do nedjelje 7. oktobra već je bio je dostigao tiraž od 335.000 prodatih kopija.

    Ipak, to je daleko slabiji rezultat u odnosu na onaj koji je ostvario prethodni album "The Rising" iz 2002. koji se u prvoj nedelji prodao čak u 525.000 primeraka.



    Kanije Vest saradjuje sa Majklom Džeksonom



    Američki hip-hoper Kanije Vest objavio je da saradjuje sa Majklom Džeksonom na njegovom novom albumu, čime je potvrdio nagoveštaje da će čuveni muzičar posle duže pauze objaviti nov materijal.

    Majkl Džekson je u pismu fanovima u Evropi najavio da će uskoro objaviti novi album i da ima "još neka iznenadjenja za njih".

    "Bio sam prezauzet u poslednje vrem, ali ću uskoro objaviti neke uzbudjujuće vesti. Vaša konstantna ljubav i podrška mnogo mi znače. Vlim vas svim srcem", napisao je Džekson evrpskim fanovima.

    Kanije Vest je izjavio da saradjuje sa ljudima čiji rad ceni i one koji imaju šta da ponude. On nije jedini koji saradjuje sa Džeksonom na novom albumu. I članovi grupe Black Eyed Peas takodje su u timu Majkla Džeksona.

    Poslednji album koji je Džekson objavio bio je "Invinsible" iz 2001. godine.

    ( MONDO )


    Madona napušta svoju diskografsku kuću


    Pop diva Madona odlučila je da napusti svoju diskografsku kuću u korist koncertnog promotera koji joj je ponudio 120 miliona dolara za desetogodišnji ugovor, piše na sajtu "Vol strit žurnala" (Wall Street Journal).

    Madona (49) "je blizu toga da napusti Warner Bros Records za ugovor bez presedana na 120 miliona dolara sa koncertnim gigantom Live Nation", piše na sajtu lista koji se poziva na izvore "bliske pregovorima".

    Ugovorom je predvidjeno da Live Nation dobije prava na tri nova albuma, organizuje turneje i prodaje prozivode koji će komercijalno koristiti Madonino ime, prenose svetske agencije.

    Od 1982. kad je objavila priv singl "Everybody", Madona je postala jedno od najvećih imena pop muzike, sa više od 200 miliona prodatih albuma. Mesečnik "Forbs" (Forbes) njeno bogatstvo procenjuje na 325 miliona dolara.
    (Beta)
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  15. #105

    14 Odgovor: Novosti u svetu muzike - vesti, noviteti, predstavljanja, pohvale, kritike..

    Sloboda ili ništa - još samo malo


    "Sloboda ili ništa", to već svi fanovi dobro znaju, naslov je novog, dugo čekanog albuma neprikosnovene srpske rok grupacije - Partibrejkers, čiji je izlazak u izdanju PGP - RTS najavljen za septembar a iako potpuno gotov nema odredjen datum izlaska.

    Možda je upravo najnovija deviza prekaljenog dua ono što nas još uvek deli od albuma, koji je već u beogradskim muzičkim krugovima ocenjen kao odličan, (MONDO može, na prvo slušanje, i da potvrdi).

    "Brejkersi" ništa ne prepuštaju slučaju, (a sve daju slobodi), pogotovo ne izlazak dugo i brižljivo spremanog materijala, snimljenog u studiju "Kod Bareta", uz pomoć u produkciji Igora Borojevića, u toku proteklih godinu dana, pa bez svih neophodnih elemenata ne kreću u kampanju.

    Ovih dana se u Beogradu snima video spot za pesmu "Lobotomija" - prepoznatljiv hit u njihovom stilu u režiji Ivana Markova, reditelja koji je na neki način u svim filmu "Geto" formirao video estetiku ovog benda, pa se po finalizaciji može očekivati audio - video ofanziva.

    Ono što je najveća vest ipak nije uobičajeno - kada ploča, (čuj ploča!), konačno izadje, o čemu ćete sigurno biti obavešteni, posvetite pažnju pesmama iz drugog plana, čeka vas iznenadjenje i ultimativna jesenja rok lektira!

    (MONDO)
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

Strana 7 od 17 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Muzičar sa najjačom aurom...
    Autor SQUAW u forumu Muzika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 28.08.2012, 00:02
  2. Muzička pitalica
    Autor makilli u forumu Muzika
    Odgovora: 357
    Poslednja poruka: 25.09.2010, 01:20
  3. Muzički kanali
    Autor Muckota u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.08.2010, 10:31
  4. Da sam muzičar...
    Autor izabelitta u forumu Muzika
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 25.01.2010, 01:32
  5. Muzička škola
    Autor Mish u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 13.06.2009, 02:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •