Muzička škola
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 33
  1. #1

    Muzička škola

    Možda ima onih koji smatraju da ova tema pripada forumu muzika. Odlučila sam se da je stavim ovde jer bi umeće sviranja trebalo da podrazumeva neku širu opštu kulturu i osnovno obrazovanje. A čitajući druge teme, shvatila sam da nas ima dovoljno da sačinimo mali orkestar.
    Koji instrument svirate? Da li ste išli (ili još uvek idete) u muzičku školu ili ste samouki?
    Ja sam završila nižu muzičku - odsek klavir. Još uvek pamtim kompletan ispitni program sa završne godine, samo što je to danas pre kazna za uši nego lepo muziciranje. Klavir mi je kod roditelja i gledam s vremena na vreme kad odem kod njih da sednem za klavir i malo sviram, čisto za svoju dušu.
    Velika mi je želja da naučim da sviram gitaru. I namera mi je, kad pozavršavam još neke postavljene zadatke, da se bacim i konačno naučim i ja Krivo je more i Crnog leptira.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #2

    Odgovor: Muzička škola

    Zavrsila nizu muzicku skolu, harmonika (bas sam malopre pisala o tome) Plakala sam da me upisu u muzicku, a posle kad sam videla sta me zadesilo, plakala da me ispisu Jos se secam scene sa testiranja:
    - Aaaa, pa ona bi definitivno trebalo da svira klavir..
    (moja ponosna mama): Aaa, ne, mi smo njoj vec kupili harmoniku







    Nikad joj to nisam oprostila Da sam svirala klavir, ne garantujem da ne bih nastavila dalje sa srednjom muzickom. Ovako mi se smucila. Mrzela sam da vezbam vise nego bilo sta i (zajedno sa jos jednim drugom koji je isto tako bio ushicen sto svira harmoniku) redovno bila izbacivana sa casa Onda mi se u glavi rodila straaaasna ideja Uzela kasetofon, nasnimila sebe kako sviram, umnozila to par puta... odem gore u sobu da "vezbam" i da vi'š miline

    Kad sam konacno polozila i taj zavrsni ispit, na putu ka izlazu iz muzicke skole sam okacila oglas da prodajem harmoniku... "skoro nova" (htela sam da prvo da napisem "slabo upotrebljavana" )
    Gather ye rosebuds while ye may...

  3. #3

    Odgovor: Muzička škola

    sviram flautu,klarinet,saksofon i klavir

    muzičko obdanište: flauta
    niža muzička i srednja muzička:klarinet i klavir (hor,orkestar i solo pevanje)
    veliki odmor i slobodni časovi:saksofon
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  4. #4

    Odgovor: Muzička škola

    Kako sam bio jedinac, roditelji su me protiv moje volje
    upisali u muzicku skolu i sada sam im zahvalan zbog tog.
    Zavrsio sam nizu muzicku skolu - klavir.
    To znanje mi je pomoglo da ovladam klavijaturama,
    Medjutim,od moje rane maldosti
    pokazivao sam veliki interes za gitaru,tako da sam vec sa 14 godina
    povremeno "upadao" u pojedine bendove.
    Trenutno u bendu sam na mestu solo gitariste i (povremeni) vokal.
    Po potrebi popunjavam mesto klavijatruiste!
    nomen est omen

  5. #5

    Odgovor: Muzička škola

    Cao svima.Ja sam Ivana iz N.Sada.

    Interesuje me da li neko moze da mi da neki savet posto zelim da upisem muzicku skolu...sada....videcu da li nesto privatno ili kako vec...interesuju me solo pevanje i klavir..pa ako neko moze da mi malo priblizi..kao to sve izgleda u muzckoj skoli..sta se uci,kako se uci,da li je tesko...koliko talenta moras imati...da li ti traze da znas dosta toga na prijemnom.....

    Nadam se da cete mi odgovoriti...ako nije problem na moj mail...posto mi je tako lakse....imate ga u mom profilu a evo ga i ovde...

    gia86ns@gmail.com

    Kiss i hvala svima.

  6. #6

    Odgovor: Muzička škola

    Isla sam u osnovnu muzicku, sedam godina... svirala sam harmoniku... imala poprilicno talenta za to. Isla sam na takmicenja, osvajala nagrade... Htela sam da upisem srednju muzicku...ali skup instrument,pa odustah od te ideje... Sad zavrsavam gimnaziju..ponekad jos pomisilim na to da sam mozda mogla da imam uspesnu muzicku karijeru..ali nema vracanja!!!!!!STA JE, TU JE!!!!!
    Trenutno pokusavam da naucim da sviram gitaru....sirim vidike!!!
    jellena

  7. #7

    Odgovor: Muzička škola

    Ja sam na magistraturi na muzičkoj akademiji u Bratislavi, sviram harmoniku uglavnom, zanimam se i za jazz i sl; pevam, sviruckam i klavijature, i razmišljam i o nabavci udaraljki (perkusije)...
    Carpe diem

  8. #8

    Odgovor: Muzička škola

    Sviram harmoniku nekih 12 godina.Nisam isao u muzicku skolu,ceo zivot idem na privatne casove kod raznih harmonikasha.
    Inace voleo bih da naucim i klavir da sviram,to inace i planiram da krenem na casove samo se bojim da ne zapostavim harmoniku onda pa da padne u vodu 12 godina truda.Ne bih imao vremena oba instrumenta da vezbam svaki dan jer studiram.

  9. #9

    Odgovor: Muzička škola

    Sviram harmoniku...ali samo pesmice sa repertoara odabranog od ministarstva prosvete od 1-4 razreda

  10. #10

    02 Odgovor: Muzička škola

    E ovako moja prva ljubav je harmonika, druga klavir..treca ce da vidnemo ( cujemo). Sve regularno zavrseno nize, srednje, akademija....naravno oba instrumenta pa kako da ih razdvajam

  11. #11

    Odgovor: Muzička škola

    Završila sam osnovnu muzičku školu - odsek harmonika, drugi instrument klavir. Nekog talenta je tu bilo, mada je mama forsirala tu priču više nego što je bilo podloge. Izostala je, naravno, moja istrajnost i vežbanje, pa sam sve to odavno odložila. Moja deca nisu želela da se bave muzikom. Nismo insistirali, poštujući njihovu volju.
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  12. #12

    Odgovor: Muzička škola

    kukuu... sta je harmonikasa...
    Carpe diem

  13. #13

    02 Odgovor: Muzička škola

    Citat zvucnjak kaže: Pogledaj poruku
    kukuu... sta je harmonikasa...
    Pa sta ces, nismo mogle da odolimo...kada nam je Zeljko Joksimovic "bio profesor"....

  14. #14

    Odgovor: Muzička škola

    Ishla nekad davno na chasove harmonike i sintisajzera...
    Profesorka imala zastarele metode, tukla me pa sam bezala ko djavo od krsta.
    Mada su to vishe bile ambicije moje majke nego moje.....
    Stoje mi kutji i harmonika i sintisajzer.
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  15. #15

    Odgovor: Muzička škola

    Ja sviram klavir,6. i poslednja sam godina u MS Vuk Karadzic u Loznici.
    Imam jednu 1. nagradu iz klavira,a iz solfedja jednu 3. i jednu 2. nagradu iz Pozarevca!

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Muzičke vesti
    Autor SQUAW u forumu Muzika
    Odgovora: 240
    Poslednja poruka: 04.06.2014, 15:13
  2. Muzičar sa najjačom aurom...
    Autor SQUAW u forumu Muzika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 28.08.2012, 00:02
  3. Muzička pitalica
    Autor makilli u forumu Muzika
    Odgovora: 357
    Poslednja poruka: 25.09.2010, 01:20
  4. Muzički kanali
    Autor Muckota u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.08.2010, 10:31
  5. Da sam muzičar...
    Autor izabelitta u forumu Muzika
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 25.01.2010, 01:32

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •