Palić - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 28 od ukupno 28

Tema: Palić

  1. #16

    Odgovor: Palić

    Prvi put sam bila prošle godine...i oduševila se...
    Zoo vrt je daleko lepši od Beogradskog i zaista jako lepo sredjeno šetalište...još ako vas vreme posluži....odlično proveden dan...

  2. #17

    Odgovor: Palić

    Bila sam josh u sredjoj shkoli, i bilo je prelepo.... proletje, sve zeleno, divno, sunchano, priroda se budi..... zaista je fantashtichno...
    ako nadjem stare filmove pa ih prebacim na CD postavitju fotke
    zoo je divan

    imam super fotkice iz zoo-a
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  3. #18

    Odgovor: Palić

    Palić obnavlja svoj šarm

    Vesela LALOŠ

    Novi urbanistički planovi Palić vide kao atraktivnu turističku destinaciju, a u njima je akcenat na obnavljanju njegove srednjo-evropske arhitekture, i vraćanju nekadašnjeg sjaja.
    Palić je bez sumnje jedno od najstarijih i svakako najprivlačnijih turističkih mesta u Srbiji. Smanjenje bivše države i nemogućnost putovanja dodatno je povećalo interesovanje za ovo mesto i nekadašnje otmeno odmaralište austrougarske imućne građanske klase, udaljeno samo osam kilometara od Subotice. Danas je Palić gradić sa u velikoj meri očuvanim duhom srednje Evrope, ali su decenije socrealističke kulturne diktature ostavile traga na njemu.
    Evo šta kažu posetioci koji vraćaju život ovom uspavanom turističkom mestu:

    "Sve je drukčije, nema onog poštovanja, i mi smo bili mladi, ali postojala je jedna disciplina, red i tišina."

    "Ja često dolazim na Palić i sviđa mi se, lepo je. Ali, čini mi se da je Palić malo drugačiji, da nije kao nekad, kao pre tridesetak godina. Nekako je bio tiši, mirniji i čini mi se da je pomalo izgubio svog nekadašnjeg šarma. Sada je malo drugačije. I dalje je lepo ali mislim da može da bude mnogo bolje."

    Ovako Palić vide i doživljavaju subotičani, njegovi stalni gosti, i oni koji dolaze sa strane. On je za prve često nedovoljno evropski a za druge pak nejevropskiji kutak ove zemlje. O njegovoj 'mittell evropskoj' istoriji svedoče još prelepi letnjikovci preostali iz doba Austrougarske monarhije, stari park i kula Bogojvar, ali danas se na keju ovog nekad modenskog letovališta mogu čuti i zvuci kafanske muzike, uz sa njim nespojiv miris dima i prvomajskih ćevapa.
    A onaj prvobitni lik ovog panonskog letovlišta nastao je jednog septembra, daleke 1912. godine kada su otvoreni objekti koji ga danas čine prepoznatljivim Vodotoranj, velika terasa, spomen česma i ženski štrand, podseća subotički književnik Boško Krstić. U godinama posle drugog svetskog rata utihnuli su zvuci valcera sa velike terase, a secesijski arhitektonski lik Palića je postao gotovo nepoželjan:
    "Kao da je i on dugo vremena bio prosto izbrisan iz naše svesti, i tek sad, nekako 'iz ofa', kao da pristiže stara muzika mađarskih opereta, kao da tek sada opet mislimo na te stare goste koji su tako uredno dolazili na Palić. U jednom trenutku, jedno od verovatno najlepših kupališta koje znamo, to je žensko kupalište na Paliću, koje je postavljeno u erdeljenskom stilu kao neka sojenica na vodi i koja prosto odiše lepotom i udobnošću. U jednom trenutku, negde '50-'60. godina, bilo je čak i reči da se to sruši. Hoću da kažem da je ta svest bila potpuno potisnuta."
    Novi urbanistički planovi međutim Palić vide kao atraktivnu turističku destinaciju, a u njima je akcenat upravo na obnavljanju njegove originalne arhitekture, i vraćanju nekadašnjeg sjaja.
    Žena nije stvar od celika, ona je cvet. Ona ne traži suvoparnu stvarnost, ona želi vedrinu ljubaznih reci. Bolje je svakog dana reci nešto milo, nego surovom ozbiljnošcu raditi za nju celog veka.

  4. #19

    Odgovor: Palić

    Na zalost vise nije tako lepo ove fotke su snimljene u Nedelju 01.07.2007 u 13;30 pa ko voli palic nek izvoli ali tamo vise nema zivota sto se zabave tice! Suboticani se sve vise odlucuju na Backu Topolu jer bar(za sada) mogu da budu sigurni u sta ulaze a ne u samu kanalizaciju kao sto je (na zalost)Palic postao. Slazem se sem prirode nije ostalo nista lepo, a sto se tice Zoo vrta pa neka hvala kad sam video to muciliste za te sirote anoreksicne zivotinje STRASNO nikada visen necu ici tamo
    pozdrav
    Poruku je izmenio boris21, 02.07.2007 u 21:38

  5. #20

    Odgovor: Palić

    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku
    Zoo vrt je daleko lepši od Beogradskog
    Ja shvatam da svako ima svoje impresije, ali zaista ne bih mogla ovako nešto da izjavim, obzirom da znam kako izgledaju i jedan i drugi Zoo vrt. Ono što palićki vrt ima je možda ono ostrvo za majmune koje mi se dopalo, ali realno je daleko od beogradskog, po bilo kom osnovu. Niti je sređeniji, niti ima više životinja, niti životinje žive u boljim uslovima, a ne verujem ni da ih bolje hrane ili da imaju bolju negu.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #21

    Odgovor: Palić

    Posetila sam Palic nekoliko puta ali na brzinu.
    Svidza mi se i na prolece sam tamo......

  7. #22

    Odgovor: Palić

    JA sam bila u nedelju na Paliću. Bio je 10 međunarodni susret Oldtimer vozila. Razgledali smo stare automobile koji su izgledali kao da su sad izašli iz fabrike. Posle toga smo otišli u "Malu Gostionu" na ručak. Ovaj lokal preporučujem svakom ko dođe da poseti Palić. Posle obilnog i prijatnog ručka smo otišli u šetnju...sve pohvale za turizam na Paliću

  8. #23

    Odgovor: Palić

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ja shvatam da svako ima svoje impresije, ali zaista ne bih mogla ovako nešto da izjavim, obzirom da znam kako izgledaju i jedan i drugi Zoo vrt. Ono što palićki vrt ima je možda ono ostrvo za majmune koje mi se dopalo, ali realno je daleko od beogradskog, po bilo kom osnovu. Niti je sređeniji, niti ima više životinja, niti životinje žive u boljim uslovima, a ne verujem ni da ih bolje hrane ili da imaju bolju negu.
    Moramo da priznamo da je Zoo vrt do pre par godina bio u katastrofalnom stanju da životinje nisu izgledale baš najbolje.
    Sve to je iza nas sada Zoo vrt (čestitam menadžmentu) daleko bolje funkcioniše i vidi se napredak, životinje se razmnožavaju i dosta novih životinja su nabavili što zamenom, donacijama što kupovinom.
    isto tako kada na proleće-leto uđete u ZOO vrt vidite da je cveće i zelenilo odžavano.

  9. #24

    Odgovor: Palić

    Led okovao jezero


    Autor: B. Vučković | Foto:B. Vučković | 05.01.2009. - 10:38



    PALIĆ - Najlepše turističko mesto na krajnjem severu Bačke, jezero Palić, juče i prekjuče postalo je veliko klizalište, verobatno jedno od najvećih u Evropi. Niske temperature zaledile su vodenu površinu i namamile hokejaše, jedriličare, klizače, hrabre Subotičane i Palićane da se zabave i uživaju u zimskim čarolijama.




    Domaćini iz Javnog preduzeća "Palić Ludaš", kao i prethodnih godina, revnosno su upozorili da nekoliko dana debelog minusa nije dovoljno za bezbednu šetnju i druge aktivnosti na jezeru i da građani mogu kročiti na led samo na svoju odgovornost. Zvanično, dakle, klizanje se još ne preporučuje. Međutim, minulog vikenda nestale su sumnje da je ledena površina jezera tanka. Desetine građana i zaljubljenika u zimske sportove, ispred "Jahting" kluba, bezbrižno su uživala u zimskim čarolijama.
    - Čuo sam za upozorenja, ali osećam pod nogama da je led dovoljno debeo i nadam se da ću i narednih dana uživati na čistom vazduhu. Ako mogu sportisti što ne bi mogli i rekreativci - kaže Zoran Vidić.
    Njegova sugrađanka Melinda Tot nije mogla sebi da priušti odlazak na zimovanje, a kao vrsnoj klizačici Palićko jezero joj više odgovara od Gradskog klizališta.
    - Ovde je predivno. Voda možda nije dovoljno čista i bezbedna za kupanje, ali zato je sada treba iskoristiti za klizanje. Mnogi su došli samo da prošetaju, jer je veličanstveno stati na nepreglednu ledenu površinu. Za razliku od Gradskog klizališta na jezeru mi nije ograničen prostor kretanja - kaže Totova.

    blic
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  10. #25

    Odgovor: Palić

    Kiša, baš kao i danas, doduše letnja.
    Vozom "Romantika" 6 sati do Palića. Pošto ne uživam u "prvoklasnom društvu" odlučila sam se za drvena sedišta drugog razreda.
    Put dug, boravak kratak, vremenski uslovi nikakvi (ni za fotografisanje).
    Jedini svetao trenutak - riblji ručak u "Ribljoj čardi" (preporučujem)!


    By streethorn



    By streethorn



    By streethorn


    By streethorn



    By streethorn



    By streethorn



    By streethorn

  11. #26

    Odgovor: Palić

    Bar kroz fotografije da vidim Palić i njegove lepote.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  12. #27

  13. #28

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •