Od cega bezis -- to te kad tad stigne
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 48
  1. #1

    Od cega bezis -- to te kad tad stigne

    obichno kad nesto ne volimo i ne zelimo da nam se desi, najcesce nas kad tad upravo TO stigne.. ne znamo sta nas cheka iza coshka i shta nam zivot nosi.. cini mi se da chovek zapravo uopste ne razmisljam svesno... mnoge stvari kazemo onako 'usput' ili u sali.. ali ne razmisljamo o tezini izgovorenih reci.. mozda bas izgovaranjem nezeljenog navuchemo na sebe maler
    primerice, idete na ispit.. i naravno nesto ste naucili bolje, nesto loshije i kontate 'samo da ne bude istorija Afrike' (bubam bez veze primer) ili 'samo da me ne pita ubrzanu akceleraciju'.. i onda dodjete na chas/ispit i naravno na ispitu bude istorija Afrike, a pita vas upravo ubraznu akceleraciju i to na uzbrdici mislimmmmmm...

    desilo vam se nesto slicno, pre ili kasnije sigurno..

    dakle, verujete li vi u ovu izreku!? i sta mislite o tome...
    moomoo meee jooouu

  2. #2

    Odgovor: Od cega bezis -- to te kad tad stigne

    recimo da vjerujem u malo drugacijem obliku. vjerujem da se dobro dobrim vraca i vjerujem da ne mozes citav zivot ciniti zlo drugima bez da ti se to prije ili kasnije vrati.a to sa ispitima mi se desilo x puta.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  3. #3

    Odgovor: Od cega bezis -- to te kad tad stigne

    Verujem u ovu izreku jer sam na sopstvenoj kozi osetila svo njeno znacenje i tezinu.

  4. #4

    Odgovor: Od cega bezis -- to te kad tad stigne

    Pa to je neko nepisano pravilo... baš kad kažem nikad...ono mi se baš to desi
    Dodje kao bumerang


    "nikad kravata...nikad stalan posao..."

  5. #5

    Odgovor: Od cega bezis -- to te kad tad stigne

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    i onda dodjete na chas/ispit i naravno na ispitu bude istorija Afrike, a pita vas upravo ubraznu akceleraciju i to na uzbrdici mislimmmmmm...
    ...ili narode Azije, kao i sve hem. elemente od 1 do 50 mislimmmmm..

    desilo vam se nesto slicno, pre ili kasnije sigurno..

    dakle, verujete li vi u ovu izreku!? i sta mislite o tome...
    Desilo se, naravno, i verujem u to nepisano "pravilo", koje ponekad, na srecu ima izuzetke

  6. #6

    Odgovor: Od cega bezis -- to te kad tad stigne

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    obichno kad nesto ne volimo i ne zelimo da nam se desi, najcesce nas kad tad upravo TO stigne.. ne znamo sta nas cheka iza coshka i shta nam zivot nosi.. cini mi se da chovek zapravo uopste ne razmisljam svesno... mnoge stvari kazemo onako 'usput' ili u sali.. ali ne razmisljamo o tezini izgovorenih reci.. mozda bas izgovaranjem nezeljenog navuchemo na sebe maler
    primerice, idete na ispit.. i naravno nesto ste naucili bolje, nesto loshije i kontate 'samo da ne bude istorija Afrike' (bubam bez veze primer) ili 'samo da me ne pita ubrzanu akceleraciju'.. i onda dodjete na chas/ispit i naravno na ispitu bude istorija Afrike, a pita vas upravo ubraznu akceleraciju i to na uzbrdici mislimmmmmm...

    desilo vam se nesto slicno, pre ili kasnije sigurno..

    dakle, verujete li vi u ovu izreku!? i sta mislite o tome...
    ( Izreka je po formi definicija, to covek moze da zna ili ne, a ne da veruje. )

    Po meni je najzanimljivije takozvano " bezanje od stvarnosti ". koje se
    po definiciji jedino desava kada covek umre.
    Alkoholizmu i Narkomaniji je bez ikakve logike prilepljena etiketa te vrste
    " Bezanja ".

    Osnovao sam bezprofitnu organizaciju 05.05.05. u Ohaju i nazvao je
    LoveScience of Destiny LLC koja se bavi bezanjem od smrti.

    Uslov da se postane clan i dobije garancija o vecnom zivotu je poznavanje
    Istine i Ljubavi.
    Ukoliko osoba nema shvatanje Istine i Ljubavi, umrece.
    Svim mojim prijateljima dlaka sa glave nije pala i nece.

  7. #7

    Odgovor: Od cega bezis -- to te kad tad stigne

    Imajuci u vidu da se tema nalazi na filozofiji, hmm pa ajde onda...

    Od cega bezis - to te kad tad stigne, sad cemo ovo lepo da razlozimo, objasnimo po deo i nakraju zaokruzimo.

    Od cega bezis, predstavlja odredjenu stvar, postupak, osobu, pojavu... u svakom slucaju odredjeno "nesto" sto nas na neki nacin okruzuje, sto je moguce da ce se desiti, odnosno ono sto ima odredjenu verovatnocu da nam se desi.

    to te kad tad stigne, u ovom drugom delu nailazimo na razresenje same misterije , "kad - tad" nije nista drugo nego jednostavna formulacija verovatnoce, odnosno mogucnosti da se nesto dogodii moze se izraziti kroz proporciju ili procente

    Posto smo vec ustanovili "da bezimo" od necega sto je u odredjenom smislu stvarno, odnosno prisutno i ustanovili da postoji odredjena verovatnoca, odnosno mogucnost da nas to nesto i stigne, dolazimo do zakljucka da npr. odredjeno pitanje na ispitu koje nemamo pojma ima recimo 5% sanse da nas zakaci (ako recimo imamo 20 pitanja), ali isto tako i 95% da izvucemo bilo koje drugo pitanje (kao sto je Vlada lepo primetio pojava "koja ima izuzetke").
    Na kraju mozemo reci da svaki dogadjaj sa sobom nosi odredjenu verovatnocu dogadjanja i da ta verovatnoca/slucaj najstaje na preseku nebrojeno mnogo kauzalnih lanaca koji odredjuju slucajne dogadjaje, pa tako i nase samo postojanje.
    Ono što osoba doživljava u stvari nije realnost; više je hipoteza koja može ali ne mora biti tačna.

  8. #8

    Odgovor: Od cega bezis -- to te kad tad stigne

    Citat Mind_reset kaže: Pogledaj poruku
    Imajuci u vidu da se tema nalazi na filozofiji, hmm pa ajde onda...
    S obzirom da si izbacio gomilu bisera, ajde da napravim ogrlicu.
    Citat Mind_reset kaže:
    Od cega bezis - to te kad tad stigne, sad cemo ovo lepo da razlozimo, objasnimo po deo i nakraju zaokruzimo.

    Od cega bezis, predstavlja odredjenu stvar, postupak, osobu, pojavu... u svakom slucaju odredjeno "nesto" sto nas na neki nacin okruzuje, sto je moguce da ce se desiti, odnosno ono sto ima odredjenu verovatnocu da nam se desi.
    Pogresno prevedena poslovica sa engleskog " You can run, but you can't hide "
    gubi potpuno kontekst zbog nebuloze da " te kad tad stigne ", u engleskoj
    verziji covek ima mogucnost da do kraja zivota bezi od necega, i nikad ne bude stignut. U srpskom prevodu ( netacnom ) " kad tad " oznacava neizbezno stizanje, sto je pogresno.
    znam jako puno ljudi koji su pobegli od Srbije, nikad je nisu imali u sebi, i nikad
    ih nece stici, jer vise u njoj ne zive.
    to cisto da se pobije ta nebuloza od prevoda.
    A za tebe Mind_reset zemljace, od cega god da osoba ima mogucnost da bezi
    se desilo i desava, a ne da ima verovatnocu da ce da se desi.
    Citat Mind_reset kaže:
    to te kad tad stigne, u ovom drugom delu nailazimo na razresenje same misterije , "kad - tad" nije nista drugo nego jednostavna formulacija verovatnoce, odnosno mogucnosti da se nesto dogodii moze se izraziti kroz proporciju ili procente
    " kad- tad " nije verovatnoca, nego neizvesnost kada ce se nesto 100% desiti.
    nije mogucnost, nego osigurano desavanje, kao recimo smrt.
    Citat Mind_reset kaže:
    Na kraju mozemo reci da svaki dogadjaj sa sobom nosi odredjenu verovatnocu dogadjanja i da ta verovatnoca/slucaj najstaje na preseku nebrojeno mnogo kauzalnih lanaca koji odredjuju slucajne dogadjaje, pa tako i nase samo postojanje.
    Situacija je sada, dogadjaj se desio, kako nesto sto se dogodilo ima verovatnocu dogadjanja ??
    da li bi bio ljubazan da to objasnis ?
    Unapred zahvalan.

  9. #9

    Odgovor: Od cega bezis -- to te kad tad stigne

    Citat DzuPiter kaže:
    S obzirom da si izbacio gomilu bisera, ajde da napravim ogrlicu.
    Dobar si dzo zemljace moj, dobar, ajde da vidimo tu ogrlicu, i gde da tebe stavim na nju

    Ajde sad da prvo pokusamo da te vratimo na izvornu poruku, to je ona at the begining sto bi ti reko

    Citat yige_gui kaže:
    obichno kad nesto ne volimo i ne zelimo da nam se desi, najcesce nas kad tad upravo TO stigne..
    Ako pogledas o cemu se ovde radi uvideces da se taj nas, po tvom misljenu pogresan prevod, ustvari odnosi na nesto drugo. Kada nesto ne volimo/ne zelimo da se desi, onda se bas to dogodi, radi se o dogadjaju koji tek treba da se desi i koji zelimo da izbegnemo. Pogledaj dalje primere, znaci da potencijano dobijes pitanje koje ne znas na ispitu, ti od toga strahujes, ali se dogodi bas to navodno uvek, e ja se sa navodno uvek - kad tad nisam slozio i objasnio zasto se ne slazem.

    Citat DzuPiter kaže:
    Pogresno prevedena poslovica sa engleskog " You can run, but you can't hide "
    gubi potpuno kontekst zbog nebuloze da " te kad tad stigne ", u engleskoj
    verziji covek ima mogucnost da do kraja zivota bezi od necega, i nikad ne bude stignut. U srpskom prevodu ( netacnom ) " kad tad " oznacava neizbezno stizanje, sto je pogresno.

    you can't hide - nikad ne bude stignut ovo ces ti derane moj morati nama da objasnis, posto mi se nesto cimi da pomenuta poslovica ima potpuno suprotno znacenje, odnosno you can't hide- ne mozes se sakriti, tj. sticice te sta god da radis, bices stignut, platices, ispastaces, kazna ti je neizbezna, pravda je spora ali dostizna, i jos gomila varijacija bas na ovu temu rasejanih svuda u nasem jeziku.

    A kad vec prevodimo, sto inace uopste nije poenta ovog topica, ali ajde, bukvalni prevod bi bio "mozes da bezis, ali ne mozes da se sakrijes" i odnosi se na vec uradjeno delo i kaznu - posledicu tog dela od koje pokusavas da pobegnes - znaci da ce te nesto stici za ono sto si uradio, da ce te stici kazna ili u primeru sa ispitnim pitanjem ne ucenje istog ce biti kaznjeno izvlacenjem bas tog pitanja, ajde da ponovim jos jednom, ja se ne slazem sa tom neizbeznoscu.

    Citat DzuPiter kaže:
    znam jako puno ljudi koji su pobegli od Srbije, nikad je nisu imali u sebi, i nikad
    ih nece stici, jer vise u njoj ne zive.
    Bas mi drago zbog njih kad su uspeli da pobegnu od te zle Srbije, mada ne vidim zasto bi ih ona vijala i stizala i sta to sve ova nasa Srbija moze tako strasno da im uradi???

    Citat DzuPiter kaže:
    A za tebe Mind_reset zemljace, od cega god da osoba ima mogucnost da bezi
    se desilo i desava, a ne da ima verovatnocu da ce da se desi.
    Ako imas mogucnost da od neceg bezis i ti bezis, to nesto se nije moglo desiti, to nesto je posledica tvog prvog dela, ti bezis od necega sto moze da da ti se desi, sto moze da te zavati, sto je potencijalno, sto je verovatno, a ne onog osnovnog dela koje to nesto/posledicu izaziva, bezis od pcela zato sto mogu da te izbodu, a ne zato sto si im maznuo med, bezis od vuka ne zato sto si tabanao kroz sumu nego da te ne gricne di netreba, ti bezis od naplate duga, bezis od javne osude, od potencijalne kazne, zemljace moj, kao u slucaju ovih tvojih, bezis od Srbije zato sto bi mogla da te stigne njena zla kletva .

    Citat DzuPiter kaže:
    " kad- tad " nije verovatnoca, nego neizvesnost kada ce se nesto 100% desiti nije mogucnost, nego osigurano desavanje, kao recimo smrt.
    Pogledaj moj post, u formulaciji kad-tad je moje razjasnjenje misterije, moje filozofiranje, ja tu formulaciju oznacavam verovatnocom da bi ukazao na mogucnost/proporciju/procent/verovatnocu da se odredjeni dogadjaj ne dogodi, na mogucnost ne izvlacenja pitanja na ispitu, ili ne stizanja zle Srbije, kao i Vladine konstatacije da "na srecu postoje izuzeci", ja ukazujem na izuzetak od pravila i time sam iskaz prebacujem u domen verovatnoce cime ono gubi svoj status (kao sto je objasnjeno u delu posta koji nisi citirao), iskazujem svoje ne slaganje sa formulacijom na srpskom, na engleskom (dobro osim tvog pogresnog prevoda koji ustvari, paradoksalno, potvrdjuje moj stav) i potvrdjujem stav izrecen od strane Homera Simpsona u epizodi Food Critic, kada lepo kaze "I will never get my comeuppance!".
    Ono što osoba doživljava u stvari nije realnost; više je hipoteza koja može ali ne mora biti tačna.

  10. #10

    Odgovor: Od cega bezis -- to te kad tad stigne

    -"Ja sam mali Miki, volim da jedem GUD kikiriki"

    Od cega bezis - - to te kad tad stigne, bejase tema.
    Ajde da zakljucimo nesto pametno? Nesto sto ti ne odgovara, moze da te stigne -- povlaci -- nadaj se najboljem ocekuj najgore -- jednako -- budi spreman /

    -"Ja sam spreman, nasao sam slem"

  11. #11

    Odgovor: Od cega bezis -- to te kad tad stigne

    Citat Valter kaže:
    -"Ja sam mali Miki, volim da jedem GUD kikiriki"
    Kakve su ovo reklame na filozofiji

    Od cega bezis uglavnom te i stigne zato sto se vremenom umoris od bezanja...

  12. #12

    Odgovor: Od cega bezis -- to te kad tad stigne

    Citat Lady in red kaže: Pogledaj poruku
    Kakve su ovo reklame na filozofiji
    -Stvarno dobar ovaj kikiriki

  13. #13

    Odgovor: Od cega bezis -- to te kad tad stigne

    Citat Mind_reset kaže: Pogledaj poruku
    Dobar si dzo zemljace moj, dobar, ajde da vidimo tu ogrlicu, i gde da tebe stavim na nju

    Ajde sad da prvo pokusamo da te vratimo na izvornu poruku, to je ona at the begining sto bi ti reko



    Ako pogledas o cemu se ovde radi uvideces da se taj nas, po tvom misljenu pogresan prevod, ustvari odnosi na nesto drugo. Kada nesto ne volimo/ne zelimo da se desi, onda se bas to dogodi, radi se o dogadjaju koji tek treba da se desi i koji zelimo da izbegnemo. Pogledaj dalje primere, znaci da potencijano dobijes pitanje koje ne znas na ispitu, ti od toga strahujes, ali se dogodi bas to navodno uvek, e ja se sa navodno uvek - kad tad nisam slozio i objasnio zasto se ne slazem.




    you can't hide - nikad ne bude stignut ovo ces ti derane moj morati nama da objasnis, posto mi se nesto cimi da pomenuta poslovica ima potpuno suprotno znacenje, odnosno you can't hide- ne mozes se sakriti, tj. sticice te sta god da radis, bices stignut, platices, ispastaces, kazna ti je neizbezna, pravda je spora ali dostizna, i jos gomila varijacija bas na ovu temu rasejanih svuda u nasem jeziku.

