Muzičke vesti - Strana 6
Strana 6 od 17 PrvaPrva ... 4567816 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 241
  1. #76

    02 Odgovor: Novosti u svetu muzike - vesti, noviteti, predstavljanja, pohvale, kritike..

    Album iz duše

    Kristina Kovač, poznata pevačica, objavila je dugoočekivani album pod nazivom U nebranom grožđu. Nakon prestanka rada grupe K2, Kristina je nastavila da se bavi muzikom, ali je malo zapostavila pevačku karijeru. Sada, iskusnija, inspirisana radosnim, ali i tužnim događajima, sa kvalitetnom ekipom oko sebe, snimila je album od koga svi mnogo očekuju.
    - Pristalica sam toga da muzika govori za sebe. Ja ću se sa ovim albumom truditi da prokrčim put tim pesmama, kako bi došle do pravih ruku i ušiju i našle svoj sopstveni život izvan mog klavira. Jedan od saradnika mi je rekao da do sada nije čuo ovakvu iskrenost u pop muzici kod nas i meni je to prijalo zato što znam da sam svaku od tih pesama iščupala iz sebe i svog života, i svaku doživela... Mogu samo da se nadam da je to nešto što će ljudi osetiti.




    blic

    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  2. #77

    Odgovor: Novosti u svetu muzike - vesti, noviteti, predstavljanja, pohvale, kritike..

    Ja sam jedva docekala novi maxi singl - Do svitanja od Vlada Georgijeva

    Ove dvije pjesme koje sam odslušala su po mom ocekivanju odlične. Sjajna produkcija .
    Jedva cekam jesen kada bude pustio citav album
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  3. #78

    Odgovor: Muzičke vesti

    Aleksandara Radović na OGAE Evroviziji


    Organizacija za praćenje i popularizaciju Evrovizije OGAE u septembru organizuje izbor za najbolju pesmu Evrope ove organizacije koje će se ove godine održati u Grčkoj, a Srbiju će predstavljati Aleksandra Radović sa pesmom "Zagrli me".

    U konkurenciji je učestvovalo 12 pesama, koje su morale da zadovolje pravilo takmičenja da budu objavljene u poslednjih godinu dana u Srbiji, da izvodjač bude iz Srbije i da ne traje više od 4,30 minuta.

    Medjutim, naša zemlja neće učestvovati na prvom takmičenju za najbolje plesače Evrope (Eurovision Dance Contest 2007) koje će se održati 1. septembra 2007. godine u Londonu.

    Zemlje učesnice su svoje predstavnike izabrale na nacionalnim izborima, o ove godine učestvuju Austrija, Danska, Finska, Nemačka, Grčka, Irska, Litvanija, Holandija, Poljska, Portugalija, Rusija, Španija, Švedska, Švajcarska, Ukrajina i Velika Britanija.

    Domaćin ovog takmičenja je britanska nacionalna TV stanica Bi-Bi-Si (BBC), navedeno je na sajtu OGAE Srbija.

    Jezici za predstavljanje će biti engleski i francuski, kao i kod Pesme Evrovizije. Voditelji ovog programa su Klaudija Vinklemen i Grehm Norton.

    ( mondo )
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  4. #79

    02 Odgovor: Muzičke vesti

    The Cure ponovo odložili izlazak novog albuma






    Izlazak novog albuma post punk-rock benda The Cure ponovo je odložen,

    pa će fanovi morati da se strpe do sledeće godine, da bi čuli nove pesme.

    Kako prenose elektronski mediji, album, koji još uvek nema ime, trebalo je da se pojavi u prodaji ovog maja. Najpre je odložen za oktobar ove godine, ali sada je menadžment benda potvrdio da će 14. album The Cure izaći tek sledećeg aprila.

    Frontmen benda Robert Smit nedavno je izjavio da bi voleo da album izadje u dve verzije - ograničeno izdanje duplog CD-a, koji bi sam remiksovao, i "obična" verzija čija bi produkcija bila poverena nekome sa strane.

    Bend je od prošle godine snimio čak 33 nove pesme, ali problem je navodno u "piščevoj blokadi". Agencije su prenele da Smit ima poteškoća da smisli tekstove za toliki broj numera!

    The Cure će ove jeseni krenuti na turneju po severnoj Americi, nakon koje će se vratiti u studio.

    ( mondo )
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  5. #80

    07 Odgovor: Muzičke vesti

    Novi album Blaže i kljunova na jesen


    Novi album "Prljavog inspektora Blaže i kljunova" trebalo bi da izadje u novembru, u izdanju Mulitmedija rekordsa, najavio je frontmen grupe Igor Blažević Blaža.

    "Nećemo imati pomorandže i kivi u svlačionici pred koncert, nećemo imati dom perinjon posle koncerta u hotelskoj sobi, ali daće nam studio gde možemo da snimamo pesme i onda će posle objaviti to. Nije ni to malo", rekao je Blažević agenciji Beta.

    Na albumu će se naći 15 pesama snimljenih na koncertu grupe u pančevačkom klubu "Kupe" 8. decembra prošle godine, koje bi, kako je naveo pevač "Kljunova", trebalo da pokažu ljudima kako ta grupa funkcioniše na koncertima, i tri bonus studijske pesme.

    "(Obrada) 'Vranjanke' je već snimljena u studiju i mi očekujemo da će to biti hit koji će najviće odjeknuti na jugu Srbije, pošto tamo nikada nismo svirali. Nismo bili u Vranju, Leskovcu, Prokuplju, želja nam je da odemo da i sviramo na jugu Srbije", naveo je on.

    Blažević je rekao i da ta pesma u njihovom izvodjenju zvuči "kao 'Metalika' posle saobraćajne nesreće", te da se nada da će se dopasti fanovima hevi metala.

    "Proračunato (je uradjena) za novo tržište, a ima još jedna stvar - ja sam zet sa južne pruge tako da i zbog toga moram na neki način da se mojoj tašti dodvorim", kaže Blaža.

    Na albumu će se naći još jedna obrada, i to pesme "Mito bekrijo", posvećena Džoniju Štuliću, koji ju je obradio pre deset godina.

    "Treća (studijska) je 'Nisam dijamant'... Liči malo na neki "AC/DC"...Tri studijske su bonus i za njih ćemo raditi spotove", naveo je Blažević.

    Frontmen "Kljunova" najavio je i da će se njihov gitarista Arigo Saki, koji je izmedju ostalih napisao i pesmu "Seks, droga i Bodiroga", oženiti u septembru, i obećao mu da će mu kupiti daljinski upravljač kao svadbeni poklon.

    (Beta)
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  6. #81

    07 Odgovor: Muzičke vesti

    Koncertno leto za Orthodox Celts


    Beogradska grupa koja svira irsku muziku, Orthodox Celts ovo leto koristi za brojne svirke i promociju novog albuma "One, Two... Five!".

    "Posle nastupa na Beer festu sviraćemo još po Srbiji, a do kraja avgusta i na jednom festivalu u Madjarskoj", rekao je agenciji Beta pevač i frontmen grupe Aleksandar Petrović, zvani Aca
    Seltik.

    Violinistkinja Ana Djokić ovoga puta nije sa svojom grupom na turneji iz, kako je rekao Petrović, vrlo opravdanih razloga.

    "Ana čeka bebu i zato nije sa nama. Ako se ne varam, negde oko Nove godine biće nas više za jedan. Umesto Ane, sa nama je Nikola Stanojević", kaže Aca Seltik.

    Petrović je dodao da je zadovoljan reakcijom publike prihvatila na pesme sa novog albuma, koji je izašao pre nekoliko meseci.

    "To još jednom potvrdjuje da naša publika hoće da zna o čemu se radi u pesmi, da otkrije njeno značenje i ja sam im još jednom zahvalan na tome", naveo je Seltik.

    On je rekao i da publika koja dolazi na njihove koncerte ne pravi "glupe incidente", odnosno da su to ljudi koji dodju da uživaju u muzici i koji imaju svest o tome da neke stvari koje rade
    drugima, rade u stvari na svoju štetu.

    (Beta)
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  7. #82

    07 Odgovor: Muzičke vesti

    Ivana Negativ se vraća na scenu

    Ćerka će me podržati


    Ivana Peters, pevačica grupe Negativ, proslavila je rođendan na koncertu koji je grupa održala u sredu uveče u Buda baru u Podgorici i najavila povratak na scenu. Nakon što je njena ćerkica Sara malo poodrasla, Ivana je spremna da prekine porodiljsko odsustvo i snimi novi album.

    Za vreme Ivanine trudnoće i porodiljskog odsustva, ostali članovi Negativa spremali su pesme za novi album.
    - Pauza je s jedne strane bila kreativna jer smo kreirali živo biće. (smeh) Nekoliko meseci nakon porođaja, počeli smo s probama. Na svakoj je stvorena nova pesma. Sada imamo dovoljno numera za dva albuma od kojih ćemo napraviti odabir. Takođe, potrebno mi je izvesno vreme da napišem tekstove - rekla je Ivana Peters za crnogorsku Republiku nakon koncerta u Podgorici.
    - Trenutno smo na radnom odmoru. Kada se vratimo sa odmora, koji je meni najpotrebniji, u septembru, oktobru snimićemo prve pesme. Nigde ne žurimo.

    Ne želimo da album pošto-poto uradimo - kaže Ivana.
    Na pitanje kako će uskladiti obaveze koje ima kao majka sa onim poslovnim, Ivana kaže:
    To je normalna stvar. Imaću više obaveza kod kuće, ali to sigurno neće uticati na moju karijeru. Nadam se da će i Sara, kada shvati o čemu se radi, da me podrži, kaže Ivana.
    Upravo je materinstvo zbližilo Ivanu sa njenom nekadašnjom koleginicom iz grupe Tap 011 Gocom Tržan.
    - Čujemo se i često dopisujemo. I ona je postala majka, kao i ja. U poslednje vreme imamo dosta zajedničkih tema - zaključuje Ivana.

    (blic)
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  8. #83

    05 Odgovor: Muzičke vesti

    Marović pobedio




    Bojan Marović, popularni podgorički pop pevač, pobedio je i osvojio nagradu od 3.000 evra na internacionalnom muzičkom festivalu Ohridski trubaduri, koji se ove godine održao 14. put.

    Bojan je do sada pobeđivao na mnogim festivalima širom bivše Jugoslavije, a interesantno je da se za njega uvek priča da je favorit.
    - Jeste, uvek me prati ta priča. Tako je bilo i sada u Ohridu. Ali ja zaista nisam imao takav utisak jer sam već jednom, 2004. pobedio na ovom festivalu - kaže Bojan Marović i dodaje: - Bio sam potpuno rasterećen jer nisam ni došao da pobedim već da otpevam pesmu, uživam na ovom prelepom jezeru.
    Pobedu je proslavio sa saradnicima uz piće i narodnu makedonsku pesmu, sve do jutra.





    ( blic )
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  9. #84

    14 Odgovor: Muzičke vesti

    Red Hot Chili Peppers ponovo na tapetu


    Svetska rok atrakcija Red Hot Chili Peppers, koja je posle letošnjeg nastupa u Indjiji izazvala mnoge polemike, slične reakcije dobija i u Velikoj Britaniji, gde je prošlog vikenda bila hedlajner festivala u Redingu i Lidsu.

    Za razliku od koncerta kod nas, gde je publika zamerila Pepersima kratak nastup, a usled razočarenja i još mnogo toga, obožavaoci u Britaniji su se najviše "smorili" zbog dužine improvizacija kojima su obilovali ovi nastupi.

    "Pepersi" su potpuno rascepili raspoloženje medju fanovima koji posećuju "Main Stage blog", magazina NME.

    Evo nekih komentara:

    - "Papričice su bile stvarno sjajne, nikada nisam bio veći fan."

    - "Kakva je svrha slušati bend koji zvuči kao na disku, ako bi to hteo ostao bih kod kuće i slušao ga."

    - "Nekada sam ih obožavao, iako nisam ponovo obraćen, vrlo sam impresioniran."

    - "Stvarno sam uživala, posebno zato što smo bili tako blizu njih."

    - "Mnogo mi se dopalo kao džemuju, to je baš dobra šansa za Flia i Džona da stvarno zasijaju."

    Pa ipak, mnogobrojni su izrazili i sasvim suprotno mišljenje:

    - "Razočaran sam zvukom i svim drljanjem izmedju pesama"

    - "Razočaran sam njihovim egoističnim, samoopsednutim muziciranjem."

    - "Džemovanje je totalno smanjilo masu, ljudi su počeli masovno da lutaju okolo."

    - "Suviše zezanja...Krivim Čada, trebalo bi da baci palice na Džona i Flia i da se prodere:'Dosta više!Hajde da odsviramo pesmu!'"

    - "Siguran sam da su "Pepersi" veličanstveni kada su u formi, ali na festivalu definitivnio nisu bili.

    "Za dobrim konjem se prašina diže", ili su se "Papričice" vremenom izgubile u "zvezdanoj prašini", mogla bi da bude tema za (još jednu) polemiku.

    (MONDO)
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  10. #85

    14 Odgovor: Muzičke vesti

    Kusturica režirao spot za novi album Manu Čao


    Emir Kustirica režirao je spot za novi album Manu Čao, nekadašnjeg člana grupe Mano Negra, na kome je i pesma posvećena Dijegu Maradoni koja će se naći u filmu srpskog reditelja o argentinskoj fudbalskoj zvezdi, koji će pojaviti u prodaji 3. septembra.

    Kusturica je režirao spot za naslovnu pesmu "Kiša u raju" (Rainin' in Paradize), koji se može naći na sajtu youtube i u kojoj se srpski reditelj kratko pojavljuje u majici "Park prirode, Mokra Gora".

    Pesma "Život kao tombola" (La vida tombola) koja govori o životu Dijega Maradone, čiji je autor lider grupe Manu Čao, uneta je u Kusturičin dokumentarni film o najvećoj fudbalskoj zvezdi svih vremena, koji će se pojaviti u bioskopima 2008.

    Manu Čao, poznat beogradskoj publici gde je njegov koncert 2002. godine naišao na veliku pažnju, pojavio se sa novim albumom nakon šest godina pauze, vreme koje je uglavnom proveo na turnejama po Južnoj Americi i Evropi.

    Njegov novi album pod nazovopm "La Radiolina" je kritika Amerike Dzordza Buša, koga naziva "najvećim teroristom".

    Kao i na prethodnim albumima pesme su pisane na više jezika - engleskom, francuskom i španskom.

    (Tanjug)
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  11. #86

    05 Odgovor: Novosti u svetu muzike - vesti, noviteti, predstavljanja, pohvale, kritike..

    Novi album Tajma posle 30 godina


    Veterani iz zagrebačke grupe Time na jesen počinju snimanje prvog studijskog izdanja još od albuma "Život u čizmama sa visokom petom" iz 1976. godine.

    Frontmen benda Dado Topić je rekao da se sa bubnjarem Ratkom Divjakom, gitaristom Vedranom Božićem i potencijalnim gostujućim muzičarima na jesen povlači u studio gde će početi sa radom na novom albumu koji bi trebalo da izađe pred Novu godinu, prenosi Beta.

    On navodi da je odlučio da posle 30 godina sa starim bendom snimi novi album, jer je osetio da je trenutak da ponudi svoj "komentar na aktuelne stvari" u novim pesmama kao što su "Evropa" ili "2007".

    Na novom izdanju treba da se nađe i pesme "Thank You Mr. Rolling Stones", posveta koju je Time izveo nastupajući kao predgrupa na koncertu Stonsa u julu u Budvi.

    Uporedo sa novim albumom na tržištu bi trebalo da se pojavi i kompilacija remasterizovanih hitova grupe Time, koju je Topić osnovao 1972. godine posle odlaska iz Korni Grupe.

    Tokom petogodišnjeg postojanja 70-ih Time je objavio tri albuma (Time, Time II i Život...).

    Grupa se raspala 1977, a posle povremenih okupljanja Topić je pre par godina okupio bend i od tada trio neprekidno nastupa na prostoru bivše Jugoslavije.



    (MONDO)
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  12. #87

    14 Odgovor: Muzičke vesti

    �Orgazam� i �Van Gog� u Americi


    Beogradske grupe �Električni orgazam� i �Van Gog� trenutno se nalaze na severnoameričkoj turneji. Oni, pored još nekoliko izvođača iz regiona nastupaju u večeras u Detroitu, a zatim slede koncerti u Džeksonvilu, Sent Luisu i 9. septembra u Njujorku.

    Turneja zvana �Rok uranak� okuplja muzičare iz zemalja bivše Jugoslavije, a mnogima je ovo prvi put da se predstavljaju publici u Americi.
    Kako su organizatori najavili, ukupno će učestvovati četrnaest izvođača, koncerti će trajati minimum dvanaest sati, a bendovi će publici predstaviti pesme koje predstavljaju himne mnogih generacija.
    Karte za ovu manifestaciju koštaju 60 dolara, dok VIP ulaznice koštaju 100 dolara, a vlasnici ovih karata moći će da upoznaju članove bendova.
    Beogradska grupa �Van Gog� bi nakon toga trebalo da produži svoj boravak u Americi i održi još nekoliko samostalnih koncerata, gde bi Đule i ekipa predstavili svoj poslednji studijski album �Kolo�.

    ( blic )
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  13. #88

    14 Odgovor: Muzičke vesti

    Holivud ukrao Čoli pesmu "Pusti, pusti modu"


    Pesma "Pusti, pusti modu" ponovo je postala najveći srpski hit. Numera Zdravka Čolića, objavljena pre 27 godina na albumu "Zbog tebe", koja je nedozvoljeno iskorišćena u novom filmu Ričarda Gira "The Hunting party", uzburkala je duhove u Srbiji, jer su je, bez znanja svih autora, producenti uvrstili u ovaj holivudski spektakl, piše "Press".

    Pored toga, originalni snimak našao se i na saundtrek albumu iz filma.

    U razgovoru za "Press" Zdravko Čolić kaže da je i oduševljen, ali i razočaran nakon ove vesti:
    "Iznenadjen sam, pa su mi i osećanja pomešana. Lepo je što moja pesma otvara holivudski film, ali sam razočaran jer mene, ali ni, koliko vidim, ostale autore, niko nije pitao za dozvolu da to uradi", kaže najbolji srpski pevač svih vremena, i dodaje:

    "Doduše, ne znam da li kod nas pevači imaju ista prava kao i autori, ali siguran sam da su moja izvodjačka prava povredjena. Da su nas Amerikanci sve okupili i ponovo snimili istu stvar, bilo bi drugačije, ali koristili su originalni snimak, a mi smo to saznali iz vaših novina.

    Drago bi mi bilo ako je makar Slobodan Vujović, autor muzike, koji sada živi skromno na Krku, uspeo da izvuče neku korist od ovoga. Da su me pozvali, došao bih i otpevao im je, naravno, uz dozvolu Vuje, Brege i Bate Kovača.

    Zdravko kaže da razume interesovanje za njegovu muziku, ali da ga je ovaj brutalni čin piratizacije iznenadio:

    "Stalno se pričalo kako kod nas ljudi piratizuju sve i svašta, te kako je nemoguće boriti se protiv toga, a onda se desi ovakva stvar. Na Zapadu sada muzički producenti grozničavo traže nove ideje, i mi smo im u tom pogledu potpuno otkriće. Ipak, ne može samo da se uzme, bez razmišljanja hoće li te zbog toga neko ganjati", kaže Čola, i napominje da zasad nema nameru da se �tužaka, jer na stranu autora mora da strane SOKOJ".

    "Nisam ja iz te priče "sudjenja, advokati, ganjanja", ali ovo je prilika da SOKOJ počne da brani prava autora i izvodjača. Da dokaže da je kompetentan i da reaguje, tako što će kontaktirati producente filma i izdavače albuma s muzikom iz filma.

    Ako ni zbog čega drugog, onda zbog toga da se ne bi dešavalo da ovo bude signal drugima da uzimaju šta im se prohte", zaključuje Zdravko Čolić.

    Marija Rukas, jedan od rukovodilaca u SOKOJ-u, kaže za Press da agencija za zaštitu prava može da reaguje tek kad od nje to zatraže autori:

    "SOKOJ ovde može da reaguje samo ukoliko nam se obrate autori, tako što ćemo producentima poslati dopis da se spor reši. Ukoliko se to ne desi, a autori ih tuže, SOKOJ u tome ne učestvuje. Da bi se koristilo kompletno delo potrebna je dozvola od svih autora.

    U ovom slučaju za to je zaduženo autorsko društvo iz Hrvatske, jer je delo prijavio Slobodan Vujović koji je kompozitor pesme. Medjutim, bez dozvole tekstopisca Gorana Bregovića, aranžera Kornelija Kovača i izvodjača Zdravka Čolića, ta pesma ne sme da se iskoristi.

    Prema našim, ali i zakonima u inostranstvu, ukoliko su delo iskoristili bez saglasnosti autora, oni imaju pravo da ih tuže i u takvim slučajevima procedura u inostranstvu traje kratko", objašnjava Rukasova.

    (MONDO)
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  14. #89

    14 Odgovor: Muzičke vesti

    Poslednji koncert grupe „Plejboj“


    Igor Perović, gitarista i pevač beogradskog sastava „Plejboj“, nakon koncerta na „Jelen pivo lajv festivalu“ najavio je da je to bio njihov poslednji nastup. Publika će imati ponovo priliku da ih vidi na bini, samo ako pre toga snime nove pesme.

    - Baš dugo nismo svirali u Beogradu. Super je osećaj svirati na velikom koncertu, mi to volimo da radimo, ali sigurno nećemo više svirati a da ne uradimo nešto novo. Mislim da je ovo bio poslednji put. Znaš kako, kada ne sviraš aktivno skoro sedam godina, a onda odsviraš pesme koje su stare isto toliko, to i nama postaje malo smešno. Ako dođe trenutak, uradićemo nove pesme - priča Igor Perović za „Blic“ i ističe nezadovoljstvo domaćom muzičkom scenom.
    - Prestali smo da sviramo zato što onda kada smo svi mislili da će stvari krenuti nabolje - nije krenulo, i to nam je pomoglo u odluci da u stvari ne moramo više da sviramo. I kad vidiš neki naš spot, to je kao da se u međuvremenu nije desilo mnogo stvari. To je žalosno. To je bezveze i znači da ne postoji scena. Ne postoji ništa što je nastavilo ceo taj put kojim smo mi išli. Mislim da je najveći problem sa televizijama. Na tom nivou je potrebna podrška. Vizuelni mediji moraju da podrže čitavu stvar. Da umesto nekog benda koji se ne skida sa televizije isto toliko puta na televiziji bude bilo koji drugi bend koji je recimo svirao na ovom „Jelen pivo lajv festivalu“, situacija bi bila drugačija - kaže poznati muzičar i dodaje:
    - Od mnogo stvari zavisi da li ćemo snimiti novi album, a najviše od nekih ličnih sudbina. Ne uliva baš neko veliko nadahnuće ovo stanje na sceni, pa da te tera da radiš nešto novo.



    ( blic )
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  15. #90

    14 Odgovor: Muzičke vesti

    Spremam album za Evropu


    Pevačica Marija Šerifović, ovogodišnja pobednica �Evrovizije�, uskoro će izdati album za strano tržište. Marija je potpisala ugovore sa muzičkim kućama u Parizu i Stokholmu, a pesme za album se već uveliko pripremaju.

    - Još pre �Beovizije� i �Evrovizije� razmišljala sam o inostranom albumu. Otuda i ambicija da uopšte učestvujem na �Beoviziji�. Sa svojim menadžerom Sašom Mirkovićem napravila sam plan, angažovali smo saradnike i krenuli tim putem. Sva dešavanja su posledica toga. Naravno, posle pobede na �Eurosongu� sve je dosta drugačije. Mnoga vrata su mi otvorena. Na nama je samo da se odlučimo za najbolja - priča Marija Šerifović za �Blic� i dodaje da je već nekoliko nedelja u studijima u kojima sprema album.
    - Već sam u studijima koji se nalaze u Parizu, Stokholmu i Beogradu. Ovo je početna faza, preslušavanje demo snimaka, postavka aranžmana i predloga. Autori i aranžeri pripremaju pesme za moj album, a smanjenje medijskih i koncertnih aktivnosti očekujemo početkom novembra kada ću se useliti u studijske enterijere. Sve ovo što mi se izdešavalo u prethodnim mesecima pretočiću u svoje nove pesme.
    Osim što sprema album za strano tržište, Marija će napisati i pesmu za jednog od takmičara predstojeće muzičke manifestacije �Beovizija�, kojeg će izabrati na konkursu.
    - I ranije sam se bavila pisanjem tekstova i komponovanjem muzike, ali se nikada nisam isprobala u tom svetu. Mislim da je ovo prava prilika za to. Napravili smo konkurs za odabir izvođača te pesme. Konkurs je zajednička ideja mog menadžera Saše Mirkovića i mene - otkriva Marija i priznaje da jedva čeka da �Evrovizija� stigne u Beograd.
    - �Evrovizija� je festival sa dugom tradicijom. U Helsinkiju sam se uverila da je to stvarno veoma veliki festival koji prate milioni širom Evrope. Po gradu svuda srećete fanove, novinare, učesnike. Beograd će tih majskih dana biti fenomenalan. Biće prelepo! Pobediće onaj koji bude najviše verovao u to. Ja bih volela da to ponovo bude neka balada - kaže Marija.


    ( blic )
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

Strana 6 od 17 PrvaPrva ... 4567816 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Muzičar sa najjačom aurom...
    Autor SQUAW u forumu Muzika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 28.08.2012, 00:02
  2. Muzička pitalica
    Autor makilli u forumu Muzika
    Odgovora: 357
    Poslednja poruka: 25.09.2010, 01:20
  3. Muzički kanali
    Autor Muckota u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.08.2010, 10:31
  4. Da sam muzičar...
    Autor izabelitta u forumu Muzika
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 25.01.2010, 01:32
  5. Muzička škola
    Autor Mish u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 13.06.2009, 02:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •