Nova zavisnost - Tenoreksija (Solarijum) - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 29 od ukupno 29
  1. #16

    Odgovor: Nova zavisnost - Tenoreksija (Solarijum)

    Мислим да сте малко претерали са "штетним" последицама соларијума. Прво, да видимо шта је то соларијум.
    У соларијуму се тело и/или лице излаже зрачењу које изазива пигментацију коже а самим тим омогућава кожи да створи витамин Д. Наиме, овај витамин се ствара као одговор коже на излагање УВ зрацима, кожа се штити на овај начин.
    Да ли је штетно? Знам да није популарно али одговорићу питањем. Да ли је штетно попити 4 литре вина дневно? А једну чашу после ручка дневно?
    То је принцип и са соларијумима. Соларијум је у основи медицинско средство, апаратура која се користи за смањење утицаја остеопорозе, за побољшање општег здравственог стања код инфекција (УВ зраци убијају бактерије и вирусе), за лечење депресије и још доста тога.
    Таман тен код коришћења соларијума је само пропратни ефекат који је преузео водеће место међу разлозима употребе соларијума.
    Чињенице:
    1. Зрачење у соларијуму је (када су нове лампе) и до 3 пута јаче него на сунцу у подне у августу! ЈАчина лампи у соларијумима се креће од 16 mW/cm2 па до 40 mW/cm2 (сетите се фактора јачине сунца који у августу достиже 12!).
    2. Кожи треба минимум 72 сата да одреагује на сунчање! Одлазак у соларијум дан за даном не да нема ефекта него је глупост.
    3. Чистоћа је веома важна када говоримо о соларијумима. При том мислим на чистоћу конзумената соларијума. Пре одласка у соларијум треба се код куће истуширати и без икаквог додатног средства се одлази на сунчање. Креме и помаде као и све што је на бази алкохола, дезодоранси и сл. само појачава дејство УВ зрачења и онда долази до појаве линија, шара, флека.
    4. Светска здравствена организација дозвољава максимално 50 сунчања годишње што чини једно сунчање недељно! Све преко тога је претерано.
    5. Сунчање у соларијуму данас а на природном сунцу сутра није препоручљиво и треба избегавати. Зрачење се акомулира у кожи!

    Ух, неко питање?

  2. #17

    Odgovor: Nova zavisnost - Tenoreksija (Solarijum)

    Kao i u svemu u životu, tako i po pitanju solarijuma -umerenost i samo umerenost..
    par godina posećujem solarijum i ne primećujem za sad neku štetu na sebi, ali sam zaista umerena..leti znam da odem jednom nedeljno, a zimi je to otprilike dva puta mesečno, nekad i redje..idem u provereni salon, pridržavam se uputstva za korišćenje istog i sve je ok..

    dakako da je štetno ako se ide svaki dan, pogotovo ako je koža osetljiva, ten jako svetao, imaš puno mladeža i ako se ne pridržavaš uputstva..

  3. #18

    Odgovor: Nova zavisnost - Tenoreksija (Solarijum)

    Idem samo na prolece, jer sam bela pa mi nije lepo kada dodje toplije vreme da bljesti moja belina...
    Lice nikada nisam suncala u solarijumu...

    Volim one solarijume sto imaju arome razne i prskalice..onda ja ko mali majmun stalno to pritiskam..

    Jedino ne volim miris koze posle solarijuma..
    Budi pametan i pravi se lud

  4. #19

    Odgovor: Nova zavisnost - Tenoreksija (Solarijum)

    taman sam ostavio kafu, a fali mi neka zavisnost...
    ja sam slab karakter...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #20

    Odgovor: Nova zavisnost - Tenoreksija (Solarijum)

    Odem kad se setim ponekad je to jednom u pola godine, nekad i po par puta nedeljno.. zavisi mi i od love, posto nisam lovarna, a uglavnom me mrzi da ishtem od keve, plata se obicno spiska na druge stvari, pa mi onda solarijum ne dodje kao stvar na koju bih potrosila (kad dobijem platu).. nisam zavisna od solarijuma, manje vise zbog toga sto sam jednom, kad je nestalo struje, bila zatvorena 20ak mintua unutra (k'o u kovcegu Sunce ti poljubim).. a iskreno, i mrzi me
    Ali volim kad sam preplanula, ili kad bar nisam bela kao akrep, posto mi je koza prirodno svetla..
    Krek, krek.. Ne gudra

  6. #21

    Odgovor: Nova zavisnost - Tenoreksija (Solarijum)

    Ja se ponosim svojom bjelinom. Kao Snjeguljica sam.

    Nisam, dapače, nikada bila u solariju i nemam namjeru..
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  7. #22

    Odgovor: Nova zavisnost - Tenoreksija (Solarijum)

    Bila sam u solarijumu ali necu vise,mnogo je opasno.Kupicu kremu za samopotamnjivanje kad otopli

  8. #23

    Odgovor: Nova zavisnost - Tenoreksija (Solarijum)

    Ranije sam bas cesto isla u solarijum,dok sada ..jednom u mesecu ako odem to je sve,ali da sam bila zavisna o solarijumu nisam.Dok sam isla uvek sam gledala da je solarijum dobro opremljen i nikada se nisam suncala bez kreme na sebi.
    Solarijum mi vise nije potreban jer jednostavno necu da rizikujem a i hvala Bogu ima plaza gde mogu normalno da dobijem boju.
    Kremu za potamnjivanje u zivotu vise necu koristiti makar mi ocajnicki trebao ten,jer imam losa iskustva sa tim,moja preporuka-ni jedno,ni drugo.

  9. #24

    Odgovor: Nova zavisnost - Tenoreksija (Solarijum)

    Nikada nisam bila niti ću ikada otići u solarijum. Vrlo brzo pocrnim kad prvo sunce grane, iliti dobijem morski ten gledajući razglednicu s' mora

    Ako mi je iz nekog razloga potrebno da budem crnja koristim losion za samopotamnjivanje i nanosim ga obično samo na noge, i to možda 2-3 puta godišnje.

    Ne patim nešto od boje. Podržavam ljude koji idu u solarijum isto koliko i one koji se odluče za plastičnu hirurgiju.
    Imam ja nekih drugih zavisnosti u životu, pametnijih
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  10. #25

    Odgovor: Nova zavisnost - Tenoreksija (Solarijum)

    Uh jedno vreme sam bila zavisna od solarijuma, srecom nije me dugo drzalo. Dobro bila sma crnka. Otkako sam plava vise volim moj bledunjavi ten, dodjem samoj sebi kao Cigance kad mnogo pocrnim.
    Mislim da biti normalan nije uvek vano.
    Ponekad biti normalan nije ba ni zdravo.

  11. #26

    Odgovor: Nova zavisnost - Tenoreksija (Solarijum)

    Solarijumi zabranjeni u Brazilu

    Nakon upozorenja SZO da veštačko potamnjivanje tena povećava za 75 odsto opasnost od pojave raka kože kod mladih, brazilske vlasti odlučile su se na radikalan potez zabrane upotrebe solarijuma na teritoriji cele države.
    Upotreba solarijuma od 11. novembra strogo je zabranjena u Brazilu.
    Brazilska agencija za zaštitu zdravlja odlučila je da zabrani upotrebu solarijuma na osnovu izveštaja Svetske zdravstvene organizacije u kojem se ističe da veštačko potamnjivanje tena povećava za 75 odsto opasnost od raka kože kod osoba mlađih od 35 godina.






    Opekotine od izlaganja ultravioletnim zracima u solarijumu podjednako su opasne kao i one zadobijene na plaži ili planini






    U Brazilu je tako, ubuduće, zabranjeno, kako korišćenje, tako i uvoz i prodaja aparata sa ultraljubičastim zracima.
    Mlade osobe naročito su podložne prihvatanju trenda potamnjivanja kože u solarijumu zbog prividnog mršavijeg izgleda, kao i prikrivanja" nepravilnosti na koži poput akni ili celulita.
    Zbog toga devojke, a neretko i mladići, često posećuju kozmetičke centre i izlažu se veštačkom ultravioletnom zračenju bez ikakve zaštite kako bi što pre došli do željenog rezultata.
    Stručnjaci ukazuju na opasnost, pre svega, od čestog izlaganja mlade koža svetlosti iz lampi, koje mogu biti i stare ili neispravne.


    RTS




    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  12. #27

    Odgovor: Nova zavisnost - Tenoreksija (Solarijum)

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    Solarijumi zabranjeni u Brazilu

    Nakon upozorenja SZO da veštačko potamnjivanje tena povećava za 75 odsto opasnost od pojave raka kože kod mladih, brazilske vlasti odlučile su se na radikalan potez zabrane upotrebe solarijuma na teritoriji cele države.


    Pa dobro, jesu li zabranili i pusenje?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  13. #28

    Odgovor: Nova zavisnost - Tenoreksija (Solarijum)

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Pa dobro, jesu li zabranili i pusenje?
    Ne znam da li je zabranjeno pušenje u solarijumu..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  14. #29

    Odgovor: Nova zavisnost - Tenoreksija (Solarijum)

    Nisam zavisna, a idem 3-4 puta mesecno, odnosno na 7-10 dana, sto je, kako sam procitala, u granicama dozvoljenog. Pri odlasku koristim kremu za suncanje u predelu vrata i lica, jer mi je tu osetljiva koza. Inace od 6 tipova koze, moj je 5-ica, tako da nikada nisam ni pocrvenela, niti bilo sta slicno. Kontraefekti takodje zavise i od vremena provedenog u kapsuli (moje vreme je 8 minuta uvek, u turbo solarijumu, koji preovladjuju danas). Kreme za potamnjivanje su po meni grozne, uvek negde ostane neka mrlja, neprirodno je prosto. Od kratkotrajnih efekata, najbolje je tzv. prskanje boje, dobije se lep bronzani ten sa sjajem, ujednacen, sto je bitno.
    Svako od nas je svestan da je stetno suncati se u solarijumu, kao i mnoge druge ljudske navike-tzv. poroci. Nije da sada opravdavam sebe, to je samo stvar izbora, kao sto je neciji izbor da neguje svoj aristokratski ten, to podrzavam veoma.
    Sensible & Sensitive

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 27.08.2011, 22:47
  2. Bolest zvana zavisnost
    Autor lado u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 17.10.2009, 19:57
  3. Nova Pazova
    Autor Alideda u forumu Srem
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 22.09.2009, 00:10
  4. Srećna Nova godina
    Autor Sneza58 u forumu Spomenar
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 05.01.2009, 14:02
  5. Nova Tema
    Autor mimaP u forumu Obaveštenja i pitanja u vezi sa Forumom
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 03.10.2008, 20:40

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •