Rezolucija UK pred SB UN o Srebrenici
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 39
  1. #1

    Rezolucija UK pred SB UN o Srebrenici

    Podstaknut prozivkom cenjenog kolege Biterlemona da se ovde izbegava rasprava o pitanju Srebrenice otvaram ovu temu koja je postala preaktuelna povodom već sedme verzije te rezolucije od strane " dokazanih prijatelja" Engleza.
    Možda je zaista važno najzad isterati istinu o još jednoj urbanoj legendi.
    Prvo..da se razumemo:
    - (Ajd' da i ja počMem sa astro prerogativima) Vaga sam sa podznakom u Lavu a to, po mnogim tumačenjuma, znači da sam veliki borac za istinu! Smatram da bilo koja falsifikovana, izrežirana i nametnuta činjenica ume da bude baza mnogim kasnijim nepravdama, zabludama i manipulacijama.
    - Činjenica je da postoje mnoge izrežirane i medijski plasirane laži koje su bile osnov i plašt mnogim događanjima. Služile su da opravdaju i pokriju stvarne namere autora. Ilustracije radi:
    1. Izgovor Austrougarske da je atentat u Sarajevu na prestolonaslednika delo Srbije da bi započela napad na istu. Tadašnji međusobni ugovori o savezništvu su vrlo brzo uvukli veći deo Evrope u Veliki rat.
    2. Presvlačenje zatvorenih zločinaca u uniforme poljske vojske i onda napad na radio stanicu Nemačke pa zatim likvidacija istih poslužilo je Hitleru kao izgovor za napad na Poljsku.
    3. Višemesečno trubljenje medija da Irak poseduje oružje za masovno uništenje je bio izgovor USA i NATO-a za napad na isti. Demonizacija Sadama Huseina je uspela i rezultat je da posle 15 godina NIGDE nije pronađeno išta što potvrđuje navode o oružju.
    4. "Arapsko proleće", Markale, Račak, ISIS, kule Blizanci, Ukrajina...su skorašnji podsetnici kako mediji formiraju javno mnjenje bez ikakvih validnih činjenica.
    Dakle..da počnemo! Recite mi šta je vaše mišljenje oko događaja u Srebrenici pre 20 godina. Naravno, bilo bi poželjno svoje mišljenje podupreti nekim proverljivim činjenicama, izjavama učesnika, svedočenjima, vojnim procenama i sl.
    Izvolite...red bi bio da zajednički prođemo kroz raspravu o delima medijskih i fabrikovanih "istina".
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  2. #2

    Odgovor: Rezolucija UK pred SB UN o Srebrenici

    Četiri musketira si zaboravio kada su se prerušili u Rišeljeove čuvare.

  3. #3

    Odgovor: Rezolucija UK pred SB UN o Srebrenici

    Citat Eugen Grafvajer kaže: Pogledaj poruku
    Četiri musketira si zaboravio kada su se prerušili u Rišeljeove čuvare.
    Ma jok...nego sam se dvoumio da li da pomenem nameštaljku Jovanki Orleanskoj !

    Nego...kakve su vaše prognoze oko večerašnjeg glasanja povodom "epske" rezolucije, do sada izašle u 8 verzija ?
    Poruku je izmenio Sivi, 08.07.2015 u 19:24
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  4. #4

    Odgovor: Rezolucija UK pred SB UN o Srebrenici

    Verzija će biti k'o "Male neveste" al' i' 'ebe Dejtonski sporazum, te, čisto sumLJam da će proći. Možda bi Novak treb'o da izgubi Vimbldon da se britiši smire. Neš' razmišljam o britišima i bibisiYU. Iscrpli su filmove sa Foklandima, isilovci su dosadili sa bihedingovanjem, možda bibisi traži neki novi rat i neke nove fore ubijanja. Ma, zavera britiš parlamenta i bibisija.

  5. #5

    Odgovor: Rezolucija UK pred SB UN o Srebrenici

    16.37 - Britanski nacrt nije konstruktivan i izaziva sukobe, optužuje samo jedan narod. Takav pristup je politički motivisan, nije legitiman i ne služi napretku u BiH, rekao je Čurkin. "Ovaj dokument neće pomoći postizanju mira".

    16.42 - Usvajanje ove rezolucije bilo bi kontraproduktivno, rekao je Čurkin. "Ukoliko stavite ovaj dokument na glasanje, Rusija će glasati protiv".

    16.45 - Kina predložila da se nastave konsultacije dok se ne pronađe zajednički jezik u vezi rezolucije o Srebrenici.

    16.50 - Rusija uložila veto na britanski predlog. Američka ambasadorka Samanta Pauer, ruski veto nazvala "novom mrljom na reputaciji Saveta bezbednosti".


    Samanta, 'bem ti lebaru, savet bezbednosti je toliko mrljav, da ga ni AriJel-Gel iz 100 voda ne mož' oprat'.
    Poruku je izmenio Eugen Grafvajer, 08.07.2015 u 17:32 Razlog: dopuna

  6. #6

    Odgovor: Rezolucija UK pred SB UN o Srebrenici

    Ovde , u mom kraju se uvek govorilo - Ne pada sneg da pokrije breg, već da svaka zver pokaže svoj trag!
    Pošto sam tako stvoren da uvek gledam šta je pozitivno u ma čemu ja na svu ovu kulovsku podmetačinu gledam kao na svojevrsno otkrovenje!! Neka sada svako JASNO vidi ko se pokazao kao realan i pošten a ko je na previše načina i pošto poto hteo da nam udari DANGU!!
    Hvala...Velikoj Britaniji, SAD, Francuskoj, Španiji, Litvaniji...što nam oči otvoriste ! Doduše, Francuska je već nešto ranije pokazala ko je vodi sada...prilikom proslave Dana pobede. Jbg...treba zataškati činjenicu da su baš Francuzi i to u respektabilnom broju bili u Goraždu tih dana jula 1995g i "vrteli palčeve". Videlo se kakvu su demonizaciju prošli pripadnici Holandskog bataljona ( iako najveći broj pripadnika ima sasvim drugačiju verziju događanja nego ovu "režiranu") pa bi da sačuvaju svoje bedno i kukavičko dupe !
    Pokazalo se ko su nam istinski prijatelji samim glasanjem:
    - Kina, Nigerija, Venecuela i Angola su bile uzdržane iz prostog razloga što po definiciji za prolaz neke rezolucije je potrebno 10 od 15 glasova stim da niko od stalnih članova (njih 5...Rusija, Kina, Velika Britanija, Francuska i SAD) ne uloži veto. Ovako je VB već sakupila 10 glasova pa je jedini način bilo ulaganje VETA. Nije bilo potrebe da Kina isto uradi, time se ne bi menjao zaključak Saveta Bezbednosti. Neka taj veto sačuva za "ne daj Bože" opet nekih podmetanja.
    Naravno, veliko hvala Rusiji na podršci stavovima i integritetu Srbije i RS !!!
    P.S. Je l' sad vreme da na ovu vrućinčinu navlačim kabanicu zbog eventualne navale "europejaca", nevladinih organizacija i ostalih slugeranjskih podanika ?
    Poruku je izmenio Sivi, 08.07.2015 u 19:21
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  7. #7

  8. #8

    Odgovor: Rezolucija UK pred SB UN o Srebrenici

    Zeleo bi cenjenom clanu Sivom da skrenem paznju, da je dobrovoljno pripajanje Vojvodine od strane gradjana, drzavi juznih Slovena takodje fabrikovana istina.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  9. #9

    Odgovor: Rezolucija UK pred SB UN o Srebrenici

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Zeleo bi cenjenom clanu Sivom da skrenem paznju, da je dobrovoljno pripajanje Vojvodine od strane gradjana, drzavi juznih Slovena takodje fabrikovana istina.
    E vidiš tu se potpuno slažemo !
    A znaš li zašto?
    Zato što se Vojvodina NIJE pripajala "državi južnih Slovena" već Srbiji!!!
    Prema tome, lep primer fabrikovane istine.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  10. #10

    Odgovor: Rezolucija UK pred SB UN o Srebrenici

    Pripadala je Madjarskoj, i na slican nacin je potvrdio svoju ``nezavisnost``, kao Kosovo...
    Brate Sivi, ako si za istinu, moras uvazavati cinjenice. Niste bezgresni, to vam samo politika sugerise. Ima niza dogadjaja koju lose tumacite, a ne zelite ni da priznate cinjenice. Tako se prica sve vise usloznjava, a preteranog smisla nema, jer umesto pozitivne promene i iskoraka unapred, tapkate u mestu.
    Mi bi vec malo napred. Da otopimo ovu severnu granicu, ja sam malo klaustrofobican sto imam 180 stepeni slobode prema jugu a 180 stepeni granice na severu. Ili da se selim na jug, pa da malo otvorim vidike?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  11. #11

    Odgovor: Rezolucija UK pred SB UN o Srebrenici

    Vidiš, ja bar se trudim da uvažavam činjenice.
    Prvo, SB u UN na insistiranje VB 7 puta menja tekst Rezolucije (valjda da bi ušli u Ginisovu knjigu rekora, jer se nikada pre nije desilo) i to doživljava fijasko.
    Pošto USA nikada nije prihvatala da igde greši, brže bolje su nešto slično izglasali u svojoj kući.
    Naravno, poturice (čitaj EU), moraju slediti gazdu i rezultat je nova rezolucija u EP.
    E sad...da saberemo:
    - Globalni plan Srbije je ulazak u EU?
    Ista ta EU izglasava totalno nepotrebnu, netačnu i politički obojenu rezoluciju šatro "zarad pomirenja" i gle čuda upravo na inicijativu komšija Hrvatske?
    Severni komšija mrtav ladan pravi zid iako nema osobe koja to može smatrati spremnošću za dobrosusedske odnose.
    A istovremeno smo svedoci da se Srbija pritiska da pokaže "dobrosusedske odnose" sa Prištinom iako administracija iste odbija da oformi sud za ratne zločine UČK!?!
    I sad...gledajući sve te činjenice da se čovek ne zapita...KOJI MOJ ĆEMO U EU?? Slično kao i KOJI ĆE KRASNI PREMIJER U POTOČARE?
    Zašto to kažem? Pa stvarno je blesavo ići negde gde si na milion načina upozoren da si NEPOŽELJAN!
    E sad...ako iko smatra da je postupanje VB, USA, EP, Mađarske odraz "napretka" u odnosima onda sam ja slep.
    P.S. Da se razumemo...mislim da je svakome jasno da je Srbija i u Prvom i u Drugom i kasnije pokazala da ume da pruži ruku pomirenja i da prihvati druge i pored više nego očiglednih pretrpljenih žrtava (mnogostruko više nego ma koliko napumpane Srebrničke). I pored svega...Srbi treba da budu označeni kao genocidan narod??? Pa gde je tu ikakva zdravorazumska logika i to još pod plaštom "pomirenja"?
    Ispravi me ako moje ređanje činjenica nije u redu ili da moj zaključak nema smisla .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  12. #12

    Odgovor: Rezolucija UK pred SB UN o Srebrenici

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Vidiš, ja bar se trudim da uvažavam činjenice.

    Ispravi me ako moje ređanje činjenica nije u redu ili da moj zaključak nema smisla .
    Vidi, o USA ne zelim da raspravljam, kakva je, takva je, ali prikazati Rusiju i Kinu boljim, masala!
    Oni vole Srbiju? Hej, pa obe zemlje tlace male narode. Rusi izazivaju lokalne ratove, menjaju granice, a sve u ime spasavanja potlacenog ruskog naroda. Jel ti tako nesto poznato?
    Trebali ste prihvatiti rezoluciju, no Srbija nikada nista nece uraditi sama od sebe, uvek ce delovati samo pod prinudom. To je onda poraz... Nema iskoraka napred!

    Ne zelim uopste se ubedjivati u vezi tema, neka cine to drugi. Ja sam ti samo hteo da ukazem, da postoji vise vizija i ne mozes delovati sa pozicije sile a tvrditi da si pravedan. Jednostavno nemas sve informacije da bi bio pravedan.

    Sto se neistina tice, to uglavnom nisu potpune neistine, vec poluistine tipa:
    Narod je posle rata izabrao Tita umesto kralja. (nepostovanje tajnosti glasanja)

    ili

    Srpski narod je uzeo oruzlje u ruku da se odbrani od hrvata (mnogima je preceno od sopstvenog naroda da uzmu oruzlje u ruke ili ce im kuca biti spaljena, odnosno posledice ce trpeti njihova porodica/deca)

    ili

    Proterano je 250.000 Srba (Vecina se pokupila sama i krenula iz straha i neorganizovanosti odbrane)

    i tako dalje, i tako dalje.

    Ja ne znam sta zelis tvrditi, da se Srebrenica nije desila? Gledali smo dosta svedocenja o tome, a meni je bio dovoljan jedan jedini film, gde covek pod pretnjom doziva svoje sinove iz sume, koji izlaze da bi bili upucani. (godinama kasnije se prikazao samo deo snimka gde covek doziva sinove i obecava im da ih nece niko dirati). Sta sad ima ja da brojim zrtve, gledao sam dokumentarac o ekshumaciji ponovno sahranjenih ostataka. Zasto li su samo ti ostaci iskopani, pa ponovno sahranjivani, pa pretpostavljam iz casne namere.

    Eh, da! Ono sto ne razumes, nece srbi biti oznaceni kao genocidan narod, jer genocidan narod ne postoji. Srbi treba da priznaju da se dogadjaj desio, i da sprovedu postupak ukazivanja i otkrivanja zlocinaca. Upravo ce tako skinuti ``ljagu`` sa sebe... Mada bi ja opet rekao da je to ljaga Slobinog rezima, obzirom da genocidni narodi ne postoje. Zlocine izvrsavaju pojedinci i psihologija moze tacno i objasniti kako i zasto. Komandna linija je kriva ako ne poznaje te oblasti izopacenosti psihe.
    Poruku je izmenio biterlemon, 09.07.2015 u 22:09
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  13. #13

    Odgovor: Rezolucija UK pred SB UN o Srebrenici

    OK , drago mi je razmenjivati stavove u jednom korektnom i kulturnom tonu.
    Znam da si na ovim prostorima decenijama i samim tim svedok dosta događanja. Ono što, možda, ne shvataš i zato misliš da "pišamo uz vetar" je upravo poenta moje teme. A to je friziranje istine ili falsifikovanje. I sam znaš kako se u Srbiji reagovalo na krađu glasova? Jednostavno, mi Srbi smo narod koji najteže podnosi nepravdu! A bar smo se tih laži i neistina nagutali preko grla kojima si i sam svedok bio.
    Pripadam sorti koja voli da se sve zove pravim imenom a bilo kakvo muljanje mi diže pritisak i revolt. Shvataš li sada reakcije naroda koji je mnogo propatio, preturio preko glave sankcije, proterivanje, ubistva, bombardovanje, ucenjivanje..i kao "nagradu" za sve očigledno ruganje u lice povodom njegove želje da bude deo evropske zajednice? Suviše licemerja za više nego dovoljno tolerantnosti za sve što je prošao!
    Pominješ izbeglice a zašto previđaš OČIGLEDNU NAMERU HRVATSKE da Srbe protera? Onaj snimak rukovodsta Hrvatske upravo o ciljevima Oluje je DOKAZ O NAMERI PROTERIVANJA! Da li si IGDE našao bilo šta slično da je srpska strana izjavljivala? Budi realan, molim te!
    Bez dozvole SB nas bombarduju i..pojeo vuk magarca? Ima se Rezolucija 1244 UN u kojoj se nigde ne osporava teritorija Srbije pa..."nezavisnost Kosova"?? Shvataš li uopšte koliko puta je ovaj narod izigran??
    Sud u HAG-u je, ne samo za nas, pokazao da je farsa nad farsama. Zar nije? Karla del Ponte, dok je bila na čelu, odbacivala je sve dokaze protiv UČK, kasnije i sama pisala o trgovini organa ali pošto je sišla sa funkcije?
    Mnogi funkcioneri su se pravili ludi pa posle prolaska mandata davali izjave totalno suprotne onima koje su kao zvaničnici zastupali. Imaš pun Youtube izjava o Markalama, Račku, Srebrnici (Pogledaj norveški..ako imalo sumnjaš u pristrasnost) koje uopšte nisu Srbi postavili pa šta se menjalo? Sve je ignorisano iako bi i budali bilo jasno da su sve to Srbi tvrdili odavno.
    Znaš...malo se narod umorio od dokazivanja očiglednog i počeo da smatra da će biti prokažen ma šta bila istina. Nadam se da shvataš sada koliko su većini laži prekipele?
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  14. #14

    Odgovor: Rezolucija UK pred SB UN o Srebrenici

    Živim u Srpskoj a BTW sam nacionalna manjina u vascelom svetu.Izglašavanjem rezolucije se stvara još veći jaz između srpskog i bošnjačkog naroda. 'rvati su vazda bili KVD (kako vetar duva) a takođe BTW, visokokvalifikovam mrziterlji srpstva.

    Džebote, Bošnjaci sada sele grobove iz cele Bosne da bi popunili kvotu od 8000 il' ne znam koliko ('be mi se za brojke).
    Marketing je čudo a Srbi i Srbija je uvek bila slaba po tom pitanju.
    Zašto se ne pominje Bratunac, Potočari i da ne nabrajam, gde su Bošnjaci masovno ubijali Srbe a Srebrenica je bila odgovor na sve do tada počinjeno od strane Bošnjaka.
    Ne postoji odgovornost jednog naroda, samo pojedinaca u suprotnom, Nemci će od sada za mene biti fašisti. Jednom fašista, uvek fašista.

  15. #15

    Odgovor: Rezolucija UK pred SB UN o Srebrenici

    Nemam nameru da pobijam stavove biterlemon,cinjenice same govore protiv njih.Da je rezolucija bila fer,bila bi prihvacena.
    Kako je jadno reci da su se u Oluji sami proterali,jelte,zbog straha.Je li bio opravdan,govori ono malo preklanih staraca koji nisu zeleli poci.
    Cudna mi je recenica o priznavanju da se dogadjaj desio.Nikad nikog u Srbiji ne cuh da negira da se desio,svi koje je Hag optuzio zbog toga su u Hagu,i malo mi je nejasna recenica -suociti se s tim-.Sta se podrazumeva pod tim?Svesni smo da se desio zlocin,iskazujemo zaljenje i pijetet..neka mi neko objasni sta jos spada pod -suociti se-?

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •