Podstaknut prozivkom cenjenog kolege Biterlemona da se ovde izbegava rasprava o pitanju Srebrenice otvaram ovu temu koja je postala preaktuelna povodom već sedme verzije te rezolucije od strane " dokazanih prijatelja" Engleza.
Možda je zaista važno najzad isterati istinu o još jednoj urbanoj legendi.
Prvo..da se razumemo:
- (Ajd' da i ja počMem sa astro prerogativima) Vaga sam sa podznakom u Lavu a to, po mnogim tumačenjuma, znači da sam veliki borac za istinu! Smatram da bilo koja falsifikovana, izrežirana i nametnuta činjenica ume da bude baza mnogim kasnijim nepravdama, zabludama i manipulacijama.
- Činjenica je da postoje mnoge izrežirane i medijski plasirane laži koje su bile osnov i plašt mnogim događanjima. Služile su da opravdaju i pokriju stvarne namere autora. Ilustracije radi:
1. Izgovor Austrougarske da je atentat u Sarajevu na prestolonaslednika delo Srbije da bi započela napad na istu. Tadašnji međusobni ugovori o savezništvu su vrlo brzo uvukli veći deo Evrope u Veliki rat.
2. Presvlačenje zatvorenih zločinaca u uniforme poljske vojske i onda napad na radio stanicu Nemačke pa zatim likvidacija istih poslužilo je Hitleru kao izgovor za napad na Poljsku.
3. Višemesečno trubljenje medija da Irak poseduje oružje za masovno uništenje je bio izgovor USA i NATO-a za napad na isti. Demonizacija Sadama Huseina je uspela i rezultat je da posle 15 godina NIGDE nije pronađeno išta što potvrđuje navode o oružju.
4. "Arapsko proleće", Markale, Račak, ISIS, kule Blizanci, Ukrajina...su skorašnji podsetnici kako mediji formiraju javno mnjenje bez ikakvih validnih činjenica.
Dakle..da počnemo! Recite mi šta je vaše mišljenje oko događaja u Srebrenici pre 20 godina. Naravno, bilo bi poželjno svoje mišljenje podupreti nekim proverljivim činjenicama, izjavama učesnika, svedočenjima, vojnim procenama i sl.
Izvolite...red bi bio da zajednički prođemo kroz raspravu o delima medijskih i fabrikovanih "istina".