    A kad vec prevodimo, sto inace uopste nije poenta ovog topica, ali ajde, bukvalni prevod bi bio "mozes da bezis, ali ne mozes da se sakrijes" i odnosi se na vec uradjeno delo i kaznu - posledicu tog dela od koje pokusavas da pobegnes - znaci da ce te nesto stici za ono sto si uradio, da ce te stici kazna ili u primeru sa ispitnim pitanjem ne ucenje istog ce biti kaznjeno izvlacenjem bas tog pitanja, ajde da ponovim jos jednom, ja se ne slazem sa tom neizbeznoscu.



    Bas mi drago zbog njih kad su uspeli da pobegnu od te zle Srbije, mada ne vidim zasto bi ih ona vijala i stizala i sta to sve ova nasa Srbija moze tako strasno da im uradi???



    Ako imas mogucnost da od neceg bezis i ti bezis, to nesto se nije moglo desiti, to nesto je posledica tvog prvog dela, ti bezis od necega sto moze da da ti se desi, sto moze da te zavati, sto je potencijalno, sto je verovatno, a ne onog osnovnog dela koje to nesto/posledicu izaziva, bezis od pcela zato sto mogu da te izbodu, a ne zato sto si im maznuo med, bezis od vuka ne zato sto si tabanao kroz sumu nego da te ne gricne di netreba, ti bezis od naplate duga, bezis od javne osude, od potencijalne kazne, zemljace moj, kao u slucaju ovih tvojih, bezis od Srbije zato sto bi mogla da te stigne njena zla kletva .



    Pogledaj moj post, u formulaciji kad-tad je moje razjasnjenje misterije, moje filozofiranje, ja tu formulaciju oznacavam verovatnocom da bi ukazao na mogucnost/proporciju/procent/verovatnocu da se odredjeni dogadjaj ne dogodi, na mogucnost ne izvlacenja pitanja na ispitu, ili ne stizanja zle Srbije, kao i Vladine konstatacije da "na srecu postoje izuzeci", ja ukazujem na izuzetak od pravila i time sam iskaz prebacujem u domen verovatnoce cime ono gubi svoj status (kao sto je objasnjeno u delu posta koji nisi citirao), iskazujem svoje ne slaganje sa formulacijom na srpskom, na engleskom (dobro osim tvog pogresnog prevoda koji ustvari, paradoksalno, potvrdjuje moj stav) i potvrdjujem stav izrecen od strane Homera Simpsona u epizodi Food Critic, kada lepo kaze "I will never get my comeuppance!".
    Prvo i prvo nisam nikakav Joe nego JewPiter, sto se izgovara na engleskom
    kao planeta Jupiter, ali ima konotaciju svetog Petra koji je bio Jew ( jevrejin )
    po imenu Simon. A Planeta je dobila ime po nekom Piteru iz Ju(goslavije),
    po kojem sam ja uzeo DJ ime Jupiter i zbog boravka u Engleskoj i Americi promenio u YuPiter.
    Ostalo si sve pobrkao, ne obracajuci paznju na moj originalni odgovor na tvoj post. Ja vrlo dobro znam sta znaci " You can run, but you can't hide ", i lepo sam rekao da je nebuloza drugog dela tog prevoda " te kad-tad stigne "
    Engleski se zbog idioma nemoze bukvalno prevoditi, ali sam objasnio da
    " kad-tad " nema ni blizu znacenje " you can't hide " zbog prvog dela koji nije
    " Od cega bezis " , nego " You can run ", koje oznacava izbor da bezis od necega, i ti od toga mozes bezati do kraja, smrcu te " to " nije stiglo.
    You can't hide znaci da to nemozes sakriti, ljudi ce to otkriti " kad-tad "
    Posto se sve desava sa razlogom, i mora da se desi, verovatnoca je
    Iluzija, bas kao i Sreca ( koja se jako cesto brka sa pojmom Radost, koji je
    emocija, a ne sreca, koja je vezana za Igre na srecu, a zivot nije igra na srecu)
    Sto se tice ljudi koji su pobegli iz Srbije, nisu to uradili jer mrze zemlju i ljude, nego vole sebe malo vise od potrebe da po svaku cenu zive ovde.
    Ja se nikad ne bih vratio, da nisam morao.

  14. #14

    Odgovor: Od cega bezis -- to te kad tad stigne

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Prvo i prvo nisam nikakav Joe nego JewPiter, sto se izgovara na engleskom
    kao planeta Jupiter, ali ima konotaciju svetog Petra koji je bio Jew ( jevrejin )
    po imenu Simon. A Planeta je dobila ime po nekom Piteru iz Ju(goslavije),
    po kojem sam ja uzeo DJ ime Jupiter i zbog boravka u Engleskoj i Americi promenio u YuPiter.
    Drago mi je sto si nam izlozio ovaj istorijat tvojih pseudonima, a kako je doslo do ovog zadnjeg DzuPiter , u svakom slucaju, tvoje vredjanje osnovano mojim oslovljavanjem tebe sa dzo, je potencijalno priblizno onome kada ti mene oslovljavas sa zemljace.

    Citat DzuPiter kaže:
    Ostalo si sve pobrkao, ne obracajuci paznju na moj originalni odgovor na tvoj post. Ja vrlo dobro znam sta znaci " You can run, but you can't hide ", i lepo sam rekao da je nebuloza drugog dela tog prevoda " te kad-tad stigne "
    Engleski se zbog idioma nemoze bukvalno prevoditi, ali sam objasnio da
    " kad-tad " nema ni blizu znacenje " you can't hide " zbog prvog dela koji nije
    " Od cega bezis " , nego " You can run ", koje oznacava izbor da bezis od necega, i ti od toga mozes bezati do kraja, smrcu te " to " nije stiglo.
    You can't hide znaci da to nemozes sakriti, ljudi ce to otkriti " kad-tad "
    Dobro, vidim da je gotovo nemoguce objasniti da to nije ta izreka, ne radi se uopste o tome, ne zasniva se na tom prevodu, mi imamo gomilu slicnih izreka, pogledaj o cemu su ljudi pisali, ovde se radi o sledecem
    Citat yige_gui kaže:
    obichno kad nesto ne volimo i ne zelimo da nam se desi, najcesce nas kad tad upravo TO stigne
    O tome raspravljamo, ne o engleskoj poslovici, ovo je tvrdnja o kojoj se izjasnjavamo.

    Citat DzuPiter kaže:
    Posto se sve desava sa razlogom, i mora da se desi, verovatnoca je
    Iluzija, bas kao i Sreca ( koja se jako cesto brka sa pojmom Radost, koji je
    emocija, a ne sreca, koja je vezana za Igre na srecu, a zivot nije igra na srecu)
    Ovo apsolutno nema veze sa zivotom, izjaviti da je verovatnoca iluzija, imati hrabrosti da kazes da teorija verovatnoce ne predstavlja nauku, da sve naucne discipline zasnovane na statistici odnosno verovatnoci predstavljaju iluziju, ko si ti da rusis stotine godina empiriskih istrazivanja i njihove rezultate.

    Deo sa "sve se desava sa razlogom", verovanje u sudbinu i sl. necu da kometarisem, kao ni ovu izjavu o sreci (sreca kod nas ima vise znacenja, a ne samo eng. luck) i kako to nije emocija (pogledaj radove npr. Dr Paul Ekman-a, Frijda, Oatley i Johnson-Laird, Weiner i Grahama, i manje vise svih psihologa koji su se ikada bavili emocijama, uzgred rezultati njihovih istrazivanja se interpretiraju kroz statistiku i potpuno oslanjaju na teoriju verovatnoce)

    Citat DzuPiter kaže:
    Sto se tice ljudi koji su pobegli iz Srbije, nisu to uradili jer mrze zemlju i ljude, nego vole sebe malo vise od potrebe da po svaku cenu zive ovde. Ja se nikad ne bih vratio, da nisam morao.
    Kao sto sam i ranije rekao, drago mi je zbog njih, cak sam i srecan , a eto sada mi je zao sto si ti morao da se vratis.

    Nadam se da smo sada ovo rascistili, a imajuci u vidu da se nalazimo na filozofiji mislim da je cela prica, manje vise - (jako) siroko gledano , povezana sa topicom i da ce podstaci dalje slicne rasprave.
    Ono što osoba doživljava u stvari nije realnost; više je hipoteza koja može ali ne mora biti tačna.

  15. #15

    Odgovor: Od cega bezis -- to te kad tad stigne

    momci, vas dvojica ste se uhvatili mojih rechi ko pijan plota prvo i osnovno, ja sam uzela sebi na slobodu da preoblikujem temu i da navedem primer, banalni, ali je svejedno primer, i da izreci "od cega bezis - to te (kad tad) stigne" dodam ovo kad tad.. vas dvojica ste to boldovali (i povecavali) nekoliko puta, a to "kad-tad" je najmanja stavka u ovome svemu.. originalna izreka, ako mene secanje sluzi, ide "od cega bezis to te stigne"..

    ova tema jeste na filozofiji upravo da bi se diskutiralo, a ne da bi se prepirali a vi ste tu izmeshali i ovce i novce otom bolje, siroko nam polje diskusije

    mozda primer sa ispitom nije bio najbolji za ovu temu, jer na ispit odes jednom i verovatno nikad vise (sem ako ga ne prodjes ) znaci ne moze te pitanje koje ne znas stici negde posle u zivotu
    zato cemo nadjemo neki bolji primer..
    evo recimo strah.. strah mozda moze da posluzi kao bolji primer.. vecina ljudi ima neki strah, jel da? slozicemo se verovatno jednoglasno po tom pitanju
    dakle, ako se neko recimo boji visine/zmija/paukova/zatvorenih prostora/pricanja pred velikom publikom... itd, primera koliko hoces.. psihologiji je poznato da ce se neko reshi straha jedino ako se s njim suochi.. dakle, u koliko izbegavash (da ne kazem bezis) od necega, kad tad ce doci neka prilika gde ces MORATI da pricas pred velikom publikom ili ces MORATI da boravis u zatvorenom prostoru ili ces MORATI da se suocis sa paukom koji ti je na krevetu, a ti hoces da leggnes u isti... dakle, ono sto izbegavash s tim ces se kad tad morati susresti... nije u pitanju ni ljubav ni zelja prema necemu..
    dakle, evo sad sam mozda malo bolje pojasnila ono sto sam mislila..



    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Po meni je najzanimljivije takozvano " bezanje od stvarnosti ". koje se
    po definiciji jedino desava kada covek umre.
    nisam ni u jednom trenutku mislila na bezanje od stvarnosti.. to je nesto sasvim drugo i ne spada u ovu temu.. uostalom pre bi rekla da je ta tema negde za psihologiju, iako moze da se sagleda i sa filozofske strane


    Citat Mind_reset kaže: Pogledaj poruku
    Ako imas mogucnost da od neceg bezis i ti bezis, to nesto se nije moglo desiti, to nesto je posledica tvog prvog dela, ti bezis od necega sto moze da da ti se desi, sto moze da te zavati, sto je potencijalno, sto je verovatno, a ne onog osnovnog dela koje to nesto/posledicu izaziva, bezis od pcela zato sto mogu da te izbodu, a ne zato sto si im maznuo med, bezis od vuka ne zato sto si tabanao kroz sumu nego da te ne gricne di netreba, ti bezis od naplate duga, bezis od javne osude, od potencijalne kazne, zemljace moj, kao u slucaju ovih tvojih, bezis od Srbije zato sto bi mogla da te stigne njena zla kletva.
    mislim da bi prvo trebala da razjasnim kako bezati i izbegavati, za mene, nema isto znacenje niti istu tezinu.. prema tome, ako od necega bezis i ako nesto izbegavas, ne moze nikako biti ista stvar.. prva stavka ima puno vecu tezinu i odnosi se na nesto sto radis svesno i namerno.. dok izbegavanje necega mozes, ali ne moras da radis svesno.. bezis od necega s namerom da od toga pobegnes, ali sve zavisi koliko si spretan i sposoban da od neceg pobegnes.. nemaju svi ljudi razvijenu sposobnost za beg.. dakle tu mozda mozemo da se vratimo onom vasem primeru "you can run bu you can't hide".. no to je opet neka druga prica, u koju sad ne bi da ulazim..
    moomoo meee jooouu

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Nekadasnje vojvodjansko selo-cega sada nema?
    Autor vasilis u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •