Izglasan novi ustav Srbije
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 16
  1. #1

    Izglasan novi ustav Srbije

    Preliminarni rezultati Republičke izborne komisije pokazuju da je za potvrđivanje novog ustava glasalo 52,31 odsto od ukupnog broja birača, na osnovu obrađenih 98,8 odsto biračkog tela. Na referendum je, prema tim podacima, izašlo 54,19 odsto birača. CeSID je saopštio konačnu procenu da je odziv bio 53,3, a da je "za" glasalo 51,4 odsto celog biračkog tela. To je dovoljno za potvrđivanje ustava.

    Najveći odziv bio je na Kosovu, 90,1 odsto, a najmanji u Vojvodini, 45,9 odsto. U Beogradu je odziv bio 53,1, a u centralnoj Srbiji 56,1 odsto.

    Predsednik Skupštine Srbije Predrag Marković najavio je da će za nedelju, 5. novembar, zakazati sednicu Skupštine, na kojoj će biti proglašen novi ustav.
    Odziv birača u Vojvodini bio je najmanji u odnosu na ostale delove Srbije.

    Predsednik Izvršnog veća Vojvodine i potredsednik Demokratske stranke Bojan Pajtić zahvalio se građanima Vojvodine što su, uprkos brojnim dezinformacijama i snažnoj kampanji za bojkot, podržali novi ustav, koji omogućava da je "vojvođanski novčanik ponovo u vojvođanskom džepu".

    "Novi ustav prekida decenijsku praksu po kojoj novac vojvođanskih poreskih obveznika odlazi u druge delove države. Ustav granatuje da će više od 30 odsto novca iz republičkog budžeta biti vraćano Vojvođanima, što preko pokrajinskog i lokalnih budžeta, što preko penzija, plata službenika i socijalnih davanja. Mi smo o tome do juče mogli samo da sanjamo", rekao je on.

    S druge strane, predsednik Skupštine Vojvodine Bojan Kostreš optužio je stranke koje su se zalagale za ustav da su ga nametnule građanima. Kostreš je ukazao na čudan završetak glasanja i činjenicu da je u poslednjim satima odziv birača bio dosta visok.

    B92
    Iako smo još u toku glasanja imali informaciju CESID-a o ozbiljnim neregularnostima na nekoliko biračkih mesta, nakon zatvaranja istih i proglašenja uspešnosti referenduma - priče o ozbiljnijim nepravilnostima više nije bilo!

    Imate li komentar na rezultat referenduma? Da li ste zadovoljni ili razočarani?
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Izglasan novi ustav Srbije

    Kratak komentar:

    Zadovoljna sam prolaskom referenduma, i usvajanjem ustava! Sto se tice izlaska u Vojvodini, tako se i ocekivalo!
    "toliko puteva.. koji izabrati, gde poci, koga povesti..???"
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Izglasan novi ustav Srbije

    Malkice imam osećaj da se kralo, tj da baš i nije bilo dosta glasova. Dajte, ljudi, zar nije sramota da se za dva dana, tj 26 sati koliko se moglo glasati jedva ispunjen minimum?!!
      Vrh

  4. #4

    10 Odgovor: Izglasan novi ustav Srbije

    bila sam prilično ravnodušna oko ovog referenduma. samo sam jedva čekala da se to konačno završi i da `olade malo sa tim silnim reklamama i pozivanjima na glasanje. reći su samo jedno: bilo bi bolje da su pare koje su uložili u tolike reklame (bar svaka treća reklama koje se pojavila na tv-u), uložili u neku bolnicu ili školu...
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Izglasan novi ustav Srbije

    Citat nattydread kaže: Pogledaj poruku
    bar svaka treća reklama koje se pojavila na tv-u
    I svaki drugi, ako ne i svaki, bolbord na ulicama...
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Izglasan novi ustav Srbije

    Razocaran svakako .............. mnogo toga mi oko ovog ustava smeta i bode oci , usi i pamet ........ ali partijske masine su opet izgleda odradile svoje pa je konacno kraj silnim reklamama sa zaokruzi da .....
    Possibility of dream come true makes life worth living.....
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Izglasan novi ustav Srbije

    Citat Bishop kaže: Pogledaj poruku
    Razocaran svakako .............. mnogo toga mi oko ovog ustava smeta i bode oci , usi i pamet ........
    Razočarana i ja.
    Poslala sam danas nekim meni dragim likovima mail sa pitanjem da li veruju u 54,5% (koliko je tada taj procenat glasio). Odgovor koji je sledio "Zar smo prešli na vrđanje? A veruješ li ti i dalje u Deda Mraza?"
    I nekako mi se sve više vraćaju neki govori sa Trga iz septembra i oktobra 2000. I nije mi žao za onu energiju i entuzijazam koju sam nosila u sebi, žao mi je što nije potrajalo, žao mi je što se opet osećam izmanipulisanom.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Izglasan novi ustav Srbije

    -Da citiram Patrijarha

    Budimo ljudi pa makar smo Srbi

    Ili da preformulisem, budimo realni pa makar smo Srbi

    Zaslugom "izmanipulisanih" (fora apstinenti ), radikali + socijalisti ce jos dugo biti preko trecine parlamenta, najmanje jos jedan mandat tj. 4 godine. Ustav, kao najvazniji pravni akt zahteva odredjenu PRAVNU proceduru... bla bla truc

    Ustav je prosao

    Nova pobeda i titula Zvezda Zveezdaa
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Izglasan novi ustav Srbije

    Neka je donesen... sad ne moramo mi vise da se smaramo sa ustavom vec ce to raditi skupstina
      Vrh

  10. #10

    01 Odgovor: Izglasan novi ustav Srbije

    Na ''jedvite jade'' ali je izglasan...
    Drago mi ...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Izglasan novi ustav Srbije

    Valjda je bolji od starog?! Glasao sam i drago mi je.
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Izglasan novi ustav Srbije

    Medjunarodna krizna grupa (ICG) saopštila je u četvrtak da postoje "snažni dokazi" koji dovode u pitanje rezultat referenduma za novi Ustav Srbije.
    Kako se navodi u saopštenju te nevladine organizacije koja je pratila tok referenduma u Srbiji, na osnovu prikupljenih materijala i razgovora sa očevicima, može se osnovano dovesti u pitanje validnost rezultata referenduma.
    Svedoci i video snimci ukazuju na to da je mnogim biračima bilo dozvoljeno glasanje bez neophodnog identifikacionog dokumenta sa fotografijom, kao i glasanje za druge osobe. ICG, takodje, ukazuje na razliku izmedju zvaničnih rezultata i onih koje su objavili nezavisni posmatrači. Odziv birača u nekim mestima bio je, tvrdi ICG, za četvrinu niži od onog koji su saopštili predstavnici vlasti, a u nedelju, drugog dana referenduma, na nekim biračkim mestima nije korišćeno nevidljivo mastilo koje se prska na kažiprst i služi da bi se sprečilo da neko glasa više puta. Najozbiljnije nepravilnosti zabeležene su u nedelju posle 14 sati, kada je postalo jasno da će izaći nedovoljan broj ljudi, smatra ICG.
    Prema brojnim svedočenjima koje je prikupila ta organizacija, mnogi članovi komisija dobili su instrukcije od svojih nadredjenih da referendum ne sme da propadne. To je bio trenutak kada su vlasti intezivirele svoju medijsku kampanju kako bi izašao dovoljan broj ljudi. Medjunarodna krizna grupa smatra da su u tim, kao i u brojnim drugim neregularnostima učestvovale osobe koje su sedele u referendumskim komisijama na biračkim mestima. "Ukoliko je zaista bilo značajnih izbornih nepravilnosti, kao što po je po svemu sudeći slučaj, to je ogroman korak unazad za Srbiju. Medjunarodna zajednica mora da jasno kaže da Srbija mora da se drži jasnih standarda demokratske prakse", izjavio je programski direktor ICG za Evropu Nikolas Vajt (Nicholas Whyte). On je dodao da referendum neće predstavljati afirmaciju srpskog demokratskog i evropskog kredibiliteta.
      Vrh

  13. #13

    01 Odgovor: Izglasan novi ustav Srbije

    ovo mi bas zvuci poznato...kao da se vec desavalo...
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Izglasan novi ustav Srbije

    Citat nattydread kaže: Pogledaj poruku
    reći su samo jedno: bilo bi bolje da su pare koje su uložili u tolike reklame (bar svaka treća reklama koje se pojavila na tv-u), uložili u neku bolnicu ili školu...
    Slazem se. A zamisli da referendum nije uspeo, pa opet ispocetka i opet trosenje preko potrebnog novca na gluposti.
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Izglasan novi ustav Srbije

    Citat nattydread kaže: Pogledaj poruku
    kao da se vec desavalo...

    pa zar je moguce tako nesto
    Possibility of dream come true makes life worth living.....
      Vrh

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ustav Republike Srbije
    Autor Turkmenbashi u forumu Politika
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 27.04.2010, 10:54
  2. Odgovora: 70
    Poslednja poruka: 12.06.2009, 16:27
  3. Novi ustav Srbije , sta ocekujete ?
    Autor Bishop u forumu Spomenar
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 31.12.2006, 19:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •