Демократија или Диктатура

Prikaz rezultata glasanja: Шта је ово?

Učesnika ankete do sada
5. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • ДИКТАТУРА

    5 100.00%
  • ДЕМОКРАТИЈА

    0 0%
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1

    Демократија или Диктатура

    Брутално хапшење мирних АНТИ-НАТО демонстраната...Због чега?
    До сада су могли да кажу изгреднци, фашисти, ултрадесничари, навијачи....али шта им је сада аргумент ? Сад им сметају и левичари ?.... Анти-Нато камања је скроз не национално-политичког карактера па опет им смета... Ово није демократија по мени... Шта ви мислите ?


  2. #2

    Odgovor: Демократија или Дикатура!?

    Kada kazhesh demo(n)kratija,mislish diktatura?Ili ne mislish tako?Ako i nisi mislio do sada,od sada pocni,jer tu nema nikakve razlike...
    Me Bring Da Enlightenment...

  3. #3

    Odgovor: Демократија или Дикатура!?

    Citat Skidatch_Mraka kaže: Pogledaj poruku
    Kada kazhesh demo(n)kratija,mislish diktatura?Ili ne mislish tako?Ako i nisi mislio do sada,od sada pocni,jer tu nema nikakve razlike...
    По мени демо(н)кратија и диктатура су исте речи из различитог времена....

  4. #4

    Odgovor: Демократија или Дикатура!?

    Reč "Demokratija" izgubila je sve od svog izvornog značenja, toliko je izlizana i (zlo)upotrebljavana da je svako komentarisanje izlišno.

    Ovaj snimak, kao uostalom i svi drugi potezi onih koje nazivamo "našom vlašću", je samo još jedan od pokazatelja da smo mi okupirana zemlja, tako da to nije ni "demokratija", ni "diktatura", već kolonizacija i okupacija.




    Ali gledam, ove pandure, na ovom snimku, i isčuđavam se, a verovatno ne bi trebalo, koliko su to "dresirani objekti", to nisu osobe, već alati odnosno oružje, koliko su slepi i programirani. Sad mi je jasno što im viču "kerovi, kerovi..." Mislim generalno da će s ovima biti mnogo gore nego sa "Slobinim", ni oni nisu bili mnogo bolji, ali su bar išli četiri godine u školu, danas koliko znam, odeš prijaviš se i za tri meseca si pandur, verovatno ako imaš IQ preko 70 ne prime te i označe kao prekvalifikovanog, "Slobine" su uspeli da izmanipulišu da sami pređu na drugu stranu, a ovi su, kontam, oprani žešće, s ovima će se kanda morati ratovati.
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  5. #5

    Odgovor: Демократија или Диктатура

    Proklamovana demokratija ne postoji. Ona nikada i nije postajla u punom obimu koji je trebao da opravda njen nastanak, ali mislim da (savremena) demokratija danas ide ka svom nekom istorijskom minimumu i da je ne tako baš davno bila neuporedivo primerenija svom imenu. Za to je razloga više. Od pada berlinskog zida i nesnalaženja Amerike kao tada jedine globalne super sile, preko ubrzane tehnologizacije pa do strahovite ekspanzije neslućene moći finansijskog sektora i multinacionalnih kompanija...

    Elem, da se vratimo temi. Diktatura ili demokratija? Diktatura, naravno. Ali, ne brutalna, primitivna, nacionalsocijalistička, komunistička, ili kakvog drugog ideološkog predznaka. Haoću da kažem da su u istoriji najveći svekoliki uzleti nekog naroda ili države pravljeni u prosvećenim diktaturama. Od Sumera, preko Starog Egipta, Vavilona i Antičke Grčke (helenizam), pa do Francuske, Engleske pa i Srbije (za Vreme Mihajla Obrenovića, recimo). Danas mi padaju na pamet primeri Kine i Putinove Rusije nešto što je savremeni ekvivalent prosvećenim diktaturama...

    I nemojmo misliti da se u demokratijama ne vlada iz senke i da se suštinski razlikuje od diktature. Ali, nisu prosvećene, ma šta da to značilo.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #6

    Odgovor: Демократија или Диктатура

    Demokratija,kakva god,ipak je ta vladavina iz senke u svaakom slucaju bolja od ogoljene diktature.

  7. #7

    Odgovor: Демократија или Диктатура

    U potpunoj demokratiji i u potpunoj diktaturi razum strada.

    Diktatura ostvaruje svoje zamisli sa potpunim uspehom ali promasuje cilj. Diktatura bi izgradila kanal Dunav-Egejsko more. iako od tog kanala nema valjde.

    Demokratija uvek pogadja cilj, ali nikad ne ostvaruje, uvek zastane. Demokratija bi izgradila kanal Dunav-Egejsko more, ali nikad radovi ne bi krenuli, jer neko bi uvek imao zakonsli prigovor.

    Sve u svemu u diktaturi cesce padaju glave.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #8

    Odgovor: Демократија или Диктатура

    Ocigledno imas na umu idiote na vlasti u oba slucaja.

  9. #9

    Odgovor: Демократија или Диктатура

    Diktatori su svakako idijoti i zato i po pravilu stradaju.
    Ovi drugi, pa pogledaj koga bira narod? Ko napravi najvecu dramu.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  10. #10

    Odgovor: Демократија или Диктатура

    Ja govorim uopsteno..

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •